[ul. Zaciszna] 2 budynki wielorodzinne (SM Energetyk)

Opinie i komentarze odnośnie pomyślnie zakończonych inwestycji mieszkaniowych

Re: [ul. Zaciszna] 2 budynki wielorodzinne (SM Energetyk)

Postautor: GregInv » 13 sty 2018, 11:08

gragar pisze:Poczytałam i ta metoda bez izolacji i ocieplenia nazywa się metodą ;białej wanny ;Podobno beton ścian garażowych jest w tej formie nieprzesiąkliwy i połączony z dolną wylewka na amen :!: a metoda z zastosowaniem tych wszystkich folii, steropianów, lepików nazywa się metodą ;czarnej wanny; ale bywa ,ze się uszkadza taka izolacja w czasie zasypywania czy innych prac i sprawy mają się gorzej niż jak by było goło- naokoło :cry:.Ale to tylko wyczytane a nie wyuczone moje mądrości ;) pozdrawiam

Metoda białej wanny - co za bzdury :D
Pewnie tą metodą robili nasz gaj :lol:
GregInv
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 184
Na forum od: 03 sty 2018, 15:22

Re: [ul. Zaciszna] 2 budynki wielorodzinne (SM Energetyk)

Postautor: gragar » 13 sty 2018, 12:31

GregInw ,,,,tą metodę białej wanny ja nie wymyśliłam ,pisze o niej na forach budowlanych, na stronach muratora itp..Mykiem budowlanym jest w niej podobno całkiem inny rodzaj cementu używany do pracy przy zalewaniu szalunków garażowych i powiązanie ścian w gruncie z cementowym dnem budynku. Ale tak jak pisałam to nie moje mądrości, tylko wyczytane a co i jak pokaże życie to już TOTOLOTEK :roll: POZDRAWIAM
gaga
gragar
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 204
Na forum od: 16 lut 2016, 20:21

Re: [ul. Zaciszna] 2 budynki wielorodzinne (SM Energetyk)

Postautor: django » 13 sty 2018, 14:53

podobno w parkingu podziemnym na kazdym miejscu parkingowym mają być instalowane podnosniki umozliwiające parkowanie 2 samochodow na 1 miejscu. z tym ze w tej niefortunnej wersji ktora umozliwia wyjechaniem samochodem ktory jedt na gorze po wyjechaniem samochodem ktory jest na dole i tu pytanie czy miejsce parkingowe wraz z podnosnikiem ma byc przypisane do 1 mieszkania czy moze byc do 2 mieszkań co tworzyloby strasze chaos w użytkowaniu
django
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 485
Na forum od: 23 lip 2014, 19:38

Re: [ul. Zaciszna] 2 budynki wielorodzinne (SM Energetyk)

Postautor: swiety » 13 sty 2018, 15:27

django pisze: tu pytanie czy miejsce parkingowe wraz z podnosnikiem ma byc przypisane do 1 mieszkania czy moze byc do 2 mieszkań co tworzyloby strasze chaos w użytkowaniu


To przecież oczywiste, że takie 'podwójne' miejsce będzie dla jednego mieszkania. Rozwiązanie tego typu już funkcjonuje w Apartamentach Zamkowych. Hartbex planuje też takie parkingi w Nowoczesnym Pobitnie.
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2942
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Zaciszna] 2 budynki wielorodzinne (SM Energetyk)

Postautor: marrok » 14 sty 2018, 10:58

swiety pisze:
django pisze: tu pytanie czy miejsce parkingowe wraz z podnosnikiem ma byc przypisane do 1 mieszkania czy moze byc do 2 mieszkań co tworzyloby strasze chaos w użytkowaniu


To przecież oczywiste, że takie 'podwójne' miejsce będzie dla jednego mieszkania. Rozwiązanie tego typu już funkcjonuje w Apartamentach Zamkowych. Hartbex planuje też takie parkingi w Nowoczesnym Pobitnie.

Koszt podwójnego czyli z platforma to 27 tys
marrok
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 43
Na forum od: 24 mar 2017, 15:08

Re: [ul. Zaciszna] 2 budynki wielorodzinne (SM Energetyk)

Postautor: GregInv » 14 sty 2018, 12:53

GregInv pisze:
gragar pisze:Poczytałam i ta metoda bez izolacji i ocieplenia nazywa się metodą ;białej wanny ;Podobno beton ścian garażowych jest w tej formie nieprzesiąkliwy i połączony z dolną wylewka na amen :!: a metoda z zastosowaniem tych wszystkich folii, steropianów, lepików nazywa się metodą ;czarnej wanny; ale bywa ,ze się uszkadza taka izolacja w czasie zasypywania czy innych prac i sprawy mają się gorzej niż jak by było goło- naokoło :cry:.Ale to tylko wyczytane a nie wyuczone moje mądrości ;) pozdrawiam

Metoda białej wanny - co za bzdury :D
Pewnie tą metodą robili nasz gaj :lol:


Wiem, wiem 8-)
Mnie po prostu śmieszy co to deweloperzy nie wymyślają żeby obniżyć koszty :D
GregInv
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 184
Na forum od: 03 sty 2018, 15:22

Re: [ul. Zaciszna] 2 budynki wielorodzinne (SM Energetyk)

Postautor: pisul » 14 sty 2018, 17:30

GregInv pisze:... Mnie po prostu śmieszy co to deweloperzy nie wymyślają żeby obniżyć koszty :D


Co do "białej wanny" i kosztów, najwyższy projektowany budynek w Rzeszowie Olszynki Park ma właśnie taki zaprojektowany rodzaj piwnic.
Jeśli tam przy takiej inwestycji i na takim terenie użyją takiej metody to z użycia jej w innych budynkach tylko należy się cieszyć:


Obrazek

screen z publikacji Politechniki Rzeszowskiej,Tomasz Kozłowski, Robert Szular -
"Kształtowanie wysokościowych budynków mieszkalnych na przykładzie zespołu Olszynki Park w Rzeszowie."

źródło i całość:
http://doi.prz.edu.pl/pl/pdf/biis/419
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8537
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul. Zaciszna] 2 budynki wielorodzinne (SM Energetyk)

Postautor: bulaa90 » 14 sty 2018, 18:57

pisul pisze:
GregInv pisze:... Mnie po prostu śmieszy co to deweloperzy nie wymyślają żeby obniżyć koszty :D


Co do "białej wanny" i kosztów, najwyższy projektowany budynek w Rzeszowie Olszynki Park ma właśnie taki zaprojektowany rodzaj piwnic.
Jeśli tam przy takiej inwestycji i na takim terenie użyją takiej metody to z użycia jej w innych budynkach tylko należy się cieszyć:


Obrazek

screen z publikacji Politechniki Rzeszowskiej,Tomasz Kozłowski, Robert Szular -
"Kształtowanie wysokościowych budynków mieszkalnych na przykładzie zespołu Olszynki Park w Rzeszowie."

źródło i całość:
http://doi.prz.edu.pl/pl/pdf/biis/419


Z tego co mi wiadomo to energetyk ma rowniez fundamenty wykonane wedlug standardu "białej wanny". Blok obok - NG Development piszecie ze rowniez... ? a na zdjeciu widac 2 calkowicie inne standardy... jedne ocieplane i izolowane a drugie zasypane ziemia gołe fundamenty. To jak to jest w koncu ? :) ktos wie ? :)
bulaa90
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 89
Na forum od: 14 maja 2017, 11:00

Re: [ul. Zaciszna] 2 budynki wielorodzinne (SM Energetyk)

Postautor: gragar » 14 sty 2018, 19:56

Czytam i czytam ,,,,no i piszą ,że ;biała wanna; jest hydroizolacją a ocieplanie styropianem- termoizolacją W/g standardu ;białej wanny są budowane np. garaże wszystkich wieżowców w N Yorku i wszystkie wiadukty w Alpach. Proponuje, by temat hydro-i termo- izolacji wpuścić wątek ,,, Uroczą 10, by Deveopment się wypowiedział co jest co ,,i co i jak. :P
gaga
gragar
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 204
Na forum od: 16 lut 2016, 20:21

Re: [ul. Zaciszna] 2 budynki wielorodzinne (SM Energetyk)

Postautor: GregInv » 15 sty 2018, 10:16

gragar pisze:Czytam i czytam ,,,,no i piszą ,że ;biała wanna; jest hydroizolacją a ocieplanie styropianem- termoizolacją W/g standardu ;białej wanny są budowane np. garaże wszystkich wieżowców w N Yorku i wszystkie wiadukty w Alpach. Proponuje, by temat hydro-i termo- izolacji wpuścić wątek ,,, Uroczą 10, by Deveopment się wypowiedział co jest co ,,i co i jak. :P


Nie znam wszystkich wieżowców w NY, nie sądzę, że w wiaduktach w Alapach są piwnice.
Ale wiem jedno - ta metoda wymaga perfekcyjnego wykonania i najlepszych materiałów o kto budował ten wie, że jest to praktycznie niewykonalne.
Pytanie do rozważenia - czy deweloper weźmie najlepszych wykonawców i czy deweloper użyje najlepszych materiałów.
GregInv
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 184
Na forum od: 03 sty 2018, 15:22

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości