[al. Powstańców W-wy] Bulwary Park (2x55m) (ApKlan)

Opinie i komentarze odnośnie pomyślnie zakończonych inwestycji mieszkaniowych

Re: [al. Powstańców W-wy] Bulwary Park (2x55m) (ApKlan)

Postautor: pisul » 13 lut 2019, 20:21

Było o tym ;)

Obrazek


Tu mają być nasadzenia drzew i krzewów. Gdzieś w połowie całego tematu o tym było. A na stronie inwestycji doprecyzowano i jest mowa o:

... Uzupełnieniem kompleksu budynków Bulwary Park będzie przygotowany specjalnie dla mieszkańców Park Tematyczny z alejkami ławkami oraz roślinnością.
Zostanie nasadzonych ponad 300 gatunków drzew i roślin...



Z tego wynika że tam gdzie zaznaczyłeś będzie zieleń na bogato.
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [al. Powstańców W-wy] Bulwary Park (2x55m) (ApKlan)

Postautor: rzeszowiak23 » 13 lut 2019, 21:15

Nie do końca Pisul masz rację. Teren nieobjęty pozwoleniem z tego co wiem należał do innego "rzeszowskiego" dewelopera. Teren bliżej zalewu leży poza zakresem, więc również nie będzie tam nasadzeń. Biorąc pod uwagę fakt że jeśli nie przejmie tego Apklan to raczej nic nie powstanie z uwagi na wymiary działek. Działka druga z uwagi na wymagane odległości od parkingów nie ma szans żeby została zabudowana.
rzeszowiak23
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 141
Na forum od: 26 lut 2016, 11:54

Re: [al. Powstańców W-wy] Bulwary Park (2x55m) (ApKlan)

Postautor: pisul » 14 lut 2019, 3:34

Tak piszesz jakby ten 3 budynek to było coś złego?

Od zalewu kawał pustej działki aż się prosi o coś wysokiego. Właścicielem działki chyba miasto? Czyli żeby dostać pozwolenie wystarczy że deweloper zaproponuje jakiś offset a radni przegłosują. Prezydent pewnie rozważyłby propozycje a że ma większość w radzie miasta to...
Gdyby ktoś zaproponował np. 10-15 mieszkań na rzecz miasta dla potrzeb komunalnych dołożyliby na parterze lokal dla urzędu miasta to kto wie czy by
wz-etki nie dostali ;)

Obrazek



Komu by szkodził ten trzeci wieżowiec?



Obrazek
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [al. Powstańców W-wy] Bulwary Park (2x55m) (ApKlan)

Postautor: Doniek » 14 lut 2019, 7:57

Ja mam propozycje, Pisul szepnij tam u siebie że najlepiej zlikwidować tereny zielone w Rzeszowie, przeciez zawsze można na szybkości pojechac w Bieszczady ;)
Doniek
Maniak
Maniak
 
Posty: 1355
Na forum od: 13 mar 2017, 23:32

Re: [al. Powstańców W-wy] Bulwary Park (2x55m) (ApKlan)

Postautor: leirion » 14 lut 2019, 16:41

pisul pisze:Komu by szkodził ten trzeci wieżowiec?


Na przykład mnie. Ja rozumiem, że do głosu dochodzi pokolenie wychowane na grach komputerowych i filmach science-fiction, ale bez przesady !. Ten wieżowiec pasuje tam jak przysłowiowy "wół do karety"...
Pisul jesteś zwolennikiem budowania: 1. wysoko. 2. gdzie popadnie. 3. bez względu na potrzebę zabezpieczenia odpowiednich terenów zielonych.... Ale weź pod uwagę, że nie wszyscy mają tą przyjemność mieszkania w domku jednorodzinnym z ogródkiem mniejszym bądź większym i strefą wypoczynku.
Druga sprawa... która mnie "nosi" już od jakiegoś czasu, jak czytam posty związane z zabudowywaniem terenów wzdłuż Wisłoka. Utrzymanie istniejących oraz tworzenie nowych pasów roślinności trwałej (drzewiastej, krzaczastej, trawiastej) wzdłuż brzegów zbiorników wodnych i rzek jest jedną z metod ochrony wód powierzchniowych przed spływem zanieczyszczeń (w tym substancji biogennych) ze źródeł obszarowych m.in. ze spływów powierzchniowych ze zlewni bezpośredniej. Takie strefy nazywane są też barierami biogeochemicznymi lub strefami ekotonowymi. Strefa ekotonowa o szerokości ok. 20 m pokryta drzewami, krzewami i trawą może zredukować stężenie substancji biogennych w wodzie spływającej do zbiornika ze zlewni bezpośrednio otaczającej nawet do 90% i dzięki temu zjawisko eutrofizacji wód (którego głównym symptomem jest nasilony rozwój fitoplanktonu i roślin zakorzenionych) w zbiorniku wolniej postępuje.
Taką strefę tworzono np. wokół zbiornika sulejowskiego (w tych okolicach gdzie nie było lasów).
Łącznie obsadzono ponad 70 tys. m2 pasa brzegowego.
A u nas się roślinność likwiduje i zabudowuję teren coraz bliżej rzeki. A trzeba wiedzieć, że przyczyną złego stanu zbiornika jest nie tylko duże zamulenie, które spowodowało jego znaczne wypłycenie, ale również dopływ zanieczyszczeń ze zlewni, w tym dużych ilości związków azotu i fosforu, który nasila rozwój roślinności.
leirion
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 104
Na forum od: 15 cze 2017, 12:12

Re: [al. Powstańców W-wy] Bulwary Park (2x55m) (ApKlan)

Postautor: pogodynka » 14 lut 2019, 17:09

Pisul sugerujesz, żeby te dwie wieże, które w Warszawie nie przejdą wybudowali tutaj? :lol:
pogodynka
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 317
Na forum od: 07 lut 2017, 0:15

Re: [al. Powstańców W-wy] Bulwary Park (2x55m) (ApKlan)

Postautor: pisul » 14 lut 2019, 17:19

Bardziej chodziło o jakiś przykład a nie ten konkretny budynek.

A zaznaczona działka jest pusta i przy budowie nic by nie wycięto. Pomysłem postaram się zainteresować 3 największych rzeszowskich deweloperów i jednego lubelskiego. Jest prezydent który na szczęście sprzyja wysokiej zabudowie więc wszystko jest możliwe.
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [al. Powstańców W-wy] Bulwary Park (2x55m) (ApKlan)

Postautor: leirion » 14 lut 2019, 17:39

Ale nic by już na niej nie posadzono !.

Aczkolwiek, ta część postu dotycząca pasów zieleni dotyczyła ogólnie zabudowywania terenów wzdłuż Wisłoka bez pozostawienia odpowiedniej odległości na taką strefę (nie licząc wyasfaltowanego deptaka).
leirion
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 104
Na forum od: 15 cze 2017, 12:12

Re: [al. Powstańców W-wy] Bulwary Park (2x55m) (ApKlan)

Postautor: rafik » 14 lut 2019, 22:07

pisul pisze:Bardziej chodziło o jakiś przykład a nie ten konkretny budynek.

A zaznaczona działka jest pusta i przy budowie nic by nie wycięto. Pomysłem postaram się zainteresować 3 największych rzeszowskich deweloperów i jednego lubelskiego. Jest prezydent który na szczęście sprzyja wysokiej zabudowie więc wszystko jest możliwe.

Obrazek
rafik
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1062
Na forum od: 04 sie 2014, 14:32

Re: [al. Powstańców W-wy] Bulwary Park (2x55m) (ApKlan)

Postautor: yogi123 » 14 lut 2019, 22:30

Dobrze pisul to teraz powiedz mi gdzie prezydent planuje wybudować nowy park rekreacyjno- wypoczynkowy z prawdziwego zdarzenia, ogród botaniczny i zoo? Oczywiście rozumie też, że wszystkie parki i bulwary zostaną gruntownie zmodernizowane do końca jego kadencji. Bo tak nie może być, że wszystko się betonuję a w zamian zero zieleni. Park papieski to dla mnie kicz więc tym mnie nie przekonasz.
yogi123
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 296
Na forum od: 06 sie 2016, 11:42

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości