Moderacja. Jeśli masz problem pisz.

Wasze uwagi, zastrzeżenia i pomysły dotyczące forum

Re: Moderacja. Jeśli masz problem pisz.

Postautor: Kognakus » 09 lis 2017, 21:39

Ogólnie na forum ustawione jest ok. Zobacz czy u siebie w profilu masz dobrą strefę czasową:
Panel zarządzania kontem -> Ustawienia witryny -> Ustawienia globalne -> Strefa czasowa
Awatar użytkownika
Kognakus
Administrator
Administrator
 
Posty: 344
Na forum od: 20 cze 2014, 22:05
Lokalizacja: Staromieście

Re: Moderacja. Jeśli masz problem pisz.

Postautor: Ole » 10 lis 2017, 11:36

Mój błąd .. :oops:
---- Regulamin Forum Rzeszowskich Inwestycji ----> https://inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=10&t=766
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 2139
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: Moderacja. Jeśli masz problem pisz.

Postautor: iamRZE » 16 sty 2018, 21:58

Od jakiegoś czasu coraz częściej na forum pojawiają się posty, umieszczane prawdopodobnie przez boty, mające na celu pozycjonowanie stron. Jednocześnie tworzone są też posty typu: "Ja mam to samo zdanie co mój poprzednik." lub "A może warto doradzić się jakiegoś specjalisty z tego obszaru tematycznego? Moim zdaniem jest to najlepsze możliwe rozwiązanie", które nic nie wnoszą do dyskusji, a robią spory bałagan na forum.
Użytkowników zamieszczający te posty wyróżnia kilka cech wspólnych np. posiadanie avatara oraz "mądra" myśl w sygnaturce, co pozwala sądzić, że odpowiedzialna jest za to jedna osoba, lub kilka osób korzystających z tego samego oprogramowania.
Posty zazwyczaj znajdują się w dziale Hyde Park. Należałoby pousuwać większość tematów tam się znajdujących, co może chociaż w pewnym stopniu ograniczyło by tego typu działania. Można by dodać też jakieś zabezpieczenia utrudniające rejestrację botom, obecne stałe pytanie wydaje się być nieskuteczne.
Awatar użytkownika
iamRZE
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 351
Na forum od: 15 lip 2014, 12:56

Re: Moderacja. Jeśli masz problem pisz.

Postautor: bogdanoo » 16 sty 2018, 22:19

iamRZE pisze:Od jakiegoś czasu coraz częściej na forum pojawiają się posty, umieszczane prawdopodobnie przez boty, mające na celu pozycjonowanie stron. Jednocześnie tworzone są też posty typu: "Ja mam to samo zdanie co mój poprzednik." lub "A może warto doradzić się jakiegoś specjalisty z tego obszaru tematycznego? Moim zdaniem jest to najlepsze możliwe rozwiązanie", które nic nie wnoszą do dyskusji, a robią spory bałagan na forum.
Użytkowników zamieszczający te posty wyróżnia kilka cech wspólnych np. posiadanie avatara oraz "mądra" myśl w sygnaturce, co pozwala sądzić, że odpowiedzialna jest za to jedna osoba, lub kilka osób korzystających z tego samego oprogramowania.
Posty zazwyczaj znajdują się w dziale Hyde Park. Należałoby pousuwać większość tematów tam się znajdujących, co może chociaż w pewnym stopniu ograniczyło by tego typu działania. Można by dodać też jakieś zabezpieczenia utrudniające rejestrację botom, obecne stałe pytanie wydaje się być nieskuteczne.


Też to zauważyłem kiedyś ale nie było to aż tak nachalne jak dzisiaj. Takie osoby robią to w ten sposób: rejestracja, piszą 1-3 postów normalnych, a następnie wklejają chamską reklamę. Myślę, że weryfikacja captcha będzie okej, jednak w przypadku osób, które postępują w wymieniony przeze mnie sposób takie rozwiązanie nie będzie wystarczające.
Awatar użytkownika
bogdanoo
Maniak
Maniak
 
Posty: 1315
Na forum od: 25 lis 2017, 21:32

Re: Moderacja. Jeśli masz problem pisz.

Postautor: wogx » 18 sty 2018, 17:11

.
Ostatnio zmieniony 09 sie 2021, 19:38 przez wogx, łącznie zmieniany 1 raz
wogx
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 207
Na forum od: 21 lut 2016, 19:54

Re: Moderacja. Jeśli masz problem pisz.

Postautor: Kognakus » 19 sty 2018, 20:00

Wszystko mam pod kontrolą :), co jakiś czas kasuje takie konta.
Awatar użytkownika
Kognakus
Administrator
Administrator
 
Posty: 344
Na forum od: 20 cze 2014, 22:05
Lokalizacja: Staromieście

Re: Moderacja. Jeśli masz problem pisz.

Postautor: LukaszRogala » 31 sty 2018, 11:51

Jako osoba z branży SEO mogę Ci podpowiedzieć co zrobić - ustaw dla linków wychodzących atrybut nofollow - problem się rozwiąże od razu. :)
Lub się przynajmniej zmniejszy. :)
Awatar użytkownika
LukaszRogala
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 112
Na forum od: 22 lip 2015, 6:39
Lokalizacja: Warszawa/Rzeszów

Re: Moderacja. Jeśli masz problem pisz.

Postautor: Kognakus » 31 sty 2018, 21:24

Heh dzięki :) dawno temu też się zajmowałem SEO i wiem o co biega, na początku rozkręcania forum próbowałem ustalić no-follow ale się nie dało z tego co pamiętam (mod co to umożliwiał był niekompatybilny) :). Mogłem całkowicie usunąć linki albo tak jak teraz zostawic do-follow...

Parę dni temu ustawiłem rejestrację na przepisanie cyfr z obrazka i już widzę różnicę (użytkownicy z automatów się nie rejestrują)
Awatar użytkownika
Kognakus
Administrator
Administrator
 
Posty: 344
Na forum od: 20 cze 2014, 22:05
Lokalizacja: Staromieście

Re: Moderacja. Jeśli masz problem pisz.

Postautor: rabusar » 14 lut 2018, 18:46

Mam taką propozycję, aby utworzyć dział "Mędrcy i Wieszcze", a w nim temat "pianobijcy - czyli ja i tam mam dłuższego" i wrzucać tam wedle tematu. Na początek dla przykładu może coś z [ul. 9 Dywizji Piechoty ] Trasa Południowa...
Awatar użytkownika
rabusar
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 189
Na forum od: 16 sty 2015, 12:33

Re: Moderacja. Jeśli masz problem pisz.

Postautor: Ole » 09 kwie 2018, 13:46

Panie i Panowie Moderatorzy.
Dlaczego dopuszczacie na forum takie zamieszanie jak cytowanie poprzedzającego posta a w wielu przypadkach również cytowanego z jeszcze wcześniejszego.
W wieeelu tematach robi się taki tłok że trudno odnaleźć "myśl" na temat której ktoś się wypowiada.
Nie chodzi o cenzurę ale fizyczne [CIACH] Nie cytujemy posta po poście [CIACH]
Chodzi tylko o porządek. Na wielu innych forach można za takie rzeczy dostać ostrzeżenie a przy recydywie to nawet bana.
---- Regulamin Forum Rzeszowskich Inwestycji ----> https://inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=10&t=766
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 2139
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sprawy techniczne i propozycje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości