[ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Postautor: AGULLA » 12 wrz 2018, 18:30

Czy mieszkańcy budynku B i C mają już przeniesienie aktu własności?
AGULLA
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 58
Na forum od: 20 wrz 2017, 10:11

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Postautor: Joannajoanna » 13 wrz 2018, 14:20

Byłam dziś na budowie, niestety linia jak wisiała tak wisi...
Joannajoanna
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 104
Na forum od: 14 paź 2017, 17:28

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Postautor: Katherine » 13 wrz 2018, 14:44

@Joannajoanna a rozmawiałaś z deweloperem? Bo my tak samo dostaliśmy informację tydzień temu, że już linia będzie zdjęta, a nic na to nie wskazuje.
Katherine
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 48
Na forum od: 22 paź 2017, 9:14

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Postautor: Joannajoanna » 13 wrz 2018, 15:52

Najpierw byłam na budowie, a potem dzwonilam. Dowiedziałam się, że wszystkie papiery juz są, czekają tylko na gościa, który ma to przenosić. Pan Bartosz powiedział że jutro może to ruszy. Będę jutro na budowie i jak coś faktycznie zacznie się dziać z linią to dam znać :)
Joannajoanna
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 104
Na forum od: 14 paź 2017, 17:28

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Postautor: Sąsiadka » 13 wrz 2018, 16:09

Jak my się wszyscy łudzimy i jak bardzo chcemy wierzyć w to co słyszymy.... A za każdym razem ktoś z nas słyszy, że jutro, na dniach, wszystko jest, tylko zawsze na kogoś czekamy... A to jutro, wiadomo--nie umiera nigdy.
Do mnie z biura dewelopera dotarła informacja, że oddanie budynków D i E zostało przeniesione już na koniec grudnia 2018.
Sąsiadka
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 28
Na forum od: 19 wrz 2016, 12:52

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Postautor: AGULLA » 13 wrz 2018, 16:15

A ja dostałam informację że w przyszłym roku....w przyszłym tygodniu pójdę do banku i zapytam czy podjął deweloper jakieś działania by podzielić dwa bloki na osobne inwestycje...
AGULLA
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 58
Na forum od: 20 wrz 2017, 10:11

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Postautor: AGULLA » 13 wrz 2018, 16:16

Ten budynek D to będzie oddany ale w 2019 listopad bo widząc pracę i papiery które jeszcze nie są skompletowane to....
AGULLA
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 58
Na forum od: 20 wrz 2017, 10:11

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Postautor: Emilka » 15 wrz 2018, 9:19

Jest opóźnienie i każdy to widzi. Każdy z nas chce znać prawdziwe terminy. Wśród nas są tacy którzy wynajmują mieszkania, spalacajac już kredyt, martwią się o MdM czy chcą już rezerwować wykonawców do wykończenia. A wiadomo, że na nich się czeka bardzo długo. Przydałyby się konkretne daty, nawet te mało optymistyczne.
Emilka
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 68
Na forum od: 10 sie 2017, 21:42

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Postautor: michal220 » 15 wrz 2018, 15:03

"Kupiłem" mieszkanie w budynku D tym z liniami nad. Z moich informacji wynika, że jak w przyszłym tygodniu nie zdejmą linii i ich nie wkopią to firma budowlana, która wykonuje budynek nie zdąży z realizacją, nie będzie to możliwe żeby zamknąć go z dachem. mój e-mail: michal_set@wp.pl
michal220
Świeżak
 
Posty: 5
Na forum od: 15 wrz 2018, 14:57

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Postautor: Lily » 16 wrz 2018, 19:28

Sąsiadka pisze:Jak my się wszyscy łudzimy i jak bardzo chcemy wierzyć w to co słyszymy.... A za każdym razem ktoś z nas słyszy, że jutro, na dniach, wszystko jest, tylko zawsze na kogoś czekamy... A to jutro, wiadomo--nie umiera nigdy.
Do mnie z biura dewelopera dotarła informacja, że oddanie budynków D i E zostało przeniesione już na koniec grudnia 2018.

Jeżeli nie wyrobią się do 30 listopada z oddaniem budynków tak jak jest to wpisane w umówię deweloperskiej, od 1 grudnia przysluguja Nam już odsetki ustawowe za nie wywiązanie się z terminu ostatecznego oddania bydynku. Oni nie mogą sobie ot tak przenieść terminu oddania bydynku bez konsekwencji. Od 1 grudnia można złożyć pismo w którym daje się deweloperowi 120 dni na przeniesienie własności budynku. Jeżeli deweloper nie wywiąże się z tego terminu można odstąpić od umowy kupna, żądać całkowitego zwrotu wpłaconej kwoty oraz oczywiście żądać odsetek ustawowych, które Nam przysługują za ten okres (tj.4 miesięcy zwłoki).
Nie dajcie się zwieść deweloperowi oraz jego mamie, która za każdym razem na pytanie czy wyrobią się z terminem odpowiada, że to jest tylko termin przekazania kluczy. Brednie, w umówie deweloperskiej jest jasno i wyraźnie napisane, że 30 listopad jest ostatecznym terminem oddania budynku. Co wiąże się z tym, że każdy dzień zwłoki obciążony jest karą odsetek ustawowych, czyli możemy się domagać za każdy dzień zwłoki zadość uczynienia za niewywiązanie się z umowy.
Niestety deweloper wraz z jego pomagierami uważają Nas za ludzi z ciemnogrodu, którzy nie znają się na prawie gospodarczym oraz nie potrafią czytać umów ze zrozumieniem.
To nie my jesteśmy na ich łasce, ja osobiście zamierzam złożyć odpowiednie dokumenty 1 grudnia. Wiem, że większość ludzi czeka na cud i idzie deweloperowi na rękę, dlatego tak wygląda rozmowa pomiędzy deweloperem a nabywcami, który myśli, że nikt nic z tym nie zrobi (tak jak większość ludzi, którzy nabyli mieszkania w budynkach B i C i do tej pory czekają na przeniesienie własności, a co za tym idzie płacą zapewne więcej do banku.
Lily
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 15
Na forum od: 16 wrz 2018, 18:54

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości