[ul. 9 Dywizji Piechoty ] Trasa Południowa

Dyskusja o ukończonych projektach.

Re: [ul. 9 Dywizji Piechoty ] Trasa Południowa

Postautor: PzD91 » 11 lut 2018, 17:39

Adamerio pisze:
PzD91 pisze:
rafik pisze:S-19 i łącznik są dobrze zaprojektowane.Chodzi o to że póki nie ma kontynuacji drogi na południe nie spełniają one do końca swojej roli.W optymistycznym wariancie dalsze odcinki powstaną za 3-4 lata.
(...)

Nie 3-4 lata a 5-6 lat. Za 3-4 lata to będzie gotowa S-19 z Rzeszowa do Lublina. A na południe od Rzeszowa kolejny odcinek (do Lutoryżu) będzie najwcześniej w 2023 roku, gdyż dopiero jest realizowana KP.


Kolejny odcinek to Rzeszów-Południe - Babica^^
KP tego odcinka ma być gotowa na lato tego roku, lecz przetarg na budowę przy obecnych rządach raczej w 2019 lub później... :lol:

Tak, masz racje, węzeł nazywa się Babica, ale wiadomo o który chodzi ;)

Tak jak piszesz, KP na ten odcinek ma być 19.08.2018, następnie pewnie przetarg będzie ogłoszony w styczniu 2019. Następnie otwarcie ofert, rozstrzygniecie przetargu i podpisanie umowy z wykonawcą w połowie 2020 i potem ok.25 miesięcy na budowe(tunel) + okresy zimowe. Także, jak wszystko dobrze pójdzie pojedziemy tym odcinkiem na Boże Narodzenie 2023;)

EDIT: Chyba jednak zbyt optymistyczne są te moje założenia - 25 miesięcy na budowę. Skoro będzie tam budowany tunel, to prawdopodobnie okres wydłuży się do ok 34 miesięcy. Także. nie wiem czy w tej perspektywie finansowej w ogóle powstanie ta droga.
Ostatnio zmieniony 11 lut 2018, 21:17 przez PzD91, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
PzD91
Maniak
Maniak
 
Posty: 1590
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. 9 Dywizji Piechoty ] Trasa Południowa

Postautor: kornik » 11 lut 2018, 20:20

Pan Japa pisze:W Biedronce, Lidlu, Tesco, Castoramie, Media Markt to kolega robił kiedyś zakupy? Jak myślisz czym tam dowożone są towary?

Zapytam jeszcze raz: jaki jest powód, że koniecznie trzeba to robić ciężarówkami o DMC > 12 t? Niekoniecznie też muszę uważać, że molochy typu TESCO są tym, czego w Rzeszowie potrzeba ;)

Pan Japa pisze:W jaki sposób je niszczy? Jeśli droga jest zaprojektowana na 11.5 tony/oś to wystarczająco aby jeździły po niej TIRy. A skoro droga niszczy się na skutek przejazdu ciężarówki to znaczy, że jest źle wykonana.

Każda droga się zużywa i nie jest bez znaczenia, czy przejedzie po niej 1000 tirów, czy 2000. A poza tym: wszystkie Biedronki są przy takich drogach?

Pan Japa pisze:
i jest drogi

To akurat nie twój problem ;)

Jasne, bo w cenę towaru wcale nie jest wliczony koszt transportu.

django pisze:Zakaz wjazdu tirów na wyzwolenia okulickiego witosa powstańców rejtana itp to czysty PISowski populizm ala Kultys. Trzeba by było wydawać tysiące zezwolen na wjazd. Niepotrzebna biurokracja zniechęcanie inwestorów do inwestowania itd. To ze ciezarówka jedzie przez miasto to nie znaczy że jedzie przejazdem. Moze ma jakis punkt rozladunku przy w.w. ulicach.

Jak wiadomo, kiedy inwestor nie będzie się mógł przejechać TIR-em po Rejtana, to nie zainwestuje.

Peowska biurokracja widać też nie lepsza, bo w Warszawie się nie patyczkuje i potrafi zakazać wjazdu pojazdom o dmc > 16 t w godzinach szczytu i wydawać pozwolenia.
kornik
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 87
Na forum od: 12 sty 2018, 12:09

Re: [ul. 9 Dywizji Piechoty ] Trasa Południowa

Postautor: Pan Japa » 11 lut 2018, 22:15

kornik pisze:Zapytam jeszcze raz: jaki jest powód, że koniecznie trzeba to robić ciężarówkami o DMC > 12 t?

Bo nikt nie będzie woził towarów solówkami np. z Turcji.

Każda droga się zużywa i nie jest bez znaczenia, czy przejedzie po niej 1000 tirów, czy 2000.

Więc sam obaliłeś jeden ze swoich argumentów.

Jasne, bo w cenę towaru wcale nie jest wliczony koszt transportu.

Znowu sam sobie zaprzeczasz, na tą chwile nie ma tańszego sposobu dostawy towarów niż "TIR".
Pan Japa
Świeżak
 
Posty: 8
Na forum od: 10 lip 2014, 12:26

Re: [ul. 9 Dywizji Piechoty ] Trasa Południowa

Postautor: kornik » 13 lut 2018, 21:53

Pan Japa pisze:Bo nikt nie będzie woził towarów solówkami np. z Turcji.

Ja mówię o dostarczeniu towaru do sklepu, nie o przywiezieniu go z Turcji. (Z Turcji? Ile towarów w sklepach pochodzi z tak wielkich odległości, żeby to był argument?)

Pan Japa pisze:
Każda droga się zużywa i nie jest bez znaczenia, czy przejedzie po niej 1000 tirów, czy 2000.

Więc sam obaliłeś jeden ze swoich argumentów.

Napisałem wyraźnie: natężenie ruchu nie jest bez znaczenia dla tempa zużycia drogi.
kornik
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 87
Na forum od: 12 sty 2018, 12:09

Re: [ul. 9 Dywizji Piechoty ] Trasa Południowa

Postautor: Pan Japa » 14 lut 2018, 16:55

kornik pisze:Ja mówię o dostarczeniu towaru do sklepu, nie o przywiezieniu go z Turcji. (Z Turcji? Ile towarów w sklepach pochodzi z tak wielkich odległości, żeby to był argument?)


Ta Turcja akurat tak mi przyszła na myśl. W jej miejsce wstaw co chcesz. Dostawa towaru do sklepu i tak wychodzi taniej TIRem niż solówką a jak sam pisałeś cena transportu zawarta jest w cenie towaru. Żeby nie było, że skupiam się tylko na pieniądzach to tak jak pisałem wyżej przelicz sobie ile potrzeba solówek żeby przewieźć towar z jednego TIRa i ile to wygeneruje hałasu, spalin i co Ci tam jeszcze przeszkadza. Weź jeszcze pod uwagę to, że w Polsce zaczyna być bardzo odczuwalny problem braku kierowców a więc : 1 TIR = 1 kierowca, 4 solówki = 4 kierowców.


Napisałem wyraźnie: natężenie ruchu nie jest bez znaczenia dla tempa zużycia drogi.


Mój błąd. Nie doczytałem.
To mówisz o niszczeniu czy zużywaniu? Jeśli o zużywaniu to myślę, że ktoś przewidział jaki będzie ruch i ile dana droga wytrzyma.
Pan Japa
Świeżak
 
Posty: 8
Na forum od: 10 lip 2014, 12:26

Re: [ul. 9 Dywizji Piechoty ] Trasa Południowa

Postautor: Frodo907 » 15 lut 2018, 10:24

A ja wczoraj widziałem TiR na Cieplińskiego, skręcał w prawo w Piłsudskiego, ciekawe jak się dostał?
Obrazek
Awatar użytkownika
Frodo907
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 879
Na forum od: 08 lip 2015, 19:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. 9 Dywizji Piechoty ] Trasa Południowa

Postautor: Adamerio » 15 lut 2018, 19:01

Rok temu też zdarzyło mi się mijać TIR'a na tej ulicy^^ :lol:
Awatar użytkownika
Adamerio
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 653
Na forum od: 30 sie 2016, 11:06
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. 9 Dywizji Piechoty ] Trasa Południowa

Postautor: maks » 19 lut 2018, 21:08

Na zaproszenie wojewody Ewy Leniart doszło do niego w poniedziałek. Pojawili się przedstawiciele Rzeszowa - m.in. z prezydentem Tadeuszem Ferencem i wiceprezydentem Markiem Ustrobińskim, Starostwa Powiatowego - ze starostą Józefem Jodłowskim i Urzędu Marszałkowskiego. Niby wszyscy zainteresowani powstaniem południowej obwodnicy Rzeszowa.


http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/vi ... e-pogadali

http://rzeszow.tvp.pl/36071380/brak-por ... y-rzeszowa
maks
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 3542
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Re: [ul. 9 Dywizji Piechoty ] Trasa Południowa

Postautor: django » 16 mar 2018, 17:42

Tak zapytam z ciekawosci moze ktos cos wie. Skanska to zeszla z budowy czy jak. Od 3 miesiecy tam sie nic nie dzieje
django
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 485
Na forum od: 23 lip 2014, 19:38

Re: [ul. 9 Dywizji Piechoty ] Trasa Południowa

Postautor: Pieczarkowy » 16 mar 2018, 20:27

Może przerwa zimowa?
Pieczarkowy
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 953
Na forum od: 27 lut 2015, 18:25

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości