[ul. Wyspiańskego] Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne

Aktualności dotyczące rzeszowskich inwestycji.

Re: [ul. Wyspiańskego] Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne

Postautor: maks » 01 wrz 2016, 23:20

c.d

Jeśli resort sportu przekaże CWKS Resovii dotację, prace będą mogły się zacząć.


http://www.nowiny24.pl/wiadomosci/rzesz ... ,10574734/
Ostatnio zmieniony 28 lis 2016, 15:09 przez maks, łącznie zmieniany 1 raz
maks
Maniak
Maniak
 
Posty: 1567
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Re: [ul. Wyspiańskego] Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne

Postautor: maks » 06 wrz 2016, 9:25

Władze Rzeszowa zaprzeczają, że jakoby blokują jego budowę.


http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/vi ... tletycznym
Ostatnio zmieniony 28 lis 2016, 15:09 przez maks, łącznie zmieniany 1 raz
maks
Maniak
Maniak
 
Posty: 1567
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Re: [ul. Wyspiańskego] Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne

Postautor: maks » 28 lis 2016, 15:09

Centrum lekkoatletyki ograniczone zostanie do kompleksu sportowego bez wcześniej planowanej części usługowej.


http://supernowosci24.pl/co-dalej-z-pod ... -atletyki/
maks
Maniak
Maniak
 
Posty: 1567
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Re: [ul. Wyspiańskego] Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne

Postautor: riko » 07 gru 2016, 17:11

http://supernowosci24.pl/budowa-podkarp ... m-punkcie/
RZESZÓW. Całkowity koszt inwestycji to ok. 24 mln zł, z czego po 6 mln zł ma dać marszałek i miasto, a resztę ministerstwo. Tyle że…

Wielka inwestycja sportowa stoi pod znakiem zapytania, choć właściwie nie wiadomo dlaczego. Zarząd województwa i władze Rzeszowa twierdzą, że nie zamierzają wycofywać się z partycypowania w kosztach, ministerstwo daje pieniądze, a klub Resovia zgadza się być inwestorem. W czym tkwi problem?
Plan budowy Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki przy ul. Wyspiańskiego został wpisany na ministerialną listę zadań do realizacji. Resort sportu wyłoży połowę potrzebnej kwoty. Resztą kosztów miały podzielić się po równo marszałek i miasto Rzeszów.
- W ministerstwie zapadła decyzja, że resort będzie współfinansował obie sportowe inwestycje w Rzeszowie: Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki Resovii oraz hale sportową Uniwersytetu Rzeszowskiego. Warunek był tylko taki, żeby ta deklaracja sejmiku podkarpackiego i rady miasta Rzeszowa została wpisana w Wieloletnią Prognozę Finansową zarówno w budżecie miasta, jak i sejmiku. Podczas tamtego spotkania wiceprezydent Sienko powiedział, że nie będzie problemu i ta kwota zostanie wpisana jeszcze na listopadowej bądź grudniowej sesji. Teraz pyta, kto będzie inwestorem – mówi Aleksander Bentkowski, prezes CWKS Resovia.


Blanka Szlachcińska
Obrazek
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4805
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: [ul. Wyspiańskego] Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne

Postautor: maks » 01 lut 2017, 16:15

Niby wszyscy chcą inwestycję, ale funduszy wciąż nie ma.


http://supernowosci24.pl/podkarpackie-c ... pieniedzy/
maks
Maniak
Maniak
 
Posty: 1567
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Re: [ul. Wyspiańskego] Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne

Postautor: rafik » 09 lut 2017, 17:00

Ratusz zgodził się być inwestorem Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego przy ul. Wyspiańskiego w Rzeszowie. Pierwsza łopata pod budowę Centrum ma być wbita jeszcze w tym roku.

W środę, gdy radni Rzeszowa zatwierdzili plan zagospodarowania przestrzennego dla prawie 6-hektarowego terenu między ulicami Kwiatkowskiego i Zieloną na os. Drabinianka, gdzie Uniwersytet Rzeszowski zaplanował budowę Centrum Lekkoatletycznego, Marek Ustrobiński, wiceprezydent Rzeszowa, ogłosił jeszcze jedną ważną decyzję.

– Zgodziliśmy się na to, że będziemy inwestorem Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego przy ul. Wyspiańskiego na terenach klubu Resovia – mówi nam Ustrobiński.

„To ważna deklaracja i sygnał dla Ministerstwa Sportu i Turystyki, że Rzeszów poważnie traktuje tą inwestycję i dąży do jej powstania. Mamy nadzieje i przekonanie, że wysokie wyniki już osiągane przez naszych rzeszowskich lekkoatletów na arenie krajowej jak i poza granicami kraju – zostaną wzmocnione i my jako mieszkańcy będziemy dumni z osiągnięć naszych sportowców” – napisali w oświadczeniu członkowie Komisji Sportu Rady Miasta Rzeszowa: Marcin Deręgowski, Witold Walawender i Wiesław Buż.

Inwestycja za 32 mln zł

O budowie Centrum Lekkoatletycznego przy ul. Wyspiańskiego mówi się od kilku lat, ale co chwilę inwestycja napotykała na problemy. W ramach budowy Centrum ma być przebudowany stadion Resovii. Powstać mają zaplecze socjalne z 9 szatniami, po 90 m kw. każda. Do tego pełne zaplecze trenerskie, gabinety lekarskie i do badań antydopingowych.

Ma być także kryta sześciotorowa bieżnia o długości 330 m, tzw. bieżnia przedstartowa oraz bursa dla 90 młodych sportowców. Sama trybuna główna ma pomieścić 4 tys. osób. Docelowo na stadionie miałoby być ok. 6 tys. miejsc siedzących.

Inwestycja szacowana jest na 32 mln zł. W 2015 r. Ministerstwo Sportu obiecało, że da połowę pieniędzy pod warunkiem, że do budowy Centrum dołoży się samorząd miejski i wojewódzki. Tak też się stało. Miasto Rzeszów zadeklarowało, że wyłoży 8 mln zł, a drugie 8 mln zł samorząd podkarpacki.

Ale ministerstwo postawiło kolejny warunek przekazania pieniędzy. Zdaniem resortu najlepiej byłoby, gdyby inwestorem Centrum było miasto Rzeszów, a nie klub.

Ratusz przez długi czas mówił „nie”, twierdząc, że nie jest właścicielem gruntów, na którym ma powstać Centrum Lekkoatletyczne. Ostatecznie zdecydowano, że miasto weźmie na swoje barki prowadzenie inwestycji.

– Resovia nie umie podejść do tematu, więc zdecydowałem, że będziemy inwestorem Centrum. Po jego wybudowaniu, współwłaścicielem obiektu będzie miasto Rzeszów i samorząd podkarpacki – mówi Rzeszów News Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa.

Co mówił Napoleon?

W najbliższych tygodniach miejscy urzędnicy mają usiąść do rozmów z przedstawicielami Resovii, by dopiąć sprawy związane z przekazaniem gruntów pod inwestycję. – Możliwości załatwienia formalności jest wiele. Miasto może też wejść do spółki, która byłaby powołana na czas prowadzenia budowy Centrum – twierdzi Aleksander Bentkowski, prezes Resovii.

Decyzję ratusza, że miasto będzie inwestorem Centrum Lekkoatletycznego w klubie przyjęto z wielką radością. – Szampan już jest, ale jeszcze go nie otworzyliśmy – śmieje się Bentkowski.

Ważne jest to, że Resovia ma już gotowy projekt inwestycji i pozwolenie na budowę, co skróci załatwianie formalności. To miasto będzie odpowiedzialne za ogłoszenie przetargu na wybór wykonawcy i późniejszą realizację budowy Centrum. – Optymistyczny scenariusz zakłada, że w sierpniu br. mogłyby się rozpocząć pierwsze prace – mówi Marek Ustrobiński.

– Jak mawiał Napoleon: „Do prowadzenia wojny potrzebne są trzy rzeczy – pieniądze, pieniądze, pieniądze. Jeżeli to będzie spełnione, to budowę Centrum jesteśmy w stanie zrealizować w 1,5 roku – przewiduje Ustrobiński.

– Do końca 2018 r. Centrum powinno być gotowe. W czasie budowy piłkarze będą mogli korzystać z murawy stadionu, czynna też będzie bieżnia, ale na mecze piłkarskie nie będą wpuszczane zorganizowane przyjezdne grupy kibiców – twierdzi Aleksander Bentkowski.

Jedyny taki obiekt w Polsce

Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne ma być lekkoatletyczną wizytówką naszego regionu. Obecne warunki na Resovii są skandaliczne. Zawodnicy przebierają się na trybunach, albo w autokarach, nie ma dla nich toalet z prawdziwego zdarzenia. Tylko w ubiegłym roku w zawodach lekkoatletycznych, które odbyły się na Resovii, uczestniczyło ponad 15 tys. osób z całego Podkarpacia.

– Jeżeli powstanie Centrum, to na obozy treningowe będą mogli przyjeżdżać zawodnicy z innych województw. To będzie pierwszy tego typu obiekt w Polsce – zachwala Aleksander Bentkowski.

W kolejnych etapach inwestycji zaplanowano budowę hali sportowej o wymiarach 50×60 m, dwóch krótkich trybun na wirażach bieżni (docelowo 16 tys. miejsc siedzących ), parking dwukondygnacyjny na 400 miejsc postojowych z piłkarskim boiskiem trawiastym na dachu parkingu.

http://rzeszow-news.pl/miasto-rzeszow-b ... o-resovii/

W 2014 Uniwersytet Rzeszowski oddał stadion Resovii który nabył w 1999 roku za symboliczną cenę gdyż klubu nie było stać na jego utrzymanie.Obie strony były zadowolone gdyż URz nie chciał łożyć pieniędzy na utrzymanie oraz remonty a prezes Bentkowski wieścił plany Centrum Lekkoatletycznego.Mamy rok 2017,Uniwersytet planuje budowę Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego na Cichej za 30 mln. zł. Resovia planuję budowę Podkarpackiego Centum Lekkoatletycznego na Wyspiańskiego wraz z Stadionem za podobną kwotę :) Do tego dołącza miasto wspierając inwestycję Resovii finansowo oraz obsługą inwestycji,choć do tej pory urzędnicy twierdzili że stadion miejski jest jeden a tereny Resovii są prywatne i nie zamierzają w jakikolwiek sposób wspierać tej inwestycji.
Czekamy co na to Warszawa!
rafik
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 575
Na forum od: 04 sie 2014, 14:32

Re: [ul. Wyspiańskego] Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne

Postautor: Nikoś » 09 lut 2017, 17:37

Skończy się na wielkich planach. Zamiast budowac dwa takie podobne centra to zbudować jedno na full wypasie na terenie Resovii bo miejsce jest, tylko chęci a tak jak każdy będzie sobie to nic z tego nie będzie. Odrzucić plany centrum handlowego a w zamian porządne lodowisko w hali z trybunami kompleks basenów sportowych i mamy zalążek prawdziwego centrum sportowego (małe awf) ale nie po co
Nikoś
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1007
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: [ul. Wyspiańskego] Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne

Postautor: Frodo907 » 10 lut 2017, 17:25

Za chwilę się okażę że brakuje coś tam z wysokości lub długości by spełniać wymagania do organizacji imprez rangi krajowej czy międzynarodowej.
Obym tylko nie wywróżył.
Obrazek
Awatar użytkownika
Frodo907
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 845
Na forum od: 08 lip 2015, 19:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Wyspiańskego] Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne

Postautor: rafik » 10 lut 2017, 20:19

Dochodzi jeszcze sprawa zarządzania całym obiektem i ponoszenia kosztów utrzymania takiego kompleksu.Kto będzie za to odpowiedzialny?Resovia? :lol:
Jestem oczywiście na tak dla takiego centrum lecz nie w takiej formie finansowania/zarządzania jak obecnie.Oczywiście powinien powstać jeden obiekt dla uczelni i klubu.Kilka lat temu gdy Urz przekazywał klubowi tereny nie miał planów kompleksu na Cichej?
rafik
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 575
Na forum od: 04 sie 2014, 14:32

Re: [ul. Wyspiańskego] Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne

Postautor: maks » 13 lut 2017, 20:35

Po dwóch latach starań, zabiegów i planów jest zielone światło dla budowy Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego przy stadionie Resovii w Rzeszowie. Połowę pieniędzy na inwestycję obiecało Ministerstwo Sportu, drugą połowę dołożą samorządy: Rzeszowa i województwa. Całość ma kosztować 32 miliony złotych.


http://rzeszow.tvp.pl/29055833/przy-sta ... atletyczne
maks
Maniak
Maniak
 
Posty: 1567
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

PoprzedniaNastępna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości