Rower miejski

Ścieżki rowerowe, rowery miejskie, aktualności dotyczące rowerzystów itp.

Re: Rower miejski

Postautor: maks » 10 cze 2017, 0:00

maks
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 3542
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Re: Rower miejski

Postautor: Frodo907 » 10 cze 2017, 10:53

Na tym panelu nie byłem.
Samych elektrycznych rowerów tez nikt nie prezentował.
Sceptycznie tez podchodzę do ich zaistnienia wobec monopolistycznej pozycji PGE.
Owszem, elektryki należy brać pod uwagę szczególnie pod katem zainteresowania rowerem publicznym osób starszych, oraz przy rowerach towarowych które już w Krakowie zaczynaj być pewna alternatywa dla samochodów.
Obrazek
Awatar użytkownika
Frodo907
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 879
Na forum od: 08 lip 2015, 19:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Rower miejski

Postautor: maks » 18 lip 2017, 22:04

– Turyści pytają nas, czy te rowery to jakiś rodzaj wystawy lub sztuki współczesnej – mówi Daniel Kunysz, szef stowarzyszenia Rowery.Rzeszów.pl. We wtorek w ratuszu złożył wniosek, by miasto usunęło stacje wypożyczania miejskich rowerów obsługiwanych przez firmę RoweRes.


http://rzeszow-news.pl/rowerzysci-usuna ... zace-foto/
maks
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 3542
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Re: Rower miejski

Postautor: arturtradecd » 02 sty 2018, 21:23

Wiadomo już kiedy w Rzeszowie będzie normalna wypożyczalnia rowerów ? W każdy innym mieście rower miejski bije rekordy popularności, czy naszego miasta nie stać na taki "luksus" ?
arturtradecd
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 22
Na forum od: 08 sty 2017, 13:11

Re: Rower miejski

Postautor: Kristoff » 02 sty 2018, 22:58

Za to są piękne ozdoby świąteczne i podświetlane drzewka na cieplińskiego! :D
Awatar użytkownika
Kristoff
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 255
Na forum od: 01 lip 2014, 22:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Rower miejski

Postautor: Frodo907 » 03 sty 2018, 16:16

Właśnie testuje kolejna platformę która może zostać rowerem miejskim w Rzeszowie. Sama nazwa poprawnie powinna brzmieć "Rower publiczny" gdyż nazwa miejski odnosi się to rodzaju konstrukcji tak jak np. MTB, full, dirt, przełaj, szosa, BMX.
Testowałem już SOBI które jako "Wawelo" jeździ w Krakowie.
Obrazek,
Obrazek,
Obrazek

teraz testuję pojazd firmy "Roovee",
Obrazek, Obrazek, Obrazek

Mam info że jak była ostatnio prezentacja projektu WiM System z Rometem to pani Mac takie rzeczy plotła że vice Ustrobiński jej głos zabrał. Wiem też ze ZTM obawia się popularności roweru publicznego i widzi w nim konkurencje która zabierze mu pasażerów. Takie info poszło z Szczecina za 2016 rok. Ja bardziej widziałbym zagrożenie spadkiem pasażerów poprzez budowanie kolejnych udogodnień dla kierowców samochodów jak np. prawoskręty przy rondzie Dmowskiego.
Obrazek
Awatar użytkownika
Frodo907
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 879
Na forum od: 08 lip 2015, 19:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Rower miejski

Postautor: jasiop » 03 sty 2018, 20:22

Mam info że jak była ostatnio prezentacja projektu WiM System z Rometem to pani Mac takie rzeczy plotła że vice Ustrobiński jej głos zabrał.

Kiedy coś takiego miało miejsce ?
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1440
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: Rower miejski

Postautor: Frodo907 » 03 sty 2018, 23:02

Chyba gdzieś w grudniu. Jakaś konferencja na temat e-mobilności była. Dotyczyła głównie autobusów i samochodów.
Obrazek
Awatar użytkownika
Frodo907
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 879
Na forum od: 08 lip 2015, 19:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Rower miejski

Postautor: Ole » 05 sty 2018, 11:13

Taka "sztuka budowlana" straszy w centrum Rzeszowa od lat
- Tuż przy al. Piłsudskiego, a dokładnie na skwerze im. ks. Józefa Hermana Osińskiego w Rzeszowie, taka "sztuka budowlana" straszy od lat - napisał do "Wyborczej" pan Tomasz i na dowód przysłał zdjęcie przedstawiające kilka obskurnych betonowych płyt położonych na rozkopanej ziemi.

- Betonowe płyty, których zdjęcie przesłał czytelnik, prawdopodobnie mają służyć wzmocnieniu dwóch słupów, na których zawieszony jest wielki billboard - słyszymy od naszego fotoreportera, który pojechał na miejsce.

Obskurne betonowe płyty
Płyty już od kilku lat zalegają przy skwerze im. ks. Józefa Hermana Osińskiego w Rzeszowie. Co więcej - jak twierdzi nasz fotoreporter - przy większym powiewie wiatru słychać, jak oba billboardowe słupy się ruszają. Mogą zagrażać bezpieczeństwu przechodzących obok ludzi. Ponadto te betonowe płyty nie wyglądają za pięknie. Są obdrapane, na zewnątrz wychodzą elementy ich zbrojenia, a ziemia wokół przypomina rozkopany kopiec kreta.

Miasto zajmie się sprawą
Zadzwoniliśmy w tej sprawie do ratusza. - Musimy ustalić, kto jest właścicielem tego terenu. Jeśli okaże się, że miasto, natychmiast sprawą się zajmiemy. Jeśli zaś będzie to teren prywatny, skontaktujemy się wówczas z jego właścicielem i poprosimy o uprzątnięcie tego miejsca - zapewnia Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta. Do sprawy wrócimy.


http://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34 ... -foto.html

Dlaczego w tym temacie o tym piszę ? bo teren jest miasta a bilbord stoi przy stacji RoweRes a sztukaterię stworzył jej operator.
Mam nadzieję że te stacje postoju złomu rowerowego znikną jak najszybciej bo się z nas śmieją.
Załączniki
Obskurne-betonowe-plyty-na-skwerze-ks--Jozefa-Osin.jpg
Obskurne-betonowe-plyty-na-skwerze-ks--Jozefa-Osin.jpg (148.42 KiB) Przeglądany 5357 razy
---- Regulamin Forum Rzeszowskich Inwestycji ----> https://inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=10&t=766
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 2139
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: Rower miejski

Postautor: LukaszRogala » 05 sty 2018, 12:48

Na tym rowerze chyba raz mi się udało pojechać. Potem tylko widziałem że stały i marniały. Może te słynne sieci które obsługują rower miejski np. w Warszawie czy Lublinie zainteresowałyby się inwestycją w Rzeszowie?
Awatar użytkownika
LukaszRogala
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 112
Na forum od: 22 lip 2015, 6:39
Lokalizacja: Warszawa/Rzeszów

PoprzedniaNastępna

Wróć do Infrastruktura rowerowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość