Inkubator Technologiczny RARR

Wszystko co dotyczy Jasionki, lotniska i strefy

Inkubator Technologiczny RARR

Postautor: KZYH » 10 lip 2015, 3:18

Obrazek

Ulokowana w Inkubatorze Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego (na pograniczu Jasionki i Tajęciny w Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym Aeropolis) firma CDG Pro (spółka córka CGD) w tej chwili produkuje latawce do kitesurfingu (sport wodny - pływanie na desce z latawcem). Jest jedyną firmą w Polsce, która robi latawce komorowe, chce też rozpocząć produkcję latawców pompowanych - to druga technologia używana w tej branży.

- Wyróżnia nas inżynierskie podejście do projektowania - mówi Jan Muchowski z CDG Pro. - Zatrudniamy inżynierów po Politechnice Rzeszowskiej.

W tej chwili firma prowadzi badania nad bezzałogowymi aparatami latającymi. Ma być to nowy typ dronów, przypominający nieco śmigłowiec X3 firmy Airbus (Eurocopter). Może on być w powietrzu trzykrotnie dłużej niż dotychczasowe aparaty. Będzie znacznie większy od dotychczasowych konstrukcji, np. 2 metry długości i waga około 25 kilogramów.

- Prowadzimy prace koncepcyjne, mamy modele latające, chcemy stworzyć prototyp - dodaje Jan Muchowski.

Wyposażenie drona - oczywiście przygotowane na zamówienie klienta - będzie dostarczane przez polskie firmy. CDG Pro jest w kontakcie m.in. z producentami sprzętu do monitoringu.


http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/view/11575/cdg-pro-chce-produkowac-nowy-typ-drona
Awatar użytkownika
KZYH
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 155
Na forum od: 30 lip 2014, 0:36

Re: Inkubator Technologiczny RARR

Postautor: KZYH » 17 sie 2015, 16:36

W lipcu umowę z Inkubatorem Technologicznym w Podkarpackim Parku Naukowo - Technologicznym podpisała firma The BLPS Group, istniejąca od lat, ale w Polsce dopiero lokująca swój oddział. Jak większość amerykańskich firm branży IT również The BLPS Group kilka lat temu swoje centrum informatyczne przeniosła do Indii. Zdecydowały niższe koszty pracy oraz dobra jakość usług świadczonych przez tamtejszych informatyków. Jednak z czasem poziom jakości pracy hinduskich programistów spadł i choć cena nadal pozostawała atrakcyjna, to amerykański zarząd spółki zdecydował o przeniesieniu centrum na Ukrainę, do Lwowa. Tam przy cenie wyższej o kilka procent niż oferowali Hindusi, otrzymywali zdecydowanie lepszy produkt. Ostatecznie o przenosinach firmy do Rzeszowa zdecydowała sytuacja polityczna u naszego wschodniego sąsiada.

Nie bez znaczenia pozostawał poziom, jaki reprezentują nasi informatycy. – Poza tym jest tu doskonały klimat dla biznesu, którego prowadzenie w Polsce jest duże prostsze niż na Ukrainie - tłumaczy Taras Dzikevych, dyrektor The BLPS Group w Polsce. - Mamy dosyć tej otoczki politycznej. Chcemy po prostu pracować, legalnie płacić podatki i nie przejmować się, że jutro ktoś przyjdzie, zagarnie firmę i każe wszystko zamykać.

Taras Dzikevych w Rzeszowie mieszka na stałe od siedmiu miesięcy, a firma oficjalnie ma tu siedzibę od roku. Wybór tego miasta dla amerykańskiego zarządu wydawał się niemal oczywisty. - Rodzina głównego prezesa pochodzi z Bieszczad i dlatego ma sentyment do tych okolic - mówi Dzikevych. - Dodatkowo Rzeszów jest blisko granicy i jest to młode miasto. Mieszka tu dużo studentów, są uczelnie kształcące ludzi, których my potrzebujemy. Już prowadziliśmy rozmowy, m.in. z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania i jest szansa, że będziemy przyjmować studentów, szkolić ich, płacić im stypendia, a później oferować im zatrudnienie.

Niezbędny do działalności klimat dla biznesu The BLPS Group znalazła w Inkubatorze w Jasionce. Taras Dzikevych przekonuje, że przecież znalezienie biura na siedzibę firmy nie jest żadnym problemem. - Jednak dla rozwoju firmy ważne jest, by być z ludźmi, którzy pracują w zbliżonej branży, którzy podobnie jak my zaczynają. Dla mnie dodatkowym utrudnieniem jest to, że nie jestem z Polski, więc muszę dopiero zbadać otoczenia. Ale stopniowo to się udaje. Poznaję nowych ludzi, rozmawiamy, wymieniamy się doświadczeniami, nawiązujemy znajomości.

Firma w tej chwili zajmuje jeden pokój w Inkubatorze, ale z pewnością będzie potrzebowała większej przestrzeni. Na razie pracują tu trzej informatycy, którzy przyjechali ze Lwowa, jednak do końca roku chce załoga powiększy się o około 15 osób. Nabór będzie prowadzony pod projekty, w zależności od potrzeb amerykańskiej centrali The BLPS Group.

Czym zajmuje się firma? Mówiąc najprościej wszystkim, co związane jest z edukacją, począwszy od przedszkola, przez szkołę podstawową, aż po studia. – Mamy ofertę także na rynek polski i europejski, ale nasze produkty związane z edukacją tworzone są wyłącznie na rynek amerykański. Dziś już nie nosi się tam całego plecaka książek, zeszytów, teraz wszystko jest w wersji online. Jednak zanim uczniowie i studenci będą mogli z tego korzystać, potrzebny jest ktoś, kto to napisze, stworzy bazę danych, opracuje. I tym zajmujemy się my. Prowadzimy specjalną platformę edukacyjną, wprowadzamy dane, zajmujemy się oprawą graficzną. Natomiast cała strona merytoryczna powstaje w Stanach Zjednoczonych, ze względu na różnice w systemie edukacyjnym, ale też kulturowe – wyjaśnia dyrektor rzeszowskiego oddziału The BLPS Group.

http://www.biznesistyl.pl/biznes/biznes-na-co-dzien/3400_ze-lwowa-w-poszukiwaniu-biznesowego-klimatu-do-rzeszowa.html
Awatar użytkownika
KZYH
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 155
Na forum od: 30 lip 2014, 0:36

Re: Inkubator Technologiczny RARR

Postautor: KZYH » 17 sie 2015, 20:54

Rafał Subbotko, prezes spółki Gühring Sp. z o.o. przyznaje, że szef firmy po pierwszej wizycie na Podkarpaciu, gdzie zobaczył m.in. Pratt&Whitney (WSK PZL-Rzeszów), tak zainteresował się potencjałem regionu, że podjął decyzję o utworzeniu tutaj pierwszej w historii firmy spółki ponadregionalnej. W ten sposób powstała Gühring Aviation Tools Services, która w Inkubatorze Technologicznym w Podkarpackim Parku Naukowo - Technologicznym w Jasionce funkcjonuje od lipca 2015 roku.

- Będzie ona dostarczać rozwiązania obróbcze dedykowane najwyższym wymaganiom sektora lotniczego. W Rzeszowie będziemy tworzyć technologię dla branży lotniczej na całym świecie - tłumaczy Rafał Subbotko. - Mówiąc wprost, chcemy być tam, gdzie tworzy się historia, zapewniając naszym klientom najwyższy poziom usług. Tworzymy zupełnie nową jakość obsługi klientów, tworząc indywidualnie dopasowane rozwiązania lokalne korzystając z globalnego know-how firmy.

Gühring ma ponad sto lat tradycji - firma powstała w 1898 roku w Ebingen (dzisiejsze Albstadt Ebingen w Niemczech), dwa lata później pierwszy zakład produkcyjny. Od początku swojej działalności zajmowała się produkcją narzędzi skrawających. Pierwsze przedstawicielstwo zagraniczne firmy powstało w 1976 roku w Wielkiej Brytanii. Obecnie Grupa Gühring jest reprezentowana przez blisko 50 spółek regionalnych oraz 25 partnerów handlowych. Obsługę klientów prowadzi ponad 60 zakładów produkcyjnych oraz centr serwisowych na całym świecie. W Polsce firma Gühring obecna jest od 1996 roku, z centralą w Dąbrowie Górniczej i centrami serwisowymi w Bielsku Białej, w Polkowicach i Rzeszowie, zatrudniając łącznie 200 pracowników.

Gühring Aviation Tools Services w Inkubatorze Technologicznym zajmuje halę o powierzchni 600 mkw., i docelowo zatrudni 45 osób. Firma zdecydowała się utworzyć ponadregionalną spółkę córkę, ponieważ - zdaniem przedstawicieli firmy - Podkarpacie jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się regionów w Polsce, który cechuje wysoka synergia mieszkańców oraz władz lokalnych, sprawność w wykorzystywaniu funduszy unijnych. Duże znaczenie miał też dostęp do wysoko wykwalifikowanej kadry pracowniczej.

Nowa spółka stawia na innowacje: od wielu lat Grupa Gühring przeznacza ok. 5 proc. globalnego obrotu na działalność badawczo-rozwojową, co daje jej zdecydowaną przewagę innowacyjną na rynku. Firma posiada ponad 600 patentów, które rozwijane są w trzech centrach badawczo-rozwojowych w Laiz i Berlinie. - Tworzymy zarówno geometrie narzędzi, jak i własne obrabiarki, węglik spiekany, jak również pokrycia narzędzi. Nasza jakość oraz innowacyjność staje się standardem, z którym muszą zmierzyć się nasi konkurencji - dodaje Rafał Subbotko.

Prezes spółki Gühring Sp. z o.o. przyznaje, że warunki funkcjonowania przedsiębiorców w otoczeniu Parku Naukowo-Technologicznego AEROPOLIS w Jasionce, są dogodne i są zaprzeczeniem słów, jakoby w Polsce nic się nie działo. Przez pierwsze dwa lata spółka będzie działać w Inkubatorze Technologicznym. W trzecim roku planuje kolejną inwestycję w Rzeszowie. - Na ile intensywne będą to działania, pokaże rozwój projektów, nad którymi obecnie pracujemy, jak również współpraca z firmami z otoczenia Doliny Lotniczej - dodaje Rafał Subbotko.

http://www.biznesistyl.pl/biznes/biznes-na-co-dzien/3387_jak-biznes,-to-tylko-na-podkarpaciu.html
Awatar użytkownika
KZYH
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 155
Na forum od: 30 lip 2014, 0:36

Re: Inkubator Technologiczny RARR

Postautor: KZYH » 19 sie 2015, 17:25

Inkubator Technologiczny PPNT „Aeropolis" rozszerzył ofertę usług doradczych dla funkcjonujących w nim firm. Do dyżurujących już ekspertów z zakresu wzornictwa przemysłowego i własności intelektualnej dołączyło kilku specjalistów. Wszystkie konsultacje są darmowe.

W Inkubatorze Technologicznym można skorzystać z porad z zakresu: wzornictwa przemysłowego, własności intelektualnej, finansowo-księgowego, pozyskiwania funduszy, pomocy administracyjno-prawnej, tworzenia własnej firmy oraz doradztwo bieżące w trakcie trwania okresu inkubacji.


Porad udzielają:

WZORNICTWO PRZEMYSŁOWE

Prof. dr hab. Tadeusz Błoński
tel. 511 458 439
e-mail: wzornictwo@rarr.rzeszow.pl

Dyżury w Inkubatorze Technologicznym PPNT "Aeropolis" p.114
środa 9.00 – 13.00

Dyżur telefoniczny :
Czwartek 10.00 – 12.00

WŁASNOŚĆ INTELEKTUALNA

Antoni Gubernat
tel. 660 031 965

Henryk Pisiński
tel. 512 265 180

e-mail: rzecznikpatentowy@rarr.rzeszow.pl

Dyżury w Inkubatorze Technologicznym PPNT "Aeropolis" p.114
poniedziałek 8.00 – 18.00

Dyżur telefoniczny :
sobota 10:00 – 14:00

DORADZTWO W ZAKRESIE FINANSOWO – KSIĘGOWYM

Dyżury w Inkubatorze Technologicznym PPNT "Aeropolis" pok.114
czwartek 8.00 – 12.00
Agata Woźniak – księgowa
awozniak@rarr.rzeszow.pl

POMOC ADMINISTRACYJNO – PRAWNA

Dyżury w Inkubatorze Technologicznym PPNT "Aeropolis" p. 114
wtorek 10.00 – 14.00
Agata Gutowska – radca prawny
agutowska@rarr.rzeszow.pl

DORADZTWO W ZAKRESIE POZYSKIWANIA FUNDUSZY

Dyżury w Inkubatorze Technologicznym PPNT "Aeropolis" p.114
piątek 8.00 – 12.00
Jakub Namięta – konsultant
jnamieta@rarr.rzeszow.pl

http://www.biznesistyl.pl/biznes/biznes-na-co-dzien/3410_bezplatne-konsultacje-w-inkubatorze-technologicznym.html
Awatar użytkownika
KZYH
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 155
Na forum od: 30 lip 2014, 0:36

Re: Inkubator Technologiczny RARR

Postautor: KZYH » 15 wrz 2015, 11:23

Przestrzeń dla młodego biznesu w nowym budynku Inkubatora Technologicznego

Nowoczesna powierzchnia open-space, profesjonalnie wyposażone laboratorium dla AEROPOLIS, pokoje biurowe oraz boksy produkcyjne - tak będzie wyglądał kolejny, czwarty już budynek Inkubatora Technologicznego, który będzie gotowy pod koniec września.

Przestrzeń dla prowadzenia biznesu w budynku D znajdą startupowcy oraz młode technologiczne firmy z branży lotniczej, informatycznej, przemysłu elektromaszynowego, chemicznej i biotechnologicznej. Młodzi przedsiębiorcy skorzystają z licznych ulg oraz bezpłatnych porad specjalistów.

Czwarty budynek Inkubatora Technologicznego ma łączną powierzchnię 4955 m kw. Powierzchnia produkcyjno-usługowa zajmuje 2745 m kw. i obejmuje 13 pomieszczeń do wynajęcia przez początkujące firmy oraz 3 boksy przygotowane do zainstalowania sprzętu laboratoryjnego. Część socjalno-biurowa mieści 20 pokoi biurowych o powierzchni około 26 m kw. przeznaczonych do wynajęcia.

W nowym budynku będzie funkcjonować również laboratorium dla AEROPOLIS wyposażone w urządzenia zakupione w konsultacji z przedsiębiorcami. Będzie tam: ręczny spektrometr rentgenowskiej spektroskopii fluorescencyjnej z dyspersją energii (EDXRF) przeznaczony do wykonywania szybkich i nieniszczących analiz, komora klimatyczna ze światłem do testów, mikroskop metalograficzny/materiałowy wraz z kamerą mikroskopową, oprogramowaniem i dodatkowym wyposażeniem, przestrzenny skaner optyczny, drukarki 3D i termowizyjny system pomiarowy.
Z laboratorium skorzystają nie tylko firmy z budynku D, ale wszystkie firmy prowadzące działalność na terenie Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego, będą tu również realizowane zlecenia z zewnątrz.


Nowością w budynku D jest powierzchnia open-space offices licząca około 138 m kw. (5 stanowisk biurowych 1-osobowych; 4 stanowiska biurowe 2-osobowe; 10-osobowa sala narad), sale szkoleniowe i narad. - Open-space offices stworzyliśmy z myślą o najmłodszych przedsiębiorcach i studentach, których nie stać na zapłacenie dużego czynszu, a którzy muszą mieć miejsce do prowadzenia biznesu - wyjaśnia Barbara Kostyra, wiceprezes Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.
O przyjęcie do budynku D Inkubatora mogą starać się firmy innowacyjne, technologiczne z branży lotniczej, informatycznej, przemysłu elektromaszynowego, chemicznej i biotechnologicznej i startupowcy oraz firmy działające na rynku maksymalnie 3 lata. - Chcemy wspierać firmy, które potrzebują pomocy na starcie – dodaje wiceprezes Barbara Kostyra. - Firmy technologiczne o działalności innowacyjnej, jednak spoza preferowanych przez nas branż, także mają szanse na przyjęcie do Inkubatora.

Chętni do wynajmu powierzchni w nowym budynku inkubatora już są. - Pierwsze wnioski będziemy rozpatrywać pod koniec września na zebraniu Rady Programowej Inkubatora, ale cały czas czekamy na zgłoszenia od młodych przedsiębiorców z innowacyjnymi pomysłami. Firmy, które dostaną umowę na wynajem, rozpoczną działalność jeszcze w tym roku. – mówi Barbara Kostyra.
Osoby, które są zainteresowane działalnością w Inkubatorze Technologicznym,mogą skontaktować się z p. Dawidem Adamskim z Centrum Zarządzania PPNT pod nr. tel. 017 77 36 822 lub Centrum Obsługi Inwestora RARR S.A pod nr tel. tel. (+48 17) 85 24 376.

http://www.carpatiabiznes.pl/wydarzenia_i_aktualnosci,przestrzen_dla_mlodego_biznesu_w_nowym_budynku_inkubatora_technologicznego.html
Awatar użytkownika
KZYH
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 155
Na forum od: 30 lip 2014, 0:36

Re: Inkubator Technologiczny RARR

Postautor: riko » 14 lis 2015, 16:49

http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/vi ... s-services


JASIONKA. Nowa spółka w Inkubatorze Technologicznym RARR.

Gühring Aviation Tools Services w Inkubatorze Technologicznym zajmuje halę o powierzchni 600 m kw. w Budynku C, dwa pomieszczenia biurowe w Budynku A w kompleksie Inkubatora, i docelowo zatrudni 45 osób. Rafał Subbotko, prezes spółki Gühring Sp. z o.o. przyznaje, że szef Grupy Gühring po pierwszej wizycie na Podkarpaciu, gdzie zobaczył m.in. Pratt&Whitney (WSK PZL-Rzeszów), tak zainteresował się potencjałem regionu, że podjął decyzję o utworzeniu tutaj pierwszej w historii firmy spółki ponadregionalnej - Gühring Aviation Tools Services.

Spółka będzie dostarczać narzędzia dla branży lotniczej, bazując na nowoczesnej linii produkcyjnej.

- W Rzeszowie będziemy tworzyć technologię dla branży lotniczej na całym świecie - tłumaczy Rafał Subbotko. - Mówiąc wprost, chcemy być tam, gdzie tworzy się historia, zapewniając naszym klientom najwyższy poziom usług. Tworzymy zupełnie nową jakość obsługi klientów tworząc indywidualnie dopasowane rozwiązania lokalne korzystając z globalnego know-how firmy.

Przez pierwsze dwa lata spółka będzie działać w Inkubatorze Technologicznym. W trzecim roku planuje kolejną inwestycję w Rzeszowie.

- Na ile intensywne będą to działania, pokaże rozwój projektów, nad którymi obecnie pracujemy, jak również współpraca z firmami z otoczenia Doliny Lotniczej - dodaje Rafał Subbotko.

Spółka Gühring została założona w 1898 roku w Ebingen (dzisiejsze Albstadt Ebingen w Niemczech); dwa lata później powstał pierwszy zakład produkcyjny. Od początku swojej działalności firma zajmowała się produkcją narzędzi skrawających. Pierwsze przedstawicielstwo zagraniczne firmy powstało w 1976 roku w Wielkiej Brytanii. Obecnie Grupa Gühring jest reprezentowana przez blisko 50 spółek regionalnych oraz 25 partnerów handlowych. Obsługę klientów prowadzi ponad 60 zakładów produkcyjnych oraz centrów serwisowych na całym świecie. W Polsce firma Gühring obecna jest od 1996 roku, z centralą w Dąbrowie Górniczej i centrami serwisowymi w Bielsku Białej, w Polkowicach i Rzeszowie, zatrudniając łącznie 200 pracowników.
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5356
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Re: Inkubator Technologiczny RARR

Postautor: riko » 14 lis 2015, 16:51

http://www.strefabiznesu.nowiny24.pl/ar ... ce-45-osob


Na wtorek w Inkubatorze Technologicznym w Jasionce zaplanowano oficjalne otwarcie firmy Gühring Aviation Tools Services Spólka chce zatrudnić docelowo 45 osób.

We wtorek, 17 listopada w Inkubatorze Technologicznym odbędzie się oficjalne otwarcie spółki Gühring Aviation Tools Services, która jest pierwszą w historii niemieckiej Grupy Gühring spółką ponadregionalną. W Jasionce zatrudni docelowo 45 osób. W otwarciu weźmie udział Dietmar Pfränger, członek Zarządu Grupy Gühring.

Gühring Aviation Tools Services w Inkubatorze Technologicznym zajmuje halę o powierzchni 600 mkw. w budynku C, dwa pomieszczenia biurowe w Budynku A w kompleksie Inkubatora i docelowo planuje zatrudnić 45 osób.

Rafał Subbotko, prezes spółki Gühring Sp. z o.o. przyznaje, że szef Grupy Gühring po pierwszej wizycie na Podkarpaciu, gdzie zobaczył m.in. Pratt&Whitney (WSK PZL-Rzeszów), tak zainteresował się potencjałem regionu, że podjął decyzję o utworzeniu tutaj pierwszej w historii firmy spółki ponadregionalnej - Gühring Aviation Tools Services.

Spółka będzie dostarczać narzędzia dla branży lotniczej, bazując na nowoczesnej linii produkcyjnej. - W Rzeszowie będziemy tworzyć technologię dla branży lotniczej na całym świecie - tłumaczy Rafał Subbotko.
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5356
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Re: Inkubator Technologiczny RARR

Postautor: riko » 17 lis 2015, 17:14

http://rzeszow-news.pl/nowy-inwestor-w- ... z-niemiec/


Guhring Aviation Tools Services będzie w Jasionce tworzyć nowoczesną technologię dla branży lotniczej. To pierwsza ponadregionalna spółka w 100-letniej historii Grupy Guhring. Firma ulokowała się w hali o powierzchni 600 m kw. oraz w dwóch pomieszczeniach biurowych w budynku inkubatora. Docelowo zatrudni 45 osób.
Spółka współpracuje z dużymi firmami z branży lotniczej: m.in. z Pratt&Whitney, McBraida czy PZL Mielec w zakresie regeneracji narzędzi. W hali znajdują się nowoczesne maszyny do regeneracji narzędzi, a część z ponad 20-osobowej kadry to doświadczone, wykwalifikowane osoby, byli pracownicy Pratt&Whitney. Wkrótce ruszy tu również produkcja. Firma szacuje, że zainwestuje tu od 3-5 mln zł.
Najlepsze miejsce do biznesu
Niemiecka firma rodzinna dostrzegła potencjał Podkarpacia. – W Polsce zatrudniamy ponad 200 pracowników, obsługujemy ponad 1000 klientów. Nasza pozycja w sektorze automotive jest już ugruntowana, teraz rozpoczynamy działalność w sektorze lotniczym i mamy nadzieję na owocną współpracę – powiedział na inauguracji działalności Rafał Subbotko, prezes Guhring.
Janusz Fudała, prezes Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, gratulował przedstawicielom firmy szybkiej decyzji o zainwestowaniu na Podkarpaciu. Mówił, że inwestycja niemieckiej firmy wpisuje się w idee tworzenia odpowiednich warunków firmom innowacyjnym. Fudała uważa, że Inkubator Technologiczny do najlepsze miejsce do prowadzenia takiego biznesu, jak niemieckiej spółki.
Klaus Haasis z Grupy Guhring mówił, że ich firma rodzinna zatrudnia ponad 7 tys. osób w skali globalnej.
– Wszelkie decyzje podejmujemy szybko. Zaledwie kilka miesięcy temu byliśmy z Rafałem Subbotko w Pratt&Whitney i oglądaliśmy hale w Jasionce, a dziś tu funkcjonujemy. To świadczy o szybkiej wymianie zdań i podejmowaniu decyzji. – 40 proc. obrotu osiągamy w Niemczech, resztę za granicą.
– Mamy 61 zakładów produkcyjnych i 17 centrów serwisowych w Europie. Idziemy w ślad za naszymi klientami, np. jeśli Pratt&Whitney buduje zakład, zaraz pojawiamy się my. Dużą rolę przypisujemy też badaniom i rozwojowi. Opracowaliśmy np. system zaciskowy HSK, naszym wynalazkiem są też powłoki z azotku tytanu, narzędzia z ostrzami PKD – mówił Klaus Hassis.
Będzie kolejna inwestycja Guhringa w Rzeszowie?
Spółka Gühring została założona w 1898 roku w Ebingen (dzisiejsze Albstadt Ebingen w Niemczech); dwa lata później powstał pierwszy zakład produkcyjny. Od początku swojej działalności firma zajmowała się produkcją narzędzi skrawających.
Pierwsze przedstawicielstwo zagraniczne firmy powstało w 1976 roku w Wielkiej Brytanii. Obecnie Grupa Gühring jest reprezentowana przez blisko 50 spółek regionalnych oraz 25 partnerów handlowych.
W Polsce Gühring obecna jest od 1996 roku, z centralą w Dąbrowie Górniczej i centrami serwisowymi w Bielsku Białej, w Polkowicach i Rzeszowie, zatrudniając łącznie 200 pracowników.
– Znani jesteśmy też jako producent węglików spiekanych. Produkujemy je we własnym zakładzie, ale sprzedajemy je także innym producentom. W naszych katalogach jest 35 tysięcy produktów, produkujemy też narzędzia na specjalne zamówienie. Ambicją firmy jest, by wszystkie możliwości wpływu na jakość produktu mieć pod kontrolą – mówił Klauss Haasis.
W inauguracji działalności spółki w Inkubatorze Technologicznym wzięli udział przedstawiciele RARR, lokalnych władz, firmy z branży lotniczej oraz firm zrzeszonych w inkubatorze. Przez pierwsze dwa lata spółka będzie działać w Inkubatorze Technologicznym. W trzecim roku planuje kolejną inwestycję w Rzeszowie.

45 osób docelowo zatrudni niemiecka spółka Guhring Avation Tools Services, która we wtorek oficjalnie rozpoczęła działalność w Inkubatorze Technologicznym w Jasionce. W rozwój firmy zainwestuje nawet 5 mln zł.
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5356
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Re: Inkubator Technologiczny RARR

Postautor: riko » 01 gru 2015, 17:25

http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/vi ... ickim-rarr


Cervi Robotics Sp. z o.o. to firma, założona przez Vadyma Melnyka zaledwie od dwóch miesięcy funkcjonuje w Preinkubatorze Akademickim Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego Aeropolis. Już w tej chwili brakuje miejsca, by pomieścić 15-osobową załogę. Sześć osób zostało przyjętych w ostatnim czasie.

Działalność Cervi Robotics to projekty związane z lotnictwem, robotyką, programowaniem i sztuczną inteligencją, roboty, bezzałogowe statki powietrzne, filmowanie z powietrza, tworzenie ortofotomap oraz inteligentnych systemów zarządzania robotami, a także programowaniem aplikacji natywnych na platformy Android/iOS/Windows Phone/Windows 10 lub na Xamarin, wdrażaniem projektów korzystających z chmury Microsoft Azure oraz programowaniem aplikacji Web w technologiach ASP .NET, PHP, oraz frameworkach opartych o Python.


Vadym Melnyk pochodzi z Ukrainy. Jako nastolatek wygrał konkurs, który pozwolił mu na studia w Stanach Zjednoczonych, gdzie zainteresował się robotyką i wygrał kilka prestiżowych konkursów. Początkowo firmę chciał założyć na Ukrainie, ale lepsze warunki znalazł w Polsce. Wybrał studia na Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. W tej chwili jest na czwartym roku. We wrześniu założył firmę w Preinkubatorze.
- Zadecydowały korzystne warunki czynszowe, ale wcześniej zrobiłem rozeznanie, jakie firmy tu funkcjonują. Nawiązaliśmy dobre kontakty i teraz współpracujemy przy różnych projektach - mówi Vadym Melnyk.
W tej chwili firma zajmuje się m.in. inteligentnym oprogramowaniem do przetwarzania informacji z robotów, aplikacjami mobilnymi dla jednej z rzeszowskich firm czy samolotem pionowego startu, pozwalającym trzykrotnie zwiększyć szybkość lotu.
- To druga w Preinkubatorze firma, która zajmuje się szeroko pojętą tematyką dronów, prężnie działa także w oprogramowaniu chmurowym – mówi Mateusz Klimczak z Preinkubatora Akademickiego.
Preinkubator Akademicki stanowi część Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego (PPNT) Aeropolis.
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5356
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Re: Inkubator Technologiczny RARR

Postautor: maks » 12 mar 2016, 14:35

Technologia PnP Systems może zrewolucjonizować kwestię bezpieczeństwa na lotniskach.

http://www.resinet.pl/aktualnosci/rzesz ... tarny.html
maks
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 3545
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Następna

Wróć do Jasionka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości