Zakaz handlu w niedziele ? Co o tym sądzicie :)

Wszystko co niezwiązane z istniejącymi już tematami, czyli o wszystkim i niczym

Re: Zakaz handlu w niedziele ? Co o tym sądzicie :)

Postautor: JanzRzeszowa » 26 gru 2018, 23:39

Piotras pisze:Wystarczy wprowadzić że można pracować maksymalnie 40h w tygodniu oraz z automatu przenieść wszystkich w handlu na umowę o pracę (koniec z umową zleceń i praca 7 dni w tygodniu po 10h) i będzie spokój. Każdy będzie miał 2 dni w tygodniu wolne a które to już inna kwestia.


Pełna zgoda, pisałem także o tym.
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: Zakaz handlu w niedziele ? Co o tym sądzicie :)

Postautor: Arrival » 27 gru 2018, 9:24

Jak zdefiniować handel? Patrzycie na to tylko z perspektywy hipermarketów i spożywki, ale handel to przecież głównie małe firmy i głównie inne branże niż spożywka. I to najczęściej branże sezonowe. W firmie jest 10 osób na umowie o pracę, ale w grudniu i marcu dobieramy blisko 20 na umowach zlecenie bo mamy sezonowość. To samo ma znajomy handlujący produktami typowo wakacyjnymi. Mam tym wszystkim ludziom dawać uop?

Umowy cywilnoprawne (przez ignorantów zwane śmieciowymi) to podstawa w gospodarce i to one powinny być rozwijane a uop pomału wycofywana. Dziś najważniejsza jest elastyczność (zarówno dla pracodawcy jak i pracownika), a nie w jednym zakładzie od matury do emerytury.
To co trzeba zrobić to ew uszczelnić system jeśli już ktoś koniecznie uważa się za poszkodowanego.
Awatar użytkownika
Arrival
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 720
Na forum od: 16 lis 2014, 13:59
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zakaz handlu w niedziele ? Co o tym sądzicie :)

Postautor: JanzRzeszowa » 27 gru 2018, 13:27

^^ Ja pisałem a propos - uszczelniania systemu a nie zakazów handlu w niedzielę. I zapewne autorowi powyżej także głównie o to chodziło.
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29


Re: Zakaz handlu w niedziele ? Co o tym sądzicie :)

Postautor: LukaszRogala » 21 sty 2019, 15:47

I jak w nowym roku? Dajecie radę? W internecie umacniają się zakupy spożywcze przez internet: http://rcl.ink/1UM

Niezależnie od punktu widzenia, zakaz handlu w niedziele zmienia przyzwyczajenia milionów Polaków, którzy szybko adaptują nowinki technologiczne i są otwarci na nowe możliwości. Ograniczenia handlu w niedziele spowodowały na przykład, że internetowy kanał sprzedaży żywności rozwija się niezwykle dynamicznie. Sklepy oferujące sprzedaż żywności online, czyli tzw. e-grocery, odnotowują zwiększoną ilość zamówień w weekendy i dni ustawowo wolne od pracy. Statystycznie branża rośnie o ok. 10% rocznie, a już co siódmy internauta robi regularnie zakupy spożywcze w internecie.
Awatar użytkownika
LukaszRogala
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 112
Na forum od: 22 lip 2015, 6:39
Lokalizacja: Warszawa/Rzeszów

Re: Zakaz handlu w niedziele ? Co o tym sądzicie :)

Postautor: JanzRzeszowa » 22 sty 2019, 11:59

Ja ostatniej niedzieli wchodzę na stacje benzynową Czwórka przy Witosa, a w środku dokonana rozbudowa i sklep spożywczy. Wszystkie podstawowe produkty w ofercie...
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: Zakaz handlu w niedziele ? Co o tym sądzicie :)

Postautor: motyl » 24 sty 2019, 0:18

Staram się nie robić zakupów w Niedzielę i tak samo robiłem, jak nie było zakazu handlu, da się wszystko kupić w inne dni nawet dla 4 osobowej rodziny. Jest to tylko kwestia wygody i możliwości realizacji zachcianek. Pracowałem w galerii w weekendy i strasznie mnie to męczyło, zwłaszcza jak wszyscy znajomi chcieli gdzieś jechać, a ja musiałem siedzieć w pracy. Miałem wtedy wolne w tygodniu, ale nikt nie chciał się wtedy spotkać, bo wszyscy byli w pracy. W końcu udało mi się zmienić pracę, ale chwilę to trwało. W obecnej pracy co prawda też niektórzy pracują w Niedzielę, ale dostają za to tyle kasy, że sami się zgłaszają. Jeśli już miałby być handel w Niedzielę to jak dla mnie tylko na takich warunkach. Żadne dni wolne w tygodniu tylko extra kasa.
motyl
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 56
Na forum od: 25 lip 2018, 22:41

Re: Zakaz handlu w niedziele ? Co o tym sądzicie :)

Postautor: JanzRzeszowa » 26 sty 2019, 11:49

^^ Jak miałeś wyjechać na weekend ze znajomymi, jak weekend to jeszcze sobota?
Aaaa, i niedziela pisze się z małej litery, to dzień tygodnia.

A propos-znam Adwentystów i Świadków dla których to sobota jest dniem "uświęconym". I od dziesiątków lat biorą u pracodawców urlopy właśnie na te dni, które u nas z natury są pracujące. Co z nimi?
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: Zakaz handlu w niedziele ? Co o tym sądzicie :)

Postautor: Adamerio » 26 sty 2019, 13:47

No to zaczynamy szopkę :lol: :lol: :lol: #wybory2019

Znów będziemy kupować w dwie niedziele w miesiącu? Możliwe, bo PiS chce wygrać nadchodzące wybory


http://next.gazeta.pl/next/7,151003,244 ... KzEv8iuX8E
Awatar użytkownika
Adamerio
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 653
Na forum od: 30 sie 2016, 11:06
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zakaz handlu w niedziele ? Co o tym sądzicie :)

Postautor: Nikoś » 26 sty 2019, 13:52

Wycofanie raczkiem ? tak to można nazwać. Od początku ten zakaz to chybiony pomysł i tyle.
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2322
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

PoprzedniaNastępna

Wróć do Hyde Park

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości