[ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Postautor: BoriakiGong » 05 lis 2018, 19:00

I parę zdjęć z drona z ich fejsbuka:


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



I przy okazji spytam: ktoś odebrał już mieszkanie? Bo odbiory w 1. etapie miały być chyba pod koniec roku :)
Awatar użytkownika
BoriakiGong
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 38
Na forum od: 07 sie 2018, 14:17

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Postautor: złomek » 06 lis 2018, 12:09

Mi w biurze Dewelopera powiedziano, że końcem listopada, początkiem grudnia.
złomek
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 75
Na forum od: 07 maja 2017, 12:10

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Postautor: ETernit » 27 lis 2018, 9:12

Przejeżdżałem ostatnio ul. Paderewskiego i zatrzymałem się na kilka chwil, żeby podziwiać architekturę tych zabudowań oraz sąsiednich inwestycji.
Bardzo podoba mi się surowość balkonów, wykonanych jako betonowe Dzielnicy Parkowej.

Przeglądnąłem jednak zdjęcia archiwalne i nie zauważyłem, dylatacji pomiędzy stropem budynku, a balkonami. Wygląda, że płyty balkonów i balustrady betonowe były wylewane jako ciągłość, z przedłużenia zbrojenia płyty stropowych, a to duży błąd w przypadku braku izolacji cieplnej płyt balkonowych i balustrad.
Nie dość, że całe ciepło z mieszkań będzie uciekało przez płytę balkonu to w szczególnych przypadkach będzie wkraplała się woda w narożniku mieszkań od wewnątrz pomiędzy stropem (sufitem), a ścianą zewnętrzną na chłodnej powierzchni ściany.
Nie ma tak zwanej ciągłości izolacji i powstaje potężny mostek cieplny, przez który są potworne straty ciepła. Będzie to można sprawdzić na kamerze termowizyjnej.

Na innych inwestycjach jaki oglądałem, w przypadku jak wyżej, płyty balkonowe izoluje się od spodu i od góry, żeby zachować ciągłość izolacji ze ścianą zewnętrzną. W dodatku, gdy balustrada jest wykonana jako betonowa, to również balustradę izoluje się z dwóch stron (od wewnątrz i od zewnątrz balkonu/loggii) styropianem lub wełną mniejszej grubości. Niema wówczas przerwania ciągłości izolacji i mieszkania są "szczelne" cieplnie. Minimalizuje się tym samym koszty ogrzewania.
ETernit
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 329
Na forum od: 15 paź 2015, 18:53

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Postautor: parawan » 27 lis 2018, 15:59

przeciez te balkony sa prefabrykowane - typu izokorby. to znacznie ulatwia budowe i wlasnie nie ma problemu z izolacja.
parawan
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 341
Na forum od: 12 mar 2015, 17:42

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Postautor: raptor » 02 gru 2018, 15:43

Ma ktoś już zaplanowany odbiór?
raptor
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 30
Na forum od: 19 kwie 2017, 20:37

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Postautor: BoriakiGong » 12 gru 2018, 21:19

Dziś odbyły się już chyba pierwsze odbiory, przynajmniej miałem informację od developera, że od środy można się umawiać.
Ja się będę chciał umówić na przyszły tydzień, bo dogrywam jeszcze fachowca, który pomoże mi w odbiorze.
Ale jeśli ktoś już miał swój odbiór, może podzielić się wrażeniami :)
Awatar użytkownika
BoriakiGong
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 38
Na forum od: 07 sie 2018, 14:17

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Postautor: pisul » 18 gru 2018, 20:57

Po Świętach Dni Otwarte - 27 i 28 grudnia (czwartek i piątek) w godzinach od 10:00 do 17:00.

źródło:
https://nowiny24.pl/dni-otwarte-osiedla ... r/13747964
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Postautor: akaM » 19 gru 2018, 17:37

Witam wszystkich :)
Czy ktoś z budynku 1 i 2 już odebrał mieszkanie?
Wiecie kiedy planowany jest odbiór kluczy w budynku nr 3?
akaM
Świeżak
 
Posty: 2
Na forum od: 19 gru 2018, 17:31

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Postautor: BoriakiGong » 20 gru 2018, 19:28

Ja miałem już wstępny odbiór. Budynek nie jest jeszcze oddany do użytku, więc nie mogą przekazywać kluczy.
Miałem parę naprawdę drobnych uwag, wszystko zostało zapisane. Teraz deweloper ma 14 dni na odpowiedź i 30 dni na ewentualną poprawkę.
Nie wiem jak to wygląda w budynku 3.
Awatar użytkownika
BoriakiGong
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 38
Na forum od: 07 sie 2018, 14:17

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Postautor: Voldi » 20 gru 2018, 21:32

Mi się najbardziej w tym osiedlu podoba 1 fakt. Wszystko co jest potrzebne do poprawnego funkcjonowania osiedla jest w 1 miejscu.

Stacja trafo, zbiorniki, szafa sterownicza pompowni, główne zawory, zbiornik retencyjny, zbiornik z przepływomierzem i antena do systemu monitoringu (gdzieś się przewinął temat kilka stron wczesniej - a sam ją stawiałem i zaopatrywałem w sterowanie:lol: :lol: ) znajdują się w 1 miejscu, raczej z dala od bloków po drugiej stronie drogi w samym rogu działki. Jednak da się zaplanować mądrze...
Voldi
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 93
Na forum od: 18 sty 2015, 13:47

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości