Moderacja. Jeśli masz problem pisz.

Wasze uwagi, zastrzeżenia i pomysły dotyczące forum

Re: Moderacja. Jeśli masz problem pisz.

Postautor: pisul » 23 maja 2016, 22:46

1.W pierwszym przypadku fotografowanie nie łamie prawa. Prawo cywilne wyżej niż wewnętrze ustalenia właściciela. Czyli fotografujesz aż Ci właściciel lub ochroniarz zwróci uwage. Nie może Ci on jednak kazać usunąć zdjęć ani nawet policja tego nie może. Jedyne co mogą to nakazać opuścić Ci lokal. Podobnie jest np. gdy w stroju plażowym chcesz wejść do kawiarni. Prawa nie złamiesz, siłą Cie nie ubiorą ale mogą wyprosić.

2. Zakazu przedszkoli na etapie budowy nie ma ale już z dziećmi tak. Nawet fotograf zajmujący sie zawodowo i wynajęty przez placówkę bez pozwolenia rodziców, opiekuna prawnego lub kierownika placówki nie może robić zdjęć niepełnoletnim do lat 13. Ale w drugą stronę już jest inaczej. Bo niby art.81 mówi że rozpowszechnianie wizerunku np. nauczyciela, wożnego wymaga zgody. Ale są wyjątki. Zakłada się, że zgoda została wyrażona, gdy osoba, której wizerunek będzie rozpowszechniany otrzymała za to zapłatę lub wizerunek wykonano w związku z pełnieniem przez nią funkcji publicznych, w szczególności politycznych, społecznych, zawodowych. Ponadto zgoda taka nie jest wymagana od osoby stanowiącej jedynie szczegół całości takiej jak zgromadzenie, krajobraz, publiczna impreza. No i jest jeszcze zgoda domniemana. Czyli nauczyciel wie że jest nagrywany i nie protestuje i tak dalej.

3.Tu jeszcze inaczej opisują pojęcie tłumu w fotografii. To co ja napisałem było przytoczone na jakiejś rozprawie. A tu raczej tłum w kadrze http://sylwiaczub.pl/czy-kiedy-jest-tlu ... uje-zgody/
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Moderacja. Jeśli masz problem pisz.

Postautor: jasiop » 24 maja 2016, 9:44

1. Więc tam gdzie istnieje zakaz robić Ci tego nie wolno ! To proste i jasne, więc nie pisz że wolno ...
To tak jak z przekraczaniem prędkości - jest przepis a większość go łamie. ALE ZAKAZ JEST OBOWIĄZUJĄCY a nie tak jak Ty piszesz, że go nie ma ...
2. pisałeś o szkołach i przedszkolach a nie osobach ...
3. odn pięciu osób, ".... o co ja napisałem było przytoczone na jakiejś rozprawie." No tak, gdzieś dzwonli ale w jakim kościele ?

Z artykułu, który podałeś:
"... Na wstępie muszę wszystkich zasmucić i poprosić, żeby hasło „tłum na zdjęciu = nie potrzebuję zgody” włożyli między bajki. Słyszałam już o pomysłach liczenia osób na zdjęciu i usprawiedliwiania ich liczbą braku zgody na wykorzystanie wizerunku."

PS
pisul, też robię zdjęcia i też znam się trochę na prawach autorskich, ochrony wizerunku czy dóbr osobistych ...
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1440
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: Moderacja. Jeśli masz problem pisz.

Postautor: pisul » 27 maja 2016, 16:08

jasiop pisze:pisul Po raz kolejny raz proszę, nie dawaj tak dużych zdjęć ... Po co rozmiar 3200x2200 ?
Fajnie, że zdjęcia są, ale to długie ładowanie ...



Pierwszy raz muszę Ci przyznać racje. Są tematy na forum gdzie na jednej stronie w kilku postach ponad 30 zdjęć! Gdy rozdzielczość 3000 tyś pikseli czy 4000 tyś na X pikseli to zdjęcie waży ponad 4,5Mb jak sie policzy 30 zdjęć x 4,5MB to już wiadomo dlaczego tak długo sie strona wczytuje.

Najlepiej zdjęcia dzielić 2/3 zdjęcia na post i tak umieszczać dużą fotorelacje i dodatkowo można zmniejszyć rozdzielczość. Duże zdjęcia tez można wrzucać tam gdzie np. dużo tekstu w postach i na stronie tylko kilka zdjęć.

Wczoraj tak jak chciałeś zmniejszyłem kilka zdjęć w temacie inwestycji w Kwiatkowskiego a dziś w NG. Na jakości wiele nie ucierpiały a wczytuje sie szybko i nie laguje.
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Moderacja. Jeśli masz problem pisz.

Postautor: Frodo907 » 27 maja 2016, 16:31

Zawsze można dać link do dysku gdzie są foty w oryginale.
Kto będzie chciał to obejrzy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Frodo907
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 879
Na forum od: 08 lip 2015, 19:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Moderacja. Jeśli masz problem pisz.

Postautor: jasiop » 29 maja 2016, 15:50

pisul
1. Może odniesiesz się do moje wypowiedzi odn "praworządności" robienia zdjęć ...
2. Zdjęcia wystarczą 1600-1700 a nie 2000
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1440
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: Moderacja. Jeśli masz problem pisz.

Postautor: pisul » 21 sty 2017, 19:10

Forumowicza n51 proszę o nie szkalowanie dewelopera. Każdy taki głupi wpis może mieć konsekwencje prawne. Umieszczanie plotek i nie sprawdzonych danych i przedstawienie człowieka w złym świetle może skutkować tym że ten pan oskarży pana o zniesławienie. A na to jest paragraf 212 § 1 KK. Zwłaszcza jeśli stawia się zarzuty wprost pisząc o kimś z imienia i nazwiska!

Już 4 razy usunąłem post. I zrobię to po raz kolejny. Każdy czyn ma konsekwencje i proszę ważyć słowa.
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Moderacja. Jeśli masz problem pisz.

Postautor: Kognakus » 21 sty 2017, 23:15

Dodatkowo nadmienię że w przeszłości już otrzymaliśmy jedno pismo z prokuratury w sprawie szkalowania.
Awatar użytkownika
Kognakus
Administrator
Administrator
 
Posty: 344
Na forum od: 20 cze 2014, 22:05
Lokalizacja: Staromieście

Re: Moderacja. Jeśli masz problem pisz.

Postautor: rafik » 20 lut 2017, 19:27

Przydało by się kasować posty jakiś antków i innych nabijaczy...
rafik
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1062
Na forum od: 04 sie 2014, 14:32

Re: Moderacja. Jeśli masz problem pisz.

Postautor: avista » 07 mar 2017, 11:57

Dzień dobry,
Chce zapytać o przyczynę usunięcia mojego tematu w dziale newsach inwestycji mieszkaniowych?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
avista
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 10
Na forum od: 16 sty 2017, 20:33
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Moderacja. Jeśli masz problem pisz.

Postautor: pisul » 07 mar 2017, 15:16

Ja osobiście (jeden z kilku moderatorów) nie usuwam całych tematów tym zajmuje się moderator globalny. Czasem przenoszę tylko posty do odpowiednich działów jeśli forumowicz się pomylił czasem też kasuję posty z martwymi linkami i zdjęciami które się wysypały i nie wyświetlają się na stronie(tak jest ze zdjęciami z facebooka). Czasem jak mam czas dodaję końcówki polskich liter ... Całych tematów nie usuwam.
A czego dotyczył temat? Możliwe że koledzy widząc dubel skasowali lub przenieśli gdzie potrzeba? Może temat był reklamą i admin skasował? Mamy głównego sponsora i umowę że nie możemy reklamować innych deweloperów. Można np. będąc deweloperem umieszczać zdjęcia i pisać o wszystkim. Ale tematy w stylu Deweloper X zaprasza do kupowania mieszkań jako temat zaraz ktoś zgłasza z forumowiczów jako krypto reklamę. Napisz mi na priv coś więcej o swoim temacie. A może tak było jak kiedyś u mnie że się opisałem wrzuciłem mapki i zdjęcia kliknąłem enter i myślałem że wszystko ok' a mi mój router się zawiesił i dopiero po czasie się zorientowałem że tematu brak.

pozdrawiam pisul
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sprawy techniczne i propozycje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości