[ul.Podkarpacka] Przebudowa

Dyskusja o ukończonych projektach.

Re: [ul.Podkarpacka] Przebudowa

Postautor: rafik » 22 lis 2018, 18:34

Adamerio pisze:Na skrzyżowaniu z Jarową/Beskidzką od kilku dni działa sygnalizacja świetlna, na tablicy obok zauważyć można nową miejscowość: Niechborz :lol: :lol: :lol:
Obrazek

Literówka swoją drogą ale jaki jest sens informacji Warszawa-Centrum ponad 300 kilometrów przed miastem?Bo wydaje mi się że napis "Centrum" na tej tablicy dotyczy Warszawy nie Rzeszowa.Pierwszy raz się z takim czymś spotykam. :roll:
rafik
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1063
Na forum od: 04 sie 2014, 14:32

Re: [ul.Podkarpacka] Przebudowa

Postautor: bogdanoo » 22 lis 2018, 22:59

^^ Moje pierwsze skojarzenia też takie były, ale że Centrum Warszawa już tuż?
Mylne znaki, w dodatku te nagłe skosy z krawężnika wyglądają tragicznie...
Awatar użytkownika
bogdanoo
Maniak
Maniak
 
Posty: 1315
Na forum od: 25 lis 2017, 21:32

Re: [ul.Podkarpacka] Przebudowa

Postautor: PzD91 » 22 lis 2018, 23:52

^^
"Centrum" w zamyśle projektanta tego znaku, oznacza centrum miasta Rzeszowa ;)
Awatar użytkownika
PzD91
Maniak
Maniak
 
Posty: 1590
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul.Podkarpacka] Przebudowa

Postautor: Adamerio » 21 gru 2018, 19:01

Ściągnęli dziś wszystkie słupki - ograniczniki skrajni z jezdni - tym samym ekipa na czas świąt zwinęła się z placu.
Uruchomiono oświetlenie przejść dla pieszych, oba pasy przejezdne - nadal brak 3/4 ekranów i prac kosmetycznych w paru miejscach(raczej przyszły rok).
Awatar użytkownika
Adamerio
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 653
Na forum od: 30 sie 2016, 11:06
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul.Podkarpacka] Przebudowa

Postautor: Nikoś » 24 gru 2018, 19:46

Ciekawe jak z rozliczeniem prac, bo jednak brak ekranów czy kosmetyka nie skończona. Co do samego remontu jest w porządku ale drobne uwagi mam:
- lokalizacja przejścia dla pieszych jadąc od świateł w pół tej górki :?
- zdecydowanie za wcześnie i źle oznakowane jest skończenie pasa od Rzeszowa, bo jeszcze przed Zwięczycką - a można było spokojnie aż za krzyżówke pociągnąć 2 pasy + pas do skrętu
- nie skończone więc nie ma finalnej organizacji ruchu ale znaki z ograniczeniem prędkości co kawałek inny lub dwa koło siebie i jeden zakryty i tu 50 nagle kawałek dalej 30 itd.
- tablica kierunkowa na zjazd na Trasę południową mogła by być wczesniej a nie że niemal na samym rondzie
- tablica z błędną nazwą miejscowości dalej nie zmieniona
Na plus trzeba zaliczyć że 2 pasy do miasta są niemal od samej granicy, oraz to że póki co nie ma świateł na zwięczyckiej (były takie plany?)
Zobaczymy jak to będzie jak finalnie oddadzą droge i kierowcy na nowo poznają technikę poruszania się po niej, bo jednak zakręt (jeden wg. mnie) jest lekko dobrze podcięty.
To teraz czekamy na ul. Warszawską do poszerzenie jak i całą drogę do węzła w Rudnej
A jeszcze bardziej to na budowę Trasy południowej do Sikorskiego
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2322
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: [ul.Podkarpacka] Przebudowa

Postautor: Adamerio » 24 gru 2018, 21:06

zdecydowanie za wcześnie i źle oznakowane jest skończenie pasa od Rzeszowa, bo jeszcze przed Zwięczycką - a można było spokojnie aż za krzyżówke pociągnąć 2 pasy + pas do skrętu


Zgadzam się ze złym oznakowaniem - wcześniej czy później dojdzie do jakieś stłuczki w tym miejscu^^
Gdyby zakończenie pasa zrobiono za krzyżówką byłoby to jeszcze bardziej niebezpieczne niż obecne - zjazd z górki + wąskie gardło w postaci mostu na Lubczy. Najlepszą i najbezpieczniejszą opcją wg. mnie byłoby poszerzenie mostu i zrobienie zwężki zaraz za nim.


tablica kierunkowa na zjazd na Trasę południową została postawiona w tym miejscu przez Skanskę, która była odpowiedzialna ze wcześniejszą przebudowę tego skrzyżowania. Ekipa odpowiedzialna za poszerzanie Podkarpackiej na dalszym odcinku przesunęła ją tylko minimalnie w lewo, ponieważ stała w miejscu wybudowanego chodnika/ścieżki rowerowej^^

Poza tablicą z błędną nazwą miejscowości jest nieco większy babol - raczej niemożliwy do naprawienia :D
W miejscu przebudowywanego przepustu na potoku Paryja postawili betonowy murek oporowy?, który idzie nierównolegle do jezdni - gdy przyszło do budowy chodników/ścieżek dziwnym trafem robota tam stała :lol: koniec końców zrobili zwężony chodnik, na który nachodzi nieco wyżej wspomniany murek - w jakiś dzień zrobię fotkę :D
Awatar użytkownika
Adamerio
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 653
Na forum od: 30 sie 2016, 11:06
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul.Podkarpacka] Przebudowa

Postautor: Nikoś » 25 gru 2018, 18:52

Adamerio pisze:Gdyby zakończenie pasa zrobiono za krzyżówką byłoby to jeszcze bardziej niebezpieczne niż obecne - zjazd z górki + wąskie gardło w postaci mostu na Lubczy. Najlepszą i najbezpieczniejszą opcją wg. mnie byłoby poszerzenie mostu i zrobienie zwężki zaraz za nim.

Tylko że most to już sąsiednia gmina, ale fakt można to było lepiej rozwiązać.
To że tamta ekipa postawiła znak w takim miejscu hm .. może pora to przesunąć w stronę krzyżówki tak że 150 metrów lekko
Co do chodnika to nie wiem, bo ja z opcji zza kółka opisałem co i jak
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2322
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: [ul.Podkarpacka] Przebudowa

Postautor: Adamerio » 03 sty 2019, 12:22

Przebudowana ulica Podkarpacka miała być oddana i odebrana jeszcze przed końcem 2018 roku. Nie udało się. Do ukończenia zostały jeszcze nieliczne drobiazgi. - Od nowego roku naliczamy kary dla wykonawców - mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.


http://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34 ... qVJTQJozHs
Awatar użytkownika
Adamerio
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 653
Na forum od: 30 sie 2016, 11:06
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul.Podkarpacka] Przebudowa

Postautor: Casio » 08 sty 2019, 10:56

Tam się jezdnia zapada w dwóch miejscach, mniej więcej na wysokości biura budowy jak się jedzie z Boguchwały w stronę Rzeszowa, lewy pas. Kto to odbierze??
Casio
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 50
Na forum od: 17 lis 2017, 20:13

Re: [ul.Podkarpacka] Przebudowa

Postautor: PzD91 » 26 sty 2019, 14:33

Czy inwestycja już jest skończona? Mógłby ktoś wrzucić zdjecia ?
Awatar użytkownika
PzD91
Maniak
Maniak
 
Posty: 1590
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości