[al. Powstańców W-wy] Bulwary Park (2x55m) (ApKlan)

Opinie i komentarze odnośnie pomyślnie zakończonych inwestycji mieszkaniowych

Re: [al. Powstańców W-wy] Bulwary Park (2x55m) (ApKlan)

Postautor: Pieczarkowy » 22 lis 2018, 2:14

Ale to było wiadome od samego początku - mieszkania na wynajem ze względu na świetną lokalizacje dla studentów. Wynajmą się jak ciepłe bułeczki albo już wynajęły. :D
Pieczarkowy
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 953
Na forum od: 27 lut 2015, 18:25

Re: [al. Powstańców W-wy] Bulwary Park (2x55m) (ApKlan)

Postautor: Maja » 22 lis 2018, 9:03

To pierwsze mieszkanie to faktycznie akademik :D trzy wąskie kiszki plus mikroskopijna łazieneczka i kuchnia na zrobienie zupki chińskiej :D
Ile kosztował metr w tej luksusowej inwestycji?
Maja
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 10
Na forum od: 29 paź 2018, 9:58

Re: [al. Powstańców W-wy] Bulwary Park (2x55m) (ApKlan)

Postautor: Nikoś » 22 lis 2018, 11:42

Niestety ale gro mieszkań dziś to własnie takie cuda. Ale fakt na wynajem jak znalazl bo raczej nie na codzień tam mieszkać z rodziną na środku dużego skrzyżowania mając stadion żużlowy za oknem i duży zakład przemysłowy z drugiej
A wracając do tej łazienki z wnęką - genialny pomysł postawić wanne pod oknem :lol:
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2322
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: [al. Powstańców W-wy] Bulwary Park (2x55m) (ApKlan)

Postautor: pisul » 22 lis 2018, 18:00

Dr.borsuk mówił o dramacie?

Wystarczy jedną ścianę usunąć, drzwi zamurować i mam ogromną sypialnię z telewizorem na przeciwko łóżka i ogromny salon z 3 oknami, ekstra widokiem i wyjściem na aż 2 balkony. A że lubię gotować zrobiłbym sobie większą kuchnię. Ścianki działowe to nie ściany nośne. Działówki można zmieniać wedle upodobań.

Obrazek
Obrazek

Da się?
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [al. Powstańców W-wy] Bulwary Park (2x55m) (ApKlan)

Postautor: icetruck » 22 lis 2018, 18:57

Pisul pisze:Da się?


oczywiście że się da! jak się człowiek uprze to może pralkę i pośrodku salonu postawic

zauważ że po Twojej przeróbce pojawia się problem co z dostępem do pionów dla zlewozmywaka w kuchni, sedesu i pralki/suszarki (bo zakładam że powstała wnęka przy sedesie to własnie na to) w toalecie, do tego siedząc na sedesie będziemy ocierać kolanami z jednej strony ścianę a z drugiej pralko/suszarkę
do tego przenosiny elektryki która była w tej ściance działowej

to wszystko są koszta i trudności (albo z deweloperem, zmiana projektów - elektryka, wod-kan) albo na własną rękę i tutaj utrata gwarancji

suma sumarum nikt się w to bawić nie będzie w mieszkaniu pod wynajem i taadam mamy suszarkę na balkonie (albo mieszkanie 3 sypialnie pod wynajem albo Twój projekt z jedną sypialnią - rodzina 2+0 bez dziecka)
Ostatnio zmieniony 22 lis 2018, 19:00 przez icetruck, łącznie zmieniany 1 raz
icetruck
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 400
Na forum od: 29 maja 2015, 11:33

Re: [al. Powstańców W-wy] Bulwary Park (2x55m) (ApKlan)

Postautor: pixeolo » 22 lis 2018, 19:00

Albo tak:

Obrazek

Albo w kałuży jak Monty Python:



Można? MOŻNA!
pixeolo
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 407
Na forum od: 10 lip 2014, 17:00

Re: [al. Powstańców W-wy] Bulwary Park (2x55m) (ApKlan)

Postautor: dr.borsuk » 22 lis 2018, 22:47

pisul pisze:Dr.borsuk mówił o dramacie?
Wystarczy jedną ścianę usunąć, drzwi zamurować i mam ogromną sypialnię z telewizorem na przeciwko łóżka i ogromny salon z 3 oknami, ekstra widokiem i wyjściem na aż 2 balkony. A że lubię gotować zrobiłbym sobie większą kuchnię. Ścianki działowe to nie ściany nośne. Działówki można zmieniać wedle upodobań.
Da się?


Muszę przyznać,że mi Pisulu zaimponowałeś swoim zaangażowaniem i warsztatem graficznym robiąc te modyfikacje. Mimo jednak Twoich najszczerszych chęci, tych mieszkań po prostu obronić się nie da...Są koszmarne.
Bo spójrzmy, w tym pseudoapartamencie, który powstał po Twoich zmianach, mamy nadal takie mankamenty:
- ciasna łazienka
- brak jakiejkolwiek szafy w przedpokoju (w zasadzie brak przedpokoju i możliwości pożegnania gości bez ocierania się o ściany:))
- nibykuchnia a w zasadzie kuchnio-korytarz
- sypialnie ciemna jak piwnica (pomijając kwestię własnych upodobań, są przepisy regulujące minimalną wielkość okien).

Dobrze zaprojektowane mieszkania są uniwersalne, elastyczne i przede wszystkim ustawne. W prawie 70 m2 w dobrze zaprojektowanym budynku mieszkalnym, powinniśmy otrzymać 3 sypialnie wielkości ok.10m2, pokój dzienny z aneksem kuchennym (idealnie, choć to na rynku rzadko spotykane, jeśli układ jest taki, że w razie życzenia można aneks od pokoju oddzielić ścianą i otrzymać osobną kuchnię). Do tego przedpokój z miejscem na dużą szafę i łazienka, w której zmieścimy wannę lub prysznic. Czasem jeszcze osobny WC. To jest wersja maksimum (w sensie ilości sypialni). Jeśli inwestycja ma uchodzić za apartamenty (lub mieszkanie ktoś na apartament chce samodzielnie przerobić), to na tej powierzchni znajdziemy raczej 2 sypialnie (czasem jedną, ale za to wypasioną, z własną garderobą i łazienką), dodatkową garderobą itd. To jest abecadło, tutaj tego nie ma. Porównajcie sobie te układy choćby z mieszkaniami z PRL-u, które często mimo, że ciasne, były bardzo przemyślane. Tutaj wg mnie mamy produkt mieszkaniopodobny. Patrząc na te układy widać jak na dłoni, że projektanci wymyślili jakąś bryłę (ładną lub nie, rzecz gustu, wg mnie dość ciekawą) i na siłę postanowili w niech upchać mieszkania kosztem ich funkcjonalności. A że póki co w Rzeszowie sprzeda się wszystko, może nie był to zły pomysł z punktu widzenia ekonomii. Ale wg mnie jest to klasyczny przerost formy nad treścią.
dr.borsuk
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 24
Na forum od: 15 lis 2018, 21:36

Re: [al. Powstańców W-wy] Bulwary Park (2x55m) (ApKlan)

Postautor: OloB » 23 lis 2018, 11:32

Dajcie spokój! Jak już wspominano nieraz w tym wątku, lokalizacja tej inwestycji sprawia, że klientem na mieszkania ma być inwestor, który wynajmie je studentom.
Już dziś każdy z budynków można nazwać: "Filon deLuxe" i "Laura deLuxe".
Jeśli pod tym kątem zaczniemy oceniać funkcjonalność i atrakcyjność tych bloków, wszystko zacznie do siebie pasować :idea:
OloB
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 344
Na forum od: 01 wrz 2015, 11:12

Re: [al. Powstańców W-wy] Bulwary Park (2x55m) (ApKlan)

Postautor: yogi123 » 24 lis 2018, 13:13

Obrazek
Akurat ten rzut mieszkania ma swoją wizualizację.
https://www.tituto.com/projects/bulwary-park/
60m2 i jak dla mnie dla 2 osób, w 3 chyba ciężko tam było by mieszkać. Z tych układów mieszkań, ten najbardziej by mi pasował. A i tu na wizce chyba są łazienki pomylone.
yogi123
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 296
Na forum od: 06 sie 2016, 11:42

Re: [al. Powstańców W-wy] Bulwary Park (2x55m) (ApKlan)

Postautor: pisul » 27 lis 2018, 19:15

dr.borsuk pisze: To jest dramat. Nie wiem jak można kupić takie mieszkanie w celu innym niż wynajem studentom ...

rafik pisze:Strach się bać,a tutaj też nic ciekawego się nie wyłania.Biało czarny baranek w sumie typowo Rzeszowski styl ...



Mieli ponad 300 mieszkań a przed chwilą mi się wyświetliła reklama ile im mieszkań zostało - dziesięć.
Co wy na to krytycy? Żeby wszyscy mieli taki "dramat" pewnie deweloper będzie płakał całą drogę do banku ;)


Obrazek
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości