maks pisze:Stolica Podkarpacia jest jednym z ostatnich miast w Polsce, w którym w komunikacji miejskiej obowiązuje taryfa nocna.
http://supernowosci24.pl/nocne-bilety-w ... 0-procent/
Wreszcie po tylu latach tego bezsensu będzie zmiana.
maks pisze:Stolica Podkarpacia jest jednym z ostatnich miast w Polsce, w którym w komunikacji miejskiej obowiązuje taryfa nocna.
http://supernowosci24.pl/nocne-bilety-w ... 0-procent/
RZESZÓW. Na rzeszowskich przystankach przebudowywane są zatoki autobusowe.
Stare zostaną wyremontowane, a nowe mają być jak najlepiej przystosowane do autobusów i wygody pasażerów. Łącznie oddanych będzie do użytku ponad 120 zatok.
Na tę inwestycję długo czekali pasażerowie autobusów miejskich, ale również kierowcy. Ci już od dawna zwracali nam uwagę, że jest to bardzo potrzebne zadanie. W tej sprawie zadzwonił do nas kierowca MPK.
- Wystarczy sprawdzić zatoki autobusowe na ul. Sikorskiego i ul. Krakowskiej, czy ul. Wita Stwosza i zobaczyć, jakie są w nich potworne dziury i wyrwy. Te nierówności odczuwają zarówno kierowcy, jak i pasażerowie – mówił nam kierowca, który wolał pozostać anonimowy.
Mężczyzna zwracał uwagę, że chociaż remontu zatoki autobusowej nie widać tak jak postawienia biletomatu, to jest to bardzo potrzebne. Mówił, że w niektórych miejscach autobus aż podskakuje przez nierówności. – Właśnie tu przydałyby się w pierwszej kolejności pieniądze – mówił.
Jeszcze w 2017 roku wyremontowane będą zatoki autobusowe m.in. na ul. Dąbrowskiego, ul. Hetmańskiej, al. Kopisto, ul. Lisa-Kuli, pl. Wolności, pl. Kilińskiego, ul. Podwisłocze, ul. Powstańców Warszawy. Łącznie odnowionych ma być 35 zatok. W przyszłym roku remont czeka pozostałe.
Krawężniki zostaną wymienione na profilowane półokrągłe i będą na tej samej wysokości co podłoga autobusu, aby pasażerowie komfortowo wsiadali i wysiadali z pojazdu. Zmieni się również nawierzchnia w zatokach. Zostanie wymieniona na betonową. Przebudowane zostaną chodniki i ścieżki rowerowe.
RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie, w związku ze zbliżającym się dniem 1 listopada wprowadza dodatkowe linie oraz poszerza rozkład jazdy jednej z obecnych linii.
31 pazdziernika i 2 listopada zostaną uruchomione dodatkowe kursy linii nr 15. Dodatkowo 1 listopada dostępne będą linie specjalne "A", "B", "C", "D", "F", "G", "H", "K", "M" i "S" kursujące do rzeszowskich cmentarzy.
Trasy i godziny kursowania poszczególnych linii:
„A”: Matuszczaka pętla (9.00 - 16.50) - cmentarz Wilkowyja (9.25 – 17.15) - z przystankami przy Podkarpacka Politechnika, Dąbrowskiego, Wydział Muzyki, Dąbrowskiego pawilony, Cieplińskiego, Piłsudskiego UW, Plac Wolności, Lwowska cmentarz,
„B”: Hetmańska-stadion (9.10 – 17.00) - cmentarz Wilkowyja (9.32 – 17.02) - z przystankami przy Hetmańska ZS Mech., Hetmańska przychodnia, Cieplińskiego, Piłsudskiego UW, Plac Wolności, Lwowska cmentarz,
„C”: Mikołajczyka pętla (9.05 – 16.55) - cmentarz Wilkowyja (9.30 – 17.20) - z przystankami przy Ofiar Katynia kładka, Wyzwolenia/ Ofiar Katynia, Wyzwolenia kościół, Okulickiego osiedle, Krakowska/Sportowa, Piłsudskiego UW, Plac Wolności, Lwowska cmentarz,
„D”: Obr. Poczty Gdańskiej pętla (8.55 – 17.05) - cmentarz Wilkowyja (9.21 – 17.11) - z przystankami przy Obrońców Poczty Gdańskiej, Wyzwolenia/Ofiar Katynia, Wyzwolenia kościół, Lubelska, Marszałkowska osiedle, Piłsudskiego UW, Plac Wolności, Lwowska cmentarz,
„F”: Wita Stwosza/Langiewicza (9.00 – 16.50) - cmentarz Wilkowyja (9.27 – 17.17) - z przystankami przy W. Stwosza kościół, Wyspiańskiego, Witosa lodowisko, Witosa Jedn. Wojskowa, Krakowska/Sportowa, Piłsudskiego UW, Plac Wolności, Lwowska cmentarz,
„G”: Kard. K Wojtyły (9.05 – 17.15) - cmentarz Wilkowyja (9.34 – 17.04) - z przystankami przy Kard. K. Wojtyły kościół, Miła Dom Kultury, Miła/Strażacka, Strażacka, Robotnicza cmentarz, Łukasiewicza pętla, Łukasiewicza/Krokusowa, Sikorskiego Katedra, Rejtana/Paderewskiego, Rejtana cmentarz, Lwowska cmentarz,
„H”: Bł. Karoliny (9.10 – 17.00) - cmentarz Wilkowyja (9.36 – 17.06) - z przystankami przy Bł. Karoliny/Sanocka, Bł. Karoliny/Strzyżowska, Witosa lodowisko, Witosa Jedn. Wojskowa, Krakowska/Sportowa, Piłsudskiego UW, Plac Wolności, Lwowska cmentarz,
„K”: Poselska pętla (9.30 – 17.00) - Słocińska pętla (9.30 – 17.00)
Rozpoczęcie kursu: Powst. Warszawy Dom Studenta do Słocińskiej – godz. 9.00
Rejtana Nowe Miasto do Poselskiej – godz. 9.00
z przystankami przy Budziwojska kapliczka, Jana Pawła II/Budziwojska, Jana Pawła II/ Zakątkowa Jana Pawła II OSP, Kwiatkowskiego hotel, Kwiatkowskiego/Jachowicza, Kwiatkowskiego/Koło, Kwiatkowskiego 05, Kwiatkowskiego/Strażacka, Kwiatkowskiego Dom Studenta, Powst. Warszawy Dom Studenta, Powst. Warszawy/Graniczna, Rejtana/Paderewskiego, Paderewskiego kościół, Słocińska cmentarz, Słocińska/Pileckich, Słocińska,
„M”: mjr. Kopisto Uniwersytet (9.00 – 16.50) - cmentarz Wilkowyja (9.24 – 17.14) - z przystankami przy Podwisłocze U. Skarbowy, Powst. Warszawy Dom Studenta, Powst. Warszawy/Graniczna, Rejtana/Paderewskiego, Rejtana cmentarz, Lwowska cmentarz,
„S”: Krakowska/Ceramiczna (9.00 - 17.10) - cmentarz Wilkowyja (9.26 – 17.16) - z przystankami przy Krakowska cmentarz, Krakowska/Mielecka, Krakowska galeria, Krakowska szpital, Krakowska/Sportowa, Piłsudskiego UW, Plac Wolności, Lwowska cmentarz,
Przystanki, na których będą zatrzymywać się autobusy linii specjalnych oznaczono tabliczką „Linia specjalna – znicz”.
W dniu 1 listopada 2017r. autobusy linii „A”, „B”, „C”, „D”, „F”, „G”, „H”, „M” i „S” – kursować będą co ok. 20 min. „K” – co ok. 45 min.
W dniach 31 października i 2 listopada br. uruchomione zostają dodatkowe kursy linii „15” w godz. ok. 10.30 – ok. 17.30 co ok. 20 min.
1 listopada br. w związku z zamknięciem ruchu na ul. Konfederatów Barskich, dla autobusów linii nr 1 i 11 ustanowione będą dwa przystanki przy Al. Żołnierzy I Armii WP. w kierunku Załęża (na odcinku od skrzyż. z ul. Morgową do skrzyż. z ul. Sieciecha).
Na liniach specjalnych obowiązują ceny biletów jak dla pozostałych linii miejskich, zachowują ważność wszystkie bilety okresowe (miesięczne sieciowe, trasowane, liniowe, pięciodniowe i semestralne) jak również uprawnienia do bezpłatnych i ulgowych przejazdów.
RZESZÓW. 8 Listopada rozpocznie się przebudowa przejścia kolejowego przy ul. Langiewicza. W związku z utrudnieniami zmianie ulegną trasy autobusów nr 10, 23 i 40.
Przebudowa przejścia kolejowego potrwa do 22 listopada do godz. 20. Zamknięcie przejścia spowodowane jest kompleksowym remontem, który zakłada wymianę nawierzchni na gumową, co znacznie zredukuje hałas podczas przejazdów.
Ponadto wymienione zostaną przęsła torowe oraz zostanie skrócony czas oczekiwania na przejazd przez przejście kolejowe.
Koszt inwestycji wynosi 1,2 mln zł. – informuje dyrektor Zakładu Linii Kolejowych w Rzeszowie, Mieczysław Borowiec.
W związku z przebudową zmianie ulegną trzy trasy linii MPK:
-nr 10
od Łukasiewicza do Langiewicza bloki autobusy pojadą trasą bez zmian, następnie ul. Chmaja, Boya Żeleńskiego i dalej trasą bez zmian,
od Bł. Karoliny do Wita Stwosza autobusy pojadą trasą bez zmian, następnie ul. Boya Żeleńskiego, Chmaja i dalej trasą bez zmian.
-nr 23
od Lubelskiej do Langiewicza bloki autobusy pojadą trasą bez zmian, następnie ul. Chmaja, Boya Żeleńskiego i dalej trasą bez zmian,
od Matuszczaka do Langiewicza (skrz. Witosa) autobusy pojadą trasą bez zmian, następnie ul. Boya Żeleńskiego, Chmaja i dalej trasą bez zmian.
-nr 40
od Łukasiewicza do W. Pola autobusy pojadą trasą bez zmian następnie ul. Boya Żeleńskiego i dalej trasą bez zmian,
od Bł. Karoliny do Wita Stwosza autobusy pojadą trasą bez zmian, następnie ul. Boya Żeleńskiego i dalej trasą bez zmian.
PzD91 pisze:DLaczego w tym mieście marnuejmy tyle pięniedzy na wiaty,
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości