[ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projektant)

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Postautor: fokker » 18 kwie 2018, 16:30

madlen pisze:
scorpo33 pisze:Witam
Mam pytanie czy mierzyliście mieszkanie przy odbiorze i czy brał ktoś jakiegoś fachmana do odbioru ze sobą w celu sprawdzenia ew. usterek?


Brałam fachowca z firmy pewny lokal. Powiem krótko niewarto. Jeżeli chcesz więcej info to daj znać w wiadomości wyślę Ci mój nr to powiem ci co i jak


Witam przyszłych sąsiadów,

Ja również jestem już po odebraniu mieszkania. Pomagał mi fachowiec (firma inwest-men) i w moim przypadku akurat było warto. Pokazał co jest nie tak i jak to powinno wyglądać po wprowadzeniu poprawek. Teraz będę czekał te 2 tygodnie na wprowadzenie napraw. Mieszkania nie mierzyłem.
fokker
Świeżak
 
Posty: 9
Na forum od: 18 kwie 2018, 16:19

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Postautor: yreks » 19 kwie 2018, 8:36

Zmiany w projekcie w koncepcji H. Bloki nr 37, 38, 39 aktualnie mają być już 7 piętrowe ...
yreks
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 130
Na forum od: 16 sie 2017, 8:39

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Postautor: keram » 19 kwie 2018, 12:16

fokker pisze:
madlen pisze:
scorpo33 pisze:Witam
Mam pytanie czy mierzyliście mieszkanie przy odbiorze i czy brał ktoś jakiegoś fachmana do odbioru ze sobą w celu sprawdzenia ew. usterek?


Brałam fachowca z firmy pewny lokal. Powiem krótko niewarto. Jeżeli chcesz więcej info to daj znać w wiadomości wyślę Ci mój nr to powiem ci co i jak


Witam przyszłych sąsiadów,

Ja również jestem już po odebraniu mieszkania. Pomagał mi fachowiec (firma inwest-men) i w moim przypadku akurat było warto. Pokazał co jest nie tak i jak to powinno wyglądać po wprowadzeniu poprawek. Teraz będę czekał te 2 tygodnie na wprowadzenie napraw. Mieszkania nie mierzyłem.


Proszę o informację, czy miał Pan duże usterki np. krzywizny na suficie, czy drobne rzeczy. Podpisał Pan protokół pomimo usterek. Jak uzgodnił Pan z komisją usunięcie niedoróbek, będą np. poprawiać międzyczasie - o ile odebrał Pan już mieszkanie - czy też nie podpisał Pan protokołu i trzeba czekać aż łaskawie naprawią...
keram
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 13
Na forum od: 16 cze 2016, 13:06

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Postautor: fokker » 20 kwie 2018, 18:13

keram pisze:
Proszę o informację, czy miał Pan duże usterki np. krzywizny na suficie, czy drobne rzeczy. Podpisał Pan protokół pomimo usterek. Jak uzgodnił Pan z komisją usunięcie niedoróbek, będą np. poprawiać międzyczasie - o ile odebrał Pan już mieszkanie - czy też nie podpisał Pan protokołu i trzeba czekać aż łaskawie naprawią...


Miałem i duże rzeczy bezpośrednio związane z tynkami (odparzony tynk na suficie w jednym pokoju, źle zatarty w innym itp.) oraz mniejsze (typu źle wyregulowane jedno okno). Wszelkie wychwycone usterki zostały wpisane w protokół, który podpisałem i odebrałem mieszkanie.

Zostawiłem jedną kopię klucza dla wykonawcy, usterkami mają zająć się w międzyczasie.

Ściany/sufity akurat są prościutkie, tyle że gdyby fachowiec nie wychwycił tej dużej rzeczy mógłby mi sufit spaść na głowę pierwszej zimy w skrajnym przypadku.Teoretycznie mógłbym coś robić w mieszkaniu, tyle, że mam ograniczone możliwości skoro tynki do poprawy plus czas na ich schnięcie do dalszych prac.
fokker
Świeżak
 
Posty: 9
Na forum od: 18 kwie 2018, 16:19

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Postautor: pma » 20 kwie 2018, 23:08

fokker pisze:Wszelkie wychwycone usterki zostały wpisane w protokół, który podpisałem i odebrałem mieszkanie.

Czy w takim razie podpisanie odbioru mieszkania jest dobrym pomysłem? Czy teraz wykonawca nie będzie olewał sprawy?
pma
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 60
Na forum od: 09 paź 2017, 18:23

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Postautor: madlen » 21 kwie 2018, 17:34

pma pisze:
fokker pisze:Wszelkie wychwycone usterki zostały wpisane w protokół, który podpisałem i odebrałem mieszkanie.

Czy w takim razie podpisanie odbioru mieszkania jest dobrym pomysłem? Czy teraz wykonawca nie będzie olewał sprawy?


Nie może olać. napisane jest w protokole usterki poprawione do 2 tyg
madlen
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 64
Na forum od: 18 sie 2016, 18:41

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Postautor: fokker » 21 kwie 2018, 18:43

madlen pisze:
pma pisze:
fokker pisze:Wszelkie wychwycone usterki zostały wpisane w protokół, który podpisałem i odebrałem mieszkanie.

Czy w takim razie podpisanie odbioru mieszkania jest dobrym pomysłem? Czy teraz wykonawca nie będzie olewał sprawy?


Nie może olać. napisane jest w protokole usterki poprawione do 2 tyg


Chwilę się wahałem z podpisaniem protokołu. Jednak na początku podpisałem umowę ze spółdzielnią, w której zgodziłem się na odebranie lokalu w 30 dni od pozostawienia go do dyspozycji. Jest tam również punkt mówiący o tym, że i tak ponoszę koszty utrzymania lokalu, nawet kiedy odrzuciłbym odbiór. Wolałem mieć te formalne rzeczy wypełnione ze swojej strony. Liczę, że teraz wykonawca wykona swoją część. Swoją drogą, na lokal jest 3 lata gwarancji - gdyby coś jeszcze wyszło wykonawca jest zobowiązany to naprawić.

Poza tym, kierowałem się opiniami znajomych, którzy kupili mieszkanie na tym osiedlu (zarówno dopiero co jak i kilka lat temu) i nie mieli żadnych problemów. Mam nadzieję, że i w moim przypadku nie będzie problemów i wykonawca po prostu te rzeczy naprawi. Poinformuję jak się sprawa rozwinęła.

Może inni czytający to forum mieli podobną sytuację? Czy ktoś mógłby opisać jak to u niego wyglądało?
Zachęcam do dzielenia się doświadczeniami, tymi pozytywnymi i przykrymi również.
fokker
Świeżak
 
Posty: 9
Na forum od: 18 kwie 2018, 16:19

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Postautor: julkow7 » 21 kwie 2018, 20:03

po odbiorze podpisałem protokół (było kilka usterek), w ciągu dwóch tygodni od odbioru usterki naprawili (firma karpat bud).
julkow7
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 17
Na forum od: 04 maja 2017, 19:01

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Postautor: Kamka » 24 kwie 2018, 13:29

Witam serdecznie Drogich Forumowiczów.
Orientujecie się, czy do mieszkań w zadaniu H (bloki nr 37-45) jest obowiązkowym wykupienie miejsca parkingowego? Jeśli tak, to jaka jest jego cena?
Miłego dnia i dziękuję za pomoc :)
Kamka
Świeżak
 
Posty: 4
Na forum od: 19 maja 2015, 19:10

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Postautor: MaciekContii » 24 kwie 2018, 13:34

yreks pisze:Zmiany w projekcie w koncepcji H. Bloki nr 37, 38, 39 aktualnie mają być już 7 piętrowe ...


Wiesz coś więcej na ten temat?
To wygląda jak jakiś ponury żart ze strony SM Projektant. Kupujesz mieszkanie np na ostatnim pietrze, a za chwile dowiadujesz się że są nad tobą dwa następne piętra...
MaciekContii
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 517
Na forum od: 19 mar 2018, 12:25

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości