[ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projektant)

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Postautor: Nikoś » 15 kwie 2018, 13:01

Jak wstawili juz do lokalu/ mieszkania to raczej już tyle, trzeba bedzie zdemontować i szukać moze ktoś odkupi :D
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2322
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Postautor: filemon » 15 kwie 2018, 17:09

pma pisze:@Korczynska, takie rzeczy załatwiałem z kierownikiem budowy. Trzeba się z nim umówić i robione jest pismo, w którym ujęte jest z czego rezygnujesz. Podpisujecie to wspólnie i załatwione. W zamian będą dawać jakieś bony do sklepów budowlanych.


Jeśli rezygnujesz z białego montażu to dostaniesz tylko z góry ustaloną kwotę za dany element. W żaden sposób ta kwota nie odwzierciedla rynkowej wartości danego elementu.

Od początku namawiają na rezygnację, ponieważ bardzo dobrze na tym wychodzą.
Elementy białego montażu są niższej półki, ale kwota zwrotu w przypadku rezygnacji z nich to zupełne nieporozumienie.

Proste zasady powinny być takie: skoro rezygnujesz np. z wanny, to otrzymujesz zwrot wysokości ceny wanny + jej montażu. A stawka, którą proponują to ok. 30% wartości produktu. Więc podpisując umowę płacisz 100% wartości wanny, po czym wykonawca namawia na rezygnacę, jeśli się mu uda to otrzymujesz 30%.

Mega przekręt przy takiej skali.
filemon
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 14
Na forum od: 25 kwie 2016, 21:44

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Postautor: scorpo33 » 16 kwie 2018, 6:09

Witam
Mam pytanie czy mierzyliście mieszkanie przy odbiorze i czy brał ktoś jakiegoś fachmana do odbioru ze sobą w celu sprawdzenia ew. usterek?
scorpo33
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 16
Na forum od: 29 gru 2016, 12:35

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Postautor: madlen » 16 kwie 2018, 7:45

scorpo33 pisze:Witam
Mam pytanie czy mierzyliście mieszkanie przy odbiorze i czy brał ktoś jakiegoś fachmana do odbioru ze sobą w celu sprawdzenia ew. usterek?


Brałam fachowca z firmy pewny lokal. Powiem krótko niewarto. Jeżeli chcesz więcej info to daj znać w wiadomości wyślę Ci mój nr to powiem ci co i jak
madlen
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 64
Na forum od: 18 sie 2016, 18:41

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Postautor: MaciekContii » 16 kwie 2018, 8:43

W koło te same pytanie: biały montaż, umowa z PGE czy z Gaziarzami, czy dzwonić do kierownika budowy, czy jest wilgoć i jak wietrzyć, czy mierzył ktoś swoje mieszkanie...., etc, etc...
Lenistwo niektórych przekracza wszelkie granice.
Przysiądźcie fałdów, bo ktoś pisał te 200 stron tego wątku i dziesiątki razy było to poruszane, może wyszukiwarkę włączycie?!
MaciekContii
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 517
Na forum od: 19 mar 2018, 12:25

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Postautor: scorpo33 » 16 kwie 2018, 11:02

Twój post też nic nie wniósł. Przeczytałem 216 stron forum. Śledzę od roku. I mi nie przeszkadza, że ktoś pyta w kółko. Skoro ludzie odpisuja to również problemu nie widzą.
scorpo33
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 16
Na forum od: 29 gru 2016, 12:35

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Postautor: MaciekContii » 16 kwie 2018, 13:12

scorpo33 pisze:Twój post też nic nie wniósł. Przeczytałem 216 stron forum. Śledzę od roku. I mi nie przeszkadza, że ktoś pyta w kółko. Skoro ludzie odpisuja to również problemu nie widzą.

Dla mnie coraz większym problemem na tym osiedlu jest chamstwo , przede wszystkim niektórych wynajmujących tu mieszkania i odwiedzających ich bezmózgów.
Wczoraj wieczorem jakiś debil na Żmigrodzkiej popisywał się swoim rzęchem i palił gumę jadąc pod prąd. Jakaś reakcja?

Może ci którzy tu tak licznie zadają trywialne pytania zaangażują się trochę i zaczną chodzić na spotkania w administracji czy w spółdzielni. Zaczną zgłaszać ulepszenia i zaczną dbać o otoczenie, a nie tylko "nasza chata z kraja". Jakoś nie widać Was na tych spotkaniach, ani przyszłych mieszkańców, ani tych co tu już mieszkają (z drobnymi wyjątkami).
Za chwilę będziecie mieć następne wieżowce pod nosem, ale przecież to nie jest ważne. Za chwilę w/w debil potrąci jakieś dziecko, ale to przecież nie moje, za chwilę nie przejdziecie z zakupami po wąskim chodniku i nie przejedziecie wózkiem, bo wioska zastawi swymi gratami chodniki, choć miejsc parkingowych w promieniu 200 m w cholerę, ale ja mogę przecież chodzić ulicą..., etc,etc,etc.
Clou to dla większości pytania w typie: czy podpisać pierwsze PGE czy PGNiG, a może iść do proboszcza i poświęcić pierwej lokum swe...?
...to nic nie wnosi, kompletnie nic.
MaciekContii
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 517
Na forum od: 19 mar 2018, 12:25

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Postautor: madlen » 16 kwie 2018, 16:56

Clou to dla większości pytania w typie: czy podpisać pierwsze PGE czy PGNiG, a może iść do proboszcza i poświęcić pierwej lokum swe...?
...to nic nie wnosi, kompletnie nic.[/quote]

Forum dotyczy inwestycji mieszkaniowych i budowy więc takie pytania będą w pierwszej kolejności, stwórz forum dla mieszkających już to będziesz miał inne pytania.

Po drugie żeby chodzić na zebrania trzeba chyba już mieszkać. nie sądzę że gdy odebrales mieszkanie to pierwsze co chodziłes na zebrania a swoje sprawy odlozyles na później że względu na to, że to rzeczywiście więcej wniesie innym.
Ostatnio zmieniony 16 kwie 2018, 20:16 przez madlen, łącznie zmieniany 1 raz
madlen
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 64
Na forum od: 18 sie 2016, 18:41

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Postautor: scorpo33 » 16 kwie 2018, 18:21

Niestety na sąsiedztwo nikt nie będzie miał wpływu. Również na tych wynajmujacych. Wszędzie były, są i będą jakieś elementy z niskim IQ.
Jaki wpływ na kierowce miała 4os. rodzina jadąca na rowerach, która skosil jakiś gość mieszkający zupełnie gdzie indziej. Finał znany.
Oczywiście nie twierdze, że nie powinniśmy nic robić aby na naszym osiedlu było bezpieczniej. Jeśli tylko będę mógł na zebrania przyjdę.
Jeśli szaleją na drogach trzeba będzie zgłosić o zamontowanie popularnych garbów.
Pozdrawiam
scorpo33
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 16
Na forum od: 29 gru 2016, 12:35

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Postautor: MaciekContii » 17 kwie 2018, 7:25

scorpo33 pisze:Niestety na sąsiedztwo nikt nie będzie miał wpływu. Również na tych wynajmujacych. Wszędzie były, są i będą jakieś elementy z niskim IQ.
Jaki wpływ na kierowce miała 4os. rodzina jadąca na rowerach, która skosil jakiś gość mieszkający zupełnie gdzie indziej. Finał znany.
Oczywiście nie twierdze, że nie powinniśmy nic robić aby na naszym osiedlu było bezpieczniej. Jeśli tylko będę mógł na zebrania przyjdę.
Jeśli szaleją na drogach trzeba będzie zgłosić o zamontowanie popularnych garbów.
Pozdrawiam


a propos - zebrania, to masz dzisiaj szansę, bo właśnie takie zebranie administracji dzisiaj jest...
MaciekContii
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 517
Na forum od: 19 mar 2018, 12:25

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 29 gości