Zapowiedzi inwestycyjne

Aktualności dotyczące rzeszowskich inwestycji.

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: kornik » 29 gru 2018, 15:23

yogi123 pisze:Wizki prosto od architekta
Obrazek

http://www.starchitekci.pl/projekty.html

Te projekty to porażka... Wielkie kloce całkowicie przytłaczające okolicę, w której powstają i żadna elewacja tego nie zmieni. Zbudować można "postument" z wizualizacji powyżej, i też dopiero po rozrzeźbieniu fasady, bo teraz jest 100 metrowa monotonna ściana. Część wysokościowa może powstać, ale w gabarytach Grunwaldzkiej 17.

yogi123 pisze:Ratusz chce wyrzucić, natomiast prezes galerii mówi, że będą budować dworzec podziemny dla autobusów.

I dlatego jest potrzebny plan miejscowy, który tego zakaże.
kornik
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 87
Na forum od: 12 sty 2018, 12:09

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: bystry » 29 gru 2018, 16:35

kornik wszystkie trzy wizki są niezłe, akurat ta którą wkleiłeś jest według mnie najsłabsza, ale budynek zmieniłby tą okolicę na lepsze i świetnie będzie tam pasował. To co jest na przeciwko europy, też kiedyś zostanie zmodernizowane, ameryka i centrum bankowe również i powstanie tam kawał miejskiej ulicy. A co do dworca, marcele muszą się gdzieś podziać, skoro samorząd, pkp i pks nie potrafili się dogadać w sprawie dworca, to może prywatny inwestor zrobi chociaż jakiś dobry dworzeć dla komunikacji samochdowej.
bystry
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 915
Na forum od: 24 sty 2016, 11:34

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: kornik » 30 gru 2018, 13:22

Nie będzie tam "świetnie pasował", tylko będzie wielkim klocem przytłaczającym okolicę.

Zabudowa wzdłuż Piłsudskiego ma 4-5 kondygnacji, Urząd Wojewódzki 6, Grunwaldzka 17 ma 17 kondygnacji przy szerokości elewacji 25 metrów. Tutaj: odpowiednik jakichś 20 kondygnacji przy elewacji długości 120 metrów (ostatni projekt).

Najdłuższe elewacje wzdłuż Piłsudskiego to 45 m (Piłsudskiego 32), 48 m (Sąd Apelacyjny), 55 m (Piłsudskiego 31), 60 m (Urząd Wojewódzki, Piłsudskiego 33). Tutaj: 120 metrów.

Już nie wspominając o kamieniczkach przy Grunwaldzkiej. Gdzie jest plan miejscowy, który by takie rzeczy regulował? Tak wielki budynek pasowałby w południowej części Rejtana albo gdzieś przy obwodnicy, która sama w sobie jest wielka. Nie na Piłsudskiego.

A co do dworca: jest (będzie) dworzec podmiejski, dworzec PKS też jeszcze istnieje. Ile ma być jeszcze dworców w centrum?
kornik
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 87
Na forum od: 12 sty 2018, 12:09

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: bystry » 30 gru 2018, 14:39

Kornik, jak pisałem, że będzie pasował to brałem pod uwagę całą aleję Piłsudskiego i to co tam będzie powstawać w przyszłości. Grz ma ogromną bryłę i jest wysokie, w przyszłości naprzeciwko Grz prawdopodobnie powstanie nowy gmach urzędu miasta i może będzie nawet wyższy. Rondo zostanie przebudowane, na 2-3 poziomowe. Ta parterówka przy rondzie, gdzie obecnie znajdują się dwa banki podejrzewam, że w przyszłości również zostanie przebudowana, Ameryka także. Budynek Urzędu Wojewódzkiego już jest ogromną bryłą, plus wysoki budynek mieszkalny i sama Europa, która już teraz jest sporych rozmiarów. Dla mnie propozycja modernizacji i rozbudowy Europy jest tylko kolejnym etapem przemian ulicy Piłsudskiego, które zaczęły się od rozbudowy Grz i mam nadzieję, że się na tym nie skończą.
Jeśli chodzi o dworce to prywatnego dworca i prowadzenia prywatnej komunikacji nikomu nie zabronisz. Jak spółki Państwowe, samorządowe i sam samorząd nie umieją się dogadać, to nie oczekuj, że ktoś zrezygnuje z prowadzenia biznesu bo nasi politycy nie umieli się porozumieć. To co robi PKS to jest dramat, więc ja już wolę prywatny dworzec w Europie niż ten syf, który jest przy ulicy Grottgera.
bystry
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 915
Na forum od: 24 sty 2016, 11:34

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: kornik » 30 gru 2018, 15:49

GRz ma ogromną bryłę, za ogromną, i lepiej by było, gdyby GRz nie powstała, ani żadne centrum handlowe takich rozmiarów. Tyle że nawet ona jest po pierwsze rozrzeźbiona, po drugie główna część ma wysokość 25 m. Tutaj: monotonna ściana o wymiarach 120 x 55 m. Fasada Urzędu Wojewódzkiego od strony Piłsudskiego, jak wskazałem, ma szerokość 60 metrów. Tutaj proponuje się dwa razy więcej. Główna fasada jest trochę szersza, ale jest zwrócona do ogromnego placu. Piłsudskiego ma szerokość 30 metrów. Grunwaldzka 17 ma wysokość ok. 50 metrów - ale szerokość fasady to zaledwie 25 metrów. Tutaj proponuje się jeszcze większą wysokość przy szerokości elewacji nawet 120 metrów. Zwycięski projekt ratusza jest tak beznadziejny, że nie powinien stanowić żadnego punktu odniesienia - ale nawet on daje temu gmachowi plac i odsuwa od ulicy. Projekt MWM miał część wieżową bezpośrednio przy ulicy, ale o długości fasady ok. 25 m. Europa może i ma już elewację o szerokości 85 m, ale: jest zalepiona reklamami, które ją urozmaicają, po drugie jest odsunięta na ok. 25 m od linii zabudowy.

Ten wielki kloc się po prostu w tym miejscu nie broni.

A co do dworca: od tego jest takie narzędzie jak plan miejscowy, żeby określać przeznaczenie terenu, w tym także zabraniać różnych rzeczy. Jakie jest uzasadnienie dla kolejnego dworca w centrum? Syf na Grottgera? To jak w starym kawale o góralskich dzieciach: "myjemy te czy robimy nowe?"
kornik
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 87
Na forum od: 12 sty 2018, 12:09

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: bystry » 30 gru 2018, 18:09

Twoje uzasadnienie jest dla mnie dziwne i się z nim nie zgadzam. Ja uważam że nowa Europa świetnie tam będzie wyglądać, to że zabudowa będzie pociągnięta aż do samej drogi to też raczej na plus, na autostradę 6 pasmową nie ma co liczyć w tym miejscu, więc zabudowa bliżej drogi nie jest problemem. W okolicy jest już kilka dużych budynków, więc wybudowanie czegoś większego nie będzie niczym dziwnym.
Sory ale pisanie, że Grz nie powinna nigdy powstać jest już brakiem wyobraźni, to nie jest tylko centrum handlowe ale również kulturalno-usługowe, nowoczesne miasto potrzebuje takich obiektów. Dzięki tej Galerii bardzo wiele osób ma pracę, więc zastanów się dwa razy zanim takie życzenia zaczniesz wygłaszać.

Jeśli chodzi o dworzeć to oczywiście, że wolałbym, żeby był jeden konkretny w miejsu pks-u, ale skoro nasi mistrzowie zarządzania nie potrafią tematu załatwić, a miasto buduje dworzec z niedostateczną przepustowością to co Ci przewoźnicy mają zrobić... Ktoś zauważył, że jest problem, może go rozwiązać i przy okazji zarobić i pewnie to zrobi. Pretensje można mieć tylko do urzędników, a najbardziej do pks-u. Przypuszczam, że pomysł RCK upadł przez sytuację w jakiej znajduje się ta spółka.
bystry
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 915
Na forum od: 24 sty 2016, 11:34

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: kornik » 31 gru 2018, 12:10

Porównuję parametry projektowanej zabudowy z istniejącą i po zauważeniu, że są nawet dwa wyższe, stwierdzam, że ten budynek nie szanuje otoczenia i nie będzie tam pasował. Ty twierdzisz, że będzie pasował, bo gdzieś tam kiedyś tam. I to moja argumentacja jest dziwna. Ciekawe.

Do tego co będzie przy rondzie odnosić się nie mogę, bo 1. tego nie ma, 2. nie jest nawet planowane (gdzie jest plan miejscowy?) 3. jest za dwoma zakrętami i nie jest widoczne z rogu Asnyka, a nowa Europa jest 4. przy rondzie jest ogromny plac, który zabudowa musi jakoś opanować więc tam będzie można, a nawet trzeba, budować wyżej (w tym zlikwidować rondo, zwęzić ulice o parę metrów i przesunąć w to miejsce linie zabudowy. W szczególności od frontu UMarsz zmieszczą się dwa budynki). Przy Piłsudskiego takiego placu nie ma, tylko ulica o szerokości 30 m.

A wystarczyłoby rozbić fasadę na dwie części o szerokości 60 m każda (jak UWoj), jedną z jednego projektu (cortenową) drugą z drugiego, wysokość 25 m, część wysokościową zmniejszyć do gabarytów i wysokości Grunwaldzkiej 17 i będzie w porządku. Przysunięcie zabudowy do ulicy nie jest problemem i tego nie napisałem. Powiem więcej, jest przysunięta za mało, bo należałoby zlikwidować ten wielgaśny łuk na skrzyżowaniu. Tak to po wieki zostanie nikomu niepotrzebna rabatka na środku skrzyżowania.

A co do GRz… 1. Dała pracę, ale w większości gównianą, więc nie ma się czym podniecać. 2. Skoro jest popyt, to takie usługi w bardziej miejskich formach też by powstały; nie jest tutaj konieczny antymiejski moloch rodem z amerykańskiego przedmieścia. 3. Jesteśmy na internetowym forum, więc możemy sobie darować teksty "zastanów się dwa razy"...
kornik
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 87
Na forum od: 12 sty 2018, 12:09

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: bystry » 31 gru 2018, 13:43

kornik, gdyby nie ta gówniana praca w galerii to wielu studentów nie było by studentami bo nie byłoby ich stać na utrzymanie się w mieście, ludziom się nie przelewa i robią co mogą żeby się jakoś utrzymać. Generalnie Tobie przeszkadza wielkość Europy po modernizacji a mi nie, ale wydaje mi się, że na wizualizacji wydaje się tylko taka ogromna a w rzeczywistości była by w sam raz :)
bystry
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 915
Na forum od: 24 sty 2016, 11:34

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: harpun » 31 gru 2018, 18:35

@kornik Tutaj: monotonna ściana o wymiarach 120 x 55 m


Fasada od ulicy ma ok. 25 metrów, część wyższa biurowa jest cofnięta ok 5 metrów od ulicy, więc 55 metrowej ściany nie ma przy krawężniku
harpun
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 378
Na forum od: 05 sie 2014, 22:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Zapowiedzi inwestycyjne

Postautor: kornik » 31 gru 2018, 20:31

W wersji z żyletkami (jasnej) ma.

Pobawiłem się na szybko. Od razu lepiej

europa3remix.jpg
europa3remix.jpg (250.15 KiB) Przeglądany 5697 razy
kornik
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 87
Na forum od: 12 sty 2018, 12:09

PoprzedniaNastępna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości