[ul.Paderewskiego] ST55 - 60m (Szklane-Tarasy)

Opinie i komentarze odnośnie pomyślnie zakończonych inwestycji mieszkaniowych

Re: [ul.Paderewskiego] ST 55 - 60m (szklane-tarasy)

Postautor: dr.borsuk » 15 lis 2018, 22:29

Tak jak pisze Pixeolo, ta nagroda to wg mnie żadne wyróżnienie jeśli mówimy o architekturze w sensie estetycznym. Przyznają ją organizacje inżynierów (PZiTB i izba inżynierów) a w jury nie ma ani jednego architekta. Czyli klasycznie w Rzeszowie. A zdobywcami nagrody głównej były w latach ubiegłych np takie budynki:
bestaaaaa.jpg
bestaaaaa.jpg (41.61 KiB) Przeglądany 4762 razy


Przy okazji małe spostrzeżenie nt mieszkań w tej inwestycji spowodowane odruchem wymiotnym, który miałem po kolejnym natknięciu się na ich nachalna reklamę..... Wg Dewelopera ten budynek to niemal ósmy cud świata a mieszkania, wróć, apartamenty przez duże A to szczyt funkcjonalności i luksusu.. Ten Deweloper pod kątem opisów do swoich projektów to prawdziwy mistrz świata, szkoda, że często twórcy tych opisów nie rozumieją znaczenia słów, których używają (pisząc np o adoptowaniu powierzchni:))
Flaszka dla tego, który potrafi wskazać gdzie w tej oazie luksusu można wstawić wannę? (chyba, że założymy, że możliwość posiadania wanny to już klasa super premium:) Można by się też pokusić o umywalkę większą niż najmniejsza dostępna na rynku, ale wtedy pranie do pralki należy wkładać w pozycji półleżącej uważając żeby nie rozbić głowy o syfon.
st55.jpg
st55.jpg (70.08 KiB) Przeglądany 4762 razy


Sorry za sarkazm, ale są granice w wychwalaniu swoich inwestycji pod niebiosa. Budynek ma interesującą formę i bardzo przeciętne układy mieszkań, więc to bicie piany to naprawdę gruba przesada.
dr.borsuk
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 24
Na forum od: 15 lis 2018, 21:36

Re: [ul.Paderewskiego] ST 55 - 60m (szklane-tarasy)

Postautor: strit000 » 16 lis 2018, 0:04

To prawda. Płacisz za mieszkanie ponad 300k i nie masz możliwości wyboru czy postawić w łazience wannę czy nie.
strit000
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 91
Na forum od: 06 kwie 2017, 16:07
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul.Paderewskiego] ST 55 - 60m (szklane-tarasy)

Postautor: icetruck » 16 lis 2018, 3:04

Generalnie te układ nie sprzyja posiadaniu mebli :D (i posiadaniu w ogóle) nawet składzik/garderoba jest takich rozmiarów że wejdzie tam 1,5 szafki bo inaczej nie otworzymy drzwi.
W sypialni nr 3 meblami zastawimy sobie przejście, a i bez mebli żeby minąć łóżko trzeba za sobą zamknąć drzwi :lol: , w kuchni gigantyczny aneks kuchenny - lodówka, mini zmywarka, zlew i płyta, do tego pewnie jeszcze piekarnik sobie ktoś wymyśli i zostaje dosłownie kilka półek, w sam raz na zestaw naczyń dla jednej osoby jak w akademiku :)
A na deser ten nieustawny salon i kanapa metr od telewizora, bogactwo.
Nowoczesne i przestronne 8-)
icetruck
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 400
Na forum od: 29 maja 2015, 11:33

Re: [ul.Paderewskiego] ST 55 - 60m (szklane-tarasy)

Postautor: pisul » 16 lis 2018, 18:41

Kupujesz mieszkanie, zatrudniasz ekipę wykończeniową, zatrudniasz architekta i dokonujesz zmian ścian działowych, ilości oświetlenia, rodzaju grzejników... wedle uznania. Płacisz, wymagasz. Masz kaprys i masz 2 łazienki z 2 wannami. Gdzie tu jakikolwiek problem?


Co do nagrody, całkowicie zasłużona. Ten deweloper to tak młoda osoba a tyle już osiągnęła i widać że nie idzie na łatwiznę. Ja tam się cieszę że jest ktoś taki u nas w Rzeszowie bo swoją pracą podnosi poprzeczkę innym. Młody wiekiem więc pewnie jeszcze nie raz i nie dwa pojawią się jakieś fajne budynki tego dewelopera.
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8537
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul.Paderewskiego] ST 55 - 60m (szklane-tarasy)

Postautor: pogodynka » 16 lis 2018, 21:06

A ja myślę, że właśnie to jest problem dlatego, że jak się płaci takie pieniądze to dobrze by było, żeby mieszkanie było funkcjonalne i ustawne. Poza tym myślę, że układ chociażby okien narzuca taki a nie inny podział mieszkania i nie sądzę aby projektujący go architekci celowo najgorzej ustawiali ścianki działowe z myślą, że kupujący zrobi to później lepiej. Sa takie mieszkania, że pomimo sporej ilości metrów są totalnie niefunkcjonalne, np. mają skośne ściany lub przechodnie pokoje i za wiele sie z tym już nie da zrobić....
pogodynka
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 317
Na forum od: 07 lut 2017, 0:15

Re: [ul.Paderewskiego] ST 55 - 60m (szklane-tarasy)

Postautor: icetruck » 16 lis 2018, 21:21

pisul pisze:Kupujesz mieszkanie, zatrudniasz ekipę wykończeniową, zatrudniasz architekta i dokonujesz zmian ścian działowych, ilości oświetlenia, rodzaju grzejników... wedle uznania.[
(...)
Gdzie tu jakikolwiek problem?


tylko taki, że

pisul pisze: Płacisz, wymagasz.


płacę i wymagam od razu przy kupnie. Można robić wszystko łącznie ze ścianami własnymi siłami albo dokonywać zmian na etapie deweloperskim. Tylko za dużo mieszkań jest na rynku żeby przepłacać i przeprojektowywać niefunkcjonalne bryły - takie jak powyżej. Trzeba by się naprawdę zakochać w danej lokalizacji ;)
A jako że deweloper zamieszcza swoją wizję aranżacji mieszkania, to ja korzystam ze swojego prawa do komentarza :)
icetruck
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 400
Na forum od: 29 maja 2015, 11:33

Re: [ul.Paderewskiego] ST 55 - 60m (szklane-tarasy)

Postautor: dr.borsuk » 17 lis 2018, 10:50

pisul pisze:Kupujesz mieszkanie, zatrudniasz ekipę wykończeniową, zatrudniasz architekta i dokonujesz zmian ścian działowych, ilości oświetlenia, rodzaju grzejników... wedle uznania. Płacisz, wymagasz. Masz kaprys i masz 2 łazienki z 2 wannami. Gdzie tu jakikolwiek problem?


Co do nagrody, całkowicie zasłużona. Ten deweloper to tak młoda osoba a tyle już osiągnęła i widać że nie idzie na łatwiznę. Ja tam się cieszę że jest ktoś taki u nas w Rzeszowie bo swoją pracą podnosi poprzeczkę innym. Młody wiekiem więc pewnie jeszcze nie raz i nie dwa pojawią się jakieś fajne budynki tego dewelopera.


Nikt nie napisał, że nagroda nie jest zasłużona. Pixeolo napisał jedynie, że jest mało prestiżowa a ja to poparłem dodając informację, że ta nagroda przyznawana jest przez inżynierów i techników budownictwa (izba i związek). Nie przez architektów. Oraz, że nie ma się co nadmiernie ekscytować, bo w przeszłości tę nagrodę zdobywały budynki oględnie mówiąc wątpliwej urody:)

Co do ST55 - budynek ma fajną formę i ogólnie prezentuje się nieźle. Mnie się podoba w każdym razie. Ma jednak wg mnie słabo rozwiązane mieszkania. Moim zdaniem, odwrotnie niż w założeniach modernizmu, to nie forma podąża za funkcją tylko funkcja (w tym wypadku funkcjonalność mieszkań) podporządkowana została formie. Ze znaczną stratą moim zdaniem. Tak w ogóle do dołączenia do forum skłoniła mnie kolejna nachalna reklama tego budynku, który przedstawiany jest jako wielkie osiągnięcie architektury, a jest jedynie kolejnym, dość ładnym wieżowcem. Pisanie bzdur o jakichś nadzwyczajnych właściwościach zastosowanej "zielonej ściany" (mam nadzieję, że uda im się to zrealizować i utrzymać) to już dawka propagandy prowadząca do mdłości. Wg tego co czytam ten pasek zieleni sprawi, że mieszkańcy "wiszący" nad jedną z najbardziej ruchliwych ulic w mieście oddychać będą niemal powietrzem górskim:) A wg mnie wpływ tej ściany będzie nie większy niż trawnika z paroma drzewkami choćby przed blokami Projektanta. Ale o blokach Projektanta (gdzie zieleni jest prawdopodobnie więcej niż u kilku innych deweloperów razem wziętych) nikt nie pieje z zachwytu, że to apartamenty na miarę XXI wieku, które dystansują konkurencję itd. A naga prawda w przypadku tego "ekskluzywnego mieszkania", które podałem za przykład jest taka, że nie wstawimy tam np. wanny. Czy to ważne? Dla mnie tak, dla innych być może nie. Sprzedaż podobno idzie bardzo dobrze. Ale forum o inwestycjach powinno być Pisulu od tego, żeby dyskutować i inwestycje poddawać merytorycznej krytyce, a nie jedynie klepać się po plecach i twierdzić, że wszystko jest cudowne. W tym metrażu (56m2) w PRL-u otrzymywało się w pełni funkcjonalne i ustawne 3 pokojowe mieszkanie z osobną kuchnią, a często też z osobnym od łazienki WC.

I teraz dwa zdania co do zmian, o których pisałeś (twierdząc dodatkowo, że to nie problem). Takie zmiany wg mnie są są zbyt daleko idące, a szczególnie wiążące są tu sprawy pionów kanalizacji oraz wentylacji. Ale na tym trzeba się znać:) Drobne zmiany usprawniające i poprawiające funkcjonalność, owszem. Ja bym np. w sypialni nr 4 odsunął drzwi od ściany granicznej z sypialnia 3, żeby zmieścić tam szafę do zabudowy na całej ścianie. Ale rzeczy pozostałe, o których pisało kilka osób są raczej nie do zrobienia (powierzchnia blatów roboczych w kuchni). Nawet przy całkowitej dewastacji tego układu.
dr.borsuk
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 24
Na forum od: 15 lis 2018, 21:36

Re: [ul.Paderewskiego] ST 55 - 60m (szklane-tarasy)

Postautor: pixeolo » 17 lis 2018, 18:05

Dzięki Ci Borsuku za konkretny głos rozsądku.

Doceniam starania inwestora o lepsze jutro rzeszowskiej architektury, ale jeszcze kawał drogi do wysokiego poziomu. Uważam też, że zarówno ST Tower, ST 55 czy Zig Zag balansują na granicy efekciarstwa i dobrego gustu.

Co do jakości architektury, jest tak prestiżowa, że nawet nie znamy nazwiska architekta. W Polsce projektowali już zdobywcy nagrody Pritzkera czy topowe światowe pracownie typu MRDV. Nie trzeba jednak sięgać za granicę, mamy w kraju uznane pracownie ale póki co, projekt żadnej z nich nie zagościł w Rzeszowie.

Co do układów mieszkań, doskonałym przykładem komfortu jest łazienka zintegrowana z główną sypialnią czy zabudowana garderoba, taki master-bedroom. W Rzeszowie nie spotkałem się z takim rozwiązaniem a tego typu sprawy odróżniają apartamenty od mieszkania w bloku.
pixeolo
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 407
Na forum od: 10 lip 2014, 17:00

Re: [ul.Paderewskiego] ST 55 - 60m (szklane-tarasy)

Postautor: dr.borsuk » 17 lis 2018, 21:16

Dziękuję za słowa uznania:)

Pixeolo, jak wiesz na pewno bardzo dobrze, znane nazwiska/pracownie przyciągają konkursy, a tych u nas jak na lekarstwo. A kilka gmachów użyteczności publicznej w ostatnich latach powstało, więc była okazja, żeby coś sensownego i u nas się pojawiło.
Przykłady:
- nowe budynki Politechniki Rzeszowskiej przy Al. Powstańców
Brak konkursu prowadzonego przez SARP i w wyniku tego jakiś minikonkurs na własny użytek. Efekt widać.
- Centrum Kongresowo-Wystawienniecze w Jasionce
Brak konkursu. Wynik --> dramat.
- Centrum Nauki Łukasiewicz
Brak konkursu. Może ciut lepiej niż wyżej ale niedużo.
- Urząd marszałkowski - 2 budynki. Widać co jest.

A z konkursu np:
- Budynki Uniwersytetu Rzeszowskiego przy Pigonia (EL Studio)
- Millenium Hall
- Sąd Rejonowy w Rzeszowie (Konior Studio)

Wystarczy poszukać sobie w necie jak tego typu budynki realizowane są w innych miastach ( często mniejszych od Rzeszowa, żeby nie było argumentu, że tam mają więcej pieniędzy itd.) Jak sobie tak człowiek poogląda, to zdaje sobie sprawę ze smutkiem jak bardzo często paździerzowe jest to co się realizuje u nas.

Sorry za offtopic:)
dr.borsuk
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 24
Na forum od: 15 lis 2018, 21:36

Re: [ul.Paderewskiego] ST 55 - 60m (szklane-tarasy)

Postautor: Martinn » 17 lis 2018, 22:05

Choć nazwisk światowej a nawet naszej krajowej klasy nie znam to uważam, że ich udział w naszych lokalnych konkursach najprawdopodobniej zakończył by się i tak na etapie złożeniu oferty - tacy architekci zapewne dobrze się cenią a nie idzie to w parze z parametrami wyboru, które stanowi cena lub głównie cena z domieszką gwarancji czy designu...

Choć oczywiście takich projektantów bym u nas chciał - dorośliśmy już do momentu, żeby zacząć budować prestiżowo i efektownie - nawet zawyżając nieco ceny i oczekując klientów, którzy z czasem i tak się zjawią... Przy średnich (a może i najniższych) obecnie cenach rzędu 5 - 5,2k za m2 nowe inwestycje z 7-8k za m2 wcale nie są "prestiżowe" - skoro standard na obrzeżu to 5k, to normalne, że takie same budownictwo w centrum będzie kosztować 7-8k....

Uważam, że np. apartamenty w Capital Tower z cenami oscylującymi ~9-10k za m2 przy obecnym rynku wcale nie są szalenie zawyżone - z uśmiechem na twarzy CT to taka nasza warszawska Złota44 więc i ceny w topowej inwestycji powinny być wysokie ! :)
www.NieruchomosciWRzeszowie.pl - Prowadzę portal o rzeszowskich inwestycjach!
Awatar użytkownika
Martinn
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 258
Na forum od: 10 mar 2018, 16:12
Lokalizacja: Rzeszów

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości