Bieszczady

Informacje z całego Województwa Podkarpackiego

Re: Bieszczady

Postautor: KZYH » 24 wrz 2015, 1:30

Bieszczadzkie drezyny w plebiscycie "Najlepszy produkt turystyczny" w Polsce

Obrazek
PODKARPACKIE. Trwa plebiscyt organizowany przez Polską Organizację Turystyczną. Głosowanie internetowe potrwa do 3 października.

Rokrocznie konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny organizowany jest w dwóch etapach – na poziomie wojewódzkim i krajowym. Trzej laureaci etapu wojewódzkiego przechodzą do części krajowej, gdzie rywalizują z najlepszymi atrakcjami pozostałych piętnastu województw. Następnie kapituła konkursowa z Polskiej Organizacji Turystycznej wybiera najlepsze produkty w Polsce.

W tym roku prowadzony jest też plebiscyt internetowy, w którym Podkarpacie reprezentują Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe, nowość i hit sezonu.

Wszystkim laureatom poziomu wojewódzkiego zostaną wręczone certyfikaty najatrakcyjniejszych, nowatorskich i najbardziej przyjaznych turystom produktów. Na dziś wiemy, że wśród wyróżnionych na poziomie regionalnym są Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe. Pozostałych laureatów poznamy podczas wojewódzkich obchodów Światowych Dni Turystyki w Zyndranowej już 26 września.

Poruszające się po torach Zagórz-Uherce Mineralne-Krościenko drezyny funkcjonują od wiosny 2015. Stały się jedną z większych atrakcji turystycznych Bieszczadów. Zdołały znacznie ożywić ruch turystyczny w okolicy Uherzec, Olszanicy i małej obwodnicy bieszczadzkiej.

O wygraną w plebiscycie na Najlepszy Produkt Turystyczny według Internautów walczą z takimi atrakcjami jak Zamek w Mosznej, Zamek Królewski w Chęcinach, Kraina Kanału Elbląskiego, Muzeum Historii Żydów Polskich Polin, szlaki wodne Wielka Pętla Wielkopolski i Lubrzański Szlak Kajakowy, Twierdza Zamość, Basteja w Stargardzie, Zoo we Wrocławiu oraz kilka wydarzeń kulturalnych.

Głosowanie potrwa do 3 października, na stronie: http://turystyka.wp.pl/title,Wybieramy-najlepszy-produkt-turystyczny-2015-roku-Glosowanie-rozpoczete,wid,17854225,wiadomosc.html?ticaid=115a11

http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/view/12320/bieszczadzkie-drezyny-w-plebiscycie-najlepszym-produktem-turystycznym-w-polsce


Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe Trailer(link z tego samego artykulu):
https://youtu.be/Yu0xOJ41DQw
Awatar użytkownika
KZYH
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 155
Na forum od: 30 lip 2014, 0:36

Re: Bieszczady

Postautor: Bożena83 » 21 cze 2018, 13:21

Bieszczady są piękne i chyba nigdy mi się nie znudzą.
Bożena83
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 13
Na forum od: 21 cze 2018, 11:15

Re: Bieszczady

Postautor: marianmeduza » 20 lip 2018, 18:18

Jak dla mnie Bieszczady są naprawdę bardzo ładne i zachwyca mnie ich dzikość, bo to właśnie czyni je wyjątkowymi. Za rok znów się wybieramy z rodzinką, ale teraz całą kompletną bo dzieci jeszcze nie miały możliwości ich zwiedzić :)
marianmeduza
Świeżak
 
Posty: 1
Na forum od: 20 lip 2018, 18:12

Re: Bieszczady

Postautor: MaciekContii » 23 lip 2018, 7:42

A możecie mi powiedzieć w którym miejscu to te Bieszczady są takie dzikie?
Bo ja obserwuję zastraszającą dewastację, rozjeżdżanie i zadeptywanie Bieszczadów od kilkudziesięciu lat.
Jeszcze w latach 80-tych główne szlaki bieszczadzkie były ścieżkami, teraz są szerokimi na parę metrów udeptanymi traktami.
MaciekContii
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 517
Na forum od: 19 mar 2018, 12:25

Re: Bieszczady

Postautor: urwel » 03 cze 2019, 18:46

Uwielbiam Bieszczady. Za dziecka bardzo często jeździłam tam na wakacje. Minęło już kilkadziesiąt lat, a jak nadal mam sentyment do tych miejsc. Tam naprawdę wypoczywam.
urwel
Świeżak
 
Posty: 4
Na forum od: 16 maja 2019, 18:32

Re: Bieszczady

Postautor: rabusar » 08 cze 2019, 0:02

MaciekContii pisze:A możecie mi powiedzieć w którym miejscu to te Bieszczady są takie dzikie?
Bo ja obserwuję zastraszającą dewastację, rozjeżdżanie i zadeptywanie Bieszczadów od kilkudziesięciu lat.
Jeszcze w latach 80-tych główne szlaki bieszczadzkie były ścieżkami, teraz są szerokimi na parę metrów udeptanymi traktami.

Po prostu znajdź jakąś agroturystykę niekoniecznie w modnym miejscu i pojedź. Ostatnio byłem w Czarnej. Niby do szlaków i poważnych szczytów daleko, ale poszedłem w miejscowy las - są góry, przyroda, są niedźwiedzie, są emocje... Ścieżka? - bardzo wąska... Dzikich miejsc jest co niemiara, ale jak ktoś chce wejść na Tarnicę i myśli, że pokontempluje w samotności, to faktycznie zawód...
Awatar użytkownika
rabusar
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 189
Na forum od: 16 sty 2015, 12:33

Re: Bieszczady

Postautor: maks » 30 paź 2023, 17:35

Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe pretendują o złoty certyfikat przyznawany przez Polską Organizację Turystyczną.


https://rzeszow.tvp.pl/73742389/bieszcz ... rystycznej

Bieszczadzka Kolejka Leśna podczas wakacji przewiozła ponad 150 tysięcy pasażerów


https://rzeszow.tvp.pl/73504090/kolejny ... jki-lesnej
maks
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 3542
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Re: Bieszczady

Postautor: Eliz356 » 28 lut 2024, 22:57

Bieszczadzki worek i źródła Stanu - to jest faktycznie takie miejsce, że mało kto dociera. Z pewnością nie spotkasz tam tłumów, nawet w sezonie. Jeszcze Rosolin i grota Jahybta, również rzadko odwiedzana.
Pewnie znalazłoby się coś jeszcze jak Krywe, Zatwarnica czy Hulskie.
Eliz356
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 10
Na forum od: 16 kwie 2022, 16:29
Lokalizacja: Rzeszów

Poprzednia

Wróć do Region

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości