[ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Postautor: STym7 » 08 gru 2018, 11:36

Cześć jestem tu nowy, ale czy ktoś słyszał może jakieś plotki nt. ogłoszenia upadłości dewelopera w związku z brakiem środku na dokończenie budowy budynku D. Ja słyszałem i szukam potwierdzenia.
STym7
Świeżak
 
Posty: 1
Na forum od: 08 gru 2018, 11:34

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Postautor: peter » 08 gru 2018, 12:00

Skad takie informacje? Budowa jest finansowana ze srodkow klientow ktore sa wplacane na rachunek powierniczy wiec nie sadze ze srodkow na budowe brakuje teraz kiedy juz linia nad blokiem zostala sciagnieta i kase na budowe mozna z puli wyciagac
peter
Maniak
Maniak
 
Posty: 1295
Na forum od: 04 paź 2014, 18:21

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Postautor: monika24 » 08 gru 2018, 14:07

Stym7 jeśli szukasz potwierdzenia to może lepiej zadzwonić bezpośrednio do dewelopera i zapytać.
Upadłość konsumencka ? 4.12 otrzymaliśmy maila ze stanem robót, który realnie się potwierdza, prace są wykonane.
monika24
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 54
Na forum od: 10 paź 2017, 17:52

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Postautor: nowa123 » 08 gru 2018, 14:43

STym7 »Skąd masz takie informacje straszysz ludzi.Takie niepotwierdzone informacje jeśli są prawdziwe to pokaż dowody.Na dodatek można za takie pomówienia spotkać się na drodze sądowej. :P :oops: Forum nie jest do robienia sobie jaj?
nowa123
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 47
Na forum od: 23 paź 2018, 18:10

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Postautor: nowa123 » 08 gru 2018, 14:44

STym7 »Skąd masz takie informacje straszysz ludzi.Takie niepotwierdzone informacje jeśli są prawdziwe to pokaż dowody.Na dodatek można za takie pomówienia spotkać się na drodze sądowej. :P :oops: Forum nie jest do robienia sobie jaj?
nowa123
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 47
Na forum od: 23 paź 2018, 18:10

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Postautor: Lily » 11 gru 2018, 12:26

Szanowni Państwo,





w związku z faktem, iż instytucja finansująca odmawia wypłaty zgromadzonych środków do czasu wyrównania obu etapów budowy, zmuszeni jesteśmy korzystać z finansowania zewnętrznego. Podmiot który do tej pory finansował prace budowlane, odmawia dalszego finansowania bez aneksowania umów w zakresie terminu wydania mieszkań. Wzywam więc do stawienia się w kancelarii notarialnej Notariusz Anny Świerad w dniu 15 grudnia 2018 roku o godzinie 12:00 celem sporządzenia aneksu do umowy w którym dojdzie do zmiany tylko i wyłącznie terminu wydania lokalu mieszkalnego na dzień 30 kwietnia 2019 roku. Wszelkie koszty związane z zawarciem umowy ponosi deweloper. Projekt podpisywanego aneksu - w załączeniu. W przypadku nie podpisania aneksów koniecznym będzie wstrzymanie prac i zejście ekip budowlanych z budowy. Proszę o potraktowanie sprawy jako pilnej.





Pozdrawiamy

Biuro Dewelopera

------------------

Osiedle Korona

ul. Załęska 9A

35-322 Rzeszów

tel. 537 870 746


Apeluje do wszystkich nabywców mieszkań na tym osiedlu, aby nie podpisywać tego aneksu. Deweloper chce uniknąć w ten sposób płacenia odsetek za okres opóźnienia, który jest tylko i wyłącznie jego winą. Śmieszy mnie fakt szantażu w tym e-mailu, że ekipy zejdą z budowy (i tak mało robią). Na spotkaniu deweloper mówił, że jeżeli nie będzie w stanie uzyskać pieniędzy z naszych rachunków powierniczych to będzie starał się o kredyt. Ale jak widać wpadł na genialny pomysł o podsunięciu Nam aneksów do umowy o zmianie terminu przekazania lokalu. Cóż za wspaniałomyślność z jego strony, że chce ponieść koszt notariusza, no bo przecież to są grosze w porównaniu z tym co musiałby zapłacić Nam za odsetki.
Po raz kolejny powtarzam, podpisanie tego aneksu równa się z tym, że mieszkanie dostaniemy długo po terminie bez możliwości roszczeń o odsetki za opóźnienia, bo od 01.12.2018 naliczają się odsetki ustawowe za każdy dzień zwłoki dewelopera.
Proszę się nie sugerować naciskami ze strony biura dewelopera i tymi śmiesznymi groźbami, prawo jest po Naszej stronie chroni Nas Ustawa Deweloperska USTAWA z dnia 16 września 2011 r. o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego. Mamy podpisaną umowę deweloperską u notariusza, która Nas i dewelopera obowiązuje.
Podpisywanie tak niekorzystnych aneksów do tej umowy to dosłownie strzelenie sobie w kolano.

A i mam to gdzieś, że deweloper czyta to forum. Ja nie podpiszę mu tego aneksu!!!
Lily
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 15
Na forum od: 16 wrz 2018, 18:54

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Postautor: monika24 » 11 gru 2018, 12:45

Dlaczego dopiero 30 kwietnia ? ! Ja liczyłam na klucze max koniec lutego. ;/
monika24
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 54
Na forum od: 10 paź 2017, 17:52

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Postautor: Rafullo » 11 gru 2018, 12:52

Przeczytałem to pismo z 10 razy i uważam że tez coś jest tu nie tak.

w związku z faktem, iż instytucja finansująca odmawia wypłaty zgromadzonych środków do czasu wyrównania obu etapów budowy,
rozumiem że chodzi o bank w którym jest rachunek powierniczy
zmuszeni jesteśmy korzystać z finansowania zewnętrznego.
czyli jakiś inny bank lub ktoś inny kto pożycza kase
Podmiot który do tej pory finansował prace budowlane, odmawia dalszego finansowania bez aneksowania umów w zakresie terminu wydania mieszkań.
i znów ten bank co wyżej, nie ten od rachunków powierniczych, bo tamten wypłaci kasę jeśli etapy budowy się wyrównają.

Wygląda to faktycznie na próbę wymigania się od kar umownych przy użyciu "straszaka" bo nie bardzo rozumiem co "zewnętrzne źródło finansowania" ma do terminu odbioru mieszkań.

No chyba że mam problemy ze zrozumieniem słowa pisanego:P
Rafullo
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 43
Na forum od: 05 kwie 2018, 7:47

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Postautor: NABYWCA MIESZKANIA » 11 gru 2018, 13:03

Nie podpiszę żadnego aneksu do umowy deweloperskiej.
Nie rozumiem żeby po upływie terminu wydania mieszkania (30.11.2018) , Deweloper sam sobie termin zmieniał wedle własnego "widzimisię" !!!
A śmieszne wręcz jest domaganie się od nas zrzeczenia się praw do odsetek !!!
Nie zamierzam zrezygnować z przysługujących mi odsetek za opóźnienie dewelopera !!!
I apeluje do wszystkich tych którzy kupili mieszkanie w bloku D o to samo !!!
NABYWCA MIESZKANIA
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 37
Na forum od: 22 wrz 2018, 8:43

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Postautor: AGULLA » 11 gru 2018, 13:06

Ja szczerze mam to gdzies i jakieś pisma....ja go nie dostalam a mail ktory przyszedł z biura co innego sugeruje wiec czekam na klucze do mieszkania...
Zresztą macie racje czy kasa jest czy nie to slabo widac koniec....
AGULLA
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 58
Na forum od: 20 wrz 2017, 10:11

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości