[al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Opinie i komentarze odnośnie pomyślnie zakończonych inwestycji mieszkaniowych

Re: [al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Postautor: willy0147 » 12 sty 2017, 0:36

Witam użytkowników forum. Posiadam mieszkanie w bloku D. Orientuje się ktoś czy będzie jakaś ścieżka (chodnik) tak aby w miarę w prostej linii dojść do ulicy powstańców warszawy czy np tesco czy też trzeba będzie się cofać aż do drogi wjazdowej ?
willy0147
Świeżak
 
Posty: 3
Na forum od: 12 sty 2017, 0:29

Re: [al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Postautor: vicomte » 12 sty 2017, 14:52

Witamy sasiada na forum. Bez wzgledu na to, czy bedzie taka "prosta linia" do Powstancow, czy nie (zawsze mozna przeciac przysklepowy parking pewnie), aby dostac sie do Tesco, jest sasiad uzalezniony od dwoch przejsc dla pieszych- blizszego, "obslugujacego" ulice Graniczna- na wysokosci ulicy Pelczara i drugiego, usytuowanego na rondzie Rejtana/Armi Krajowej/Sikorskiego/Powstancow. Odleglosc pomiedzy nimi to nieco ponad 0,5 km. No, chyba, ze nam miasto zafunduje jakies przejscie ekstra (zamiast watpliwej przydatnosci budowanej wlasnie nawrotki, ktora ma podobno rozladowac ruch na wyzej wzmiankowanym rondzie).

Poniewaz na forum mamy flaute oraz wziawszy pod uwage fakt, ze Tesco jest otwarte calodobowo i oferuje bogaty wybor asortymentu, ktorego czasem nad ranem moze zabraknac ( :D ), postanowilem potraktowac wpis sasiada nieco humorystycznie i przedstawilem alternatywna droge do Tesco od bloku sasiada.

Nie polecam tego rozwiazania w dzien (grozi smiercia), natomiast w ramce podalem podstawe prawna, ktora mozna podac jakiemus nocnemu patrolowi drogowki w razie pytan :) Kolorami zebry i literkami A i B zaznaczylem przejscia dla pieszych, natomiast kolorem zielonym strefe, ktora - w ramach obowiazujacego prawa - mozna sforsowac ;) Oczywiscie -na wlasna odpowiedzialnosc...

Obrazek
vicomte
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 487
Na forum od: 23 lis 2015, 9:14

Re: [al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Postautor: pkasper » 12 sty 2017, 15:18

vicomte pisze:Witamy sasiada na forum. Bez wzgledu na to, czy bedzie taka "prosta linia" do Powstancow, czy nie (zawsze mozna przeciac przysklepowy parking pewnie), aby dostac sie do Tesco, jest sasiad uzalezniony od dwoch przejsc dla pieszych- blizszego, "obslugujacego" ulice Graniczna- na wysokosci ulicy Pelczara i drugiego, usytuowanego na rondzie Rejtana/Armi Krajowej/Sikorskiego/Powstancow. Odleglosc pomiedzy nimi to nieco ponad 0,5 km. No, chyba, ze nam miasto zafunduje jakies przejscie ekstra (zamiast watpliwej przydatnosci budowanej wlasnie nawrotki, ktora ma podobno rozladowac ruch na wyzej wzmiankowanym rondzie).

Poniewaz na forum mamy flaute oraz wziawszy pod uwage fakt, ze Tesco jest otwarte calodobowo i oferuje bogaty wybor asortymentu, ktorego czasem nad ranem moze zabraknac ( :D ), postanowilem potraktowac wpis sasiada nieco humorystycznie i przedstawilem alternatywna droge do Tesco od bloku sasiada.

Nie polecam tego rozwiazania w dzien (grozi smiercia), natomiast w ramce podalem podstawe prawna, ktora mozna podac jakiemus nocnemu patrolowi drogowki w razie pytan :) Kolorami zebry i literkami A i B zaznaczylem przejscia dla pieszych, natomiast kolorem zielonym strefe, ktora - w ramach obowiazujacego prawa - mozna sforsowac ;) Oczywiscie -na wlasna odpowiedzialnosc...

Obrazek


Zdaje się Kolego, że nie masz racji, ponieważ pkt 5. przytoczonego przez Ciebie art. 13 stanowi: "Na obszarze zabudowanym, na drodze dwujezdniowej lub po której kursują tramwaje po torowisku wyodrębnionym z jezdni, pieszy przechodząc przez jezdnię lub torowisko jest obowiązany korzystać tylko z przejścia dla pieszych.", a zdaje się, że w tym przypadku mamy właśnie do czynienia z drogą dwujezdniową.
pkasper
Świeżak
 
Posty: 4
Na forum od: 12 sty 2017, 15:14

Re: [al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Postautor: vicomte » 12 sty 2017, 15:40

Kolego pkasper - gdy spotykamy az tak wyedukowanego policjanta, wtedy powolujemy sie na Art 16 &1 KW, ktory stanowi:

”Nie popełnia wykroczenia, kto działa w celu uchylenia bezpośredniego niebezpieczeństwa grożącego dobru chronionemu prawem, jeżeli niebezpieczeństwa nie można inaczej uniknąć, a dobro poświęcone nie przedstawia wartości oczywiście większej niż dobro ratowane.”

Pedzimy wtedy po pilne leki do apteki calodobowej, a nie po wiadomy asortyment ;)

Artykul ten znosi nasza odpowiedzialnosc za rzeczone wykroczenie ;)
vicomte
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 487
Na forum od: 23 lis 2015, 9:14

Re: [al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Postautor: _ac » 12 sty 2017, 16:57

Zapewne więcej przejść na tym odcinku nie będzie ale w sumie jak będzie połączenie osiedla z Powstańców Warszawy to do Tesco to już tylko kilka kroków ;)
Ostatnio zmieniony 12 sty 2017, 22:26 przez _ac, łącznie zmieniany 1 raz
_ac
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 12
Na forum od: 26 kwie 2016, 13:50

Re: [al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Postautor: willy0147 » 12 sty 2017, 18:55

Dzięki za odpowiedz !:)

Mam jeszcze pytanie co do czynszu .

Zanim kupilem mieszkanie to poprosiłem o skalkulowany czynsz dla mnie aby wiedzieć jakich opłat mogę się spodziewać . I stąd moje pyatnia :

1 . Znalazłem tu na forum wrzucona rozpiske co ile kosztuje w czynszu ( strona 96 na forum ,) . Pozycja wywóz nie czystości wynosiła tam 10 zł / lokal a mi wyliczono aż 32 zł ? Wiecie skąd taka różnica ?

2. Pozycja w czynszu : centralne ogrzewanie zmienne miałem podane : 1 szt :89,31 zł . Normalnie to powinna być podana zaliczka w GJ ale jeden GJ kosztuje w granicach ,55-60 zł więc nie wiem skąd ta kwota i co ona oznacza?

3 . czy dobrze rozumiem że w tym czynszu w ogóle nie jest ujęta ciepła woda ( podgrzanie wody ) i bd musieli za nia dodatkowo płacić tak jak za prąd ?

Pozdrawiam serdecznie przyszłych sąsiadów i z góry dzięki za odpowiedź!:)
willy0147
Świeżak
 
Posty: 3
Na forum od: 12 sty 2017, 0:29

Re: [al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Postautor: _ac » 12 sty 2017, 22:36

Odnośnie czynszu to wszystko zależy od tego do jakiej spółdzielni dany blok będzie przynalezał. Obecnie zarówno A jak i B mają tego samego zarządce (Metalowiec) ale spotkania i cennik jest osobno.

Odnośnie wody jest 3m na osobę na miesiąc zimnej w czynszu standardowo, ale to można zwiększyć. Ogrzewanie ma opłatę stałą (1,27 m2) jak i zmienną (83,20 m-c). Wody ciepłej nie ma wyszczególnionej w osobnej pozycji. Rozliczenie będzie gdzieś pewnie końcem marca więc wtedy wyjdzie tak naprawdę jak to jest za ogrzewanie i wodę.
_ac
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 12
Na forum od: 26 kwie 2016, 13:50

Re: [al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Postautor: cold_fire » 12 sty 2017, 23:09

Jak to jest z logotermą... Jeżeli ustawię na logotermie grzanie przez cały dzień a kaloryfery będą zakręcone na 0 to w takim przypadku płacę coś za ogrzewanie?
cold_fire
Świeżak
 
Posty: 8
Na forum od: 14 lip 2016, 22:02

Re: [al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Postautor: vicomte » 13 sty 2017, 10:14

Koledzy, ten temat byl juz tu walkowany, poza tym, jak dzialaja logotremy Meibasu mozna sobie latwo wyklikac. W skrocie: w systemach z logotermami nie ma cen c.u.w.. poniewaz liczniki mierza TYLKO CIEPLO I ZIMNA WODE. Woda uzytkowa podgrzewana jest woda systemowa, ta sama, ktora nas ogrzewa w grzejnikach.

Cold_fire - mozesz sie dowolnie bawic termostatem i zaworami przy grzejnikach, ale jesli bedziesz kombinowal, by zaoszczedzic to wiedz, ze w prawidlowo dzialajacym systemie logoterm placisz tylko i wylacznie za FAKTYCZNE ZUZYCIE.

_ac, dobrze Cie zrozumialem? Bloki A i B maja odrebne regulaminy rozliczenia kosztow ogrzewania? :shock:

Sasiedzie willy0147, to, jaka filozofie ma dany zarzadca przy rozliczenia zuzytego ciepla, mozesz wyjasnic u zrodla. Zarzadcy dostaja potezna fakture od elektorcieplowni i w gestii poszczegolnych Zarzadcow jest ustalenie sposobu oplaty za zuzyte cieplo, choc odpowiednia ustawa pewne rzeczy narzuca ( np. nakazuje tak rozliczac cieplo, by stymulowac oszczednosc czy nakazuje uwzgledniac polozenie mieszkan w budynku). Bo w skrocie, jesli Zarzadca procentowo rozklada koszty ciepla 75% oplat stalych a 25% wedlug wskazan licznikow, to oszczednosci w grzaniu na poziomie 50% daja realnie tylko 25% itp, (nie wiem, czy dobrze to wyliczam-ale wiecie o co mi idzie :) );zas lokator mieszkania srodkowego, ktory dookola ma sasiadow, moze zuzywac odpowiednio mniej ciepla itp. itd. Choc slyszalem, ze w wypadku logoterm i dobrej termoizolacji mieszkan tego sie dzisiaj nie koryguje.
W wypadku nowych blokow, w ktorych sa pustostany itp. ustalenie zaliczek to nie lada wyzwanie, wiec trzeba uzbroic sie w cierpliwosc i nie gwalcic przedwczesnie zarzadcy. Stawki ustalane sa na podstawie jego doswiadczenia, w sumie za to tez mu placimy.
Oplaty, o ktorych piszesz to sa w skrocie iloczyny, stad brak ceny w GJ.

EDIT:
poniewaz nie mam tyle czasu, dziekuje wszystkim, ktorzy w wiadomosciach prywatnych zlozyli mi gratulacje za rysunek z instrukcja, jak szybko skoczyc Z NG po pol litra do Tesco :)
vicomte
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 487
Na forum od: 23 lis 2015, 9:14

Re: [al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Postautor: vicomte » 13 sty 2017, 13:54

Wpadlem na budowe zobaczyc, czy mozna sie szykowac na sesje osiedla bez zurawi. Nie tylko nie odfrunely, ale ciezko pracuja ;)

Obrazek
Obrazek

Wykonawcy radza sobie z zima najlepiej, jak moga.

Obrazek

A ta odpuscila na pare centymentrow, wiec natychmiast wyjechal ciezki sprzet do prac ziemnych przy drodze.

Obrazek
vicomte
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 487
Na forum od: 23 lis 2015, 9:14

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości