[ul. Podpromie] Rozbudowa hali "Podpromie"

Plany, marzenia, niespełnione obietnice...

Re: [ul. Podpromie] Rozbudowa hali "Podpromie"

Postautor: peter » 10 kwie 2018, 22:59

A jak nie poczekac jeszcze troche z rozbudowa hali, powstanie hala UR na cichej przeniesc mecze na czas rozbudowy tam ,skoro Krosno odpada. Tyle lat nic sie nie zmienialo na podpromiu to mysle 3-4lata roznicy nie zrobi juz wiekszej :D
peter
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 569
Na forum od: 04 paź 2014, 18:21

Re: [ul. Podpromie] Rozbudowa hali "Podpromie"

Postautor: riko » 24 kwie 2018, 16:13

http://rzeszow-news.pl/bedzie-kolejny-p ... wystarczy/
Ratusz nie poddaje się i ponownie planuje ogłosić kolejny przetarg na rozbudowę hali na Podpromiu. Czy znajdzie się firma, która zrealizuje inwestycję? Czy 45 mln zł wystarczy?

Podczas wtorkowej sesji Rady Miasta Rzeszowa zapisano w Wieloletniej Prognozie Finansowej 4 mln na przebudowę Podpromia. Łącznie na realizację inwestycji jest zarezerwowane 45 mln zł, z czego 35 mln zł to pieniądze miejskie, a 10 mln zł to dofinansowanie z Ministerstwa Sportu.

Radnego Roberta Kultysa (PiS) zastanawiało, czy ta kwota jest wystarczająca, bo jednym z powodów, dla których żadna firma się nie zgłosiła do poprzedniego przetargu na rozbudowę hali, była zbyt mała kwota, które miasto zaplanowało na inwestycję.

– W poniedziałek były prowadzone rozmowy w Warszawie na temat hali Podpromie. Mamy potwierdzone 10 mln zł. Dalsze rozmowy są prowadzone. Czy to wszystko wystarczy? W tej chwili ceny rosną. Prawdopodobnie zapisane 45 mln zł trzeba będzie zwiększyć – mówił Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa.

Stanisław Sienko, wiceprezydent Rzeszowa, który był w tej sprawie w poniedziałek w Warszawie, zapewnia także, że jeśli będzie potrzeba, to dodatkowe pieniądze znajdą się w resorcie sportu.

Radny Witold Walawender (Rozwój Rzeszowa) zaapelował z kolei do radnych PiS, by ci zwrócili się do swojego europosła Tomasza Poręby, aby w ministerstwie załatwił jeszcze kolejne 20 mln zł, skoro udało mu się już wynegocjować 10 mln zł na rozbudowę Podpromia. – To byłby wniosek zasadny – stwierdził Walawender.

– To chyba jakaś pomyłka, bo to wiceprezydent Sienko negocjował pieniądze – zauważył Tadeusz Ferenc.

Przypomnijmy, że miasto ma obecnie problem z wyłonieniem wykonawcy, który zająłby się przebudową hali. Dlaczego? Bo firmy nie chcą przebudowywać obiektu, gdy hala będzie czynna – taki wniosek wysnuto m.in. podczas dialogu technicznego, które miasto przeprowadziło przed ogłoszeniem kolejnego przetargu.

– Cztery firmy, które zgłosiły się do dialogu, nie wyobrażają sobie pracy pod czynną halą, a jest to dla nich kłopot, ale to nie oznacza to, że inne firmy zgłosiły ten sam problem – stwierdził w rozmowie z Rzeszów News Marek Ustrobiński, wiceprezydent Rzeszowa i poinformował, że miasto do końca tego tygodnia planuje ogłosić kolejny przetarg na rozbudowę hali.

Podpromie ma być rozbudowane z obecnych 4,3 tysięcy miejsc do około 7 tysięcy.


http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/vi ... e-podromie
W poniedziałek (23 kwietnia 2018) wiceprezydent Rzeszowa Stanisław Sienko przebywał w Warszawie, w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Jak poinformował dziś (wtorek) podczas sesji Rady Miasta poinformował, że udało się potwierdzić obiecane wcześniej tę inwestycję 10 mln zł. Radni zwiększyli finansowanie rozbudowy hali, poprzez przeniesienie 4 mln zł, które miały być przeznaczone na obwodnicę południową.

Projekt rozbudowy jest gotowy, w tej chwili przygotowywany jest drugi przetarg. Na pierwszym nie było ofert.

W dyskusji radny Marcin Fijołek z Prawa i Sprawiedliwości zwrócił uwagę, że w sprawę jest zaangażowany i lobbował poseł do Parlamentu Europejskiego Tomasz Poręba. Wcześniej radny Witold Walawander (klub Rozwój Rzeszowa) zaproponował, by postarał się o większe dofinansowanie. Z kolei prezydent Ferenc stwierdził, że nic nie wie o roli europosła.


riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4887
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: [ul. Podpromie] Rozbudowa hali "Podpromie"

Postautor: harpun » 11 maja 2018, 21:18

Obrazek
harpun
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 333
Na forum od: 05 sie 2014, 22:00
Lokalizacja: Kraków

Re: [ul. Podpromie] Rozbudowa hali "Podpromie"

Postautor: swiety » 11 maja 2018, 22:19

Z którego piętra to zdjęcie ? Mógłbyś zrobić ujęcie w stronę bulwarów ?
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 1842
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Staromieście

Re: [ul. Podpromie] Rozbudowa hali "Podpromie"

Postautor: harpun » 12 maja 2018, 21:32

To znaczy w która stronę? W stronę Nowego Miasta czy zamku? A to zdjęcie z dachu
harpun
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 333
Na forum od: 05 sie 2014, 22:00
Lokalizacja: Kraków

Re: [ul. Podpromie] Rozbudowa hali "Podpromie"

Postautor: harpun » 12 maja 2018, 21:44

Obrazek

Obrazek
harpun
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 333
Na forum od: 05 sie 2014, 22:00
Lokalizacja: Kraków

Re: [ul. Podpromie] Rozbudowa hali "Podpromie"

Postautor: swiety » 13 maja 2018, 10:11

Dobry widok na budowę Capital Towers będzie. Chodził mi o widok w stronę zapory ;) Dzięki wielkie.
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 1842
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Staromieście

Re: [ul. Podpromie] Rozbudowa hali "Podpromie"

Postautor: Adamerio » 13 maja 2018, 11:19

Po tych zdjęciach jeszcze bardziej widać że na rozbudowę hali nie ma zbytnio miejsca - chyba że ma być ciasno to ok :lol:
Awatar użytkownika
Adamerio
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 337
Na forum od: 30 sie 2016, 11:06
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Podpromie] Rozbudowa hali "Podpromie"

Postautor: bogdanoo » 17 maja 2018, 20:04

http://www.nowiny24.pl/strefa-biznesu/a ... ,13177064/
Lada dzień w Rzeszowie ogłoszony zostanie nowy przetarg na rozbudowę hali widowiskowo-sportowej na Podpromiu. Wykonawców ma zachęcić do składania ofert wydłużony termin na wykonanie robót. Chociaż w zakończonym niedawno postępowaniu przetargowym potencjalni wykonawcy zadali urzędnikom ponad sto pytań na temat zakresu przebudowy, ostatecznie żaden z nich nie zdecydował się złożyć oferty. Aby uniknąć powtórki, przed ogłoszeniem kolejnego przetargu miasto zaprosiło firmy do rozmów. Urzędnicy chcieli dowiedzieć się, dlaczego nikt nie złożył oferty i jak zmodyfikować zamówienie, aby wykonawcę przebudowy znaleźć.

W trakcie rozmów firmy wnioskowały, aby umożliwić im modyfikację gotowego już projektu. A także zamknąć hale na czas prowadzenia prac. Ta ostatnia opcja nie wchodzi jednak w grę, przede wszystkim ze względu na protesty klubów siatkarskich grających na Podpromiu. Ani Developres, ani Asseco Resovia nie wyrażają zgody na rozgrywanie meczów w innym miejscu.

- O około pół roku wydłużymy natomiast czas, jaki zwycięzca przetargu otrzyma na wykonanie prac. Taka zmiana umożliwi spokojne przeprowadzenie rozbudowy – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. Dodaje, że po zmianie terminów, rozbudowa hali będzie mogła potrwać do połowy 2020 roku. Z informacji, jakie docierają do ratusza wynika, że po rozmowach z wykonawcami nie powinno być już problemu z chętnymi do przeprowadzenia prac.
Celem przebudowy hali na Podpromiu jest przede wszystkim powiększenie widowni z 4300 do ponad 6900 miejsc. Dodatkową powierzchnię uda się zyskać dzięki rozbudowie budynku w kierunku północnym i południowym, gdzie powstaną nowe klatki schodowe. Koszt inwestycji szacowany jest na kwotę między 30 a 40 mln zł. Około 10 mln zł dopłaci do niej Ministerstwo Sportu i Turystyki, które obiecało miastu dotację na ten cel.
Awatar użytkownika
bogdanoo
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1067
Na forum od: 25 lis 2017, 21:32

Re: [ul. Podpromie] Rozbudowa hali "Podpromie"

Postautor: bogdanoo » 07 cze 2018, 12:59

Obrazek
http://rzeszow-news.pl/kolejny-przetarg ... -wyzwanie/
Miasto Rzeszów ogłosiło kolejny przetarg na rozbudowę hali Podpromie. Tym razem ma nadzieję, że uda się w końcu wyłonić wykonawcę i najpóźniej jesienią tego roku rozpoczną się pierwsze prace. Firmy swoje oferty mogą składać do 17 lipca. Czy tym razem będą chętni?

– Mamy sygnały, że są zainteresowane firmy, które zajmą się przebudową hali bez konieczności wyłączania jej z codziennego użytku. Tym razem nie powinno być tak, że nikt się nie zgłosi – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

W tym celu wcześniej został zorganizowany też tzw. dialog techniczny, podczas którego miasto miało się dowiedzieć od potencjalnych wykonawców, co spowodowało, że żaden z nich nie spróbował nawet stanąć do przetargu.

Okazało się, że główną przyczyną były kwestie związane z czasem wykonania robót – początkowo miasto chciało, aby hala była gotowa do 2019 roku, a także, by nie była zamknięta całkowicie podczas robót, o co też wnioskowały dwie drużyny siatkarskie – Asecco Resovia i Developres. O szczegółach pisaliśmy TUTAJ.

– Kwestia całkowego zamknięcia hali na czas remontu nie wchodzi w grę. Obiekt planujemy przebudowywać etapami, tak, aby wszystkie rozgrywki mogły się na nim odbyć. Zmienił się czas na wykonanie – planujemy, aby zakończyły się one jesienią 2020 roku – wyjaśnia Chłodnicki.

Jeśli chodzi o zakres przebudowy obiektu widowiskowo-sportowego – ten nie zmieni się praktycznie wcale. Wciąż jest w planach m.in. rozbudowa miejsc siedzących z 4,3 tysięcy do około 7 tysięcy.

– Zrezygnowaliśmy teraz z wykonania na obiekcie paneli fotowoltaicznych, co nie oznacza, że ich nie będzie w ogóle. Planujemy je wykonać w oddzielnym etapie, ponieważ jest szansa, że otrzymamy na ten cel dotację unijną – twierdzi Maciej Chłodnicki.

Obecnie miasto w budżecie na modernizację Podpromia ma zapisane 45 mln zł. Czy to wystarczy? – To się okaże po przetargu – odpowiadają krótko miejscy urzędnicy.
Awatar użytkownika
bogdanoo
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1067
Na forum od: 25 lis 2017, 21:32

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje niezrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości