wakacje w Rzeszowie

Propozycje dotyczące przestrzeni publicznej

wakacje w Rzeszowie

Postautor: kmkm » 18 lip 2017, 23:09

Podsuwam pomysł na inwestycje w Rzeszowie. Wakacje to czas kiedy planuje się wyjazdy, wypoczynki. Nie każdy z nas ma wystarczająco długi urlop. Należy jeszcze wziąć pod uwagę, że wyjazdy z dziećmi to dla większości udręka, czasami musimy poświęcić pół dnia by dojechać w zaplanowane miejsce. Może by się kiedyś udało, by w naszym mieście powstało:
1. Park rozrywki dla dzieci- podobnie jak Inwałd czy Zator. Znalazłam informację, że na Zalesiu jest taki pomysł -Strefa rekreacyjna z mini-zoo. Może by go rozbudować o pewne rekreacje.
2. Park wodny dla dzieci i dorosłych- podobnie jak w Krakowie czy Wrocławiu Aquapark. Rozszerzyć o zdrowotną zawartość wód, np. Szaflary. Obecny ROSiR nie przyciąga klientów.
Z całego Podkarpacia ludzie mogliby przyjeżdżać na wakacje, na weekendy. Dodatkowe zarobki dla miasta, dodatkowa praca dla mieszkańców. Może jakiś hotel przy strefach rozrywki?
Jestem tylko szarym mieszkańcem Rzeszowa, ale może ktoś to przeczyta i kiedyś powstanie w NASZYM MIEŚCIE miejsce na wypoczynek w wakacje.
kmkm
Świeżak
 
Posty: 1
Na forum od: 18 lip 2017, 22:42

Re: wakacje w Rzeszowie

Postautor: david22pl » 19 lip 2017, 22:04

-- ciach -- Nie cytujemy posta po poście -- ciach--
Jestem za.
Z tym że z parkami wodnymi z prawdziwego zdarzenia trzeba uważać bo można nieźle popłynąć jeśli chodzi o koszty utrzymania - ostatnio czytałem artykuł że wiele inwestycji w naszym kraju dofinansowywanych w poprzednich latach z projektów unijnych dzisiaj tonie w długach.
Założenia były zbyt optymistyczne.
Niemniej jednak wydaj mi się że w Rzeszowie przy odpowiednich założeniach i prawidłowej ocenie rynku ma on rację bytu.
david22pl
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 42
Na forum od: 09 mar 2016, 16:44

Re: wakacje w Rzeszowie

Postautor: delf » 01 maja 2018, 15:18

Propozcyja Radnych PIS z Rzeszowa jest taka by wlasnie byl w Rzeszowie aqua park .Park miescil by sie na złączeniu ulic Warszawskiej i Lubelskiej, miedzy inny dlatego ze łatwy dojazd z innych miejsowosci Np Jarosła itp. Oczywiscie Radni Reprezuntujący Platforme oczywiscie są przeciw. Byly jakies czas temu robione ankiety na miescie i pytania byly wlasnie czego brakuje w Rzeszowie . NIe chcę sklamac ale gdzies potem czytalem ze 90 % badanych odpowiedzialo ze w sumie wszystko jest w Rzeszowie , przydal by sie tylk jakis porzadny aquaprak , i ewenutalnie jakies kompielisko na dworze cos w stylu zwirownia
delf
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 83
Na forum od: 28 lis 2017, 19:35

Re: wakacje w Rzeszowie

Postautor: bartek86 » 09 maja 2018, 15:12

Nie wiem, czy widzieliście podobne cuda, ale w Stalowej Woli buduje się coś takiego:
http://stalowemiasto.pl/artykuly/artyku ... z&id=43098

Dziwię się, że w Rzeszowie tego jeszcze nie ma (przecież basenów nie było wcześniej), na taki Rzeszów to bym z 2-3 takie parki wodne wybudował :) pomysłów wokół pełno tylko kasy nie ma ;/
bartek86
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 539
Na forum od: 23 sie 2015, 10:53

Re: wakacje w Rzeszowie

Postautor: Kristoff » 10 maja 2018, 22:32

Ludzie sobie taki "park" wodny zrobili z fontanny multimedialnej ;) Ale co im się dziwić. Teraz widać, że w mieście jest zapotrzebowanie na tego typu obiekty.
Awatar użytkownika
Kristoff
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 255
Na forum od: 01 lip 2014, 22:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: wakacje w Rzeszowie

Postautor: LukaszRogala » 17 maja 2018, 11:30

--// ciach //--
W każdym mieście tak jest. W Warszawie przy Placu Europejskim, niby biznesowe centrum itp. ale w upalne dni okoliczni mieszkańcy się tam moczą normalnie. :D
Awatar użytkownika
LukaszRogala
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 112
Na forum od: 22 lip 2015, 6:39
Lokalizacja: Warszawa/Rzeszów


Wróć do Propozycje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości