[ul.J.Olbrachta] Osiedle Olbrachta (DOMEX)

Opinie i komentarze odnośnie pomyślnie zakończonych inwestycji mieszkaniowych

Re: [ul.J.Olbrachta] Osiedle Olbrachta (DOMEX)

Postautor: Doniek » 11 cze 2018, 7:02

O jakim miejscu dokładnie wspominasz? Inicjatywa fajna, ale wg. mnie jeśli deweloper posiada w okolicy jeszcze jakieś spore działki to na 99% postawi tam kolejne budynki...
Doniek
Maniak
Maniak
 
Posty: 1355
Na forum od: 13 mar 2017, 23:32

Re: [ul.J.Olbrachta] Osiedle Olbrachta (DOMEX)

Postautor: soulfly » 11 cze 2018, 7:23

Z tego co pamietam to Deweloper nie posiada ten działki. Wiec jest to teren prywatny. Park raczej odpada. Deweloper swoje posiadlosci zamieni pewnie na kolejne bloki jak coś. Park to moze do Gminy Krasne ? Choc oni pewnie zajęci odpieraniem "ataków" osób chcących przyłączenia Krasnego do Rzeszowa ;)
soulfly
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 41
Na forum od: 13 gru 2016, 11:25

Re: [ul.J.Olbrachta] Osiedle Olbrachta (DOMEX)

Postautor: eta_carinae » 11 cze 2018, 9:05

Czy wiadomo kto będzie Administratorem Wspólnoty Mieszkaniowej, a co za tym idzie jaka będzie wysokość opłaty eksploatacyjnej? Czy zarząd/administrator będzie wpisany do aktu notarialnego? I czy wszystkie bloki stworzą jedną Wspólnotę, czy też każdy osobną?
eta_carinae
Świeżak
 
Posty: 2
Na forum od: 24 mar 2018, 18:33

Re: [ul.J.Olbrachta] Osiedle Olbrachta (DOMEX)

Postautor: soulfly » 11 cze 2018, 10:23

Wiem tylko tyle, że podczas podpisywania umowy temat był taki aby każdy blok stanowił osobną wspolnotę. Czy zmienilo się przez niecały rok ? Nie wiem.
soulfly
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 41
Na forum od: 13 gru 2016, 11:25

Re: [ul.J.Olbrachta] Osiedle Olbrachta (DOMEX)

Postautor: Doniek » 11 cze 2018, 12:55

Tak swoja drogą można by utworzyć jakas zamknietą grupe na FB dla całego osiedla ;)
Doniek
Maniak
Maniak
 
Posty: 1355
Na forum od: 13 mar 2017, 23:32

Re: [ul.J.Olbrachta] Osiedle Olbrachta (DOMEX)

Postautor: Stalowa » 11 cze 2018, 13:57

Świetny pomysł z tą grupą na fb!
Stalowa
Świeżak
 
Posty: 3
Na forum od: 04 cze 2018, 15:04

Re: [ul.J.Olbrachta] Osiedle Olbrachta (DOMEX)

Postautor: marcusos » 12 cze 2018, 22:45

Odnośnie parku: to są pierwsze bloki tego dewelopera, więc zależy mu na dobrej opini. Do sprzedania jest jeszcze wiele mieszkań w tej lokalizacji, a park bardzo by w tym pomógł. Nie uznawajmy więc sprawy za beznadzieją, tylko stawiajmy ten postulat przy każdej rozmowie z deweloperem.

Też słyszałem, że każdy blok będzie osobną wspólnotą mieszkaniową, a pierwszego administratora wybiera deweloper. Później możemy to zmienić. Blok i teren na którym stoi przejdzie na naszą własność, ale pozostałe grunty jak drogi dojazdowe pozostaną własnością dewelopera.
marcusos
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 26
Na forum od: 30 kwie 2017, 22:02

Re: [ul.J.Olbrachta] Osiedle Olbrachta (DOMEX)

Postautor: eta_carinae » 13 cze 2018, 14:58

Jeżeli administrator zostanie wpisany do aktu notarialnego, to jego zmiana nie będzie łatwa. A firmy świadczące takie usługi różnią się od siebie zarówno ceną jak i jakością. Dobrze było by też wiedzieć, od kiedy będą naliczane opłaty- od dnia przekazania mieszkania, czy od aktu notarialnego
eta_carinae
Świeżak
 
Posty: 2
Na forum od: 24 mar 2018, 18:33

Re: [ul.J.Olbrachta] Osiedle Olbrachta (DOMEX)

Postautor: Dex » 13 cze 2018, 17:56

Witam szanownych przyszłych sąsiadów,

Kilka lat temu kupowałem już mieszkanie z rynku pierwotnego, dlatego podzielę się paroma moimi dośwaidczeniami, prosze pamietać, że od tego czasu mogło się coś zmienić.

Zarządce wybiera developer, ale po ustanowieniu wspólnoty mieszkańcy moga go w każdej chwili zmienić, nie jest on wpisywany do żadnego aktu notarialnego, a działa na zasadzie zwykłej umowy, znajdziemy sobie lepsza ofertę albo będziemy niezadowoleni z usług, możemy go zmienić.

Developer pomaga powołać wspólnote, ale potem zaczyna ona działac samodzielnie, i to od niej zależy jej dalsze działanie, i to, czy do "pierwszej" wspólnoty dołączą mieszkańcy sąsiednich bloków czy tez każdy blok założy osobną wspólnotę. Moim zdaniem przy osiedlu planowanym obecnie na kilka małych bloków, lepiej mieć jednąwspólnotę, łatwiej wówczas o wspólne projekty dotyczace np. zagospodarowania terenu, wspólny monitoring (mniejsze koszty na mieszkanie), plac zabaw itd. Ponadto proszę mi wierzyć, po pierwszym roku, kiedy wszyscy będziemy żyli naszą małą wspólnotą, potem frekwencja i aktywność sąsiedzka znacznie spadnie, i wspólnoty złożone z 20-30-kilkumieszkań będą miały w ogóle problem z zebraniem zarzadu, niestety tak to zazwyczaj jest.

Opłaty nalicza się nie od momentu otrzymania kluczy tzn. od odbioru mieszkania, akt notarialny podpisywany jest znaczniepóźniej, ja podpisywałem już jak mieszkałem, zazwyczaj kwestie formalne się przciągają.

Pozdrawiam

"Dex"

ps.przepraszam za literówki, piszę z komórki :)
Dex
Świeżak
 
Posty: 3
Na forum od: 13 paź 2017, 11:27

Re: [ul.J.Olbrachta] Osiedle Olbrachta (DOMEX)

Postautor: KrzysztofFilc » 14 cze 2018, 9:32

Zarządca wedle ustawy deweloperskiej musi być wybrany na rok czasu. Czas płynie od podpisania pierwszego odbioru mieszkania.

pozdrwiam
KrzysztofFilc
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 134
Na forum od: 14 gru 2017, 14:10

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości