[ul. ks. Jałowego] Remont basenów ROSiR

Wiadomości dotyczące rzeszowskich inwestycji będących w realizacji.

Re: [ul. ks. Jałowego] Remont basenów ROSiR

Postautor: riko » 27 paź 2017, 15:13

Baseny w Rzeszowie rosną szybko, ale co z parkingiem?

http://plus.nowiny24.pl/wiadomosci/a/ba ... m,12619461
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4219
Na forum od: 04 lut 2015, 13:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: [ul. ks. Jałowego] Remont basenów ROSiR

Postautor: Łorch » 23 gru 2017, 12:39

Wiecie może gdzie można zobaczyć postępy w budowie, nowe zdjęcia ROSiR-u?
Łorch
Świeżak
 
Posty: 2
Na forum od: 23 gru 2017, 12:33

Re: [ul. ks. Jałowego] Remont basenów ROSiR

Postautor: riko » 10 sty 2018, 16:49

http://supernowosci24.pl/baseny-w-remon ... arkingiem/
RZESZÓW. Miasto nie planuje budowy dodatkowych miejsc postojowych w tym miejscu.

Prace remontowe przy przebudowie basenów ROSiR w Rzeszowie cały czas trwają. Inwestycja ma się zakończyć za kilka miesięcy. Radni PO jeszcze w ubiegłym roku zgłosili potrzebę rozbudowy parkingu przy ul. Pułaskiego. Co na to władze miasta?
Obecnie trwa remont otwartych basenów ROSiR za prawie 18 mln zł. Nowa pływalnia nie będzie już straszyć, a zmieni się nie do poznania. W miejsce starego basenu powstaje 50-metrowy basen rekreacyjny ze stali nierdzewnej z atrakcjami wodnymi typu: urządzenia do masażu karku, gejzer powietrzny, sztuczna rzeka. Nowością będzie wodny plac zabaw, a na nim tunel z kręgów tryskających wodą oraz wysoka na ponad trzy metry wodna palma. Na terenie basenów pojawią się też stojące parasolki, kosze na śmieci, ławki, stojaki rowerowe, nowa wieża dla ratowników.
- W tej chwili roboty koncentrują się głównie na przepompowni. Wszystko odbywa się zgodnie z harmonogramem. Baseny będą gotowe do końca marca – mówi Janusz Makar, dyrektor ROSiR-u.
Radni PO we wrześniu zgłosili do miejskiego budżetu pomysł budowy parkingu wielopoziomowego w miejscu obecnego parkingu przy ul. Pułaskiego. Spodziewają się, że po remoncie basenów, osób chętnych na pływanie znajdzie się dużo więcej niż w ubiegłych latach, a większość przyjeżdżając samochodem może mieć problem z parkowaniem.
- Zauważyliśmy problem, bo nie ma miejsc do parkowania w obrębie centrum miasta, zwłaszcza w godzinach pracy w dniach roboczych. Wystąpiliśmy z propozycją, aby rozszerzyć strefę płatnego parkowania, aby objęła teren ulicy Pułaskiego, a zwłaszcza parking przy basenach ROSiR od strony ul. Pułaskiego. Proponujemy, aby w tym właśnie miejscu wybudować co najmniej 3-poziomowy parking z jedną kondygnacją podziemną, aby można było tam parkować w ciągu dnia za opłatą – mówiła nam Jolanta Kaźmierczak, przewodnicząca Komisji Inwestycji Rady Miasta Rzeszowa.
W ubiegłym tygodniu pisaliśmy, że ratusz zdecydował się na rozbudowę parkingu Podpromie.
- Moja interpelacja doczeka się dalszego biegu. Wielopoziomowy parking na Podpromiu to już konieczność. Ale to nie wszystko – mówi Marcin Deregowski. Radny zwraca uwagę, że taki parking powinien powstać również przy basenach ROSiR, a także na ul. Szpitalnej (między Medykiem a III LO).
Jak powiedział nam Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa, miasto nie planuje rozbudowy parkingu przy ul. Pułaskiego.

Blanka Szlachcińska


Obrazek
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4219
Na forum od: 04 lut 2015, 13:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Poprzednia

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość