Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Informacje o planowanych inwestycjach mieszkaniowych.

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Postautor: bogdanoo » 16 kwie 2018, 13:38

^^ google maps nie znajduje w ogóle tej ulicy Herbacianej


czy mi się wydaje czy pojawiło się coś nowego na Kwiatkowskiego na wprost Fraca?
Obrazek
Awatar użytkownika
bogdanoo
Maniak
Maniak
 
Posty: 1315
Na forum od: 25 lis 2017, 21:32

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Postautor: bogdanoo » 16 kwie 2018, 13:44

na św. Rocha ogrodzili też siatką ten teren
Obrazek

wg. osrodka ma powstać tam coś takiego
Obrazek
Awatar użytkownika
bogdanoo
Maniak
Maniak
 
Posty: 1315
Na forum od: 25 lis 2017, 21:32

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Postautor: anette_ka » 16 kwie 2018, 13:52

Bo Herbaciana jest od niedawna, tablica z nazwą juz stoi - dzisiaj jechałam, widziałam... Boczna Wywrockiego:

Re: Nowe ulice w Rzeszowie. Post autor: Duszek » 17 sty 2018, 18:27. Zmiana nazwy części ul. Jana Wywrockiego na ul. Herbaciana (os.Staroniwa) Uzasadnienie: "Z wnioskiem w sprawie nadania nazwy ulicy Herbacianej zwrócili mieszkańcy bocznej ulicy Jana Wywrockiego, na osiedlu Staroniwa.
anette_ka
Świeżak
 
Posty: 3
Na forum od: 16 kwie 2018, 12:21

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Postautor: iamRZE » 16 kwie 2018, 18:55

bogdanoo pisze:czy mi się wydaje czy pojawiło się coś nowego na Kwiatkowskiego na wprost Fraca?

Tak, zostało to dodane niedawno. Inwestycję ma realizować Centro-Bud

Kolejne nowości to:
2 budynki (18 segmentów) w zabudowie szeregowej, ul. Staroniwska
Obrazek

9x2 budynków w zabudowie bliźniaczej, ul. Tarnopolska
Obrazek

Budynek (7 segmentów) w zabudowie szeregowej, ul. Magnolii
Obrazek

4x2 budynków w zabudowie bliźniaczej, ul. Wywrockiego
Obrazek

Budynek wielorodzinny (prawdopodobnie), ul. Wojtyły
Obrazek

Budynek wielorodzinny (prawdopodobnie), ul. Wieniawskiego
Obrazek
Awatar użytkownika
iamRZE
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 351
Na forum od: 15 lip 2014, 12:56

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Postautor: Rze-NM » 16 kwie 2018, 20:00

bogdanoo pisze:^^ google maps nie znajduje w ogóle tej ulicy Herbacianej


czy mi się wydaje czy pojawiło się coś nowego na Kwiatkowskiego na wprost Fraca?
Obrazek

Dokładnie w tym miejscu od paru dni badają grunt
Awatar użytkownika
Rze-NM
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 318
Na forum od: 25 mar 2015, 18:08
Lokalizacja: Nowe Miasto

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Postautor: bogdanoo » 16 kwie 2018, 23:15

^^wątek teraz zobaczyłem, że pojawił się na 10 stronie dot. tej inwestycji
Planowana jest kolejna inwestycja na Kwiatkowskiego. Mają to być 3 budynki wielorodzinne z parkingiem podziemnym. Inwestycja ma być realizowana przez Centro – Bud Development Sp. z o.o. z Mielca. http://www.centro-bud.com.pl

http://ww.inwestycje-rzeszow.pl/viewtop ... 52&p=22931
Awatar użytkownika
bogdanoo
Maniak
Maniak
 
Posty: 1315
Na forum od: 25 lis 2017, 21:32

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Postautor: porteño » 17 kwie 2018, 0:01

MaciekContii pisze:Jasne, a sądy ministerstwa, sejm, senat, itp, powinny być kolorowe i i ładnie ocieplone styropianem.

Ten budynek jest jednym z lepszych architektonicznie obiektów w tym mieście. Stylowo, to modernizm z konstruktywizmem i odrobiną ekspresjonizmu architektonicznego.
Obiekty tego typu mają wzbudzać odpowiednie emocje i nie są tworzone aby być wzorem ekstrawagancji czy wzorem dla Kukulskiej z jej sławetną salą przy Hetmańskiej. Wzbudza respekt, reprezentatywny dla wymiaru sprawiedliwości ( jest także część więzienna przecież) jest wykonany z dobrych materiałów (niektórzy chcieli by mieć imitację takiego betonu u siebie w willi w postaci betonu strukturalnego i takie szkło (polecam oglądnąć Zwierzęta Nocy i zwrócić uwagę jak wygląda taka architektura), jest w dogodnej lokalizacji.

"A kolory są po to, aby upiększać architekturę..." No, to jest już złota myśl typu: kwiatki są po to, aby wstawiać je do flakonu.
Zgłaszam pomysł: pomalujcie halę stulecia we Wrocławiu, bo jest niekolorowa.

Akurat Hala Stulecia prezentuje się dostojnie w obecnych kolorach, nie wygląda jak surowy, niewykończony beton.
Nasz sąd straszy, nie ma za krzty polotu, każdy potrafi takiego kloca zaprojektować, porównanie z wrocławską halą jest jakimś nieporozumieniem.
Wygląda właśnie jak więzienie, a nie obiekt wzbudzający respekt, całe szczęście, że nie stoi w ścisłym centrum.
To i pomysł ode mnie: po co w ogóle cokolwiek malować, zostawiajmy wszędzie goły beton, niech będzie szarzej i oszczędniej. :roll:
porteño
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1022
Na forum od: 24 lip 2014, 18:02

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Postautor: MaciekContii » 17 kwie 2018, 7:54

porteño pisze:
MaciekContii pisze:Jasne, a sądy ministerstwa, sejm, senat, itp, powinny być kolorowe i i ładnie ocieplone styropianem.

Ten budynek jest jednym z lepszych architektonicznie obiektów w tym mieście. Stylowo, to modernizm z konstruktywizmem i odrobiną ekspresjonizmu architektonicznego.
Obiekty tego typu mają wzbudzać odpowiednie emocje i nie są tworzone aby być wzorem ekstrawagancji czy wzorem dla Kukulskiej z jej sławetną salą przy Hetmańskiej. Wzbudza respekt, reprezentatywny dla wymiaru sprawiedliwości ( jest także część więzienna przecież) jest wykonany z dobrych materiałów (niektórzy chcieli by mieć imitację takiego betonu u siebie w willi w postaci betonu strukturalnego i takie szkło (polecam oglądnąć Zwierzęta Nocy i zwrócić uwagę jak wygląda taka architektura), jest w dogodnej lokalizacji.

"A kolory są po to, aby upiększać architekturę..." No, to jest już złota myśl typu: kwiatki są po to, aby wstawiać je do flakonu.
Zgłaszam pomysł: pomalujcie halę stulecia we Wrocławiu, bo jest niekolorowa.

Akurat Hala Stulecia prezentuje się dostojnie w obecnych kolorach, nie wygląda jak surowy, niewykończony beton.
Nasz sąd straszy, nie ma za krzty polotu, każdy potrafi takiego kloca zaprojektować, porównanie z wrocławską halą jest jakimś nieporozumieniem.
Wygląda właśnie jak więzienie, a nie obiekt wzbudzający respekt, całe szczęście, że nie stoi w ścisłym centrum.
To i pomysł ode mnie: po co w ogóle cokolwiek malować, zostawiajmy wszędzie goły beton, niech będzie szarzej i oszczędniej. :roll:


Akurat ta wrocławska hala jest przykładem typowego, ciężkiego monumentu, ponurego, z mocno wyakcentowanymi elementami konstruktywistycznymi. Takie były czasy. Jako reprezentant takiego stylu weszła do zabytków i zapisała się w architekturze już jako kanon, co nie znaczy że jest piękna. Jeśli zrobiona by była z białego betonu, to znacznie (po teraźniejszym odczyszczeniu - patrz; średniowieczne katedry z kamienia) znacznie by zyskała. A znam ją dobrze, bo mieszkałem w tym mieście kilka lat i nie raz tam byłem.

Co do kolorów..., napisałem to przewrotnie, ponieważ każdy trochę obyty człowiek wie, że nie wystarczy stosować kolory, ale stosować je w sposób odpowiedni. Nie wnikam tu w sposób percepcji przez populację palety barw (a mam tu trochę do powiedzenia), bo to nie stanowi clou.
Mamy prezydenta, który nie ma tzw. gustu, jest słabo obyty estetycznie i niewykształcony, ani urbanistycznie czy architektonicznie, ani socjologicznie. Nie ma takich doradców (moja ulubienica Kukulska). Dlatego to miasto zaczyna być coraz bardziej chaotyczne w zakresie barw, zabudowy - czy ogólnie - różnych funkcjonalnych przestrzeni miejskich. Niestety.
Miasta, które mają tzw. rdzeń zabytkowy, nie jest tak łatwo spieprzyć (chociaż i tu są liczne przypadki, np. sławetne OVO vs. stara poczta we Wrocławiu), ale jednak Rzeszów takiego trzonu nie ma. Stąd ten coraz większy chaos. jakbyśmy mieli centrum zabytkowe typu Przemyśl, to Ferencowi i deweloperom nie byłoby juz tak łatwo spieprzyć charakteru zabudowy.
MaciekContii
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 517
Na forum od: 19 mar 2018, 12:25

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Postautor: anette_ka » 17 kwie 2018, 10:37

4x2 budynków w zabudowie bliźniaczej, ul. Wywrockiego
Obrazek

A nie wiecie kto jest inwestorem????
anette_ka
Świeżak
 
Posty: 3
Na forum od: 16 kwie 2018, 12:21

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Postautor: yreks » 18 kwie 2018, 8:46

Czy ktoś wie coś na temat budowy budynku wielorodzinnego na ul. Na skały na prawo od wskaźnika ?
https://www.google.pl/maps/place/Na+Ska ... 22.0233817
yreks
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 130
Na forum od: 16 sie 2017, 8:39

PoprzedniaNastępna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości