[Al. Rejtana] Przebudowa CH "Rejtan"

Dyskusja o ukończonych projektach.

Re: [Al. Rejtana] Przebudowa CH "Rejtan"

Postautor: kajka » 29 sie 2016, 15:25

Witam! Czy wiecie może kiedy otwarcie?
kajka
Świeżak
 
Posty: 1
Na forum od: 29 sie 2016, 15:22

Re: [Al. Rejtana] Przebudowa CH "Rejtan"

Postautor: Tomczasty » 01 lis 2016, 11:04

Wygląda na to, że to już funkcjonuje, przynajmniej w jakimś zakresie.
Awatar użytkownika
Tomczasty
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 67
Na forum od: 10 paź 2015, 13:30

Re: [Al. Rejtana] Przebudowa CH "Rejtan"

Postautor: riko » 02 lis 2016, 17:20

Już wszystko funkcjonuję.
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5356
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Re: [Al. Rejtana] Przebudowa CH "Rejtan"

Postautor: riko » 05 mar 2017, 16:30

http://rzeszow-news.pl/razacy-billboard ... wcow-list/






Kto dał pozwolenie na tak jasną reklamę” – pyta w liście do Rzeszów News pani Joanna, nasza Czytelniczka.

„Piszę do Was, bo to, co się dzieje przy nowo powstałym Centrum Medycznym „MEDYK” przy ul. Rejtana to zdecydowana przesada i ogromne zagrożenie. Mianowicie chodzi mi o rażący jasną poświatą billboard przy Centrum Medycznym Medyk. Centrum Medyczne się tam reklamuje. Obrazki zmieniają się, ale wszystkie mają białe tło, które świeci jak żarówka w oczy – szczególnie, gdy jest szarawka i w nocy.

Rozumiem, że reklama to dźwignia handlu, ale dla samochodów jadących ul. Rejtana w zasadzie już od wysokości skrzyżowania z ul. Paderewskiego kierujących się w stronę ul. Sikorskiego reklama zamontowana przy skrzyżowaniu wręcz oślepia!

W czwartek miałam okazję jechać tą trasą i akurat zatrzymałam się jako trzecia w kolejce na światłach. Naprawdę mocno musiałam się skupić na sygnalizacji, aby dostrzec kolor światła! Nie wyobrażam sobie jechać tą trasą w nocy, gdy sygnalizacji nie będzie a na przejściu znajdzie się osoba ubrana na ciemno. Potrącenie więcej niż gwarantowane.

Kto w ogóle dał pozwolenie na tak jasną reklamę, czy naprawdę nie potrzeba żadnej zgody? Czy też osoby, które ją wydały zupełnie nie zastanowiły się nad tym, co robią. Gorszych słów co do nich nie użyję, choć niejedno ciśnie się na usta. Proszę pomóżcie i zainterweniujcie.

Joanna Kostka

Od redakcji: Do tematu wrócimy.



riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5356
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Re: [Al. Rejtana] Przebudowa CH "Rejtan"

Postautor: Nikoś » 05 mar 2017, 18:38

Zaorać :lol: mi ta reklama nie przeszkadza bo trzeba się na drodze skupić a nie bilbordach
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2322
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: [Al. Rejtana] Przebudowa CH "Rejtan"

Postautor: dStan » 06 mar 2017, 11:07

W piątek jechałem tamtędy w nocy i popieram zdanie ludzi, wypowiadających się w artykule. Już od Millenium Hall zastanawiałem się skąd taka poświata (a była na prawdę bardzo dobrze widoczna), a jak reklama się zmienia i jest przejście z reklamy z ciemnym tłem na reklamę z jasnym tłem, to uderzenie światła jest prawie oślepiające. Telebimy są do tego ustawione dwa, ułożone w kształcie litery V, jeden zwrócony w stronę Media Markt, Castoramy, drugi w stronę Millenium Hall. Zdarzały się podobne historie już w Rzeszowie (telebim przy galerii Europa albo na skrzyżowaniu Rejtana i Kopisto) ale to, co tam się dzieje, to jest już grube przegięcie.

Zacząłem szukać, czy są przepisy ograniczające emisje światła albo coś takiego i wygląda na to, że na razie nie ma. W 2015 roku został zgłoszony projekt "w sprawie maksymalnej luminancji powierzchni informacji wizualnej umieszczonej na reklamie emitującej światło" ale wg. strony jest na razie na etapie konsultacji społecznych. Zakłada on maksymalną luminację w ciągu dnia oraz w nocy a do tego maksymalną zmianę luminacji na sekundę (brak gwałtownych przejść, migania).
dStan
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 501
Na forum od: 30 cze 2014, 14:13

Re: [Al. Rejtana] Przebudowa CH "Rejtan"

Postautor: Pieczarkowy » 06 mar 2017, 18:25

Po skargach kierowców, Centrum Medyczne „Medyk” przyciemniło billboard reklamowy przy al. Rejtana w Rzeszowie.

W weekend opublikowaliśmy list Joanny Kostki, Czytelniczki Rzeszów News, która poprosiła nas o interwencję w sprawie billboardu, na którym reklamowane są usługi „Medyka”.

„Billboard świeci, jak żarówka w oczy, wręcz oślepia. Nie wyobrażam sobie jechać tą trasą w nocy, gdy sygnalizacji nie będzie a na przejściu znajdzie się osoba ubrana na ciemno. Potrącenie więcej niż gwarantowane. Kto w ogóle dał pozwolenie na tak jasną reklamę?” – pytała w liście pani Joanna.

Karina Guzek-Buk, kierownik ds. marketingu w „Medyku”, twierdzi, że billboard został już poprawiony.

– Jego parametry został przyciemnione. Przez pierwsze dni testowaliśmy billboard, chcieliśmy, żeby był dostosowany do warunków pogodowych i światła. Nikt z nas nie chciał, by billboard oślepiał kierowców. Zależy nam na tym, by był jak najmniej dla nich szkodliwy. Mamy nadzieję, że obecne przyciemnienie billboardu jest wystarczające – mówi Karina Guzek-Buk.

(ak, ram)

redakcja@rzeszow-news.pl


http://rzeszow-news.pl/razacy-billboard ... ciemniony/
Pieczarkowy
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 953
Na forum od: 27 lut 2015, 18:25

Re: [Al. Rejtana] Przebudowa CH "Rejtan"

Postautor: Frodo907 » 06 mar 2017, 19:50

Niebieskie mrugające na skrzyzowaniu placu Kilińskiego, po prawej jadąc od Bardowskiego. Teraz jak się jedzie to czasami wygląda jak karetka labo inny pojazd uprzywilejowany. Nie jestem pewien czy na zmianę z czerwonym.
Obrazek
Awatar użytkownika
Frodo907
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 879
Na forum od: 08 lip 2015, 19:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [Al. Rejtana] Przebudowa CH "Rejtan"

Postautor: bogdanoo » 24 kwie 2018, 21:02

Może nie jest to związane stricte z Rejtanem, ale za nim trwa modernizacja Respana w kolory pojawiające się już na ulicy Geodetów - czerń. Nie widziałem projektu, ale panele wyglądają całkiem okej i zapowiada się ciekawie.
Awatar użytkownika
bogdanoo
Maniak
Maniak
 
Posty: 1315
Na forum od: 25 lis 2017, 21:32

Poprzednia

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości