Miejsca wstydu w Rzeszowie

Opinie, komentarze, propozycje, sugestie dotyczące Rzeszowa.

Re: Miejsca wstydu w Rzeszowie

Postautor: dStan » 12 kwie 2018, 11:11

Ale przecież nie można równać w dół, to że obok są "miliony reklam i zniszczone fasady z PRLu" nie znaczy że tu też ma tak być. To już chyba lepiej zrobić coś ładnego, nowszego i liczyć że w przyszłości reszta się dostosuje do takiego wyglądu.
dStan
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 501
Na forum od: 30 cze 2014, 14:13

Re: Miejsca wstydu w Rzeszowie

Postautor: bogdanoo » 12 kwie 2018, 12:21

źle odebrałeś moją wypowiedź.

jestem jak najbardziej ZA tym aby wyremontować tą kamienicę jak i pozostałe, które szpecą np. na rogu 3-Maja i Jagiellońskiej lub na Lwowskiej (związek czeladników chyba), które pojawiły się kilka stron wstecz.
Awatar użytkownika
bogdanoo
Maniak
Maniak
 
Posty: 1315
Na forum od: 25 lis 2017, 21:32

Re: Miejsca wstydu w Rzeszowie

Postautor: maks » 11 maja 2018, 15:33

W niedzielę o godz.15:00 okolice Pomnika Czynu Rewolucyjnego zamienią się plac piknikowy. Wszystko w ramach akcji obrony monumentu.


http://rzeszow.naszemiasto.pl/artykul/w ... id,tm.html
maks
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 3545
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Re: Miejsca wstydu w Rzeszowie

Postautor: maks » 13 maja 2018, 18:31

c.d

Kilkaset osób mimo przelotnie padającego deszczu spędziło niedzielne popołudnie na happeningu w obronie Pomnika Czynu Rewolucyjnego w Rzeszowie.


http://www.nowiny24.pl/wiadomosci/rzesz ... ,28967145/

i fotki

http://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/5,34 ... 93835.html
maks
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 3545
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Re: Miejsca wstydu w Rzeszowie

Postautor: MaciekContii » 15 maja 2018, 7:01

Dlaczego Twoje linki Maksie są w tym wątku?
Pomnik akurat nie jest miejscem wstydu dla Rzeszowa i rzeszowian, ale wręcz odwrotnie, jest logotypem Rzeszowa.
Tylko katotaliban chce burzyć...
MaciekContii
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 517
Na forum od: 19 mar 2018, 12:25

Re: Miejsca wstydu w Rzeszowie

Postautor: Adamerio » 15 maja 2018, 18:34

MaciekContii pisze:Dlaczego Twoje linki Maksie są w tym wątku?
Pomnik akurat nie jest miejscem wstydu dla Rzeszowa i rzeszowian, ale wręcz odwrotnie, jest logotypem Rzeszowa.
Tylko katotaliban chce burzyć...


Owszem - jadąc samochodem lub patrząc na niego z daleka jest ciekawą budowlą i znakiem rozpoznawczym Rzeszowa, podchodząc jednak pod sam pomnik czar pryska i sama budowla wraz z otaczającym ją terenem jest miejscem wstydu. Odłażące i brakujące płyty, bazgroły wykonane sprejem, dzika - błotnista ścieżka wzdłuż ogrodzenia ogrodów Bernardyńskich oraz tona ptasich odchodów :lol: Taka sytuacja utrzymuje się tam od kilkunastu dobrych lat i przez ten czas nie widziałem ani razu żadnej ekipy, która zadbałaby o naprawę/budowę chodnika, wyczyszczenie odchodów czy też uzupełnienie i naprawę płyt... Jedyną ostanio podjętą inicjatywą było chyba dodanie podświetlenia pomnika od strony ronda :cry:

Prezydent niby walczy o zachowanie pomnika jednak coś ciężko mu idzie zadbanie o sensowną renowację i zagospodarowanie tego miejsca(zwłaszcza tej wydeptanej ścieżki w centrum mista :lol: ).
Awatar użytkownika
Adamerio
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 653
Na forum od: 30 sie 2016, 11:06
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Miejsca wstydu w Rzeszowie

Postautor: rafik » 15 maja 2018, 21:25

Zgadza się,ale teren na którym znajduje się pomnik należy do oo.Bernardynów.Po stronie miasta leży kwestia zmobilizowania właściciela do uprzątnięcia terenu.Wysprzątanie "przyziemia" pomnika to znikomy wydatek w porównaniu do utrzymania Ogrodu i parkingu podziemnego który daje zyski...
rafik
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1063
Na forum od: 04 sie 2014, 14:32

Re: Miejsca wstydu w Rzeszowie

Postautor: MaciekContii » 16 maja 2018, 11:56

Przecież oni nie sprzątają tego terenu i nie dbają o ten pomnik z premedytacją. W każdej chwili mogą powiedzieć: widzicie jak zdewastowany jest ten monument, trza wyburzyć... .
A propos-ja byłem na wiecu "obronnym" pod pomnikiem 13-tego, a ktoś z forum był?
MaciekContii
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 517
Na forum od: 19 mar 2018, 12:25

Re: Miejsca wstydu w Rzeszowie

Postautor: Ole » 16 maja 2018, 13:25

Mieli nakazać posprzątać ale widzę że ratusz boi się wysłać Straż Miejską do Ojców.
---- Regulamin Forum Rzeszowskich Inwestycji ----> https://inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=10&t=766
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 2139
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: Miejsca wstydu w Rzeszowie

Postautor: flyRZE » 21 maja 2018, 19:36

Dzisiaj mając trochę czasu przespacerowałem się po centrum i mimo wprowadzenia strefy miasto dalej wygląda jakby było zalane blachą....
Największe dwa miejsca wstydu to Al. Pod Kasztanami i plac przed letnim Pałacem Lubomirskich. Morze samochodów, miejsca, które poprzez swoją urokliwość powinny cieszyć widokiem są zastawione samochodami. Pod kasztanami powinna być całkowicie wyłączona z ruchu, a plac przez pałacykiem miał mieć ogród w stylu włoskim, zamiast tego parkuje tam kilkanaście samochodów na wszystkim na czym się da na trawie również, co z tego że pałacyk jest odrestaurowany jak front wygląda tragicznie. Czy tylko mi to przeszkadza?
flyRZE
Maniak
Maniak
 
Posty: 1315
Na forum od: 15 lip 2014, 11:42

PoprzedniaNastępna

Wróć do Dyskusje o Rzeszowie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ted i 8 gości