[ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projektant)

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Postautor: madlen » 12 kwie 2018, 6:04

Pan_Piotr pisze:
black_lapwing pisze:Czy ktoś się orientuje ile trwa taki odbiór mieszkania i jak mniej więcej to wygląda?


Spotykasz się z wykonawcą, inspektorami oraz przedstawicielem spółdzielni. Oglądasz mieszkanie i zgłaszasz ewentualne usterki, które wykonawca musi poprawić w określonym czasie. Dostajesz klucze do mieszkania i komplet niezbędnych dokumentów. Podpisujesz niezbędne protokoły. Formalności trwają ok. 15 min + czas twój na sprawdzenie.

Po wszystkim pijecie szampana firmowego, a dobrym zwyczajem jest to że odbierający przynosi coś na ząb.


Jak są jakieś usterki to ile ma spółdzielnia na ich usunięcia ? I czy odbiera się wtedy klucze czy czeka aż naprawia i dopiero później lepiej jest odebrać klucze ?
madlen
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 64
Na forum od: 18 sie 2016, 18:41

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Postautor: dStan » 12 kwie 2018, 9:20

Jak odbierałem mieszkanie na innym osiedlu (tu pewnie będzie tak samo) to w przypadku usterek wykonawca miał 2 tygodnie na ich usunięcie. Klucze odbiera się dopiero gdy się oficjalnie odbierze mieszkanie, więc gdy zaakceptujesz jego stan. Więc jeśli wystąpiły jakieś usterki, to dopiero po ich naprawieniu.
dStan
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 502
Na forum od: 30 cze 2014, 14:13

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Postautor: madlen » 12 kwie 2018, 12:21

dStan pisze:Jak odbierałem mieszkanie na innym osiedlu (tu pewnie będzie tak samo) to w przypadku usterek wykonawca miał 2 tygodnie na ich usunięcie. Klucze odbiera się dopiero gdy się oficjalnie odbierze mieszkanie, więc gdy zaakceptujesz jego stan. Więc jeśli wystąpiły jakieś usterki, to dopiero po ich naprawieniu.


Ok dzięki za info. Gdyby ktoś z tego osiedla wiedział czy tutaj wygląda to tak samo proszę napisać
madlen
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 64
Na forum od: 18 sie 2016, 18:41

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Postautor: Pan_Piotr » 12 kwie 2018, 13:04

Nie wiem czy każdy tak miał, ale ja zawsze dostawałem klucze i umawiałem się na bierząco na poprawę usterek. Może zależy to od ich wielkości. W moim przypadku były minimalne.
Pan_Piotr
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 62
Na forum od: 09 mar 2017, 17:19

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Postautor: madlen » 12 kwie 2018, 14:42

Pan_Piotr pisze:Nie wiem czy każdy tak miał, ale ja zawsze dostawałem klucze i umawiałem się na bierząco na poprawę usterek. Może zależy to od ich wielkości. W moim przypadku były minimalne.

Dzięki!
madlen
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 64
Na forum od: 18 sie 2016, 18:41

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Postautor: madlen » 13 kwie 2018, 22:40

Odebrałam dzisiaj mieszkanie, zostaje umowa z gazownictwem, PGE i meldunek. Jaka to kolejność załatwiania, o czyms jeszcze powinnam pamiętać?
madlen
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 64
Na forum od: 18 sie 2016, 18:41

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Postautor: Pan_Piotr » 14 kwie 2018, 7:14

madlen pisze:Odebrałam dzisiaj mieszkanie, zostaje umowa z gazownictwem, PGE i meldunek. Jaka to kolejność załatwiania, o czyms jeszcze powinnam pamiętać?


W pierwszej kolejności idź do PGE oraz PGNiG. Jeżeli instalacja CO nie jest napełniona to muszą Ci ją napełnić. Gdy będziesz mieć fizycznie prąd i gaz w mieszkaniu i napełnioną instalacje CO to dzwonisz do serwisantów od pieca, aby go uruchomili. Zameldowanie to rzecz drugorzędną.

Jedna rada. Jeżeli w mieszkaniu jest sporo wilgoci to nie spiesz się z wykończeniem. Wypożycz osuszacz na kilka dni, niech popracuje.
Pan_Piotr
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 62
Na forum od: 09 mar 2017, 17:19

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Postautor: Korczynska » 15 kwie 2018, 9:18

Dzień dobry, Czy ktoś orientuje się na jakiej zasadzie można rezygnować z białego montażu oferowanego przez spółdzielnię? Jaki dokument to reguluje? Dostałam informacje wcześniej o tym, że można rezygnować z drzwi wewnątrz mieszkania, ale o armaturze nikt nie wspominał. Jaki jest termin, w którym można dokonać takiej rezygnacji? I czy jeśli te elementy wyposażenia już są w mieszkaniu, to czy da się to odkręcić?
Korczynska
Świeżak
 
Posty: 2
Na forum od: 15 kwie 2018, 9:09

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Postautor: pma » 15 kwie 2018, 11:20

@Korczynska, takie rzeczy załatwiałem z kierownikiem budowy. Trzeba się z nim umówić i robione jest pismo, w którym ujęte jest z czego rezygnujesz. Podpisujecie to wspólnie i załatwione. W zamian będą dawać jakieś bony do sklepów budowlanych.
pma
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 60
Na forum od: 09 paź 2017, 18:23

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Postautor: Korczynska » 15 kwie 2018, 12:23

pma pisze:@Korczynska, takie rzeczy załatwiałem z kierownikiem budowy. Trzeba się z nim umówić i robione jest pismo, w którym ujęte jest z czego rezygnujesz. Podpisujecie to wspólnie i załatwione. W zamian będą dawać jakieś bony do sklepów budowlanych.


Ja jestem w sytuacji, że pierwszy raz w życiu kupuje mieszkanie. Staram sie dokladnie czytac wszystkie dokumenty, zeby czegos nie przeoczyc. Nie natknęłam się nigdzie na informacje o tym, że w wyposażeniu będzie biały montaż i ewentualnie mogę z niego zrezygnować. Czy ktoś wie, gdzie taka informacja się znajduje? I czy jest szansa żeby zrezygnować z tego pomimo, że te sprzęty zostały wstawione już do mieszkania?
Korczynska
Świeżak
 
Posty: 2
Na forum od: 15 kwie 2018, 9:09

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości