[ul. Wołyńska] Osiedle Karoliny (ApKlan)

Opinie i komentarze odnośnie pomyślnie zakończonych inwestycji mieszkaniowych

Re: [ul. Bł. Karoliny] Osiedle Karoliny (ApKlan)

Postautor: tommek » 26 sie 2018, 23:20

peter pisze:i leciutko ponad 30 tysięcy wyskakujemy których w reklamowanej cenie nie widać :D

.. i o tym właśnie pisałem :)
tommek
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 94
Na forum od: 27 maja 2016, 18:52

Re: [ul. Bł. Karoliny] Osiedle Karoliny (ApKlan)

Postautor: tommek » 26 sie 2018, 23:25

MaciekContii pisze:
tommek pisze:Ostatnio przejeżdżałem rowerem obok inwestycji.
Wyglądało tak, jakby nikt tam od kilku tygodni nie pracował.
Znikomy postęp od czerwca, o ile w ogóle mówimy o jakimkolwiek.

Okolica jak najbardziej przyjazna. Dlaczego więc małe zainteresowanie?
Bardzo wysokie kwoty całkowite zakupu mieszkania w porównaniu z sąsiednim Projektantem (!). Do tego przymus zakupu garażu, 100 000 zł/m2 ciasnej komórki i 100 000 000 zł za przyłącz mediów, infrastrukturę i nie wiadomo co jeszcze wymyślą.

Być może jestem prostolinijny, ale nie znoszę podawania cen w sposób w jaki robi to APKLAN właśnie.. Czyli: mieszkanie u nas kosztuje XX (hurrra jak mało!!), po czym w kolejnych linijkach doczytujesz że musisz dopłacić X + X + X.. za rzeczy bez których zakup mieszkania jest niemożliwy !!!
Powinno być to jakoś prawnie uregulowane, aby cena oferowana była ceną ostateczną. Zaraz poleje się na mnie fala krytyki zapewne, ale czy kupując w sklepie drożdżówkę z nadzieniem truskawkowym osobno płacimy za pieczywo, osobno za truskawki, a osobno za dowóz tych drożdżówek..??


To wiesz wreszcie ile kosztuje miejsce postojowe i komórka, czy nie wiesz bo ci się zera mylą...


... tego sie nie dowiesz z dokładnością do kilku tysięcy (!) dopóki nie będziesz na etapie podpisywania umowy. Być może ze względu na wzrost kosztów robocizny obecne ceny już nie są tymi obowiązującymi(?) Ostatnio to modna wymówka deweloperów.

*Zera w mojej poprzedniej wypowiedzi wyrażają sarkazm, którego jak widać nie zrozumiałeś.
tommek
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 94
Na forum od: 27 maja 2016, 18:52

Re: [ul. Bł. Karoliny] Osiedle Karoliny (ApKlan)

Postautor: MaciekContii » 27 sie 2018, 7:48

^^ To, że wszyscy deweloperzy (ale także SM) skarżą się na wzrost cen usług i materiałów budowlanych, to to jest fakt, a nie wymówka.
MaciekContii
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 517
Na forum od: 19 mar 2018, 12:25

Re: [ul. Bł. Karoliny] Osiedle Karoliny (ApKlan)

Postautor: tommek » 08 gru 2018, 18:07

Czy cos w tej inwestycji sie dzieje?
Sa na forum obecni potencjalni przyszli mieszkancy blokow?
Ciekaw jestem jak zaawansowanie prac oraz kontakt i wspolpraca z deweloperem..
tommek
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 94
Na forum od: 27 maja 2016, 18:52

Re: [ul. Bł. Karoliny] Osiedle Karoliny (ApKlan)

Postautor: Kamilwiju » 08 gru 2018, 19:45

Z tego co widziałem na kamerce to jest zrobiony garaż podziemny i nareszcie wychodzą z ziemi. Trochę im to długo schodzi ale jak sie popatrzy o ile jest wszystko zagłębione ze względu na ukształtowanie terenu to nie ma się co dziwić. Trochę mieszkań już sprzedanych i w sumie nawet sporo patrząc na stan zaawansowania inwestycji. Nie kupowałem mieszkania w tej inwestycji, ale co do kontaktu z deweloperem to nie ma zupełnie na co narzekać. Wszystko działa tak jak powinno. :D Kupując mieszkanie w trakcie budowy można wprowadzać bez problemu zmiany w układzie ścian (o ile nie jest jeszcze murowane wybrane piętro) i zmieniać miejsca gniazdek i podłączeń co jest w cenie :!: oczywiście w ramach puli przypadającej na mieszkanie, ale z dołożeniem kolejnych też nie ma problemu ;) Poza tym zdecydowanie zachęcam do zakupu miejsca w garażu podziemnym. Może i to dodatkowy koszt przy zakupie, ale po wprowadzeniu mogę się założyć, że każdy doceni.
Kamilwiju
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 50
Na forum od: 11 sty 2018, 10:11

Re: [ul. Bł. Karoliny] Osiedle Karoliny (ApKlan)

Postautor: isteata » 09 gru 2018, 15:16

Garaże kryte są fajne, ale te podziemne mają spory minus. Do takiego garażu nie powinno się wjeżdżać samochodem z instalacją LPG. Chodzi po prostu o zdrowy rozsądek. Taki garaż to idealne miejsce dla terrorysty czy innego bombiarza. Gaz LPG jest cięższy od powietrza i gromadzi się na dole pomieszczenia, przez co system wentylacji nie jest w stanie odpowiednio wentylować takiego pomieszczenia. Propan-butan wypełnia wszelakie zagłębienia, kratki ściekowe, kanały itp. Wystarczy iskra i mamy niezłe boom.

Można oczywiście działać wbrew zdrowemu rozsądkowi, swojemu bezpieczeństwu i innych lokatorów i parkować samochód z instalacją LPG w garażu podziemnym. Ale wspólnota mieszkaniowa może zakazać wjazdu pojazdom z instalacją LPG. Jeśli już mamy taki garaż, to najlepiej jednak mieć samochód na olej napędowy (który z kolei też jest źle widziany w miastach), czy samą benzynę, ewentualnie na prąd.
isteata
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 12
Na forum od: 09 gru 2018, 14:33

Re: [ul. Bł. Karoliny] Osiedle Karoliny (ApKlan)

Postautor: tommek » 10 gru 2018, 10:30

Cenna uwaga. Wyegzekwowac trudniej.
tommek
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 94
Na forum od: 27 maja 2016, 18:52

Re: [ul. Bł. Karoliny] Osiedle Karoliny (ApKlan)

Postautor: JanzRzeszowa » 10 gru 2018, 11:18

isteata pisze:Garaże kryte są fajne, ale te podziemne mają spory minus. Do takiego garażu nie powinno się wjeżdżać samochodem z instalacją LPG. Chodzi po prostu o zdrowy rozsądek. Taki garaż to idealne miejsce dla terrorysty czy innego bombiarza. Gaz LPG jest cięższy od powietrza i gromadzi się na dole pomieszczenia, przez co system wentylacji nie jest w stanie odpowiednio wentylować takiego pomieszczenia. Propan-butan wypełnia wszelakie zagłębienia, kratki ściekowe, kanały itp. Wystarczy iskra i mamy niezłe boom.

Można oczywiście działać wbrew zdrowemu rozsądkowi, swojemu bezpieczeństwu i innych lokatorów i parkować samochód z instalacją LPG w garażu podziemnym. Ale wspólnota mieszkaniowa może zakazać wjazdu pojazdom z instalacją LPG. Jeśli już mamy taki garaż, to najlepiej jednak mieć samochód na olej napędowy (który z kolei też jest źle widziany w miastach), czy samą benzynę, ewentualnie na prąd.


Większych bzdur dawno nie czytałem. A może przytoczysz źródła, które mówią o tym jak to terroryści zasadzili się na samochody z gazem. Może przytoczysz źródła które empirycznie porównują zagrożenie samoch z bakiem benzynowym i gazowym lub elektrycznym??? Czekamy z wytęsknieniem twoich rewelacji...
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [ul. Bł. Karoliny] Osiedle Karoliny (ApKlan)

Postautor: OloB » 11 gru 2018, 13:22

Wszystko jest jak najbardziej logiczne - najpierw terrorysta przyjdzie obniuchać czy aby z instalacji w starym Golfie nie ma wycieku gazu, potem przyniesie swoją butlę, dalej się sam zagazuje, a następnie wysadzi.
Czego nie rozumiesz??? 8-)
OloB
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 344
Na forum od: 01 wrz 2015, 11:12

Re: [ul. Bł. Karoliny] Osiedle Karoliny (ApKlan)

Postautor: JanzRzeszowa » 17 gru 2018, 14:10

Dotyczy nowych inwestycji: SMP, Drom i Apklan. Dynowska jest świetną nazwą. Podoba mi się i wpisuje się w logikę większości nazw ulic na tym osiedlu. Nie to co Żmigrodzka, Karoliny czy Wołyńska... (sic)
http://www.resinet.pl/aktualnosci/rzesz ... ulica.html
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości