[os. Pobitno] Nowoczesne Pobitno I-II etap (2x55m) (Hartbex)

Opinie i komentarze odnośnie pomyślnie zakończonych inwestycji mieszkaniowych

Re: [os. Pobitno] Budynek wielorodzinny 80m (Hartbex)

Postautor: Socat » 28 mar 2015, 13:19

Nie wiem, wydaje mi się, że do Rzeszowa nie uciekł, ale prawdopodobnie zainwestował w Poznaniu lub Warszawie.
"Można bodaj z całą słusznością powiedzieć, że nigdzie nie ma tylu co u nas nieinteligentnych intelektualistów i tylu estetów bez smaku". R. Dmowski - Myśli nowoczesnego Polaka.
Awatar użytkownika
Socat
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 107
Na forum od: 21 cze 2014, 22:01
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [os. Pobitno] Budynek wielorodzinny 80m (Hartbex)

Postautor: pisul » 28 mar 2015, 13:27

U nich się nie buduje wysokich wieżowców no może z wyjątkiem Błękitka bo oni mają zabytkowy rynek którego panoramy nie chcą zaburzyć, miasto traktowane jest jako atrakcja turystyczna z turystyki żyje i kawałek historii sobą reprezentuje. A nowoczesne wysokie budynki kłucą się z tym założeniem. Mają też problem ze smogiem i z dużą liczbą dni bezwietrznych a wysokie budynki dodatkowo ograniczają przepływ i cyrkulacje powietrza. No i sparzyli się również na "szkieletorze". I najważniejsze Krakusi są bardzo oszczędni żeby nie powiedzieć skąpi. Kto mieszkał ten wie o co biega ;) Takie wysokie budynki to prestiż ale i duży lokata pieniędzy w jeden budynek budowany dłużej niż z 3 małych na których szybko można zarobić.

I dlatego jak już ktoś wysoko buduje to raczej firma o kapitale zagranicznym. Dobry przykład wieżowce w Warszawie. My mamy to szczęście że wysoko chcą budować lokalni biznesmeni.
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [os. Pobitno] Budynek wielorodzinny 80m (Hartbex)

Postautor: swiety » 28 mar 2015, 20:45

O czym wy w ogóle rozmawiacie? O jakiej przeprowadzce? ...

Hartbex niedługo rozpocznie budowę na Pobitnym. Kolejną inwestycją będzie apartamentowiec przy moście zamkowym.
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2941
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [os. Pobitno] Budynek wielorodzinny 80m (Hartbex)

Postautor: DocenT » 29 mar 2015, 8:44

letowniak pisze:Widzę że to forum powoli robi się zbieraniną przypadkowych osób którym zależy właściwie nie wiem na czym, bo na pewno nie na jakości powstających budynków w tym mieście... Pokolenie Tesco Value
+1
Ja też przecieram oczy ze zdumienia gdy czytam tę propagandę "budowania za wszędzie i za wszelką cenę" bez krzty zastanowienia jak przestrzeń miejska powinna być kształtowana :shock:, jeden z mocno udzielających się użyszkodników pod każdym artykułem w lokalnych mediach dotyczącym tej (ale nie tylko tej inwestycji) robi "kopiuj + wklej" dyrdymałów o wzroście zatrudnienia, zaścianku, zacofaniu - czytam posty pod artykułami w lokalnych gazetach i zastanawiam się nad poziomem tego zaangażowania i aż ciężko uwierzyć że takie zaangażowanie wynika tylko z miłości do "rozwoju"

p.s o ile mnie pamięć nie myli to za czasów starego forum powstało stowarzyszenie mające działać na rzecz "przestrzeni miejskiej"??

Niestety żaden architekt/ekspert przestrzeni miejskiej nie wypowiedział się w tej kontrowersyjnej sprawie w mediach... a mógłby
DocenT
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 35
Na forum od: 20 lip 2014, 8:38

Re: [os. Pobitno] Budynek wielorodzinny 80m (Hartbex)

Postautor: pisul » 31 mar 2015, 0:44

^^^
Może przkłady wypowiedzi lokalnych ekspertów?
arch. Robert Kultys - Przewodniczący Komisji Gospodarki Przestrzennej Rady Miasta Rzeszowa (również radny Rzeszowa):
Pomysł budowy w Rzeszowie dzielnicy budynków wysokościowych na pewno wielu mile połechce. Należy to jednak rozpatrywać uwzględniając realia funkcjonalne i ekonomiczne.
Już w 10-piętrowych wieżowcach mieszka się fatalnie. Miasto powinno zatem unikać w swojej przestrzeni jeszcze wyższych budynków mieszkalnych. Wysokie budynki biurowe mają trochę większy sens...

arch. Bożena Knotz-Beda - w latach 2003-06 Pełnomocnik Prezydenta Rzeszowa ds. Zagospodarowania Przestrzennego i Architektury: ...lokalizacja wysokościowców, powinna być planowana na wzgórzach, wzniesieniach, aby uwypuklić ukształtowanie terenu oraz podkreślić formę sytuowanych budynków, które stają się dominantą w tej przestrzeni. Sytuowanie wieżowców w dolinie jest delikatnie mówiąc błędem i to zarówno ze względów przyrodniczych, przestrzennych, historycznych a także konstrukcyjnych i ekonomicznych...


Cytaty z 2012 roku- http://twinn.pl/?idd=6&rok=2012&page=0&id=346&poz=ml0%20

A w roku 2014 pan radny chciał już całej dzielnicy wysokich budynków :lol: - http://inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=27&t=148

Z panią Bożeną się zgodze budynek na Pobitnem będzie na wzniesieniu czyli dokładnie jak pani architekt chciała.
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [os. Pobitno] Budynek wielorodzinny 80m (Hartbex)

Postautor: Steeler » 31 mar 2015, 14:08

Budujmy więc wysokościowce w Zakopanem! Albo chociaż w Ustrzykach Górnych...

Przykro mi to stwierdzić, ale merytorycznie to forum leży. EOT.
Awatar użytkownika
Steeler
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 458
Na forum od: 21 cze 2014, 12:20
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [os. Pobitno] Budynek wielorodzinny 80m (Hartbex)

Postautor: pisul » 31 mar 2015, 15:15

Gdzie i jak wysoko budować powinnien decydować jedynie wolny rynek a nie politycy którzy sobie sami przeczą (w dłuższym okresie czasu). Co do merytoryki forum do czasu startu budowy czy choćby pokazaniu przez inwestora wizualizacji przeciwnicy i zwolennicy będą tylko się spierać nie mając wpływu na nic. A jak znam życie po pokazaniu wizualizacji dopiero zacznie się krytyka od kolorów do wyglądu.

381 metrów i 80 pięter wśród niskiej zabudowy i jakoś problemu nie ma a u nas drą szaty o 18 kondygnacji gdy wkoło 10 piętrowce
http://nt.interia.pl/technauka/news-w-alpach-stanie-najwyzszy-budynek-europy,nId,1707781
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [os. Pobitno] Budynek wielorodzinny 80m (Hartbex)

Postautor: Steeler » 31 mar 2015, 19:54

To zdanie o wolnym rynku w sferze inwestycji/planowania przestrzennego jest gwałtem na merytoryce, ale cóż... odpiszę. Raz, jedyny i zapewne bezskuteczny. Otóż - gdyby wolny rynek decydował o urbanistyce, to żylibyśmy w śmietniku. Dosłownie. W Rzeszowie jaskrawy przykład mamy z reklamami - tu dosłownie, panuje wolna amerykanka. Nie chcę już po raz n-ty wklejać legendarnego zdjęcia z Rejtana, którego doczekało się nawet debiutu na Demotywatorach.

"Wolny rynek" w planowaniu przestrzennym i urbanistyce rodzi coś takiego jak nieład przestrzenny - oto przykłady takowego:

Obrazek



Obrazek

Jeżeli to jest słuszna droga rozwoju XXI-wiecznego miasta z kręgu cywilizacji zachodniej, to proszę zatrzymać dyliżans - ja wysiadam.
Awatar użytkownika
Steeler
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 458
Na forum od: 21 cze 2014, 12:20
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [os. Pobitno] Budynek wielorodzinny 80m (Hartbex)

Postautor: porteño » 12 kwie 2015, 16:34

Steeler pisze:To zdanie o wolnym rynku w sferze inwestycji/planowania przestrzennego jest gwałtem na merytoryce, ale cóż... odpiszę.

Nie ma czegoś takiego jak "merytoryka", skoro już tak aspirujesz do krasomówcy. ;)

Ład przestrzenny jest oczywiście bardzo istotny, ale czyż nie każdy ma swoje własne pojęcie ładu? Estetyka jest nader subiektywną domeną.
Ponadto niezliczone są przykłady miast, które właśnie z nieładu zasłynęły i to on jest magnesem dla turystów (polecam chociażby japońskie miasta, w których zabytkowe świątynie buddyjskie czy szintoistyczne kontrastują z sąsiadującymi drapaczami chmur i kilkupoziomowymi autostradami, że już nie wspomnę o pstrokatych reklamach królujących w najbardziej obleganych miejscach niemal każdego z miast/dzielnic).
porteño
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1022
Na forum od: 24 lip 2014, 18:02

Re: [os. Pobitno] Budynek wielorodzinny 80m (Hartbex)

Postautor: pachruska » 13 kwie 2015, 19:20

Zazwyczaj tylko czytam to forum ale tym razem wasze utarczki słowne drażnią mnie na tyle, by dziś zabrać głos.
Także skończcie już, abym i ja nie musiała już więcej pisać :p
Proszę... ;)
pachruska
Świeżak
 
Posty: 2
Na forum od: 25 sty 2015, 12:55

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości