Zapowiedzi inwestycyjne

Aktualności dotyczące rzeszowskich inwestycji.

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: als » 09 sie 2019, 15:14

Dodałbym do tego potrzebę przesunięcia przejść dla pieszych na pasach zjazdowych o 10 metrów - pozwolilo by to na plynne zjeżdzanie z ronda i nie blokowanie ronda jeśli trzeba by się zatrzymac przed przejściem.
als
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 54
Na forum od: 08 wrz 2014, 15:21

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: awz4 » 10 sie 2019, 14:37

Witam po raz 1 Mam pytanie Dzisiaj na jednym z portali pojawiło się 5 ofert pracy dla kadry menadżerskiej pod budowę innowacyjnego nowego zakładu e- automative w Rzeszowie. Czy ktoś ma więcej informacji nt temat.
awz4
Świeżak
 
Posty: 4
Na forum od: 10 sie 2019, 14:28

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: PzD91 » 16 sie 2019, 13:21

Doniek pisze:Dlaczego stoi pusty? Pytam retorycznie ;) Ja tam lubie ustawić się po lewej przy tym rondzie bo idzie znacznie szybciej. Tylko trzeba uważać na gagatków z prawego pasa którzy okrążają rondo prawym pasem.
Co do budowy tunelu to jestem ZA, ale również uważam że można to rozwiązać w mniej inwazyjny sposób.


Jechałem pare razy ostatnio i 15 aut na prawym i 3 na lewym, dodatkowo w ogóle ruch nie był płynny.


LeszekB pisze:
PzD91 pisze:To zdjęcie pokazuje, że można dużo mniejszym kosztem zwiększyć przepustowość tego ronda. Jest sporo miejsca do dobudowanie bezkolizyjnego prawo-skrętu oraz miejsce wewnątrz do dobudowania pasa do nawracania. Póki co lewy pas stoi pusty, a na prawym klną na siebie wszyscy.


Chyba dawno tamtedy nie jechałeś w godzinach szczytu, lewy pas pozornie idzie szybciej ale ma takie wyhamowanie przed rondem (Ci z prawego pasa uciekaja z niego o wiele szybciej), że paradoksalnie tracisz wiecej czasu na lewym...prawoskrety mogloby pomoc, pod warunkiem, ze plynnie beda opuszczane, jesli nie, to niewiele dadzą.



A dlaczego miały by nie być płynnie opuszczane, skoro były bezkolizyjne?

Mniej więcej tak to powinno wyglądać jak kolega wyżej zaznaczył na zdjęciu. A od lat jest jakaś kicha.
Awatar użytkownika
PzD91
Maniak
Maniak
 
Posty: 1590
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: kado7 » 16 sie 2019, 16:17

kado7
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 65
Na forum od: 19 sie 2015, 14:53

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: peter » 16 sie 2019, 18:17

Nowa szkoła ;)
peter
Maniak
Maniak
 
Posty: 1294
Na forum od: 04 paź 2014, 18:21

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: patryk700i » 16 sie 2019, 20:42

Ferenc się zgodził na szkołę pod swoją rezydencją?? Łał :)
patryk700i
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 325
Na forum od: 24 cze 2018, 15:09

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: Doniek » 17 sie 2019, 7:43

PzD91 pisze:
Doniek pisze:Dlaczego stoi pusty? Pytam retorycznie ;) Ja tam lubie ustawić się po lewej przy tym rondzie bo idzie znacznie szybciej. Tylko trzeba uważać na gagatków z prawego pasa którzy okrążają rondo prawym pasem.
Co do budowy tunelu to jestem ZA, ale również uważam że można to rozwiązać w mniej inwazyjny sposób.


Jechałem pare razy ostatnio i 15 aut na prawym i 3 na lewym, dodatkowo w ogóle ruch nie był płynny.


Przez to rondo jezdze praktycznie min. 2 dziennie, dla mnie to normalka jak się tam jezdzi i czego się tam spodziewać. Gdyby nie zasada ograniczonego zaufania to mialbym tam N kolizji. Prawdziwym hardcorem natomiast jest małe rondo Kuronia, jak jedziesz od S19 w kierunku na wiadukt to praktycznie pewne jest to, że ktoś nie ustąpi Ci pierwszeństwa na nim tylko się pcha przed maskę.
Doniek
Maniak
Maniak
 
Posty: 1355
Na forum od: 13 mar 2017, 23:32

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: RAMS » 17 sie 2019, 11:56

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Projekt autorstwa: ARCONT Pracownia projektowa
;)
Awatar użytkownika
RAMS
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 111
Na forum od: 09 sie 2019, 15:35

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: gustawtrzmiel » 17 sie 2019, 12:09

rafik pisze:Budynek obok to nie żadna stodoła tylko 100-letnia willa mieszczańska wpisana do rejestru zabytków.


A teraz obok tej 100-letniej willi odsłonięto remizę, kto już widział to wie o czym piszę, takiego badziewia budowlanego nie ma w całym Śródmieściu, czegoś takiego nie stawia się nawet w małych miastach, kto na to pozwolił? Czym się zajmuje konserwator zabytków?
gustawtrzmiel
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 337
Na forum od: 16 paź 2014, 16:06
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: Nikoś » 17 sie 2019, 13:00

Ten biurowiec na Lisa Kuli, spoko tylko że ja bym go widział na miejscu tego pseudo bazarku 100 metrów dalej.
Ale to tylko koncepcja więc wszystko może się zmienić
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2322
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

PoprzedniaNastępna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości