[ul. Szopena] Olszynki Park 181m - 41p (ApKlan)

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Kilara] Olszynki wieżowiec 160m - 36p (ApKlan)

Postautor: bogdanoo » 18 gru 2017, 23:21

iamRZE pisze:Taka informacja pojawiła się w biuletynie
zawiadamiam, że zostało wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie rozpatrzenia wniosku pana Piotra Kawalca prowadzącego działalność pod nazwą Deweloper APKLAN, ul. Kreczmera 4, 35-065 Rzeszów o wydanie pozwolenia wodnoprawnego na budowę „Budynku o funkcji mieszkalnej wielorodzinnej z częścią usługową, garażem wielopoziomowym, zespołami miejsc postojowych wraz z infrastrukturą techniczną
i urządzeniami budowlanymi przy ul. Szopena w Rzeszowie zlokalizowanej na działce 1324/2 w obrębie ewidencyjnym: Obręb nr 207 – Śródmieście, Rzeszów
” realizowanej na działkach
nr: 1324/2, 1324/7, 1083/109, 1083/62, 1324/11, 1083/126, 1326/16, 1326/17, 1083/87
w miejscowości Rzeszów w przedmiocie:

1) budowy obiektów budowlanych tj. rozbiórki obiektów (budynków, ogrodzeń), budowy budynku mieszkalnego z częścią usługową i garażem wielopoziomowym o wys. 17 kondygnacji nadziemnych i 1 kondygnacji podziemnej, wykonania dojść, dojazdów do budynków, pochylni i schodów terenowych, wykonania murów oporowych, wykonania obiektów małej architektury (ławek, placu zabaw, ażurowego ogrodzenia)


Działka 1324/2 to ta zaznaczona na zielono, 17 kondygnacji to wyjdzie ok. 50m. Ciekawe czy planują tam wybudować jeszcze jeden budynek, czy może zmieniła się cała koncepcja.

Obrazek

http://bip.erzeszow.pl/ogloszenia-komunikaty/obwieszczenia-tablica/aktualne/27627,zawiadomienie-sr-iv-6341-136-2017.html



patrząc po tym rzucie to mam wrażenie, że to zupełnie coś nowego -jakaś nowa wcześniej nieznana inwestycja, bo działka zaznaczona na zielono jest niżej od tej pierwotnej wersji gdzie ma stanąć wieżowiec, tzn. ta działka która jest tuż na prawo od parkingu. Pytanie tylko czy wieżowiec 160m będą w stanie zmieścić na takiej przestrzeni.
Awatar użytkownika
bogdanoo
Maniak
Maniak
 
Posty: 1315
Na forum od: 25 lis 2017, 21:32

Re: [ul. Kilara] Olszynki wieżowiec 160m - 36p (ApKlan)

Postautor: peter » 19 gru 2017, 2:39

Lepszych dzialek na dzień dzisiejszy chyba już w miescie nie mozna miec :D Bardzo dynamicznie Apklan zaczyna podchodzić do budowania w mieście: bulwary park, witolda park teraz kolejna informacja o planowanej budowie. Sposób działania dewelopera do tad nie znany a teraz same wysokie budynki 17p wcześniej znany był raczej z sporo mniejszych inwestycji: grabskiego, wieniawskiego...
peter
Maniak
Maniak
 
Posty: 1288
Na forum od: 04 paź 2014, 18:21

Re: [ul. Kilara] Olszynki wieżowiec 160m - 36p (ApKlan)

Postautor: Grzegorz44 » 19 gru 2017, 5:06

Ta nowa działka 1324/2 jest jednak wymieniona w tym zawiadomieniu łącznie z pozostałymi numerami działek, wśród których jest największy teren przy ul. Kilara (pomiędzy ul. Kilara, drogą na Olszynki i wspomnianą działką z niskimi budynkami). Obawiam się, że może chodzić jednak o jakąś zmianę koncepcji zabudowy całego tego terenu. Pewnie się niedługo przekonamy.
Grzegorz44
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 295
Na forum od: 16 maja 2017, 18:33

Re: [ul. Kilara] Olszynki wieżowiec 160m - 36p (ApKlan)

Postautor: hoophoop18 » 19 gru 2017, 9:42

Być może zaczną pierwsze od tego niższego budynku który miał mieć 15 kondygnacji nadziemnych, ale mogło się coś zmienić i bedzie 17 :)
hoophoop18
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 115
Na forum od: 22 mar 2017, 22:53

Re: [ul. Kilara] Olszynki wieżowiec 160m - 36p (ApKlan)

Postautor: bogdanoo » 19 gru 2017, 10:47

hoophoop18 pisze:Być może zaczną pierwsze od tego niższego budynku który miał mieć 15 kondygnacji nadziemnych, ale mogło się coś zmienić i bedzie 17 :)



możliwe, jedyne co napawa mnie optymizmem że nie zaniechali budowy wieżowca jest sformułowanie "budowy budynku mieszkalnego" w sensie jednego nie kilku.
Faktycznie zamiast 15 pięter mogli zdecydować się na 17,a jak jak ludzie zaczną kupować w tym budynku lokale to pieniądze zainwestują w wieżowiec, ale na tą chwilę to tylko domysły, trzeba czekać na oficjalny komunikat.


---------- EDIT ------------
bogdanoo pisze:prawdopodobne wizualizacje wieżowca



Obrazek

Kiedyś widziałem na jakiejś wizualizacji, że ma być na szczycie umieszczony napis APKLAN - mam nadzieję że zrezgynują z niego bo strasznie szpeciłby ten projekt.




Wrzucałem tutaj kiedyś wizualizację i jak się przyjrzycie to widać, że budynek nisko-piętrowy i niższy wieżowiec wchodzą na teren obecnego parku linowego i olszynek, czyli tak jak jest zaznaczone na rzucie zieloną linią.
Ostatnio zmieniony 19 gru 2017, 11:06 przez bogdanoo, łącznie zmieniany 3 razy
Awatar użytkownika
bogdanoo
Maniak
Maniak
 
Posty: 1315
Na forum od: 25 lis 2017, 21:32

Re: [ul. Kilara] Olszynki wieżowiec 160m - 36p (ApKlan)

Postautor: hoophoop18 » 19 gru 2017, 11:03

Z drugiej strony patrząc na wizki to oba budynki są bardziej przybliżone do drogi, a na tej działce zaznaczonej na zielona stoi niski budynek na całej długości działki.
hoophoop18
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 115
Na forum od: 22 mar 2017, 22:53

Re: [ul. Kilara] Olszynki wieżowiec 160m - 36p (ApKlan)

Postautor: flyRZE » 19 gru 2017, 11:53

bogdanoo pisze:
hoophoop18 pisze:Być może zaczną pierwsze od tego niższego budynku który miał mieć 15 kondygnacji nadziemnych, ale mogło się coś zmienić i bedzie 17 :)



możliwe, jedyne co napawa mnie optymizmem że nie zaniechali budowy wieżowca jest sformułowanie "budowy budynku mieszkalnego" w sensie jednego nie kilku.
Faktycznie zamiast 15 pięter mogli zdecydować się na 17,a jak jak ludzie zaczną kupować w tym budynku lokale to pieniądze zainwestują w wieżowiec, ale na tą chwilę to tylko domysły, trzeba czekać na oficjalny komunikat.


---------- EDIT ------------
bogdanoo pisze:prawdopodobne wizualizacje wieżowca



Obrazek

Kiedyś widziałem na jakiejś wizualizacji, że ma być na szczycie umieszczony napis APKLAN - mam nadzieję że zrezgynują z niego bo strasznie szpeciłby ten projekt.




Wrzucałem tutaj kiedyś wizualizację i jak się przyjrzycie to widać, że budynek nisko-piętrowy i niższy wieżowiec wchodzą na teren obecnego parku linowego i olszynek, czyli tak jak jest zaznaczone na rzucie zieloną linią.

To jest tylko wizualizacja. Kompleks tych dwóch wieżowców nie wychodzi na teren paku linowego, ani na teren przy Wisloku.
Na zaprezentowanej mapce macie obrys calego przyziemienia bo wydane byly warunki zabudowy, a więc inwestycja Olszynki Parki ma być przy Kilara oczywiscie koncepcja mogla sie zmienić aczkolwiek parking jest częścią inwestycji.
Natomiast ta zaznaczona na zielono działka to dawna dzilaka Inmaxu, który zbankrutował, oni mieli wczesniej koncepcje budowy hotelu w tym miejscu, pewnie Apklan kupił działkę i coś planują.
flyRZE
Maniak
Maniak
 
Posty: 1308
Na forum od: 15 lip 2014, 11:42

Re: [ul. Kilara] Olszynki wieżowiec 160m - 36p (ApKlan)

Postautor: bogdanoo » 19 gru 2017, 12:20

flyRZE pisze:To jest tylko wizualizacja. Kompleks tych dwóch wieżowców nie wychodzi na teren paku linowego, ani na teren przy Wisloku.
Na zaprezentowanej mapce macie obrys calego przyziemienia bo wydane byly warunki zabudowy, a więc inwestycja Olszynki Parki ma być przy Kilara oczywiscie koncepcja mogla sie zmienić aczkolwiek parking jest częścią inwestycji.
Natomiast ta zaznaczona na zielono działka to dawna dzilaka Inmaxu, który zbankrutował, oni mieli wczesniej koncepcje budowy hotelu w tym miejscu, pewnie Apklan kupił działkę i coś planują.



to w takim razie trzeba po prostu czekać na oficjalne stanowisko APKLANu
Awatar użytkownika
bogdanoo
Maniak
Maniak
 
Posty: 1315
Na forum od: 25 lis 2017, 21:32

Re: [ul. Kilara] Olszynki wieżowiec 160m - 36p (ApKlan)

Postautor: bystry » 30 gru 2017, 19:18

Pod tą częścią parkingu, którą niedawno dobudowali ostatnio położono kostkę, na górze woku tego budynku też jakieś płyty układali, coś tam dłubią żeby pozwolenie utrzymać, jeśli teren na którym był klub "przystań na lato" i sąsiednie przedsiębiorstwo został faktycznie przejęty przez Apklan to w lecie pewnie zaczną rozbiórkę i grodzenie i w ten sposób coś się na działce będzie działo i podtrzymają pozwolenie na budowę.

Ale na szybki start budowy to ja nie liczę, nie spodziewam się tego w zbliżającym się roku, chyba że ktoś ma jakieś inne informacje.
bystry
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 913
Na forum od: 24 sty 2016, 11:34

Re: [ul. Kilara] Olszynki wieżowiec 160m - 36p (ApKlan)

Postautor: pan.fotograf » 11 sty 2018, 19:32

Dotarłem do czasopisma z artykułem dotyczącym Olszynek, a w nim zamieszczony jest m.in. przykładowy rzut kondygnacji mieszkalnej, rysunek techniczny elewacji, dokładna liczba kondygnacji wysokiej wieży i tu ciekawostka nie 36k, a 39k ;)
pan.fotograf
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 77
Na forum od: 11 sty 2018, 18:55

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości