[Al. Sikorskiego] Osiedle Sikorskiego (BOZ Developmnet)

Opinie i komentarze odnośnie pomyślnie zakończonych inwestycji mieszkaniowych

Re: [Al. Sikorskiego] Osiedle Sikorskiego (BOZ Developmnet)

Postautor: Sąsiadka » 08 sty 2017, 19:18

I temperatura spadła, w ostatnim bloku od rana nie ma wody.
Zamarznięte rury, wezwany zarządca stwierdził, że zamarzło w wychłodzonych komórkach lokatorskich. Wstawili farelkę i trzeba czekać. Do teraz nie ma żadnej poprawy, w nocy znowu zmrozi i tyle pieśni.

Co do opłat do spółdzielni, to ja również otrzymałam informacje od BOZa, że liczone będzie od metra z mieszkania.
Sąsiadka
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 28
Na forum od: 19 wrz 2016, 12:52

Re: [Al. Sikorskiego] Osiedle Sikorskiego (BOZ Developmnet)

Postautor: sąsiad2 » 09 sty 2017, 19:08

do mieszkańców
Czy odpowiada wam stawka firmy SETBAU 1,88 zł/1m2 (gdzie powierzchnia to mieszkanie+komórka+garaż) za zarządzanie nieruchomościa?
Developer zapewniał stawka na poziomie 1,55 zł za 1m2 i nie było mowy o wliczaniu do powierzchni komórki czy garażu a dodatkowo w tej kwocie miała zawierać się zaliczka na wodę. Na rynku w Rzeszowie napewno znajdują sie zarządcy z cena niższą niz obecna która juz zanotowała na tym osiedlu kilku wpadek
sąsiad2
Świeżak
 
Posty: 1
Na forum od: 09 sty 2017, 19:02

Re: [Al. Sikorskiego] Osiedle Sikorskiego (BOZ Developmnet)

Postautor: blondi » 09 sty 2017, 20:35

Witam postaram się napisac w skrócie. Pierwsze pytanie dlaczego otrzymałem plan gospodarczy z firmy SETBAU tylko na nieruchomości Ai B czy następne budynki maja innego zarzadce? Plan gospodarczy który otrzymałem na 2017 ma bardzo wysokie stawki w porównaniu z innymi spólnotami mieszkaniowymi. Dla porównania jestem właścicielem mieszkania w innej wspólnocie mieszkaniowej gdzie występuja m.in. następujące koszty:

-opłata za zarządzanie 1.57zł w tym jest (opłata za zarządzanie 0.80zł ,opłata za utrzymanie czystości części wspólnej wewnątrz i na zewnątrz i drobnych napraw 0.65zł oraz opłata za ubezpieczenie OC / opłaty bankowe 0.12 zł) komórki lokatorskie nie są wliczane do metraża mieszkania.

SETBAU za zarządzanie chce 1.88zł + sprzątanie zewnątrz 0.43 , wewnątrz 0.42 razem wychodzi 2,73zł.
To jest pierwszy zarządca który pobiera opłaty za zarządzanie – księgowość obsł techn.mat biur itd.
(być może zabrakło pomysłów na wprowadzanie kolejnych opłat (punktów) aby rozłożyc wymaganą kwote proponuje jeszcze dodać koszty dojazdu księgowej i ekipy do sprzatania albo zrzucanie sniegu z dachu itd)może za to też będziemy płacić.
Dla porównania:
przy mieszkaniu 68m2 x1.88 zł= 127,84 zł
w mojej wspólnocie wynosi 68x0.80 zł= 54,4 zł
różnica wynosi 73.44 x12miesiecy 881,28zł dodajac jeszcze koszty księgowość i materiały biurowe 38,27zł miesięcznie to rocznie wychodzi 459,24zł co daje w skali roku 1340,52zł więcej jak w innej wspólnocie .

Większościa 51 % mieszkańców z udziałem notariusza możemy odwołać zarządcę i wybrać odpowiedniego dla wymogów wspólnoty. Można zaprosic przedstawiciela innych firm ze swoimi ofertami (chętnie przychodzą). Ważne jest rozmawiac z sąsiadami o temacie bo jak mysle internetowe forum odwiedza może 20% a więszość nowych lokatorów nie jest zorientowana jak wygladaja koszty u innych zarządców bo jest to pierwsze wymarzone mieszkanie.
blondi
Świeżak
 
Posty: 2
Na forum od: 09 sty 2017, 20:28

Re: [Al. Sikorskiego] Osiedle Sikorskiego (BOZ Developmnet)

Postautor: blondi » 09 sty 2017, 21:22

opłaty przedstawione przez SETBAU są liczone przecież od metraża mieszkania +komórka a nie za osoby!!!
blondi
Świeżak
 
Posty: 2
Na forum od: 09 sty 2017, 20:28

Re: [Al. Sikorskiego] Osiedle Sikorskiego (BOZ Developmnet)

Postautor: Silent » 09 sty 2017, 23:00

Dzisiaj odebrałem faktury do zapłaty od firmy SETBAU. Według mnie ich ceny są delikatnie mówiąc z kosmosu... Tak jak kolega wyżej napisał, istnieje mnóstwo firm w których te stawki są znacznie niższe.
Awatar użytkownika
Silent
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 19
Na forum od: 23 paź 2015, 16:36

Re: [Al. Sikorskiego] Osiedle Sikorskiego (BOZ Developmnet)

Postautor: DZEJKOP » 09 sty 2017, 23:18

Potwierdzam, również jestem za zmianą zarządcy, gdyż ceny są znacznie przesadzone. Jestem z budynku F,G, którymi również zarządza firma SEDBAU
DZEJKOP
Świeżak
 
Posty: 8
Na forum od: 24 maja 2016, 20:51

Re: [Al. Sikorskiego] Osiedle Sikorskiego (BOZ Developmnet)

Postautor: Mieszkaniec » 10 sty 2017, 0:08

SETBAU zarzadza calym osiedlem. Podzialy podyktowane sa wylacznie dzialkami na ktorych stoja budynki.

Rownież jestem za zmiana zarzadcy.

Tu nawet nie chodzi na co idą te pieniądze, bo że pozostałe firmy nie podają ze częśc kwoty idzie na utrzymania Pana Stacha i Pani Ludmiły nie znaczy, że nie idą. Tu chodzi o fakt stanowczo za wysokich kwot. BOZ zapewne wcisnął Nam wszystkim kit, byśmy się nie zniechęcili. Należy pamiętać, że dojdzie jeszcze fundusz remontowy. Kwota będzie jeszcze wyższa.

P.S. Możemy wybrać dzień/godz spotkania choćby na osiedlu w celu rozmowy na temat zmiany zarządcy. Można rozwiesić kartki na drzwiach wejściowych budynków. Inaczej ciężko będzie się zgrać. Tak jak wspomniano tutaj, zagląda zaledwie garstka mieszkańców.

Inne osiedla tworza grupę zamkniętą na FB. Zdaje egzamin.

Moje propozycje :)
Mieszkaniec
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 74
Na forum od: 07 gru 2015, 21:33

Re: [Al. Sikorskiego] Osiedle Sikorskiego (BOZ Developmnet)

Postautor: Meme » 10 sty 2017, 1:47

Również jestem za grupą na Facebooku. Proszę o info na priv jeśli będzie coś więcej wiadomo :)
Meme
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 258
Na forum od: 03 sie 2014, 13:16
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [Al. Sikorskiego] Osiedle Sikorskiego (BOZ Developmnet)

Postautor: venomen » 10 sty 2017, 8:15

Z FB nie każdy korzysta/lubi, ja proponuję założyć własne forum, z własną domeną zamknięte tylko dla nas. Ze swojej strony mogę zapewnić postawienie tego i obsługę. Trzeba się spotkać w większym gronie na żywo i uzgodnić co i jak odnośnie tych wszystkich spraw.
venomen
Świeżak
 
Posty: 9
Na forum od: 25 sie 2015, 19:47

Re: [Al. Sikorskiego] Osiedle Sikorskiego (BOZ Developmnet)

Postautor: dzystek » 10 sty 2017, 9:48

również uważam że warto się spotkać i rozważyć ten temat , dobrze że są osoby znające inne realia w innych wspólnotach .
dzystek
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 31
Na forum od: 27 lip 2016, 15:41

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości