[ul. Sikorskiego/Podkarpacka] Obwodnica Południowa

Informacje o nowych projektach drogowych i komunikacji.

[ul. Sikorskiego/Podkarpacka] Obwodnica Południowa

Postautor: Frodo907 » 03 maja 2017, 20:27

Myślę że dla tej inwestycji nowy watek powinien być założony
Jako rowerzysta poruszę jeden temat, żeby Ci co korzystają gównie z samochodu nie byli zdziwieni ze widza rowerzystów na jezdni a nie na DDR (drodze dla rowerów)
26 kwietnia o godzinie 13:33 Gmina Miasto Rzeszów – Urząd Miasta Rzeszowa, Rynek 1, 35-064 Rzeszów Postępowanie prowadzi Urząd
Miasta Rzeszowa w imieniu i na rzecz Zamawiającego MZD w Rzeszowie.

Czyli ogłoszono przetarg na wykonanie tzw. obwodnicy południowej wraz z mostami nad zalewem rzeszowskim i rzeka Strug, czyli drogę wojewódzka od Podkarpackiej do Sikorskiego.
W ramach tej inwestycji maja powstać obustronne, dwukierunkowe drogi dla rowerów. Biorąc pod uwagę różne zakrętu itp to około 10 kilometrów DDR. Jak przeglądałem pdf-y z przebiegiem trasy nawet mi się podobała.
Np. odgięcia przed skrzyżowaniami są około 20 metrów przed skrzyżowaniem, Lekkie łuki, łącznik z DDR idącym wzdłuż zalewu, połączenie z ul. Leśną.
Ale niestety zadowolenie prysło gdy rozpocząłem przeglądać plik tekstowy opisujący zadanie inwestycyjne. Interesowało mnie szczególnie jaka nawierzchnia zostanie zastosowana.
I na stronie 40 znalazłem coś takiego

1.19.6 Konstrukcja nr 6 – Konstrukcja ścieżek rowerowych
grubość [cm]
Konstrukcja ścieżek rowerowych

warstwa konstrukcji nawierzchni
8 warstwa ścieralna – kostka brukowa betonowa fazowana
3 podsypka cementowo-piaskowa 1:4
15 podbudowa z mieszanki niezwiązanej 0/31,5 C50/30 stabilizowanej mechaniczna
15 warstwa technologiczna z mieszanki związanej cementem C1,5/2,0
41 Łączna grubość konstrukcji


Żeby nie było ze jestem gołosłowny to link Przetargu http://bip.erzeszow.pl/ogloszenia-komunikaty/ogloszenia-dotyczace-zamowien-publicznych-od-30-01-2017-r/zamowienia-publiczne-powyzej-30-000-euro/zamowienia-publiczne-jednostek-organizacyjnych-miasta/aktualne-zp/25197,roboty-budowlane-polegajace-na-budowie-odcinka-drogi-wojewodzkiej-wraz-z-mostem-na-odcinku-od-dk-19-ul-podkarpacka-do-dw-878-ul-sikorskiego-w-rzeszowie-tzw-droga-poludniowa.html

oraz na mój dysk gdzie pobrałem dokumentacje techniczną
https://drive.google.com/drive/folders/0B7nW-x1ll5F_TTlmajNUUUVTXzg?usp=sharing

Jak to świadczy o kompetencjach osób zasiadających w Ratuszu? Bo jak dla mnie to niezbyt pochlebnie. Te 4 kadencje to zdecydowanie za długo.
Obrazek
Awatar użytkownika
Frodo907
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 879
Na forum od: 08 lip 2015, 19:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Obwodnica Południowa (z mostem naz zalewem)

Postautor: Pieczarkowy » 03 maja 2017, 23:17

To jakiś żart? :shock:
Pieczarkowy
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 953
Na forum od: 27 lut 2015, 18:25

Re: Obwodnica Południowa (z mostem naz zalewem)

Postautor: Lolek » 04 maja 2017, 2:36

I ten most ma mieć faktycznie ponad kilometr?
Lolek
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 88
Na forum od: 06 lis 2016, 14:45

Re: Obwodnica Południowa (z mostem naz zalewem)

Postautor: kopcio » 04 maja 2017, 13:29

jest ktos w posiadaniu projektu obwodnicy nalozonej na mapie ale w jednym kawalku? (mam na mysli pogladowa, bez takich detali jak kolega wyzej wrzucil)
kopcio
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 70
Na forum od: 31 sie 2016, 14:47

Re: Obwodnica Południowa (z mostem naz zalewem)

Postautor: pixeolo » 04 maja 2017, 14:12

Nie zrozumcie mnie źle, ale uważam, że przebieg tej obwodnicy jest niewłaściwy. Puszczenie tego przez tzw. ptasią wyspę jest dla mnie barbarzyństwem. To wyjątkowy przyrodniczo teren na skalę Polski i wypadałoby go chronić. Wiem, że to wszystko w imię rozwoju, ale wg mnie jest to źle pojęty rozwój. Zyskamy nowe połączenie na południu miasta, ale bezpowrotnie stracimy wyjątkowy teren rekreacyjny i fragment dzikiej natury. Takiego kawałka natury nie da się zbudować przetargiem "zaprojektuj i zbuduj". To wymaga o wiele więcej czasu i zachodu. Tak, wiem, to miasto, znam argumenty zwolenników ale nie zgadzam się z tym. Zrównoważony rozwój polega mądrym planowaniu i czasem pójściu na kompromis. Brakuje mi tego w Rzeszowie.
pixeolo
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 407
Na forum od: 10 lip 2014, 17:00

Re: Obwodnica Południowa (z mostem naz zalewem)

Postautor: Frodo907 » 04 maja 2017, 15:46

Pytałem Chłodnickiego czy miasto brało jakieś alternatywy dla przebiegu trasy?
Nie chciał odpowiedzieć, wił się jak piskorz. DO tylko potwierdza moje podejrzenia że most prze wyspę zaprojektowano tylko by powiększyć "ego" el prezidente. Noc innego jak chore ambicje emeryta który chce realizować swoje dziecinne marzenia by być "naj".

Co do kostki brukowej to wysyłamy z Rowery.Rzeszow.pl pismo do MZD, ZTM, prezydenta i rady miasta z wnioskiem o użycie masy bitumicznej
Obrazek
Awatar użytkownika
Frodo907
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 879
Na forum od: 08 lip 2015, 19:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Obwodnica Południowa (z mostem naz zalewem)

Postautor: Ole » 04 maja 2017, 16:11

kostka brukowa betonowa fazowana

No to już przegięcie - niech przynajmniej będzie NIEFAZOWANA.
Taka drobnostka a zmienia warunki jazdy diametralnie.
Załączniki
polbruk_prostokat_bez_fazy.jpg
polbruk_prostokat_bez_fazy.jpg (47.05 KiB) Przeglądany 24141 razy
---- Regulamin Forum Rzeszowskich Inwestycji ----> https://inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=10&t=766
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 2139
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: Obwodnica Południowa (z mostem naz zalewem)

Postautor: pisul » 04 maja 2017, 16:19

Co do prawdopodobnego wyglądu i parametrów mostu będzie podobny do mostu na Wiśle koło Kwidzyna tyle że będzie miał więcej pylonów i pewnie inną kolorystykę:

https://inzynieria.com/wpis-branzy/arty ... -rzeszowie

i

https://inzynieria.com/wpis-branzy/wiad ... -do-2020-r

Timelaps z budowy:





I wideo z drona:

Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Obwodnica Południowa (z mostem naz zalewem)

Postautor: maks » 04 maja 2017, 21:30

Pomimo protestów ekologów, lewicowej partii Razem oraz mieszkańców osiedli Budziwój i Biała rzeszowski magistrat ogłosił przetarg na wykonawcę obwodnicy południowej. Ratusz liczy, że do inwestycji dorzuci się Unia Europejska.


http://rzeszow-news.pl/protesty-sa-ratu ... ludniowej/
maks
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 3542
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Re: Obwodnica Południowa (z mostem naz zalewem)

Postautor: Meme » 04 maja 2017, 22:40

Bardzo zły przebieg tej drogi. Już wiele razy było o tym mówione: liczby za tym wariantem nie przemawiają i nie będą przemawiały. Megalomania jednego człowieka zrobi krzywdę wielu innym.

Wydaje mi się, że to ostatecznie może być polityczny gwóźdź do trumny El Presidente. Albo mu już nie zależy, bo dwukadencyjność wstecz.
Meme
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 258
Na forum od: 03 sie 2014, 13:16
Lokalizacja: Rzeszów

Następna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości