Poszerzenie granic Rzeszowa

Opinie, komentarze, propozycje, sugestie dotyczące Rzeszowa.

Re: Poszerzenie granic Rzeszowa

Postautor: pisul » 16 lut 2015, 2:54

Krasne raczej nie połączy się z Rzeszowem.

Są nieoficjalne wyniki konsultacji przeprowadzonych w gminie Krasne w sprawie przyłączenia tej gminy do Rzeszowa.
...
Wyniki konsultacji ws połączenia gminy Krasne z Rzeszowem... za połączeniem 1201 przeciwko połączeniu 2028 razem głosowało 3229 osób(na 12.815)
Za 37% przeciw 63%


Konsultacje były przeprowadzone wyjątkowo rzetelnie, gdyż głosowanie odbyło się w sposób tajny i powszechny (polegało na wrzucaniu karty do urny), a frekwencja wyniosła ok. 40%.
To praktycznie oznacza, że połączenia nie będzie...
Andzej Dec


Zródło: http://rzeszow-news.pl/krasne-raczej-polaczy-sie-rzeszowem/

Czyli już wszystko wiadomo. Chociaż w 100% trzeba zaczekać na wypowiedz i działanie prezydenta. Jednak jest postęp bo ostatnio dużo więcej było przeciwko połączeniu. Więc pewnie za 2 lata będzie 50/50%
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Poszerzenie granic Rzeszowa

Postautor: swiety » 16 lut 2015, 15:41

Prawie 40% za przyłączeniem to i tak dobry wynik. Myślałem, że proporcje będą coś w stylu 20/80 na nie. Może, jakby więcej młodych ludzi się zmotywowała to było by 50/50.
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2941
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Poszerzenie granic Rzeszowa

Postautor: pisul » 16 lut 2015, 22:03

Jest jak przewidywałem. To jeszcze nie koniec za 2 lata...

...Jeszcze w tym miesiącu rozpoczną się konsultacje w drugiej gminie – Trzebownisko. Obie Rzeszów chce przyłączyć do miasta. Już po raz kolejny. Ratuszowi nie udało się przekonać do Rzeszowa mieszkańców gminy Krasne, mimo obietnic, że po przyłączeniu obie gminy na inwestycje dostaną po 130 mln zł.
Ratusz uważa, że wyniki niedzielnych konsultacji w gminie Krasne, choć niekorzystne dla Rzeszowa, nie są już tak złe, jak w poprzednim roku.
- Świadomość mieszkańców trochę się zmienia. Coraz więcej ludzi jednak jest przekonanych, że połączenie dwóch gmin z Rzeszowem byłoby naprawdę dobrym rozwiązaniem. I to nie tylko dla Rzeszowa, ale przede wszystkim dla tych gmin. W przyszłości, za rok, może za dwa lata, jest raczej nieuniknione, że te gminy będą musiały się połączyć z Rzeszowem – mówi Maciej Chłodnicki. (rzecznik prezydenta Rzeszowa)...


zródło: http://rzeszow-news.pl/ratusz-gminy-krasne-trzebownisko-2-lata-beda/#comment-14208
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Poszerzenie granic Rzeszowa

Postautor: PzD91 » 17 lut 2015, 11:27

Po co oni chcą przyjąć Malawe, Palikówke czy Strażów? Bo argument, że ludzie stamtąd pracują w Rze jest mocno naciągany, takim tokiem myślenia można by przyjąć do Rzeszowa 1/4 Podkarpacia. Krasne jeszcze można zrozumieć, bo pasuje w miarę patrząc na mapę, dodatkowo są tam hipermarkety itp. Moim zdaniem do Rzeszowa powinniśmy raczej przyłączyć na tereny na północ, czyli do A4.
Awatar użytkownika
PzD91
Maniak
Maniak
 
Posty: 1590
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Poszerzenie granic Rzeszowa

Postautor: pisul » 17 lut 2015, 16:35

Włodarze gmin które w których rozważa się połącenie straszą swoich mieszkańców. I przedstawiają ten pomysł jako fanaberie prezydenta Rzeszowa czy jakiś ewenement. Ale czy jest się czego bać? I nie my jesteśmy pierwsi i pewnie nie ostatni którzy chcą dla pieniedzy sie powiększyć:

Zielona Góra
Od 1 stycznia 2015 r Zielona Góra jest szóstym największym polskim miastem. Pod względem powierzchni wyprzedzi Gdańsk i Poznań i uplasuje się tuż za Wrocławiem. Wszystko za sprawą połączenia miasta i gminy.

Obrazek

zródło: http://www.tvn24.pl/poznan,43/zielona-gora-bedzie-wieksza-niz-poznan-i-gdansk,454974.html

Poznań
Poznań mniejszy tylko od Warszawy? Prezydent chce powiększyć miasto... Zyskaliby finansowo
Jak pokazuje przykład Zielonej Góry, w której od 1 stycznia doszło do połączenia miasta z gminą, takie rozwiązanie może przynieść dodatkowe fundusze. Jak wyliczył Jaśkowiak, na przyłączeniu tylko jednej gminie, przez pierwsze pięć lat, Poznań mógłby liczyć na dodatkowe niemal 100 mln złotych.

Jego zdaniem dziś granice między Poznaniem a niektórymi miejscowościami są sztuczne.

Obrazek

zródło: http://www.tvn24.pl/jacek-jaskowiak-chce-powiekszyc-poznan,515780,s.html

Rzeszów
Obrazek
Więc Rzeszów nie robi nic nienaturalnego. Prawdopodobnie już przy otwarciu mostu w Rzeszowie będzie lobbowany projekt powiększenia miast już u ministra i nowego prezydenta RP z pominięciem gmin. Jak to mówił rzecznik i tak gminy zostaną wchłonięte. Tylko czas działa już na niekorzyść tych gmin bo za czas jakiś może już nie być pieniędzy.
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Poszerzenie granic Rzeszowa

Postautor: Voldi » 17 lut 2015, 19:04

Pisul jakie ty pierdoly gadzasz... Nikt nikogo nie straszy! :)
Jak roznosiła pani ankiety z gminy to tylko podała, uśmiechnęła się, powiedziała do widzenia i wyszła. Natomiast, gdy dzień po niej roznosiła pani z powiatu rzeszowskiego te same ankiety to pomimo, że powiedziałem, że taką już dostałem musiała coś wtrącić: " Zachęcam do glosowania ZA. Bedzie to korzystne" Gówno to babe obchodzi co zaznacze i nie musi mi podpowiadać. Co do artykułu o to tak jak mówiłem :) Mieszkańcy są na nie, dlatego kusza kasą i mln na inwestycje. Jeśli będą dalej na "nie" to tym razem prezydent Komorowski załatwi poszerzenie miasta. Ferenc ostatnio to jego ulubieniec. Prezydent Rzeszowa włazi mu za przeproszeniem w tyłek ostatnio. "Selfi", otwarcie alei wyzwolenia, Komor zaproszony jest już na otwarcie mostu... klepią się po plecach. Tylko jeśli wydrą tereny siłą "to zabraknie pieniedzy na inwestycje" czyli nic nie zamierzają nowego zrobić. KASA KASA KASA. Tylko to sie liczy, dla Rzeszowa.

No więc drodzy rzeszowiacy. Za niedługo Trzebownisko i jego mieszkańcy będą Rzeszowem. Odtrąbcie swój sukces, bo ja żadnego nie widzę. Zobaczycie, że po połączeniu z Rzeszowem w tej okolicy nic się dziać nie będzie. Pozdrawiam
Voldi
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 93
Na forum od: 18 sty 2015, 13:47

Re: Poszerzenie granic Rzeszowa

Postautor: PzD91 » 17 lut 2015, 22:18

@pisul: Nie wydaje Ci sie takie przyłączenie kuriozalne? Popatrz jak ta mapa wyglada, dołączenie de facto powierzchni drugiego Rzeszowa do miasta z jednej (północnej ) strony, moim zdaniem nie tedy droga. Przyłączanie całych gmin jest bez sensu, nie widze zeby mało było terenów wolnych obecnie w Rzeszowie pod bloki czy jakies wieksze zakłady. Na przykład ul. Lubelska, jadąc od strony Rze po lewej strony łąki niezagospodarowane. na dworzysku sarny biegają i kilku chłopa robi rowy pod rury, ile to już lat temu Ferenc chwalił się super mega SSE, a mija rok za rokiem i gowno sie dzieje za przeproszeniem. Jestem za powiększaniem się Rzeszowa ale z głową, tak żeby Rzeszów wyglądał na miasto a nie żeby się neidługo okazało, że w okolicach geograficznego centrum miasta stały domy ze strzechy czy cos w tym styly.

EDIT: Moim zdaniem jedynym motywem przyłączenia tych wiosek jest taki, żeby Tadek mógł ogłosić kolejny sukces typu ponad 200 k mieszkańców, 3x wieksza powierzchnia za czasów swojego panowania .
Awatar użytkownika
PzD91
Maniak
Maniak
 
Posty: 1590
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Poszerzenie granic Rzeszowa

Postautor: pisul » 17 lut 2015, 22:48

Dla mnie bez różnicy czy miasto się powiększy czy nie. Stracą tylko te gminy które nie dostaną 130 mln zł na inwestycje. Jak czytam że oni mają jakieś symboliczne pieniądze na inwestycje to ogarnia mnie pusty śmiech. Rzeszów zawsze sobie da rade patrząc jak pozyskuje pieniądze. Z tym przyłączeniem gdyby to ode mnie zależało to patrząc na mapke przyłączyłbym tylko lotnisko i kawałek z autostradą A4. Całość może generować duże koszty i być obciążeniem dla obecnego miasta. Kilka nowych lini mpk kilkadziesiąt nowych przystanków... to już są miliony a gdzie wymiana znaków z nazwą ulicy i miasta itd. Tylko tym zajmują się mądrzejsi ode mnie. Może oni wiedzą więcej?

Teraz wygląda na to że Trzebownisko i Krasne na złość mamie chce sobie odmrozić uszy. Mamie to nie zaszkodzi i tego się trzymajmy.

Mały przykład:
PUP Rzeszów: Chcesz założyć firmę? Możesz dostać 22 tys. zł. Po pieniądze mogą sięgnąć osoby tylko zarejestrowane w PUP w Rzeszowie

Pisać dalej?
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Poszerzenie granic Rzeszowa

Postautor: swiety » 17 lut 2015, 23:38

Z jednej strony szkoda tych mln, które dostaje się za przyłączenie całych gmin. Z drugiej strony przyłączenie niektórych wiosek to narażanie się na pośmiewisko.

Z gminy Krasne warte przyłączenia są tylko Krasne i ewentualnie Malawa. Strażów i Palikówka to totalna głupota - wioski które wsią pozostaną przez najbliższe stulecia.
W przypadku Trzebowniska podobnie - warte przyłączenia tereny Trzebowniska, Zaczernia, Nowej Wsi, Jasionki, Tajęciny - odpada Łąka, Wólka, Stobierna.
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2941
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Poszerzenie granic Rzeszowa

Postautor: Glover » 20 lut 2015, 12:26

swiety pisze:Z jednej strony szkoda tych mln, które dostaje się za przyłączenie całych gmin. Z drugiej strony przyłączenie niektórych wiosek to narażanie się na pośmiewisko.


Niby tak, ale jak popatrzeć na tę mapkę powiększonego Poznania to gwarantuję że tym samym w nowej aglomeracji przybyłoby ze 20 kurników wielkopowierzchniowych i z 10 dużych chlewni :lol: Mam dobrze "zjeżdżone" i poznane te tereny wokół Poznania.
Glover
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 88
Na forum od: 24 lis 2014, 13:03
Lokalizacja: Słocina

PoprzedniaNastępna

Wróć do Dyskusje o Rzeszowie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości