[ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projektant)

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Postautor: Vube » 11 sty 2017, 18:42

stokrotka pisze:Witam,

Pisze odnośnie problemu parkowania na ul. Baligrodzkiej. A chodzi mi konkretnie o te "miejsca wyłożone czerwoną kostką", które prowadzą bezpośrednio do schodów. Zasadnicze pytanie czy wolno na tym miejscu parkować czy nie??
Niestety jest to notoryczne. A logicznie podchodząc do tematu jeśli wychodzę sobie po schodach bądź wciągam wózek to chyba nie w ten stojący samochód!!??

Co zrobić z tym fantem?


gdyby była namalowana koperta to była by podstawa do wezwania odpowiednich służb, a że kopert nie ma to kierowca zawsze sie może tłumaczyć, że nie zauważył/poczuł lekkiego wzniesienia przy parkowanu.

mnie irytują auta zaparkowane wzdłóż ul Brzozowskiej, zakazu tam nie ma więc podstaw też nie mam do roszczeń, ale tak perfidne blokowanie pasa ruchu przez całą dobe, podczas gdy dosłownie 10 metrów dalej jest parking z wolnymi miejscami na Odrzykońskiej, nadaje się do nagrody Janusza Roku.
Vube
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 70
Na forum od: 17 mar 2016, 7:40

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Postautor: maniek1 » 11 sty 2017, 19:13

Vube pisze:
stokrotka pisze:mnie irytują auta zaparkowane wzdłóż ul Brzozowskiej, zakazu tam nie ma więc podstaw też nie mam do roszczeń, ale tak perfidne blokowanie pasa ruchu przez całą dobe, podczas gdy dosłownie 10 metrów dalej jest parking z wolnymi miejscami na Odrzykońskiej, nadaje się do nagrody Janusza Roku.

To dlatego że na prestiżowym osiedlu projektanta jest zbyt mało miejsc parkingowych dla inwalidów (szczególnie w nowej części) ktorzy maja problem z przebyciem kilku dodatkowych kroków. O pomste do nieba woła brak miejsc postojowych na półpietrach (niski standard wykonczenia). Chociaż może tu jednak chodzi o inwalidztwo umysłowe a nie fizyczne...?
maniek1
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 62
Na forum od: 16 lis 2015, 10:24

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Postautor: stokrotka » 11 sty 2017, 20:42

A myślicie, że zgłoszenie do straży miejskiej coś wskóra? Czy do innych służb?

No na pewno coś z tym zrobić trzeba, to bez dwóch zdań.
stokrotka
Świeżak
 
Posty: 2
Na forum od: 09 sty 2017, 17:42

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Postautor: bartek86 » 11 sty 2017, 22:21

Dodałbym jeszcze nagrodę "Januszy Roku" dla mieszkańców bocznej ul. Żmigrodzkiej tj. od ul. Odrzykońskiej do zakrętu (budowa ADMA). Ludzie macie parkingi z tyłu bloku - jeden duży parking plus drugi przy drodze awaryjnej plus wolne miejsca postojowe na nowych parkingach przy Żmigrodzkiej (zaraz jak się zaczyna 1 blok za zakrętem - naprzeciw biura ADMY), a wy ku... parkujcie wzdłuż chodnika do swoich dwóch bloków. Normalnie nóż się otwiera jak się takie coś widzi, wszyscy chcieli drogę w asfalcie i jak droga w końcu powstała zrobiliście sobie z niej parking (jeden pas zmarnowany). Rozumiem, że jak parkujcie 5-10m od waszych klatek schodowych jesteście w niebie, bo z tyłu macie parking i musielibyście po zaparkowaniu "niestety" aż 50m dymać na piechotę. Proponuję parkować i wjeżdżać na zieleń i będzie 1-2m bliżej do domu !!!! otwierasz drzwi auta i od razu klatka schodowa albo może niech każdy parkuje w klatce schodowej !!!! normalnie absurd za absurdem.
bartek86
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 539
Na forum od: 23 sie 2015, 10:53

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Postautor: pitloju » 11 sty 2017, 22:51

Paranoja z tym parkowaniem.
Pytałem o to w spółdzielni. Powiedzieli, że na tych drogach (Żmigrodzka, Brzozowska) nie można w ogóle parkować i że jak się zadzwoni na policje to się tym zajmą.
Sprawdzali na planach, ma się tam pojawić jeszcze znak ograniczenia do 3,5t ale zakazu parkowania w planach nie było widać.
Później powiedzieli, że tak w ogóle to droga jeszcze oficjalnie nie jest oddana i najlepiej żeby pisać maile do zarządu dróg miejskich, żeby postawili zakaz parkowania.

Swoją drogą, ciekawe co by było, gdyby ktoś zaparkował po drugiej stronie ulicy i tym samym droga byłaby zablokowana.
Czy ktoś dostał by mandat :)?
pitloju
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 32
Na forum od: 23 cze 2014, 15:21

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Postautor: bartek86 » 11 sty 2017, 22:54

pitloju pisze:Paranoja z tym parkowaniem.
Pytałem o to w spółdzielni. Powiedzieli, że na tych drogach (Żmigrodzka, Brzozowska) nie można w ogóle parkować i że jak się zadzwoni na policje to się tym zajmą.
Sprawdzali na planach, ma się tam pojawić jeszcze znak ograniczenia do 3,5t ale zakazu parkowania w planach nie było widać.
Później powiedzieli, że tak w ogóle to droga jeszcze oficjalnie nie jest oddana i najlepiej żeby pisać maile do zarządu dróg miejskich, żeby postawili zakaz parkowania.

Swoją drogą, ciekawe co by było, gdyby ktoś zaparkował po drugiej stronie ulicy i tym samym droga byłaby zablokowana.
Czy ktoś dostał by mandat :)?


Nie dostaniesz mandatu, identyczna sytuacja jest z boczną ul. Podwisłocze przy Millenium Hall. Droga teoretycznie jest, ale nie jest w żadnych dziennikach ustawowych, więc nie można ludzi karać mandatami.
bartek86
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 539
Na forum od: 23 sie 2015, 10:53

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Postautor: JanzRzeszowa » 12 sty 2017, 10:15

Tu nie ma co narzekać, tylko trzeba wymusić umieszczenie znaków zakazu na odpowiednich służbach, a kierowców upominać w tej chwili indywidualnie. Ja to robię. Jak znaki się pojawią wzywać policję.
Podobnie mnie wnerwia, jak bezrozumni kierowcy podjeżdżają maksymalnie kołami pod krawężnik na miejscach parkingowych tarasując przejście dla pieszych, albo parkują jeden samochód na więcej, niż jednym miejscu parkingowym. Za wszystkie takie zachowania grożą mandaty i punkty.
"Wioskę" trzeba edukować lub karać. Innej drogi nie ma.
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Postautor: janek » 12 sty 2017, 13:27

Widzę, że nie tylko mnie szlag trafia jak widzę zablokowane ulice przez parkujących mieszkańców, którym się nie chce przejść 30m. Jestem za tym, żeby wstawiono tam znaki zakazu parkowania, bo to są ulice do jeżdżenia, a nie do stawiania samochodów! To samo dotyczy samochodów, które przyjeżdżają na kursy angielskiego (Żmigrodzka 9) - stawiają raz po jednej stronie raz po drugiej, 20 cm od przejścia - kur... co to ma być? Jednak jeszcze bardziej drażni mnie fakt, że przy Żmigrodzkiej 9 jakieś mądrale zaczęły stawiać samochody na trawniku (oczywiście teraz to śnieg, ale jak się nauczą teraz tam stawiać to na wiosnę też przyjdzie im taki głupi pomysł do głowy). Jak widać wieś się bawi wieś tańczy...
janek
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 48
Na forum od: 23 lut 2016, 13:09

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Postautor: maciejczek » 12 sty 2017, 14:00

Nie każdy stawia auto pod klatką dlatego, że nie chce mu się iść 30m. Ja jestem zmuszony przez ostatnie mrozy stawiać auto na górce, bo mam problem z odpaleniem auta i często muszę odpalać na "pych" - dlatego górka mnie ratuje. Jak tylko pogoda się unormuje, to wracam na parking.
Proszę o wyrozumiałość i nie ferowanie wyroków i nie pakować każdego do jednego wora, bo każdy ma inną sytuację i powody.
Jeśli postawią znak zakazu nie zaparkuję tam więcej nawet w syberyskie mrozy.
maciejczek
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 44
Na forum od: 03 gru 2015, 20:25

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Postautor: bart87 » 12 sty 2017, 19:43

A co w takiej sytuacji jak dziś, gdzie auta pozostawione na Żmigrodzkiej blokują przejazd piaskarki? Dzieki temu odsnieżone jest pół ulicy a jutro bedzie płacz bo zasypało i trzeba było śmigać z łopatą, żeby wyjechać. Moim zdaniem przy nowych ulicach i pod blokami jest wystarczająco miejsc parkingowych żeby auta zostawiać tam a nie na ulicy blokując przejazd. Jak ktoś chce mieć blisko i wygodnie niech sobie kupi/wynajmie garaż, a jak nie to parę kroków dla zdrowia nie zaszkodzi :)

PS. maciejczek może by tak udać się po nowy akumulator? :)
bart87
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 39
Na forum od: 07 sie 2016, 14:27

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości