Zakaz handlu w niedziele ? Co o tym sądzicie :)

Wszystko co niezwiązane z istniejącymi już tematami, czyli o wszystkim i niczym

Re: Zakaz handlu w niedziele ? Co o tym sądzicie :)

Postautor: MaciekContii » 25 kwie 2018, 9:44

A to następny przykład, że ustawa jest bzdurna:
https://businessinsider.com.pl/firmy/sp ... ny/w5qj16t
MaciekContii
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 517
Na forum od: 19 mar 2018, 12:25

Re: Zakaz handlu w niedziele ? Co o tym sądzicie :)

Postautor: Nikoś » 25 kwie 2018, 14:07

Dobrze jak zakaz to na całego wszystko zamykac, knajpki kina też. A tam co ludzie nie pracują ? tu wg. mnie chodzi tylko o to żeby duże sklepy nie zarabiały a tyle te małe (o jakości i cenach nie będe pisał).
Póki co nie odczuwalne są zwolnienia w handlu bo gro z tych osób to byli albo studenci albo ktoś dorywczo, więc nie ujmuje się go w statystykach. Ale jak dojdzie do całkowitego zakazu to wtedy wszyscy to odczujemy i skończy się "cud miód malina". Węgrzy już się wyleczyli po roku czasu
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2322
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: Zakaz handlu w niedziele ? Co o tym sądzicie :)

Postautor: dStan » 25 kwie 2018, 14:41

Z moich obserwacji wynika, że małe sklepy na tym tylko straciły. Czytałem opinie, że ruch w piątki i soboty zmalał, ponieważ ludzie wolą pojechać na większe zakupy, do większego marketu. W obawie że czegoś zabraknie kupują na zapas, na czym zarabiają duże sieci a małe sklepy tracą (bo to one były ratunkiem w takich sytuacjach).
dStan
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 501
Na forum od: 30 cze 2014, 14:13

Re: Zakaz handlu w niedziele ? Co o tym sądzicie :)

Postautor: majeczkowa » 30 kwie 2018, 23:25

ja rozumiem wszystko ale z drugiej strony coz tego że babka ma wolna niedzielę bo pracuje na kasie sklepowej jak jej maz np pracuje na stacji cpn i jest w pracy haha. wszystko pozamykać i po sprawie
majeczkowa
Świeżak
 
Posty: 3
Na forum od: 30 kwie 2018, 23:17

Re: Zakaz handlu w niedziele ? Co o tym sądzicie :)

Postautor: LukaszRogala » 05 maja 2018, 14:07

Często na Facebooku w różnych grupkach marketingowych/e-commerce przewijają się głosy oświeconych studentów dziennych sławnych uniwersytetów w Warszawie, którzy podnoszą argument jakoby biedni pracownicy sklepów w weekendy tracili na tym, że pracują.

Tymczasem wszyscy zapominają o tym jak praca w handlu w systemie zmianowym wygląda. Sam pracowałem w ten sposób jakiś czas temu i jak chciałem to grzałem weekend w weekend (miałem stawkę godzinową) - jak nie to tak układało się grafik, że pracowałem od poniedziałku do piątku, a weekendy wolne. W dużych sklepach też tak jest - jeżeli pracownik ciśnie na tygodniu to w weekend nie pracuje (wszelkie Tesco, Lidle itp). Jest pewna odgórnie założona ilość godzin do wyrobienia w tygodniu i tyle. No i najważniejsze - pracownicy między sobą sami porządkowali też grafik tak żeby KAŻDY był zadowolony.

Wyobraźcie sobie jak cała ta zmiana uderzyła w studentów, którzy mieli czasami JEDYNĄ okazję popracować w weekend i coś dorobić. W tym momencie znacznie te możliwości im spadły.

Mam wrażenie, że wszyscy próbują na siłę uszczęśliwiać wszystkich pracujących w handlu - robiąc z tych ludzi debili.
Awatar użytkownika
LukaszRogala
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 112
Na forum od: 22 lip 2015, 6:39
Lokalizacja: Warszawa/Rzeszów

Re: Zakaz handlu w niedziele ? Co o tym sądzicie :)

Postautor: swiety » 05 maja 2018, 21:48

Nie ma idealnych rozwiązań, zawsze znajdą się niezadowoleni z danego systemu (szczególnie w naszym kraju). Ja osobiście byłem za ograniczeniem handlu w niedziele (np co druga niedziela pracująca lub też praca jedynie na 1 zmianę od 10 do 18).
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2942
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zakaz handlu w niedziele ? Co o tym sądzicie :)

Postautor: MaciekContii » 23 maja 2018, 13:03

Są już pierwsze niepokojące dane dot. zakazów...
https://www.money.pl/gospodarka/wiadomo ... 06802.html
MaciekContii
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 517
Na forum od: 19 mar 2018, 12:25

Re: Zakaz handlu w niedziele ? Co o tym sądzicie :)

Postautor: pisul » 29 maja 2018, 19:50

News z wczoraj portalu zajmującego się gospodarką...

Z danych Retail Institute, na które powołuje się gazeta, wynika, że od stycznia do 20 maja 2018 roku ruch w centrach handlowych spadł o 3,14 mln osób. Największe spadki zaczęły się jednak w marcu. Wtedy wszedł w życie zakaz handlu w wybrane niedziele. W ten dzień frekwencja zmniejszyła się o 58,2 proc. - czytamy w dzienniku. Część klientów przeniosła jednak zakupy na pozostałe dni tygodnia, co pozwoliło zmniejszyć straty.

Co z obrotami sklepów zlokalizowanych w centrach handlowych? Dane za marzec nie są takie złe. Handel wzrósł o 4,7 proc. Z zakazem handlu nieźle radzi sobie branża spożywcza. Sprzedaż żywności w hipermarketach zlokalizowanych w galeriach handlowych wzrosła w marcu o 67 proc.


źródło:
https://businessinsider.com.pl/twoje-pi ... we/jnqvel0
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8537
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Zakaz handlu w niedziele ? Co o tym sądzicie :)

Postautor: wogx » 29 maja 2018, 21:17

.
Ostatnio zmieniony 09 sie 2021, 19:38 przez wogx, łącznie zmieniany 1 raz
wogx
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 207
Na forum od: 21 lut 2016, 19:54

Re: Zakaz handlu w niedziele ? Co o tym sądzicie :)

Postautor: Adamerio » 29 maja 2018, 21:27

Oby jak najszybciej został wdrożony^^
Awatar użytkownika
Adamerio
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 653
Na forum od: 30 sie 2016, 11:06
Lokalizacja: Rzeszów

PoprzedniaNastępna

Wróć do Hyde Park

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości