[ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projektant)

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Postautor: pma » 08 lis 2018, 20:58

Ja też F i całkowicie zrezygnowałem z białego montażu. Nie mam teraz pod ręką umowy rezygnacji, ale rzeczywiście małe kwoty tam były. Była też mowa o jakiś bonach do marketów budowlanych, ale nie pamiętam, czy chodziło o to, że kwotę za biały montaż zwrócą w bonach, czy do kwoty dają jeszcze jakieś bony. Może ktoś wie jak to wygląda? :D
pma
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 60
Na forum od: 09 paź 2017, 18:23

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Postautor: Steeler » 08 lis 2018, 22:34

filemon pisze:Były to kwoty, jakie zwracają w przypadku rezygnacji z danego elementu.
W żaden sposób nie są porównywalne z cenami.


Werbalne nieporozumienie, dokładnie to, czyli zwracaną kwotę (a nie realną/sklepową wartość), miałem na myśli.

Niestety, biały montaż w przypadku bloków spółdzielni jest trochę jak Yeti. Wszyscy o tym wiedzą, ale na forum ze świecą szukać choć jednego zdjęcia wanny, umywalki czy miski ustępowej.
Awatar użytkownika
Steeler
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 458
Na forum od: 21 cze 2014, 12:20
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Postautor: jareksen » 08 lis 2018, 23:20

Co do białego montażu konsultowałem ceny i modele poszczególnych elementów z wykonawcą. W moim przypadku dotyczy mieszkania w inwestycji G
Poniżej cennik (kwoty brutto)
- umywalka komplet - 108
- zlewozmywak komplet - 109,78
- wanna komplet - 297
- wc kompakt - 162
- kuchenka gazowa komplet - 626,40

W załączniku modele i zdjęcia poszczególnych elementów
Załączniki
BM.jpg
BM.jpg (351.82 KiB) Przeglądany 4306 razy
jareksen
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 19
Na forum od: 06 lis 2017, 9:59

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Postautor: Ania1 » 09 lis 2018, 8:53

pma pisze:Ja też F i całkowicie zrezygnowałem z białego montażu. Nie mam teraz pod ręką umowy rezygnacji, ale rzeczywiście małe kwoty tam były. Była też mowa o jakiś bonach do marketów budowlanych, ale nie pamiętam, czy chodziło o to, że kwotę za biały montaż zwrócą w bonach, czy do kwoty dają jeszcze jakieś bony. Może ktoś wie jak to wygląda? :D


Wygląda to tak,że kwotę na jaką rezygnujesz za poszczególne elementy białego montażu,zwracają Ci w bonach do określonych marketów budowlanych.Tam możesz sobie za to kupić co Ci trzeba.Wiem dokładnie że tak jest,ponieważ 5 lat temu kupowałam mieszkanie też w Projektancie i wtedy rezygnowałam ze wszystkiego.Zwrócili mi w bonach równowartość całego białego montażu i w zamian za to starczyło mi tylko na zakup mebli łazienkowych :lol: Ale dobre i to.

Teraz,przy zakupie obecnego mieszkania zrezygnowałam tylko z kuchenki gazowej,bo planuję mieć płytę indukcyjną więc za tą kuchenkę odliczyli mi 350 zł.jareksen ale to są ceny sklepowe tego sprzętu co wymieniłeś czy kwoty jakie zwracają w przypadku rezygnacji?Bo jak to drugie to coś nie halo że w inwestycji F zwracają 350zł co za to samo w G 600.Dzięki wielkie za zdjęcia i nr modeli ,przynajmniej mam jakiś pogląd na to wszystko,bo jak pytałam naszego kierownika,to on niby nie wiedział (albo mu się nie chciało),pokazał mi tylko wannę którą miał akurat w kanciapie.
Ania1
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 66
Na forum od: 08 lis 2018, 19:24

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Postautor: MaciekContii » 09 lis 2018, 12:47

W skład białego montażu wchodzi jeszcze stolarka wewnętrzna.
MaciekContii
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 517
Na forum od: 19 mar 2018, 12:25

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Postautor: jareksen » 09 lis 2018, 14:47

Ania1 nie wiem jak to jest w inwestycji F. Mogę się wypowiedzieć co do inwestycji G w której kupiłem mieszkanie

Buduje ją Arkada i z tej firmy jest kierownik budowy. Z nim załatwiam zmiany ścian, elektryki oraz rezygnację z parapetów oraz drzwi wewnętrznych. Robiłem zmiany ścian oraz gniazdek. Mam dopiero otrzymać wycenę czy będzie dopłata z mojej strony lub bon do BOZu od nich.
Kierownika z Arkady nie obchodzi rezygnacja z wanny, kibelka itp. Tym u nas zajmuje się firma zewnętrzna co zajmuje się montażem instalacji wodno sanitarnych. Od niej też dostałem wycenę oraz zdjęcia produktów i z nią załatwiłem rezygnację z tych elementów oraz montaż dodatkowego ogrzewania podłogowego w korytarzu i kuchni.

Podsumowując:
drzwi, ściany, parapety, gniazdka - kierownik budowy i osobna umowa plus bon

Wanna, kuchenka, WC itp - firma zewnętrzna i osobna umowa plus bon
jareksen
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 19
Na forum od: 06 lis 2017, 9:59

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Postautor: Ania1 » 09 lis 2018, 14:58

No to całkiem inaczej niż u nas.Tu buduje Karpat Bud i wszystko się z kierownikiem załatwia odnośnie białego montażu.Rezygnowałam z jednej ścianki,to też u niego.W przedpokoju natomiast robię ogrzewanie podłogowe i tam już wszelkie uzgodnienia z Tom System podpisywałam.

Ponawiam prośbę o zdjęcie albo nazwę drzwi wewnętrznych jakby ktoś wiedział,bo bardzo jestem ciekawa jak one będą wyglądały i czy nie trzeba będzie ich jednak wywalać :roll:
Ania1
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 66
Na forum od: 08 lis 2018, 19:24

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Postautor: jareksen » 09 lis 2018, 17:57

Ja rezygnację z białego montażu i przygotowanie wyceny odnośnie ogrzewania załatwiłem również z Tom System. Wszelkie rozliczenia i dopłaty realizowalem na fakturze od nich. Nie wiem skąd rozbieżność odnośnie cen np kuchenki.
jareksen
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 19
Na forum od: 06 lis 2017, 9:59

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Postautor: filemon » 09 lis 2018, 18:27

Drzwi to Centurion białe.
filemon
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 14
Na forum od: 25 kwie 2016, 21:44

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Postautor: filemon » 09 lis 2018, 18:31

Zwracali 350zł za rezygnacji z drzwi.
Ja brałem m.in. drzwi wewnętrzne z białego montażu. Potrzebowałem domówić jedne więcej (zamykałem salon). Od wykonawcy dostałem kontakt do producenta (PH), który wycenił dokładnie takie same na prawie 600zł. Takie są fakty.
Gdy dowiedział się, że zwracają 350zł, to padł ze śmiechu.
filemon
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 14
Na forum od: 25 kwie 2016, 21:44

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości