Wieści z miasta

Aktualności dotyczące naszego miasta

Re: Wieści z miasta

Postautor: Ole » 13 lut 2018, 11:35

Z przykrością muszę to potwierdzić, sam 2-3 tygodnie temu "goniłem" 18 w okolicach Lidla przy Lubelskiej. Okazało się że albo ja mam za słabą kondycję albo kierowca autobusu cięższą nogę. :lol:
---- Regulamin Forum Rzeszowskich Inwestycji ----> https://inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=10&t=766
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 2139
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: Wieści z miasta

Postautor: Frodo907 » 13 lut 2018, 15:22

Może to efekt rekrutacji nowych (starych) kierowców z PKS który pada.
A co do patroli Policji to mogliby pieszo albo rowerami, lub jeśli jesteśmy miastem innowacji to elektrycznymi meleksami a nie Fiatem Ducato który ma DMC 2,5 tony.
Obrazek
Awatar użytkownika
Frodo907
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 879
Na forum od: 08 lip 2015, 19:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wieści z miasta

Postautor: grizli » 13 lut 2018, 15:42

PzD91 pisze:W Rzeszowie kierowcy autobusów są nadzwyczaj nieuprzejmi, bez kultury i wrogo nastawieni na pasażerów.


Nie wiem jak jest z kierowcami MPK, ale jeśli chodzi o szeroko rozumianą jakość obsługi klienta, to gdy pół roku temu przeprowadziłem się do Rzeszowa, uderzało mnie, że sprzedawcy i kasjerzy w sklepach różnego typu i wielkości zwykle mają smętne miny i obsługują klientów od niechcenia. Rozumiem, że praca w sklepie nie musi być czyjąś pasją i nie chodzi o to, żeby szczerzyć zęby do klientów, ale trochę brakuje tu tej świadomości, o której mówił Ferenc i może też zwykłej życzliwości.
grizli
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 150
Na forum od: 14 maja 2016, 12:48

Re: Wieści z miasta

Postautor: rafik » 13 lut 2018, 17:04

Chyba każdy kto w miarę często korzysta lub korzystał z komunikacji miejskiej miał taką sytuację.Czasami z powodu złośliwości kierowcy a czasami kierowca po prostu nie widział i włączał się do ruchu.Możliwe że w przypadku sytuacji z artykułu tak właśnie było,szczególnie że pasażerka biegła od tyłu.Nie można wszystkiego traktować zero jedynkowo.
rafik
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1062
Na forum od: 04 sie 2014, 14:32

Re: Wieści z miasta

Postautor: kornik » 13 lut 2018, 21:56

Ja dodam, że kierowców obowiązuje rozkład, którego muszą się trzymać.
kornik
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 87
Na forum od: 12 sty 2018, 12:09

Re: Wieści z miasta

Postautor: PzD91 » 13 lut 2018, 22:11

rafik pisze:Chyba każdy kto w miarę często korzysta lub korzystał z komunikacji miejskiej miał taką sytuację.Czasami z powodu złośliwości kierowcy a czasami kierowca po prostu nie widział i włączał się do ruchu.Możliwe że w przypadku sytuacji z artykułu tak właśnie było,szczególnie że pasażerka biegła od tyłu.Nie można wszystkiego traktować zero jedynkowo.

Ja pisałemo ogółu. Ale faktycznie dziwnie to wygląda, jak jade miejską komunikacją 2 razy w miasiącu i 2 razy z rzedu taka sytuacja ma miejsce.

Ja dodam, że kierowców obowiązuje rozkład, którego muszą się trzymać.


Ile straci jak poczeka te 15 sekund dłużej na przystanku w centrum miasta? Dalszą droge bez zatrzymywania prawie może przejechać, bo ruchu nie ma ani pasażerów. Po prostu wystarczy być człowiek.
Awatar użytkownika
PzD91
Maniak
Maniak
 
Posty: 1590
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wieści z miasta

Postautor: Ole » 14 lut 2018, 10:48

kornik pisze:Ja dodam, że kierowców obowiązuje rozkład, którego muszą się trzymać.

I przez ten rozkład nieraz jest sytuacja że autobus czeka dodatkowo minutę co każdy przystanek, szczególnie w dni wolne. Ale to temat rzeka i nie tu miejsce a osobny dział na to mamy.
---- Regulamin Forum Rzeszowskich Inwestycji ----> https://inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=10&t=766
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 2139
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: Wieści z miasta

Postautor: riko » 16 lut 2018, 17:42

http://supernowosci24.pl/swiateczne-ilu ... cze-wisza/




RZESZÓW. Światełka bożonarodzeniowe kosztowały mieszkańców Rzeszowa w tym roku 1 mln 60 tys. zł.

Mamy już połowę lutego. Chociaż śniegu nie brakuje, to spora część rzeszowian myśli już o wiośnie. Czytelnicy zwracają uwagę, że nadal na ulicach wiszą świąteczne iluminacje. – Czy władze miasta zamierzają je zostawić aż do wiosny i świąt wielkanocnych? – pyta Irena. – Są już demontowane – słyszymy w ratuszu.

Światełka bożonarodzeniowe kosztowały mieszkańców Rzeszowa w tym roku 1 mln 60 tys. zł. To rekordowa kwota, jaką ratusz wydał na ten cel. Za te pieniądze firma z Piastowa miała wypożyczyć miastu iluminacje świąteczne na okres od grudnia do końca stycznia.

- Te światełka nie miały się świecić do końca stycznia? Czemu tego nie zdejmują? Przecież to są kolejne pieniądze wydawane z miejskiej puli – mówi Małgorzata z os. Dąbrowskiego.

O sprawę zapytaliśmy w ratuszu. Jak powiedziała nam Katarzyna Pawlak z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa, wykonawca zgodził się bezpłatnie przedłużyć okres wypożyczenia światełek do 12 lutego. – Od poniedziałku światełka już się nie świecą i są obecnie demontowane – mówi Pawlak.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku za iluminacje miasto zapłaciło prawie 800 tys. zł. W 2015 roku była to kwota 600 tys. zł, a w 2012 roku – 479 tys. zł. Koszty wypożyczania światełek na przestrzeni ostatnich lat znacznie wzrosły. Wielokrotnie pytaliśmy władze miasta Rzeszowa, dlaczego miasto nie zakupi swoich światełek bożonarodzeniowych? Dzięki temu można by było zaoszczędzić dużo pieniędzy. – Chcemy, żeby co roku pojawiały się nowe ozdoby, coraz ładniejsze i ciekawsze. Gdyby miasto zakupiło iluminacje, to w każde święta wisiałyby te same, dlatego lepiej jest je wypożyczać – tłumaczył nam Maciej Chłodnicki.

Blanka Szlachcińska



riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5356
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Re: Wieści z miasta

Postautor: maks » 24 lut 2018, 15:45

Mieszkańcy ul. Spacerowej na osiedlu Zalesie w Rzeszowie protestują, bo nie chcą mieć kilka metrów od swoich domów ”rzeszowskiego Manhattanu”.


http://www.nowiny24.pl/wiadomosci/rzesz ... ,12959142/
maks
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 3542
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Re: Wieści z miasta

Postautor: bogdanoo » 24 lut 2018, 19:57

maks pisze:
Mieszkańcy ul. Spacerowej na osiedlu Zalesie w Rzeszowie protestują, bo nie chcą mieć kilka metrów od swoich domów ”rzeszowskiego Manhattanu”.


http://www.nowiny24.pl/wiadomosci/rzesz ... ,12959142/


wie ktoś o jakie "wysokie budynki" chodzi mieszkańcom?
Awatar użytkownika
bogdanoo
Maniak
Maniak
 
Posty: 1315
Na forum od: 25 lis 2017, 21:32

PoprzedniaNastępna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 0 gości