Wirtualne BusPasy

Informacje o nowych projektach drogowych i komunikacji.

Wirtualne BusPasy

Postautor: Frodo907 » 10 lut 2019, 12:18

W Nowinach jest artykuł https://nowiny24.pl/naukowcy-proponuja-innowacyjny-buspas-w-rzeszowie-wirtualny/ar/13873637?fbclid=IwAR3rCqKW_uTrKMEVsvZ_tfbLTG9FOX_TJUYvpE_MbhovCHKC6Dpp39WHXMc#motofakty
A propozycję też opisałem skrótowo na http://rowery.rzeszow.pl/rowery-rzeszow-pl-i-politechnika-rzeszowska/

Jak myślicie? teoretycznie to działa, ma szanse zadziałać w praktyce?
Więcej będzie się można dowiedzieć 27 lutego na seminarium w na Politechnice Rzeszowskiej o godzinie 16tej.
Organizowane jest przez Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury PRz w budynku P przy ulicy Poznańskiej 2, w sali 24.
Seminarium ma charakter otwarty.
Plakat wydarzenia Obrazek

Jest też wydarzenie na FB https://web.facebook.com/events/968728843317508/
Obrazek
Awatar użytkownika
Frodo907
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 879
Na forum od: 08 lip 2015, 19:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wirtualne BusPasy

Postautor: bogdanoo » 10 lut 2019, 12:53

Inicjatywa bardzo dobra w gatunku Smart City - których w Rzeszowie mało.

Jednym z problemów, które mogą zaistnieć są złe nawyki kierowców, albo właściwie ich brak.
Mam na myśli to, że nie do wszystkich kierowców ta informacja dojdzie przed wprowadzeniem takiego rozwiązania.

Moim zdaniem, aby coś takiego odniosło lepszy rezultat powinno się już teraz rozpocząć akcję promocyjną - szczególnie billboardową przy głównych ulicach / przy ulicach planowanych zmian. Dzięki temu zwiększy się wrażliwość kierowców i że będą mieli o czymś takim w ogóle pojęcie.
Awatar użytkownika
bogdanoo
Maniak
Maniak
 
Posty: 1315
Na forum od: 25 lis 2017, 21:32

Re: Wirtualne BusPasy

Postautor: kornik » 11 lut 2019, 11:08

Ile to ma kosztować?

Moim zdaniem to wywalanie pieniędzy na smart głupoty, byle tylko się pochwalić innowacyjnością i nie daj boże zdenerwować kierowców.

Czas oczyszczenia pasa ruchu zmieniał się od 170s do 270s w zależności od długości kolejek tworzących się na wlocie skrzyżowania.

Czyli od 3 do 4,5 minuty! W modelu, w rzeczywistości coś mi się zdaje, będzie więcej. Czyli w godzinach szczytu, kiedy autobusy jadą co kilka minut, niczym to się nie będzie różniło od stałego buspasa. Poza godzinami szczytu, kiedy autobusów mniej, ale ruch samochodowy też mniejszy, opłaca się robić takie świecidełka? Miasto zrobiło śluzy dla autobusów. Działają? Nie działają? Dlaczego nie zrobić kolejnych?

Pieniądze lepiej wydać na ułożenie porządnego rozkładu jazdy
kornik
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 87
Na forum od: 12 sty 2018, 12:09

Re: Wirtualne BusPasy

Postautor: JanzRzeszowa » 11 lut 2019, 11:50

A ja mam pytanie...gdzie te samochody do jasnej ciasnej maja się podziać na wąskiej Hetmańskiej jak autobus będzie jechał? Przecież to jest wykroczenie jazda pod prąd? Jest tam sporo ulic podrzędnych, co z nieblokowaniem skrzyżowań? Co z tymi co jadą z naprzeciwka?
I druga kwestia, co z ogólną zasadą, że możesz jechać osobówką buspasem jak masz 1+2 czy więcej? Przecież to następny ferment i wyjątek od wyjątku.
Już nie mówię że Ferenc ma teraz okres wydawanie pieniędzy na na apki.
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: Wirtualne BusPasy

Postautor: Ole » 11 lut 2019, 13:53

Temat między bajki proponuję włożyć.
Już to widzę jak kierowcy się zgrabnie przetaczają na lewy pas bo się włączył ten Dynamiczny Bus Pas. No proszę Was. 70% kierowców w tym czasie piszę SMSa, 10% maluje usta/poprawia urodę, 15% kłóci się z żoną/mężem przez telefon, 3% ma to gdzieś a 2% dochodzi do siebie po "wczorajszym"
A nawet nie wspomniałem o RZE..... bo ich to nie dotyczy. Prawda ?
---- Regulamin Forum Rzeszowskich Inwestycji ----> https://inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=10&t=766
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 2139
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: Wirtualne BusPasy

Postautor: Arrival » 11 lut 2019, 15:12

Zwykłe buspasy do dziś ciężko działają, a co dopiero takie ;). Mam wrażenie, że 90% kierowców nie ma pojęcia, że nie obowiązują one zawsze więc "na wszelki wypadek' trzymają się wiecznie lewego. 5% nie wie co to buspas, a może 5% jeździ poprawnie ;).

Teoria jest fajna, w praktyce niestety tego nie widzę :(. W tym kraju ludziom ciężko przychodzi zrozumienie jazdy na zamek kiedy trafią na nią raz w roku na jakimś zwężeniu. A tu musieliby jechać na zamek co kilka minut. Przegrzeją się.
Awatar użytkownika
Arrival
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 720
Na forum od: 16 lis 2014, 13:59
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wirtualne BusPasy

Postautor: a1chemik » 11 lut 2019, 16:10

myślę że można to włożyć do działu "Legendy rzeszowskie" na półce "opowieści o innowacji" i położyc zaraz obok "kolejki nadziemnej"
a1chemik
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 627
Na forum od: 29 cze 2018, 14:46
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wirtualne BusPasy

Postautor: Tomek1991 » 11 lut 2019, 16:34

Arrival pisze:Zwykłe buspasy do dziś ciężko działają, a co dopiero takie ;). Mam wrażenie, że 90% kierowców nie ma pojęcia, że nie obowiązują one zawsze więc "na wszelki wypadek' trzymają się wiecznie lewego. 5% nie wie co to buspas, a może 5% jeździ poprawnie ;).

Teoria jest fajna, w praktyce niestety tego nie widzę :(. W tym kraju ludziom ciężko przychodzi zrozumienie jazdy na zamek kiedy trafią na nią raz w roku na jakimś zwężeniu. A tu musieliby jechać na zamek co kilka minut. Przegrzeją się.

Ja mam wrażenie, że wprowadzenie bus-pasów wprowadziło również podział kierowców na "cwaniaków" i "frajerów" ;)
Tomek1991
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 335
Na forum od: 06 lut 2018, 19:39

Re: Wirtualne BusPasy

Postautor: Arrival » 11 lut 2019, 17:31

Ja mam to przeogromne szczęście, że najczęściej przemieszczam się poza godzinami ich obowiązywania. Bardzo często rano, 10-20 min po tym jak już nie obowiązują. A ludzie mimo to nadal są przyklejeni do lewego. Mogę być wtedy cwaniakiem bo czuję jakbym miał swój prywatny pas :D

Tak przy okazji - orientuje się ktoś jak traktowane są dzieci w 2+1? Niemowle się liczy? :D Czyli rodzice + miesięczny dzieciak mogą jechać buspasem?
Awatar użytkownika
Arrival
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 720
Na forum od: 16 lis 2014, 13:59
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wirtualne BusPasy

Postautor: bartes_7 » 12 lut 2019, 0:14

Niemowle to też człowiek/pasażer ;)
bartes_7
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 187
Na forum od: 07 lut 2016, 16:45

Następna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości