[B.Karoliny/Strzyżowska] Budowa ronda

Dyskusja o ukończonych projektach.

Re: [B.Karoliny/Strzyżowska] Budowa ronda

Postautor: JanzRzeszowa » 07 kwie 2017, 14:50

Panie dStan, nie pouczaj jak sam nie jesteś nauczony.

Czekam nadal na wyjaśnienie jak samochody jadące wewnętrznym pasem mają się poruszać na tym rondzie przy zjeździe i kto ma pierwszeństwo. Konkretów nadal brak.Czekam na konkret, gdzie popełniłem rzekomy błąd?
Powtarzasz jak mantrę, że tylko Ty używasz dowodów, (chociaż przez nieuwagę przyznałeś mi rację w podstawowej kwestii), a ja - nie. Masz monopol na interpretację? Może, ale czekam na ustosunkowanie się do faktów.
I jeszcze jedno..., może zaznajomisz się wreszcie z sytuacją na tym rondku? Byłeś tam kiedyś? Czy będziesz tylko teoretyzował jak jeszcze kilku krzykaczy?
Powtarzam już po raz ostatni: nie znasz zasad poruszania się po rondzie i nie stosujesz się do znaków drogowych? Polecam przesiąść się na autobus. Bo dostaniesz kiedyś strzał w lewe drzwi jak wymusisz pierwszeństwo i wówczas zaczniesz stosować się do zasad.
Zresztą mam wątpliwości czy posiadasz prawo jazdy, a jeśli już to kompetencji i doświadczenia za kółkiem bogatego nie czuć od Ciebie, bo piszesz jak laik komunikacyjny. A do tego piszesz życzeniowo, ad personam (do czego staram się dostosować) i ocennie w sprawie prostego przypadku związanego z poruszaniem sie po rondzie. Nie używasz kontrargumentów. A wklejkami z google'a mnie całkowicie zaskoczyłeś, bo myślałem, że stać cię na większą rzetelność.

Zapewne już się nie doczekam na trafną analizę, bo jesteś wyznawcą swojej idee fixe. A może po prostu jest ci głupio, że nie doczytałeś z należytą starannością opisu sytuacji z tego ronda? I teraz musisz bić pianę. Pozostawiam cię zatem w stanie błogiej niewiedzy. Wszak, lepiej wam, Januszom jeżdżącym skrajnym, zewnętrznym pasem wokół ronda, nie przypominać, że trzeba się komunikacyjnie edukować. Wszak, wam krzykaczom, nie wypada przyznać, że racja może stać przy adwersarzu. A w tym przypadku podkręciliście się na całego, bo nie czytacie ze zrozumieniem.
Ale mam wrażenie, że powoli docierają do ciebie fakty.
Pamiętaj, unikaj rond, do czasu jak cała prawda związana z zasadami poruszania się po nich, dotrze do twojego jestestwa.
Ostatnio zmieniony 07 kwie 2017, 14:54 przez JanzRzeszowa, łącznie zmieniany 1 raz
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [B.Karoliny/Strzyżowska] Budowa ronda

Postautor: JanzRzeszowa » 07 kwie 2017, 14:52

Ole pisze:Proponuję przenieść debatę o przepisach drogowych do HydeParku ! :arrow:


Przenieść tak, ale do osobnego tematu w tym dziale, jak to jest np. w forum wieżowców. To temat stricte komunikacyjny związany z ruchem drogowym i przepisami PoRD.
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [B.Karoliny/Strzyżowska] Budowa ronda

Postautor: jasiop » 07 kwie 2017, 20:51

Art. 22. 1. Kierujący pojazdem może zmienić kierunek jazdy lub zajmowany pas ruchu tylko z zachowaniem szczególnej ostrożności.
2. Kierujący pojazdem jest obowiązany zbliżyć się:
1) do prawej krawędzi jezdni - jeżeli zamierza skręcić w prawo;
...
4. Kierujący pojazdem, zmieniając zajmowany pas ruchu, jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pojazdowi jadącemu po pasie ruchu, na który zamierza wjechać, oraz pojazdowi wjeżdżającemu na ten pas z prawej strony.

DEFINICJA:
art. 23) ustąpienie pierwszeństwa kierującemu:
to powstrzymanie się od ruchu, jeżeli ruch mógłby zmusić tego kierującego:
- do zmiany kierunku,
- lub do zmiany pasa ruchu,
- albo do istotnej zmiany prędkości.
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1440
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: [B.Karoliny/Strzyżowska] Budowa ronda

Postautor: Duszek » 08 kwie 2017, 16:28

tyle dyskusji o przepisach, a nikt nie jest w stanie zrobić zdjęcia budowie...
Awatar użytkownika
Duszek
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 548
Na forum od: 18 lip 2014, 11:45
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [B.Karoliny/Strzyżowska] Budowa ronda

Postautor: rabusar » 08 kwie 2017, 22:59

Puścili podobno już ruch nową "połówką" i zabrali się za drugą stronę.
Awatar użytkownika
rabusar
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 189
Na forum od: 16 sty 2015, 12:33

Re: [B.Karoliny/Strzyżowska] Budowa ronda

Postautor: dStan » 10 kwie 2017, 8:40

JanzRzeszowa, starasz się ocenić moje doświadczenie, zachowania, miejsca w których bywam nawet! Wróżysz z kart, czy z fusów? A jeśli czekasz nadal na wyjaśnienia, to proszę bardzo, czekaj. Ja powtarzać się nie zamierzam a wszystkie konkrety o które prosisz, znajdziesz na poprzednich stronach tego tematu. Wystarczy przeczytać.
Dziękuję za rady co do jazdy po rondzie, ale nadal będę z nich korzystał, ba, może nawet z większą chęcią niż wcześniej! A jak dostanę "strzał w lewe drzwi" jadąc swoim pasem, od, jak mówisz, Janusza (choć ja bym raczej powiedział Jana), to bardzo się tym przejmował nie będę, w końcu nie ja będę płacił za naprawę.
dStan
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 501
Na forum od: 30 cze 2014, 14:13

Re: [B.Karoliny/Strzyżowska] Budowa ronda

Postautor: Cieja » 10 kwie 2017, 8:45

rabusar pisze:Puścili podobno już ruch nową "połówką" i zabrali się za drugą stronę.


Tak dokładnie, jazda od około tygodnia jest już nową "połówką" i prace trwają nad drugą.
Cieja
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 32
Na forum od: 07 paź 2015, 8:30

Re: [B.Karoliny/Strzyżowska] Budowa ronda

Postautor: robi-d » 10 kwie 2017, 11:30

A może ktoś wie, czy to będzie rondo "tradycyjnie" oznakowane, czy może rozmalują pasy jak na rondzie tzw. turbinowym?
robi-d
Świeżak
 
Posty: 7
Na forum od: 09 maja 2016, 12:43

Re: [B.Karoliny/Strzyżowska] Budowa ronda

Postautor: bartek86 » 11 kwie 2017, 8:14

Odnośnie rond w Polsce. Przykład: http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosc ... Id,2380537

Oczywiście temat nie powiązany z budową ronda, ale pokazuje tylko, że my Polacy po rondach jeździć nie umiemy. Im bardziej rozbudowane rondo tym więcej kolizji, więc nie krytykowałbym JanazRzeszowa, bo w znacznej części ma rację. Dodam, że rondo 2x2 i zjazd x1 to już majstersztyk projektowania (mowa oczywiście o rondzie u zbiegu ulic: Wiktora, Kotuli, Bł. Karoliny i German).
bartek86
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 539
Na forum od: 23 sie 2015, 10:53

Re: [B.Karoliny/Strzyżowska] Budowa ronda

Postautor: Santinel » 11 kwie 2017, 19:24

Prawym pasem można sobie jeździć wokół ronda nawet cały dzień. Z lewego pasa zjeżdzając z ronda trzeba zmienić pas na prawy ustępując pierwszeństwa. Zasady są proste, tylko instruktorzy uczący coś sobie ubzdurali.

Tu taki mały przykład niewiedzy ludzi: https://www.youtube.com/watch?v=E7FXXWqYm5k
Santinel
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 90
Na forum od: 14 maja 2016, 19:45

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości