Wieści z miasta

Aktualności dotyczące naszego miasta

Re: Wieści z miasta

Postautor: bogdanoo » 18 kwie 2018, 10:30

http://www.nowiny24.pl/wiadomosci/rzesz ... ,13104486/

Prezydent Tadeusz Ferenc czeka na ruch resortu sprawiedliwości. Od wyniku rozmów z szefostwem ministerstwa miasto uzależnia kolejne kroki w sprawie przejęcia zamku na cele kulturalne.

- Wysłaliśmy do Ministerstwa Sprawiedliwości informację o tym, że jesteśmy gotowi wykonać kolejny krok w kierunku przejęcia zamku. Ma to być przekazanie resortowi naszej działki, jaką dysponujemy w rejonie ulicy Kustronia i alei Rejtana, po sąsiedzku z sądem rejonowym. To tu ma powstać nowy biurowiec dla sądu okręgowego, który aktualnie mieści się na zamku – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.
Awatar użytkownika
bogdanoo
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 989
Na forum od: 25 lis 2017, 21:32

Re: Wieści z miasta

Postautor: Ole » 18 kwie 2018, 10:44

Tak, oddadzą działki miasta a spotem Ziobro się rozmyśli i działkę sprzeda.
-----------------------------------------------------
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 987
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: Wieści z miasta

Postautor: Nikoś » 18 kwie 2018, 11:53

Jezeli będzie zapis to nic z tego, lub można też że własność przechodzi w momencie zakończenia realizacji/ czy jak się rozpocznie. Opcji jest sporo

Tylko kwestia aby jakoś sensownie te powierzchnie zamku wykorzystać, bo jak czytam że tam się chce muzeum diecezjalne ulokować to sorry ale nie. Nie wiem może muzeum dobranocek plus te foto Janusza ? (chodzi o te kolekcje zdjęć) plus coś fajnego do tego i jakoś to w całość zgrać. I kwestia co z parkingiem czyżby znów podpromie :lol:
Nikoś
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1006
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: Wieści z miasta

Postautor: Ole » 18 kwie 2018, 13:07

Oczywiście że Podpromie. No żeby się dało do zamku wjechać to był by ideał. Przecież jak remontowali Rynek to parkingu nie dorabiali.
To jest ścisłe centrum - jest strefa płatna to kilka złotych nie zrujnuje majątku. Ale to jeszcze lata świetlne niczym to zrobią.
-----------------------------------------------------
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 987
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: Wieści z miasta

Postautor: riko » 18 kwie 2018, 15:07

http://rzeszow-news.pl/wtorkowy-paraliz ... d-ratusza/
Kierowcy i pasażerowie autobusów MPK o minionym wtorku woleliby zapomnieć. Na wiele godzin w Rzeszowie utknęli w korkach. Politycy PiS wyczuli „krew”, by zaatakować miasto.

To, co się działo we wtorek po południu do godzin wieczornych na rzeszowskich ulicach, przeszło jakiekolwiek granice cierpliwości. Z powodu wymiany sterowników sygnalizacji świetlnej i montowania nowych kamer na skrzyżowaniu ulic Powstańców Warszawy, Podwisłocze i Kwiatkowskiego, całe miasto było zakorkowane. Kierowcy ugrzęźli w korkach, autobusy MPK były totalnie opóźnione.

– Mieliśmy Armageddon – mówili nam pracownicy MPK.

Na wtorkowe gigantyczne korki w Rzeszowie w środę zareagowali rzeszowscy radni PiS. „Wyrażamy swoje oburzenie i oczekujemy natychmiastowych wyjaśnień od Prezydenta Ferenca, dlaczego władze miasta nie uprzedziły mieszkańców o planowych remontach sygnalizacji” – czytamy w oświadczeniu podpisanym przez Marcina Fijołka, szefa klubu PiS w Radzie Miasta Rzeszowa.

Skandaliczna sytuacja.

PiS uważa, że korków dałoby się uniknąć, gdy ratusz z wyprzedzeniem poinformował kierowców o pracach remontowych. PiS oczekuje od miasta wyjaśnień w zakresie inteligentnego systemu transportu miejskiego. Ratusz w ostatnich latach wydał na wdrożenie systemu ponad 300 mln zł. PiS twierdzi, że miał on „neutralizować tego rodzaju sytuacje kryzysowe”.

„Mieszkańcy Rzeszowa mają prawo usłyszeć wyjaśnień prezydenta w sprawie skandalicznej sytuacji związanej z paraliżem komunikacyjnym, który miał miejsce w ubiegły wtorek” – czytamy dalej w oświadczeniu PiS.

Politycy tej partii zapowiedzieli jednocześnie, że skierują interpelację do prezydenta Tadeusza Ferenca i przewodniczącego Rady Miasta, by na najbliższej sesji znalazł się punkt dotyczący informacji na temat przyczyn wtorkowego chaosu komunikacyjnego, braku powiadomienia mieszkańców o możliwych utrudnienia w ruchu oraz funkcjonowania Rzeszowskiego Inteligentnego Systemu Transportowego.

„Oczekujemy, że w przyszłości nigdy więcej nie dojdzie do tego typu sytuacji, a o wszelkich możliwych trudnościach, które będą wynikać z koniecznych prac i remontów mieszkańcy miasta będą odpowiednio wcześnie powiadamiani” – dodali radni PiS.

Będzie rządził PiS, korków nie będzie?

Ratusz ma już odpowiedź. – Ze stanowiska radnych PiS wynika, że gdyby oni rządzili w mieście, to korków w Rzeszowie by nie było – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Miejscy urzędnicy tłumaczą, że do wtorkowego paraliżu komunikacyjnego przyczyniły się nie tylko prace na al. Powstańców Warszawy, ale również popołudniowy wypadek w okolicach al. Rejtana i ul. Paderewskiego, który korki jeszcze bardziej pogłębił.

Ratusz wyjaśnia, że w najbliższych tygodniach na najważniejszych skrzyżowaniach wymieniane będą wspomniane sterowniki i montowane nowe kamery. – Chodzi o poprawę bezpieczeństwa. Montowanie tych urządzeń nie może się odbywać w nocy. Te prace trwają po kilkanaście godzin. Sygnalizacje świetlne muszą być wyłączane – przekonuje Maciej Chłodnicki.

Będzie powtórka?

Sterowniki i kamery zamontowano już na kilku skrzyżowaniach: Batalionów Chłopskich – Langiewicza oraz Powstańców Warszawy – Kwiatkowskiego – Podwisłocze. W najbliższy wtorek podobne prace będą prowadzone na skrzyżowaniu ulic Wyzwolenia, Maczka i Lubelskiej.

Z kolei od 27 kwietnia do 3 maja roboty będą się odbywały na placu Śreniawitów. W tym czasie będzie także modernizowana nawierzchnia placu, który w tych dniach będzie całkowicie wyłączony z ruchu.

– W połowie maja planowana jest wymiana sterowników i montaż kamer na skrzyżowaniach: Powstańców Warszawy – Rejtana – Sikorskiego, Powstańców Warszawy – Dąbrowskiego – Podkarpacka oraz Krakowska – Okulickiego – informuje nas Maciej Chłodnicki.

Dokładny termin tych prac nie jest jeszcze znany. Ratusz zwraca uwagę na jeszcze jedną bardzo ważną rzecz. – Wtorkowa sytuacja chyba już wszystkim uzmysłowiła, jak bardzo w mieście jest potrzebna obwodnica południowa. Niestety, wojewoda podkarpacki [Ewa Leniart z PiS – przyp. red.] nie wydała pozwolenia na budowę – mówi rzecznik Chłodnicki.riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4859
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: Wieści z miasta

Postautor: Nikoś » 18 kwie 2018, 18:18

I gdzie są ci wszyscy przeciwnicy trasy południowej ? Fakt informacji nie było to duży minus, ale jak ktoś nie musiał jechac ta trasą to dało radę jakoś przejechać.
Nikoś
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1006
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: Wieści z miasta

Postautor: maks » 19 kwie 2018, 18:04

Część mieszkańców Rzeszowa chce, by w mieście było więcej terenów rekreacyjnych i zielonych.


https://www.radio.rzeszow.pl/wiadomosci ... ow-wisloka
maks
Maniak
Maniak
 
Posty: 1670
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Re: Wieści z miasta

Postautor: maks » 24 kwie 2018, 16:26

maks
Maniak
Maniak
 
Posty: 1670
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Re: Wieści z miasta

Postautor: maks » 05 maja 2018, 11:18

Rzeszowianie nie mają gdzie parkować.


http://supernowosci24.pl/mieszkancy-chc ... stojowych/
maks
Maniak
Maniak
 
Posty: 1670
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Re: Wieści z miasta

Postautor: dStan » 09 maja 2018, 15:41

Poseł Wojciech Buczak, kandydat na prezydenta Rzeszowa, w miejscu pomnika widzi większe skrzyżowanie

- Rondo Dmowskiego wymaga przebudowy, bo w tej części miasta natężenie ruchu jest bardzo duże. Jeśli pomnik Czynu Rewolucyjnego zostanie zburzony, należy w jego miejscu wybudować dodatkowe pasy ruchu - mówi poseł Wojciech Buczak, kandydat PiS na prezydenta Rzeszowa.

Dyskusja na temat przyszłości pomnika stojącego w ścisłym centrum miasta jest następstwem przyjęcia przez Sejm tzw. ustawy dekomunizacyjnej. Nakazuje ona usunąć z przestrzeni publicznej nazwy ulic i obiekty propagujące miniony ustrój. Instytut Pamięci Narodowej wydał niedawno oświadczenie, w którym stanowczo uznaje rzeszowski pomnik za dzieło gloryfikujące komunizm.

Mimo sprzeciwów olbrzymiej części rzeszowian, może to skutkować wyburzeniem obiektu. Poseł Wojciech Buczak z PiS przekonuje, że taka operacja może wyjść miastu na dobre. Jego zdaniem okolica ronda Dmowskiego wymaga pilnej przebudowy.

Spotykają się tu główne drogi wjazdowe do miasta, ruch jest bardzo duży. Niestety od strony zachodniej bezpośrednio przy jezdni stoją już galeria i hotel, które nie pozwalają rozbudować skrzyżowania w tym kierunku. Gdyby wyburzyć pomnik, można by zrobić to wykorzystując działkę, na której obecnie stoi - mówi poseł Buczak. Zwraca uwagę, że przed wybudowaniem pomnika w mieście były plany stworzenia w tym miejscu innego skrzyżowania. Jak miałoby wyglądać to, które proponuje kandydat PiS na prezydenta?

- To powinni określić i zaproponować fachowcy: architekci i urbaniści. Ja nie chce dawać recept na rozładowanie ruchu, poddaję tylko pomysł na zmianę, która sama się w tym miejscu nasuwa - tłumaczy poseł Buczak. Według szacunków miasta, skrzyżowaniem w rejonie pomnika przejeżdża codziennie ponad 20 tysięcy samochodów.

http://www.nowiny24.pl/wiadomosci/rzesz ... ,13157682/

Aż szkoda to komentować... :shock:
dStan
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 365
Na forum od: 30 cze 2014, 14:13

PoprzedniaNastępna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: ArekDomin i 2 gości