Degradacja Rzeszowa

Opinie, komentarze, propozycje, sugestie dotyczące Rzeszowa.

Re: Degradacja Rzeszowa

Postautor: bogdanoo » 13 mar 2019, 21:04

zgadzam się ze wszystkimi wymienionymi tutaj argumentami dot. licznych braków i braków nawet prób rozwiązania tego.

nie będę się powtarzał bo zostało to już wielokrotnie wspomniane tutaj, ale chce jedną rzecz podkreślić:

i jeżeli czytają to osoby mające realny wpływ na miasto, czy nawet dziennikarze (żeby obudziło się u nich sumienie) - to prawda jest taka, że dzisiejsze błędy i błędne decyzje, a także brak tych decyzji odpokutują w mieszkańcy i samo miasto.

Staram się nie wyobrażać sobie jak będą wyglądać "nowe" bloki za parę lat (myślę o tych tynkowych monstrach).
Ba,
tak samo jak wyglądać będzie kultura w mieście która leży i kwiczy, jest na poziomie mułu tego z Wisłoka.

Ech, szkoda strzępić ryja, już zaczyna się to odbijać czkawką.
Awatar użytkownika
bogdanoo
Maniak
Maniak
 
Posty: 1315
Na forum od: 25 lis 2017, 21:32

Re: Degradacja Rzeszowa

Postautor: bystry » 13 mar 2019, 21:49

Może założymy jakiś nowy temat dotyczący tego co jest potrzebne dla Rzeszowa najbardziej? Administratorzy forum powiedzcie czy w takim wątku możecie zamieścić ankietę? Zrobilibyśmy głosowanie, co budować w pierwszej kolejności, aquapark, lodowisko, minizoo czy jakieś muzeum? Myślę, że to forum na pewno czyta wielu urzędników, dziennikarzy i potencjalnych inwestorów, może kogoś to natchnie do działania!
bystry
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 915
Na forum od: 24 sty 2016, 11:34

Re: Degradacja Rzeszowa

Postautor: bystry » 14 mar 2019, 10:33

Bardziej realny od aquaparku jest duży konkretny basen ze strefą rekreacyjną, coś takiego jak w Strzyżowie, tylko troszkę większa strefa, a może nawet dwa takie baseny po dwóch stronach miasta. Aquapark może być faktycznie w budowie znacznie droższy a jeśli są problemy z rentownością takich obiektów to lepiej zrobić coś co będzie tańsze w utrzymaniu a podobnie atrakcyjnie. Z tych wszystkich atrakcji o których tutaj piszecie to najlepsze byłoby to lodowisko ale to już kwestia gustu i tego co kto lubi. Z jednej strony szkoda mi, że znowu zmieniają koncepcję ale z drugie może przy okazji poprawią też lokalizację tego lodowiska.

A co do ankiety, może na UM nie zrobi wrażenia ale zainteresuje inne osoby, które są w stanie skutecznie lobbować w UM :)
bystry
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 915
Na forum od: 24 sty 2016, 11:34

Re: Degradacja Rzeszowa

Postautor: gragar » 14 mar 2019, 17:12

Zgłaszam propozycje , może by otworzyć własnie taki nowy temat,,, petycje i wnioski do prezydenta i rady miasta UM Rzeszów ,,i wysyłać co tydzień na stronę UM z potwierdzeniem przeczytania i poinformować UM , że takowe dylematy od mieszkańców się pojawią w publicznej strefie, by sami mogli oglądając forum do tych problemów się odnieść . Bo tak to wygląda ,że my tu piszący polabidzimy, pokrytykujemy , a i tak nikt kompetentny do rozwiązywania problemów tego co napisane nie przeczyta. I po co to całe utyskiwanie, co to komu ma dać i pomóc .Więc administratorzy forum ,,,,DO ROBOTY,,,
gaga
gragar
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 204
Na forum od: 16 lut 2016, 20:21

Re: Degradacja Rzeszowa

Postautor: ArDomin » 14 mar 2019, 17:56

Mija kolejny rok a inwestycją numer 1 w tym roku ma być poszerzenie Warszawskiej w nowo przyłączonym Milocinie z 2 do 4 pasów. Oto priorytet Rzeszowa. Poszerzyć ulicę można nawet szybko i bez problemów, a nawet jak wykonawcy będą chcieć więcej to miasto chętnie dołoży. Szkoda że nie ma chęci lub umiejętności, by zrobić coś naprawdę dla mieszkańców.
ArDomin
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 27
Na forum od: 06 mar 2019, 22:47

Re: Degradacja Rzeszowa

Postautor: pisul » 14 mar 2019, 19:02

ArtDomin owszem mieszkańcy w ankiecie wypowiedzieli się że chcą aquaparku. Ankieta ta powstała po głosowaniu w którym PIS zablokował powstanie takiego obiektu prywatnemu inwestorowi jeszcze w 2013 roku. Z tego co pamiętam zarówno prezydent jak i Rozwój Rzeszowa byli za powstaniem takiego obiektu. A tu któryś już twój wpis który po prostu kłamie.

http://supernowosci24.pl/lokalizacja-aq ... trowersje/


Dlaczego o tym pisze? Już któryś taki obiekt jest likwidowany w Polsce jeżeli jest w rękach miasta. Miast nie stać na rokroczne dokładanie po 2-6mln w zależności od wielkości. A obiekt zarabia rocznie od 500- 700 tyś złotych. Takie obiekty są z założenia nierentowne. Koszt powstania od 60-100mln czyli po ilu latach się zwróci? Dlatego winić za brak aquaparku i tego że taki obiekt mógł powstać choć byłby prywatny to jeśli już wina pisu a nie prezydenta. Już lepiej tańsza w utrzymaniu pływalnia niż park wodny.


Dobry przykład jest miasto Słupsk. Drugi prezydent z Biedroniem włącznie nie może ukończyć inwestycji a już mówi że koszty utrzymania utopią miasto:
Tego akwaparku nigdy nie powinno być, bo ten akwapark utopi nasze miasto finansowo - odpowiedział Robert Biedroń. - Ja mam nadzieję, że ten akwapark jeszcze długo nie będzie funkcjonował, bo on utopi nasze miasto finansowo. 5-6 milionów będę musiał co roku do niego dokładać na utrzymanie tego mauzoleum świetności mojego poprzednika.

https://gp24.pl/robert-biedron-w-tvn-ak ... r/12485503

Czy chciałbyś panie ArtDomin płacić wyższe podatki żeby było z czego finansować coś co nigdy się nie zwróci i nie zarobi na siebie? Prawdopodobnie zaraz byś pisał że znowu Ferenc zły bo podatki podniósł albo miasto ma długi :lol:
Co do słów że liczy się tylko z deweloperami. Wpływy miasta to pieniądze z Pitu i Citu, podatków od nieruchomości... Po to powstała loteria "Rozlicz PIT w Rzeszowie" czym więcej mieszkań- więcej ludzi- większe wpływy do budżetu - więcej pieniędzy na inwestycje miejskie... Zerowe pojęcie o ekonomii i przekonanie że pieniądze na drzewach rosną aż żal czytać te Twoje złote myśli.
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8537
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Degradacja Rzeszowa

Postautor: konradp » 14 mar 2019, 20:01

pisul To co mi napisałeś przypomniało mi słowa byłego ministra finansów "piniendzy ni ma i nie będzie" a potem się okazało dlaczego tych "pinendzy" nie ma. Idąc twoim tokiem rozumowania parki również nie są potrzebne bo są nie opłacalne. Drzewa na siebie nie zarabiają. Możemy tak mnożyć bez liku.
Miasto nie może być dusigroszem w patrzeć tylko na wymiar finansowy. Odpowiedni poziom jakości życia w mieście zapobiega uciekaniu kapitału ludzkiemu. Dzięki temu, że ludzie chcą zostawać w mieście ( najlepiej ci wykwalifikowani ) otwierają oddziały/siedziby firmy oraz tworzą się nowe. Koło samo się napędza. Osobie wykształconej i inteligentnej nie wystarczy tylko rout po galeri i pyfko w rynku. Jak mniemam takie są osoby tu na forum co widać po szerokim rozgoryczeniu. Ludzie są teraz mobilni i jak szybko się nic nie zmieni to ludzie pouciekają z miasta bo co im pozostanie ?

Uważam, że miasto jest rządzone źle. Głównie przez swoją nieskuteczność. Nic co jest zakładane nie jest realizowane. Jedynie co T.Ferenc potrafi przepchnąć to wspominane asfaltowanie i poszerzanie. Są plany i na tym pozostaje. To jest skrajna nieudolność.

Wmawianie, że jest super i o co ci chodzi to schemat propagandy sukcesu. A jak się nie udaje to inni blokują. To powiem brutalnie, że jak się nie umie rządzić to się oddaje władzę i tyle...

Ale żeby było jeszcze brutalniej, rzeszowianie sami sobie zgotowali ten los w ostatnich i nie tylko wyborach. Czas otwierać oczy.
Ludzi nie szkoda, tylko miasta szkoda.
Awatar użytkownika
konradp
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 748
Na forum od: 24 sty 2018, 17:28

Re: Degradacja Rzeszowa

Postautor: Duszek » 14 mar 2019, 20:16

W Krakowie aquapark jest z tego co piszą w necie rentowny, a w Rzeszowie jest potężny głód na tego typu obiekt i myślę, że byłby to dobry interes !
Awatar użytkownika
Duszek
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 549
Na forum od: 18 lip 2014, 11:45
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Degradacja Rzeszowa

Postautor: pisul » 14 mar 2019, 20:31

Dużo większe miasta miały problemy a myślicie że u nas będzie inaczej? Mi możecie nie wierzyć ale aquapark jest niczym pożyczka chwilówka w firmach gdzie trzeba potem oddać co się pożyczyło z 120% odsetkami.

Stary news ale pokazuje przed czym staram się ostrzec, a od tego czasu sporo takich obiektów zamknięto. Jak jeden z najbogatszych Polaków Ryszard Krauze sprzedał aquapark w Sopocie to naprawdę myślicie że w Rzeszowie zarobi na siebie?

http://www.wspolnota.org.pl/aktualnosci ... uaparkach/
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8537
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Degradacja Rzeszowa

Postautor: Arrival » 14 mar 2019, 21:26

Skąd wiecie, że w Rzeszowie jest głód na takie coś? Ktoś robił badania? Moim zdaniem to jest niszowa rozrywka do tego bardzo droga.

O ile mogę zgodzić się z wieloma wpisami/propozycjami dot. parków, miejsc do rekreacji, nawet basenu, o tyle aquapark to jest po prostu fanaberia i to gruba. Ja też chętnie powiem, że na podkarpaciu jest głód na tor wyścigowy (bo jest) więc niech miasto wyskakuje z kasy i finansuje mi hobby. Ale mam resztki rozsądku.

Aquapark to baaaardzo droga, niszowa rozrywka, której nic nie uzasadnia. Nie ma praktycznie żadnej przewagi w stosunku do zwykłego basenu oprócz tego, że ma jakieś zjeżdżalnie. No o czym my tu rozmawiamy :D Za cenę takiego obiektu można zrobić z 10 innych dla różnych grup odbiorców.
Awatar użytkownika
Arrival
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 720
Na forum od: 16 lis 2014, 13:59
Lokalizacja: Rzeszów

PoprzedniaNastępna

Wróć do Dyskusje o Rzeszowie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości