[ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Postautor: krn20 » 21 maja 2018, 20:40

Dziś 21 maja? Czekamy, czekamy, czekamy....!!!!!
krn20
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 146
Na forum od: 04 paź 2016, 18:54

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Postautor: Katherine » 22 maja 2018, 11:03

A z ciekawości, jaki jest powód przeciągnięcia tych aktów? Deweloper Wam coś tłumaczył, czy po prostu odwleka to bez słowa? I mieszkacie bez podpisanych aktów? Bo jak ostatnio byłam na osiedlu to bloki B i C wyglądają na zamieszkałe...
Katherine
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 48
Na forum od: 22 paź 2017, 9:14

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Postautor: Katherine » 22 maja 2018, 12:26

Widzę właśnie jak wygląda teren wokół bloków B i C, ale nie jestem w temacie bo kupiłam mieszkanie w D. Patrząc na Wasze doświadczenia zaczynam się obawiać co będzie dalej z naszym budynkiem i przekazaniem własności, bo rzeczywiście sytuacja jest nie do pozazdroszczenia. Macie jakieś informacje na temat nowego terminu podpisania aktów?
Katherine
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 48
Na forum od: 22 paź 2017, 9:14

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Postautor: krn20 » 22 maja 2018, 13:20

Jak tu sąsiadka wyżej pisała brak informacji od developera. A my czekamy ,czekamy, czekamy 8-) 8-) 8-)
krn20
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 146
Na forum od: 04 paź 2016, 18:54

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Postautor: pogodynka » 22 maja 2018, 18:19

Nie może tak być, że deweloper aż tak opóźnia podpisanie aktu. Zawarł z wami umowę i musi się z niej wywiązać. Wkoncu wielu z nabywców ponosi np koszty związane z koniecznością wynajmu mieszkań przez kolejne miesiące, które mogliby już spędzać w swoim mieszkaniu
pogodynka
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 317
Na forum od: 07 lut 2017, 0:15

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Postautor: Joannajoanna » 22 maja 2018, 19:07

Możecie żądać wypłaty odsetek że spóźnienie , przeczytajcie akt notarialny :)
Joannajoanna
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 104
Na forum od: 14 paź 2017, 17:28

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Postautor: Emil » 22 maja 2018, 19:08

Orientowaliscie się może, jak dużych odsetek z tytułu takiego opóźnienia, możecie się domagać? To są jakieś jaja, współczuję i sam boję się co to będzie z "naszymi" budynkami..
Emil
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 56
Na forum od: 20 paź 2017, 16:39

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Postautor: Joannajoanna » 22 maja 2018, 20:44

My kupiliśmy w budynku D i w akcie notarialnym mamy, że deweloper za opóźnienie w terminie zarowno oddania kluczy jak i przepisania własności płaci 2%wartosci mieszkania za każdy miesiąc zwłoki
Joannajoanna
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 104
Na forum od: 14 paź 2017, 17:28

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Postautor: krn20 » 23 maja 2018, 4:58

Do wiedz się o jakich kluczach mowa :lol: :lol:
krn20
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 146
Na forum od: 04 paź 2016, 18:54

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Postautor: matii » 23 maja 2018, 11:51

Joannajoanna pisze:My kupiliśmy w budynku D i w akcie notarialnym mamy, że deweloper za opóźnienie w terminie zarowno oddania kluczy jak i przepisania własności płaci 2%wartosci mieszkania za każdy miesiąc zwłoki

Joannajoanna nie jestem z wykształcenia prawnikiem i mogę się mylić, ale wydaje mi się że źle interpretujesz umowę (chyba że masz inną niż pozostali). Na podstawie tego co zawiera moja umowa zgodnie z paragrafem 11, nabywcom przysługuje równowartość odsetek ustawowych, za czas opóźnienia od kwoty która została wpłacona. Naliczana jest od upływu terminu wydania lokalu, która w moim przypadku mija 30 listopada br. Kwotę można obliczyć m.in. tu: https://kalkulatory.gofin.pl/Kalkulator ... ch,12.html
Co do tych 2% to owszem, z tym że umowa deweloperska zostanie rozwiązana z przyczyn leżących po stronie dewelopera (m.in. nie przeniesienie mieszkania na nabywców w terminie określonym w umowie - paragraf 10, ust. 1 f). Tylko przed odstąpieniem trzeba wyznaczyć deweloperowi 120-dniowy termin na zawarcie umowy przeniesienia własności (nie wiem czy pisemnie trzeba go powiadomić czy jest to już z góry liczone od ostatecznego terminu przeniesienia własności). Po tym czasie można odstąpić od umowy i odzyskać wszystkie pieniądze + 2% ceny brutto która jest karą umowną.

Jeżeli się mylę to niech ktoś mnie poprawi.
matii
Świeżak
 
Posty: 7
Na forum od: 12 mar 2018, 9:19

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości