[ul. Słoneczny Stok] Apartamenty Zachód (DROM)

Opinie i komentarze odnośnie pomyślnie zakończonych inwestycji mieszkaniowych

Re: [ul. Słoneczny Stok] Apartamenty Zachód (DROM)

Postautor: demonik84 » 25 paź 2018, 9:36

Dzwonisz do MPGK zamawiasz kontener na odpady budowlane. Przyjeżdżają podstawiaja pod klatkę płacisz 500 zl. Ładujesz co twoje, i czekasz czy się ktoś będzie chciał za drobną opłatą dorzucić. Chętnych na pewno nie będzie brakowało, może jeszcze coś na tym zarobisz. :D
demonik84
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 27
Na forum od: 17 kwie 2018, 20:30

Re: [ul. Słoneczny Stok] Apartamenty Zachód (DROM)

Postautor: PawełzRzeszowa » 26 paź 2018, 20:45

Zdjęcia z bloku.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
PawełzRzeszowa
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 71
Na forum od: 21 paź 2017, 23:29

Re: [ul. Słoneczny Stok] Apartamenty Zachód (DROM)

Postautor: swiety » 26 paź 2018, 20:49

Paweł dzięki za zdjęcia, jak możesz prosimy o więcej :)


szynerski pisze:Ma może ktoś z sąsiadów namiar na firmę zabierającą odpady? Jak sobie z tym poradziliście po remoncie? Czy jest jakaś firma co przyjedzie po odpady i ile taka usługa może kosztować?


To deweloper nie zapewnia kontenerów na odpady budowlane przez pierwsze kilka miesięcy? To raczej normalne.
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2941
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Słoneczny Stok] Apartamenty Zachód (DROM)

Postautor: pisul » 27 paź 2018, 0:18

szynerski pisze:Ma może ktoś z sąsiadów namiar na firmę zabierającą odpady? Jak sobie z tym poradziliście po remoncie? Czy jest jakaś firma co przyjedzie po odpady i ile taka usługa może kosztować?


Firm jest kilka. Np.- http://www.maxlift.pl/oferta/wywoz-odpadow-i-gruzu

Opłata w zależności od wielkości kontenera który zamawiasz. Masz na stronie kontakt to i u źródła dokładnie się dowiesz jaką sumę przygotować. Dobra rada zamówić kontener z zamykaną klapą i zakładać kłódkę. Inaczej w godzinę masz zapełniony kontener śmieciami sąsiadów.
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul. Słoneczny Stok] Apartamenty Zachód (DROM)

Postautor: M&M » 28 paź 2018, 17:41

satriani pisze:Czy mogliby Państwo podzielić się "patentem" na wentylację pomieszczenia w aneksie w konfrontacji z kuchnią na wymiar aż do sufitu? Obniżenie sufitu o 30 cm to zdecydowanie za dużo a poprowadzenie kanału do góry i np. kratka w suficie może sprawić że nie będzie ciągu :/ poradził sobie już ktoś z tym w jakiś prosty sposób?


Na blokach jest wentylacja mechaniczna. Więc ciąg być powinien. Tylko na chwilę obecną jeszcze nie są uruchomione wentylatory na dachu.
M&M
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 17
Na forum od: 15 kwie 2018, 19:42

Re: [ul. Słoneczny Stok] Apartamenty Zachód (DROM)

Postautor: demonik84 » 21 lis 2018, 14:51

mam pytanie, czy ktoś orientuje się jak wygląda sytuacja z prądem w naszych blokach? Z tego co się dowiedziałem jest problem z postawieniem sieci transformatorowej koło budynków, a za to panowie od energetyki wymieniają słupy podtrzymujące przewody którymi biegnie prąd tymczasowy (budowlany) do inwestycji.
demonik84
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 27
Na forum od: 17 kwie 2018, 20:30

Re: [ul. Słoneczny Stok] Apartamenty Zachód (DROM)

Postautor: Lukashch » 24 lis 2018, 10:27

satriani pisze:Czy mogliby Państwo podzielić się "patentem" na wentylację pomieszczenia w aneksie w konfrontacji z kuchnią na wymiar aż do sufitu? Obniżenie sufitu o 30 cm to zdecydowanie za dużo a poprowadzenie kanału do góry i np. kratka w suficie może sprawić że nie będzie ciągu :/ poradził sobie już ktoś z tym w jakiś prosty sposób?



My zdecydowaliśmy się na przedłużenie rury i umieszczenie kratki na froncie.
Załączniki
20181122_161354-1.jpg
20181122_161354-1.jpg (97.55 KiB) Przeglądany 4928 razy
Lukashch
Świeżak
 
Posty: 5
Na forum od: 24 lis 2018, 10:23

Re: [ul. Słoneczny Stok] Apartamenty Zachód (DROM)

Postautor: satriani » 05 gru 2018, 20:07

Dziękuję za podpowiedzi, ostatecznie zdecydowałem się umieścić kratkę w suficie, mam tam całkiem sporo obniżony i kanał się mieści.

Teraz piszę z innym problemem - na pewno nie tylko ja zauważyłem że miejsca parkingowe przed blokiem 2 (nie sprawdzałem innych) są bardzo ciasne. Zmierzyłem je kiedyś i okazało się że mają 230 cm szerokości, czyli są zgodne ZE STARYMI PRZEPISAMI. Od początku 2018 roku weszła zmiana i miejsce parkingowe powinno mieć 250 cm szerokości. Zatem deweloper powinien je poprawić, chyba że działa to w taki sposób, że jak dostali pozwolenie na budowę przed 2018 to tak też mogli zrobić. Czy ktoś z forumowiczów ma rzetelną wiedzę w tym temacie?
satriani
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 10
Na forum od: 25 paź 2017, 23:05

Re: [ul. Słoneczny Stok] Apartamenty Zachód (DROM)

Postautor: Nikoś » 05 gru 2018, 22:23

Prawo nie działa wstecz, dostali pozwolenie to zgodnie z tym robią.
Niektórym to i 5 metrów by nie stykło bo stoją po skosie więc bez obaw
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2322
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: [ul. Słoneczny Stok] Apartamenty Zachód (DROM)

Postautor: OloB » 07 gru 2018, 15:53

PzD91 pisze:W innym wątku jest jeszcze info o kolejnym projekcie innego dewelopera:
przedstawiamy projekt zespołu zabudowy wielorodzinnej w Rzeszowie położonej na osiedlu Błogosławionej Karoliny. Zabudowa składa się z 6 budynków o wiodącej funkcji mieszkalnej. Inwestycja podzielona jest na dwa etapy, które łącznie zapewniają 362 mieszkania, lokale usługowe oraz parkingi jedno i dwupoziomowe podziemne.


Jak widać w przeciągu kilku nastepnych lat powstanie tam kilka tysięcy mieszkań. Teraz pytania: Jak miasto chce rozwiązać nadchodzące problemy z połączeniem tego sporego osiedla z Centrum? Na jakim etapie jest przygotowywane połączenie tej okolicy z al.Wyzwolenia? Co z komuniakcją miejska? itd.

Szkoda, że władze miasta nie lobbowały w odpowiednim czasie za tym, żeby Błogosłąwionej karoliny nie łączyła się z S19.


Może sensowniej i prościej jest zaplanować drogę dochodzącą do ul. Krakowskiej, w miejscu gdzie od północy będzie dociągnięta tzw. "północna obwodnica"?
OloB
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 344
Na forum od: 01 wrz 2015, 11:12

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości