[ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projektant)

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Postautor: JanzRzeszowa » 19 maja 2017, 14:24

Pan_Piotr pisze:Panie JanzRzeszowa, widzę, że zna się Pan na nowych inwestycjach. Jak Pan uważa, kiedy zostaną oddane bloki Projektanta nr 12 i 13? Pozostało dokończenie elewacji dołem oraz wykończenie szkłem balkonów. W środku pozostały klatki, a w mieszkaniach grzejniki, parapety drzwi itp.

Z tego co piszesz, a nie byłem w tych blokach, to ok. 2 mies moim zdaniem i potem odbiory...
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Postautor: JanzRzeszowa » 19 maja 2017, 14:30

Witamy w świecie Admy i jej opóźnień...u nas także wykonawca miał 2 miesięczny poślizg, a pogoda była jak żyleta w 2015r.
Na b2 i b3 powinniście dopilnować sobie jakości wykonania. Korzystać z możliwości wchodzenia na budowę i zwracania uwagi kier robót. Potem będzie za późno.
Nie widać ode mnie, ale czy dach udało im się "zamknąć" przed ulewami na b2 i b3?
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Postautor: Pan_Piotr » 19 maja 2017, 19:04

JanzRzeszowa pisze:
Pan_Piotr pisze:Panie JanzRzeszowa, widzę, że zna się Pan na nowych inwestycjach. Jak Pan uważa, kiedy zostaną oddane bloki Projektanta nr 12 i 13? Pozostało dokończenie elewacji dołem oraz wykończenie szkłem balkonów. W środku pozostały klatki, a w mieszkaniach grzejniki, parapety drzwi itp.

Z tego co piszesz, a nie byłem w tych blokach, to ok. 2 mies moim zdaniem i potem odbiory...


Czy jakiekolwiek prace w mieszkaniu we własnym zakresie przed odbiorem technicznym są możliwe? O takim odbiorze jest się zawiadamiany, czy lepiej samemu pytać?
Pan_Piotr
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 62
Na forum od: 09 mar 2017, 17:19

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Postautor: JanzRzeszowa » 20 maja 2017, 9:38

Pan_Piotr pisze:
JanzRzeszowa pisze:
Pan_Piotr pisze:Panie JanzRzeszowa, widzę, że zna się Pan na nowych inwestycjach. Jak Pan uważa, kiedy zostaną oddane bloki Projektanta nr 12 i 13? Pozostało dokończenie elewacji dołem oraz wykończenie szkłem balkonów. W środku pozostały klatki, a w mieszkaniach grzejniki, parapety drzwi itp.

Z tego co piszesz, a nie byłem w tych blokach, to ok. 2 mies moim zdaniem i potem odbiory...


Czy jakiekolwiek prace w mieszkaniu we własnym zakresie przed odbiorem technicznym są możliwe? O takim odbiorze jest się zawiadamiany, czy lepiej samemu pytać?


Przeczytaj początek wątku, tam sporo jest na ten temat.
Wspomnę tylko, że oficjalnie nie masz prawa przebywać na budowie, jednak możesz zlecić przed odbiorami, wskazanemu przez kier budowy, podwykonawcy pewne prace wykończeniowe. Dalej już sam dedukuj.
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Postautor: scorpo33 » 21 maja 2017, 18:16

Ale o ile pamiętam w umowie dot. 13 jest termin odbioru czerwiec 2018. Nie wierze żeby niemal rok wcześniej oddawali. Coś to za szybko. Pozdrawiam
scorpo33
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 16
Na forum od: 29 gru 2016, 12:35

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Postautor: Santinel » 21 maja 2017, 21:15

scorpo33 pisze:Ale o ile pamiętam w umowie dot. 13 jest termin odbioru czerwiec 2018. Nie wierze żeby niemal rok wcześniej oddawali. Coś to za szybko. Pozdrawiam



Jeżeli spółdzielnia załatwi temat przyłączy mediów to na 100% oddadzą. Idź popytaj do spółdzielni to się dowiesz. Moim zdaniem wczesna jesień 2017 jest jak najbardziej realna. W środku nie ma jeszcze wylewek, tynki są w mieszkaniach i na klatkach. Instalacje zrobione. Z zewnątrz, tak jak widać czyli końcówka. Wygląda to na pewno lepiej czasowo niż u Admy ;)
Najbardziej ciekawy jestem tematu różnic w powierzchni mieszkań, które chyba będą większe niż te 2m2.
Santinel
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 90
Na forum od: 14 maja 2016, 19:45

ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektant)

Postautor: Mariusz19 » 22 maja 2017, 11:44

UWAGA APEL OBYWATELSKI
Szanowny Panie JanzRzeszowa,
Obserwując Pana wpisy widzę, że Pan się przejmuje sprawami Naszego Osiedla, ja również i w związku z tym chciałem podzieli się i zachęcić Wszystkich do wsparcia pomysłów, które powinny polepszyć Nasze mieszkanie na Osiedlu. One się już przewijały kiedyś. Wiem jak to zrobić ale potrzebuje Waszego wsparcia. Może by tak zrobić akcję, bo widziałem, że Pan to potrafi , a ja sam niewiele wskóram, ale z waszym poparciem będziemy mogli się przebić i dzięki temu uda się żeby Pan Prezydent wykonał na osiedlu infrastrukturę, a szczególnie to :
- wybudował dodatkowo na osiedlu Żłobek i Przedszkole – proponuję lokalizację przy ulicy Iwonickiej bo brakuje miejsc, a mieszkańcy Osiedla muszą wozić dzieci po całym mieście w godzinach szczytu;
-wykonał drogę od ulicy Odżykońskiej do ulicy Dębickiej tj. przedłużył ulicę Bł.Karoliny do ulicy Dębickiej, aby po wybudowaniu przez Dewelopera Pawilonu handlowego nie jeżdżono nam ulicami osiedlowymi pod oknami;
-wybudował 2-gi pas ulicy Bł.Karoliny od ulicy Strzyżowskiej ( Ronda) do ulicy Odrzykońskiej, powinno to przecież zlikwidować korki, szczególnie te poranne;
Wszyscy mieszkańcy Osiedla powinni pisać emaile w tych sprawach do:
1)Prezydent Miasta Rzeszowa umrz@erzeszow.pl
2)Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Dec andrzej.dec.rzeszow@gmail.com
Albo brm@erzeszow.pl , głowny email Rady Miasta Rzeszowa
3)Miejskie Zarząd Dróg sekretariat@mzd.erzeszow.pl
Im więcej napiszemy emaily tym szybciej to Nam zrobią. Naprawdę to działa. Zapchajmy im skrzynki email wiadomościami, a zobaczycie że się zaraz znajdą na to pieniądze i szybko zrobią przetargi.
Płacimy podatki w mieście więc niech Nam miasto zrobi drogi.
Wielka Prośba do wszystkich Mieszkańców, podejmijcie taką inicjatywę, zacznijcie pisać albo zacznijcie dzwonić. Razem możemy więcej.
Mariusz19
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 25
Na forum od: 23 lut 2017, 13:57

Re: ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektant

Postautor: JanzRzeszowa » 22 maja 2017, 13:03

Mariusz19 pisze:UWAGA APEL OBYWATELSKI
Szanowny Panie JanzRzeszowa,
Obserwując Pana wpisy widzę, że Pan się przejmuje sprawami Naszego Osiedla, ja również i w związku z tym chciałem podzieli się i zachęcić Wszystkich do wsparcia pomysłów, które powinny polepszyć Nasze mieszkanie na Osiedlu. One się już przewijały kiedyś. Wiem jak to zrobić ale potrzebuje Waszego wsparcia. Może by tak zrobić akcję, bo widziałem, że Pan to potrafi , a ja sam niewiele wskóram, ale z waszym poparciem będziemy mogli się przebić i dzięki temu uda się żeby Pan Prezydent wykonał na osiedlu infrastrukturę, a szczególnie to :
- wybudował dodatkowo na osiedlu Żłobek i Przedszkole – proponuję lokalizację przy ulicy Iwonickiej bo brakuje miejsc, a mieszkańcy Osiedla muszą wozić dzieci po całym mieście w godzinach szczytu;
-wykonał drogę od ulicy Odżykońskiej do ulicy Dębickiej tj. przedłużył ulicę Bł.Karoliny do ulicy Dębickiej, aby po wybudowaniu przez Dewelopera Pawilonu handlowego nie jeżdżono nam ulicami osiedlowymi pod oknami;
-wybudował 2-gi pas ulicy Bł.Karoliny od ulicy Strzyżowskiej ( Ronda) do ulicy Odrzykońskiej, powinno to przecież zlikwidować korki, szczególnie te poranne;
Wszyscy mieszkańcy Osiedla powinni pisać emaile w tych sprawach do:
1)Prezydent Miasta Rzeszowa umrz@erzeszow.pl
2)Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Dec andrzej.dec.rzeszow@gmail.com
Albo brm@erzeszow.pl , głowny email Rady Miasta Rzeszowa
3)Miejskie Zarząd Dróg sekretariat@mzd.erzeszow.pl
Im więcej napiszemy emaily tym szybciej to Nam zrobią. Naprawdę to działa. Zapchajmy im skrzynki email wiadomościami, a zobaczycie że się zaraz znajdą na to pieniądze i szybko zrobią przetargi.
Płacimy podatki w mieście więc niech Nam miasto zrobi drogi.
Wielka Prośba do wszystkich Mieszkańców, podejmijcie taką inicjatywę, zacznijcie pisać albo zacznijcie dzwonić. Razem możemy więcej.


Dobrze, że znalazła się następna osoba (jak mniemam przemyślałeś pewne rzeczy), która utożsamia się z problemami tego osiedla. Poruszasz 3 kwestie., które już sygnalizowałem.
1. poszerzenie Karoliny - tu niestety przegrywamy sprawę ze względu na nikłą siłę przebicia i brak zainteresowania mieszkańców czy potencjalnych mieszkańców. Dodatkowo jeszcze "przelicytowano nas" ostatnio rondem na Strzyżowskiej, które utrudnia nam ruch dojazdowy w imię mniejszej grupy z osiedla Kotuli, które od lat nie jest rozwojowe. Ale zebrali 2800 podpisów z funduszu obywatelskiego i przeforsowali budowę na 2,5 mln rondka. (Robimy się powoli krainą rondek, bo za chwilę będziemy mieli Pleśniarowicza, a w ciągu komunikacyjnym osiedla jest jeszcze rondko Inki).Pomogła im w tym radna Kazimierczak, która Przybyszówką, jak widać, mało się przejmuje w imię walki politycznej z innym radnym.
Mamy w tej chwili dwa osiedla z pierwszeństwem włączania się do ruchu w stosunku do nas (Krakowska Pd i Kotuli), które demograficznie i komunikacyjnie są stabilne. Natomiast cała Przybyszówka i część Kotuli wjeżdża do centrum ulicą Karoliny. Ta część to najdynamiczniej rozbudowująca się połać miasta. W ciagu 3-5 lat (od 2015r.) przybędzie tam ok 2000 tys lokali, które generują demografię na poziomie 5500-6000 osób i ok, 3500-4000 tys samochodów dodatkowo.
Czy ktoś to przewiduje w UM Rzeszów jakie konsekwencje to rodzi? NIE!!!, A Ferenc jak w ubiegłym roku poruszałem te sprawy, zbył mnie. Karoliny nie będzie poszerzona, a jest ostatnio nawet zawężona. Ostatnio pojawił sie parking na wysokości kościoła, gdzie ludzie w niedzielę notorycznie parkują na zakazie obok parkingu. Zamiast szerokiej arterii zawężają nam przejazd i przyhamowują.
2. Przebicie do Pańskiej z Karoliny. Pisałem o tym, że najprawdopodobniej powstanie niebawem, ale ma to sens perspektywiczny jak poszerzą Pańską czego nie robią, bo są protesty.
3. Przedszkole i żłobek. Tu Ferenc zupełnie wtopił z urzędnikami. No może z wyjątkiem szkoły, która jest trafioną inwestycją. Czy tak trudno było sięgnąć do jakiegokolwiek podręcznika demografii i urbanistyki, aby sie dowiedzieć, że młode osiedla potrzebują takich obiektów i to znacznie większych niż wybudowano? Buduję się obiekt na 100 dzieci, a potem szuka się w blokach 50+ przy Iwonickiej 60 dodatkowych miejsc dla przedszkolaków. Tu widzę drogę szybkich przetargów na rozbudowę tych, nowych już istniejących. Za dwa lata mogą być juz gotowe.

W ten piatek, 26.05 jest Walne SM Projektant, na które nikt właściwie oprócz kilku osób z lokatorów nie chodzi. Warto sie dowiedzieć co SM bedzie robić w w/w kwestiach w naciskaniu na UM Rzeszów. Problememm może być także to, że np. Adma buduje obiekty na ok 500 lokali i ma w dupie infrastrukturę dla swoich mieszkańców. Jak ja chodziłem i interweniowałem w sprawie brakujących dróg, nigdzie i nigdy nie dostałem wsparcia od tego dewelopera i żadnej pomocy. Pomimo, że wiedzieli, że ich fortuna przy Żmigrodzkiej będzie sie rozwijała.
Prosze pisz na priv to cos ustalimy.
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektant

Postautor: bartek86 » 22 maja 2017, 13:04

Mariusz19 pisze:UWAGA APEL OBYWATELSKI
Szanowny Panie JanzRzeszowa,
Obserwując Pana wpisy widzę, że Pan się przejmuje sprawami Naszego Osiedla, ja również i w związku z tym chciałem podzieli się i zachęcić Wszystkich do wsparcia pomysłów, które powinny polepszyć Nasze mieszkanie na Osiedlu. One się już przewijały kiedyś. Wiem jak to zrobić ale potrzebuje Waszego wsparcia. Może by tak zrobić akcję, bo widziałem, że Pan to potrafi , a ja sam niewiele wskóram, ale z waszym poparciem będziemy mogli się przebić i dzięki temu uda się żeby Pan Prezydent wykonał na osiedlu infrastrukturę, a szczególnie to :
- wybudował dodatkowo na osiedlu Żłobek i Przedszkole – proponuję lokalizację przy ulicy Iwonickiej bo brakuje miejsc, a mieszkańcy Osiedla muszą wozić dzieci po całym mieście w godzinach szczytu;
-wykonał drogę od ulicy Odżykońskiej do ulicy Dębickiej tj. przedłużył ulicę Bł.Karoliny do ulicy Dębickiej, aby po wybudowaniu przez Dewelopera Pawilonu handlowego nie jeżdżono nam ulicami osiedlowymi pod oknami;
-wybudował 2-gi pas ulicy Bł.Karoliny od ulicy Strzyżowskiej ( Ronda) do ulicy Odrzykońskiej, powinno to przecież zlikwidować korki, szczególnie te poranne;
Wszyscy mieszkańcy Osiedla powinni pisać emaile w tych sprawach do:
1)Prezydent Miasta Rzeszowa umrz@erzeszow.pl
2)Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Dec andrzej.dec.rzeszow@gmail.com
Albo brm@erzeszow.pl , głowny email Rady Miasta Rzeszowa
3)Miejskie Zarząd Dróg sekretariat@mzd.erzeszow.pl
Im więcej napiszemy emaily tym szybciej to Nam zrobią. Naprawdę to działa. Zapchajmy im skrzynki email wiadomościami, a zobaczycie że się zaraz znajdą na to pieniądze i szybko zrobią przetargi.
Płacimy podatki w mieście więc niech Nam miasto zrobi drogi.
Wielka Prośba do wszystkich Mieszkańców, podejmijcie taką inicjatywę, zacznijcie pisać albo zacznijcie dzwonić. Razem możemy więcej.


W pełni popieram. Ja to bym dodał jeszcze: połączyć tą ślepą drogę przy żłobku z rondem na ul. Potokowej, a później z ul. Staroniwską, bo z osiedla nie ma w ogóle połączenia z tą częścią miasta. Jest tylko droga przez Pańską i Dębicką na Krakowską i Wiktora na obwodnicę oraz dobudowałbym al. Wyzwolenia żeby dochodziła gdzieś do Ustrzyskiej/Iwonickiej albo i nawet Bł. Karoliny. Może za 10-15lat się uda :)
bartek86
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 539
Na forum od: 23 sie 2015, 10:53

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Postautor: syriusz13 » 22 maja 2017, 15:15

Miło dołączyć i poczytać. :roll:
syriusz13
Świeżak
 
Posty: 7
Na forum od: 22 maja 2017, 15:09

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: pisul i 25 gości