[ul. Siemieńskiego] Nad Wisłokiem (Developres)

Opinie i komentarze odnośnie pomyślnie zakończonych inwestycji mieszkaniowych

Re: [ul. Siemieńskiego] Nad Wisłokiem (Developres)

Postautor: LeszekB » 11 paź 2017, 7:55

Wprowadziłem się w kwietniu, jak do tej pory dla bloku 22:
+ lokalizacja poza godzinami szczytu - bardzo szybki dojazd do centrum (od bloku na Plac Wolności - 3 min.)
+ cisza i spokój na weekendzie na tej ulicy (nie wspominam o swoim bloku bo ma dziedziniec, który poteguje kazdy dzwiek)
+ swietna oferta przy zakupie w tym bloku, cena za metr w okolicach 4600zl, garaz podziemny i komorka w cenie, nastepne bloki na tym osiedlu
pewnie juz nie beda tak atrakcyjne cenowo
+ jak na razie nie mam zastrzeżeń co do wykonczenia bloku
+ brak jakichkolwiek brzydkich zapachów od rzeki czy jakichs firm/zakładów w pobliżu
+ administracja osiedla szybko reaguje na zgloszenia

- brak infrastruktury osiedla
- nieuregulowany brzeg rzeki przy bloku
- wstrzymanie rozbudowy osiedla (i brak jasnych planow na przyszlosc)
- w godzinach szczytu korki, o konkretnych godzinach mega korki (zwlaszcza na zwezeniu pod wiaduktem, dojazd od bloku na Plac Wolnosci 30 min.)
- ogromne ilości owadów i pająków naraz w okresie letnim
- miejsca parkingowe przy bloku sa czesto zajmowane przez osoby trzecie (bank, urzad skarbowy, petenci tychże)

Chyba tyle :)
LeszekB
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 232
Na forum od: 14 cze 2016, 9:59

Re: [ul. Siemieńskiego] Nad Wisłokiem (Developres)

Postautor: gragar » 11 paź 2017, 9:05

Jeżeli ruszą z dokończeniem Wisłokostrady (a ruszą :P ),jeżeli zrobią lepszą przepustowość pod wiaduktem kolejowym (a zrobią :P )to nie będzie lepszego miejsca do zamieszkania, jeżeli chodzi o szybkość skomunikowania się z całym Rzeszowem.A owady o których piszesz :shock: świadczą tylko o tym ,że akurat w tym miejscu jest przyjazne środowisko ,bo by wyginęły bidaki w " zadżumionej "od syfiastego powietrza okolicy :lol: . Brzeg Wisłoka przy aktywnym działaniu mieszkańców w UM można ucywilizować jak i spowodować ,że pozostała infrastruktura się rozbuduje . Oby tylko Dewelopres ruszył z kontynuowaniem dalszego etapu osiedla ,bo faktycznie dla 2 bloczków szanse na fajny rozwój osiedla stają się mniejsze. Myślę ,że jeszcze w tym roku sprawa się wyjaśni .Czekamy więc na wieści od forumowiczów i dewelopera.
gaga
gragar
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 204
Na forum od: 16 lut 2016, 20:21

Re: [ul. Siemieńskiego] Nad Wisłokiem (Developres)

Postautor: LeszekB » 11 paź 2017, 9:26

Z tymi owadami to bywa i tak - zdjęcie od jednego z mieszkańców :)
Załączniki
19511587_1763612393652248_8965750242926303635_n.jpg
19511587_1763612393652248_8965750242926303635_n.jpg (78.98 KiB) Przeglądany 6136 razy
LeszekB
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 232
Na forum od: 14 cze 2016, 9:59

Re: [ul. Siemieńskiego] Nad Wisłokiem (Developres)

Postautor: gragar » 11 paź 2017, 12:01

LESZKU B,,,, z tymi owadami to bywa tak ,że ja mieszkając w prywatnym domku z dala od zakładów ,rzeka też w odległości większej niż na Siemieńskiego,,,, latem jak bym włączyła światło i otworzyła okno, też cały sufit mam w małych muszkach. Są to jednodniowe stworki które jak mają swój czas wylęgu to tak pędzą do światła . Podobne są do mszyc ,całkiem nie szkodliwe a obecne wszędzie ,gdzie jest kawałek przyrody ,,,nie betonu . Więc jak ma się upodobanie do zieleni, rzeki i natury ,to te bidne muszki można też raz w roku stolerować :P .A poza tym małym szczegółem myślę ,że osiedle Nad Wisłokiem jest super alternatywą dla tych, co chcą mieszkać w centrum i równocześnie w otoczeniu zieleni i spokoju... takie lokalizacje nad rzekami na całym świecie mają najlepsze notowania,oczywiście jeżeli wykluczy się teren zalewowy a tego na Siemieńskiego nie macie się co obawiać...pozdrawiam :)
gaga
gragar
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 204
Na forum od: 16 lut 2016, 20:21

Re: [ul. Siemieńskiego] Nad Wisłokiem (Developres)

Postautor: LeszekB » 11 paź 2017, 13:42

Oczywiscie, ze tak, ciesze sie, ze tam wlasnie kupilem mieszkanie a nie na projektancie czy architektow czy w naszym gaju, z niecierpliwoscia czekam na zagospodarowanie osiedla.
LeszekB
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 232
Na forum od: 14 cze 2016, 9:59

Re: [ul. Siemieńskiego] Nad Wisłokiem (Developres)

Postautor: PzD91 » 14 paź 2017, 10:21

Nikoś pisze:Od samego początku lokalizacja tej inwestycji to nie wypał i tyle w temacie. Cięzko będzie znaleźć tu chętnych na kolejne mieszkania jeśli są w ofercie w całym mieście o wiele lepsze mieszkania/ lokalizacje.

Przecież to jedna z lepszych lokalizacji w Rzeszowie. :shock:
Awatar użytkownika
PzD91
Maniak
Maniak
 
Posty: 1590
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Siemieńskiego] Nad Wisłokiem (Developres)

Postautor: Nikoś » 14 paź 2017, 11:06

PzD91 pisze:Przecież to jedna z lepszych lokalizacji w Rzeszowie
Serio ? :lol: jesli mam do wyboru Slocine, nawet na Karoliny a tu to dziękuje Koral, Alima, Wisłok i była zajezdnia mpk i pare hurtowni no to faktycznie fajna miejscówka.
Może i blisko centrum ale z w/w miejsc autem to max 10 minut i jestem w centrum jak coś
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2322
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: [ul. Siemieńskiego] Nad Wisłokiem (Developres)

Postautor: PzD91 » 14 paź 2017, 17:10

^^
Tylko, że za 10 lat z Rocha będziesz 20 minut wyjeżdzał ;) Zresztą pewnie już teraz są problemy z wyjazdem z Rocha w godzianch szczytu. No i bez auta jesteś uziemiony praktycznie.

Gerber to troche nie tam, zajezdni też tam nie ma już. Po drugiej stronie ulicy Siemieńskiego jest ładny kawałek ziemi pod zabudowę i pewnie coś tam się wyklaruje za pare lat i jeśli powstanie dalsza cześć osiedla Developresu to będzie to calkiem fajne miejsce.
Awatar użytkownika
PzD91
Maniak
Maniak
 
Posty: 1590
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Siemieńskiego] Nad Wisłokiem (Developres)

Postautor: Doniek » 15 paź 2017, 8:42

Ja sie zgadzam z Nikosiem. Nie ma nad czym piać z zachwytu. Nie każdy chce sie pchać do centrum, szczególnie ten który tu całe życie mieszkał. 20min powiadasz? Gdzie byś nie mieszkał w Rzeszowie i chcial przejechac przez miasto w godzinach szczytu to i tak postoisz. Tak to 5min do centrum traktujecie jakby każdy był urzędnikiem i pracował w UW ;) można dobrze mieszkać na obrzeżach i wcale nie trzeba sie pchać do miasta. Zaraz ktoś wyskoczy, że dzieci do szkoły i takie tam - otoż nie każdy je ma, a jeśli już nawet to istnieja placówki szkolne na obrzeżach...
A co do samej ulicy Siemieńsiego - pracowałem w tamtej okolicy pare lat temu i mega sie dziwilem, że stawiaja tam blok a jeszcze bardziej ludziom którzy kupili tam mieszkania ;)
Doniek
Maniak
Maniak
 
Posty: 1355
Na forum od: 13 mar 2017, 23:32

Re: [ul. Siemieńskiego] Nad Wisłokiem (Developres)

Postautor: PzD91 » 15 paź 2017, 13:42

Tak to 5min do centrum traktujecie jakby każdy był urzędnikiem i pracował w UW


Nic takiego nie sugeruje. Ale jednak większość miejsc pracy jest w szeroko rozumianym centrum. Gdzie znajdziesz pracę w Budziwoju, Bziance czy Białej ? Ja nie mówie, że wszyscy mają mieszkać w centrum miasta, bo to jest niemożliwe. Mówie o tym, że rościąganie miasta a nie zagęszczająć go jest niekorzystne, ze względu na: ciągłą potrzebe rozbudowy infrastruktury drogowej, wodociągi, światłowody itd. To nie jest tanie. Brak możliwości poprowadzenia jakielkowiek sensownej komunikacji zbiorowej, bo przy małym zageszczeniu ludności zwyczajnie sie to nie opłaca, co wiąże się z tym, że większość jest zmuszona korzystać z samochodu, co wiąże się z tym, że ciagle zaczyna brakować miejsc parkingowych, które trzeba ciągle budować, co nei jest tanie... ;) Proces suburbanizacji jest znany od dawna i władze miast walczą z tym procesem. Rzeszów póki co jest średnio-małym miasteczkiem i to wszystko o czym piszę dopiero zaczyna być widoczne.
Awatar użytkownika
PzD91
Maniak
Maniak
 
Posty: 1590
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości