[ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projektant)

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Postautor: Oppdal » 29 gru 2016, 16:07

Generalnie pracowników na budowie na jednej ręce można policzyć....
Zastanawia mnie fakt dlaczego czynsz w Admie jest praktycznie przy tym samym metrażu większy o 100zł niż w budujących się budynkach w "sąsiedztwie" np.35,36 w Admie ogrzewanie miejskie logoterma a tam gazowe. ale płacić trzeba za ogrzewanie tu i tu . W skali roku 100zł robi różnicę sporą hmmm :|
Oppdal
Świeżak
 
Posty: 1
Na forum od: 29 gru 2016, 10:05

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Postautor: scorpo33 » 29 gru 2016, 23:34

Witam.
Mógłbym prosić kogoś z forum kto zakupił mieszkanie w budynku nr. 13 o kontakt na priv? Mam kilka pytań a przymierzamy się do zakupu mieszkania,
Pozdrawiam i wszystkiego najlepszego w nowym roku.
scorpo33
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 16
Na forum od: 29 gru 2016, 12:35

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Postautor: brumar » 29 gru 2016, 23:36

Oppdal pisze:Generalnie pracowników na budowie na jednej ręce można policzyć....
Zastanawia mnie fakt dlaczego czynsz w Admie jest praktycznie przy tym samym metrażu większy o 100zł niż w budujących się budynkach w "sąsiedztwie" np.35,36 w Admie ogrzewanie miejskie logoterma a tam gazowe. ale płacić trzeba za ogrzewanie tu i tu . W skali roku 100zł robi różnicę sporą hmmm :|

W budynku z ogrzewaniem miejskim opłata za ogrzewanie ujęta jest w czynszu.
W budynku z ogrzewaniem gazowym opłata za gaz (w tym i za ogrzewanie) ujęta jest w rachunku za gaz (poza czynszem).
Dlatego płacenie 100 zł/miesiąc za ogrzewanie daje kwotę 1200 zł/rok, a zapłacenie rachunków za zimę za gaz na kwotę 1200 zł daje takie same efekty (oczywiście czysto teoretycznie - pomijam tutaj faktyczne zużycie mediów do ogrzewania).
brumar
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 75
Na forum od: 01 gru 2015, 23:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Postautor: JanzRzeszowa » 30 gru 2016, 12:39

scorpo33 pisze:Witam.
Mógłbym prosić kogoś z forum kto zakupił mieszkanie w budynku nr. 13 o kontakt na priv? Mam kilka pytań a przymierzamy się do zakupu mieszkania,
Pozdrawiam i wszystkiego najlepszego w nowym roku.

Odpowiedziałem Ci na priv, ale to Ty nie wykazujesz inicjatywy z pytaniami.
Poza tym, w 13 jest chyba tylko 3 wolne lokale poza zarezerwowanymi.
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Postautor: scorpo33 » 30 gru 2016, 17:50

JanzRzeszowa pisze:
scorpo33 pisze:Witam.
Mógłbym prosić kogoś z forum kto zakupił mieszkanie w budynku nr. 13 o kontakt na priv? Mam kilka pytań a przymierzamy się do zakupu mieszkania,
Pozdrawiam i wszystkiego najlepszego w nowym roku.

Odpowiedziałem Ci na priv, ale to Ty nie wykazujesz inicjatywy z pytaniami.
Poza tym, w 13 jest chyba tylko 3 wolne lokale poza zarezerwowanymi.


Sorki ale przeczytałem całe forum i wyjaśniło się większość kwesti.
Zapytam tutaj jeszcze ogólnie czy to nie jest chore, że warunkiem podpisania umowy o zakup jest wpłata 30% wartości mieszkania najpierw? A co jeśli nie mam takiej kasy? Aha i jak wpłace te 30% (zakładając, że je mam) ale nie dostanę kredytu to oni mi zapitolą od tego 2,5% kosztów zwrotu?
scorpo33
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 16
Na forum od: 29 gru 2016, 12:35

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Postautor: Santinel » 30 gru 2016, 21:25

scorpo33 pisze:
Sorki ale przeczytałem całe forum i wyjaśniło się większość kwesti.
Zapytam tutaj jeszcze ogólnie czy to nie jest chore, że warunkiem podpisania umowy o zakup jest wpłata 30% wartości mieszkania najpierw? A co jeśli nie mam takiej kasy? Aha i jak wpłace te 30% (zakładając, że je mam) ale nie dostanę kredytu to oni mi zapitolą od tego 2,5% kosztów zwrotu?


Odpowiedz na twoje pytanie brzmi: TAK. Mieszkania się sprzedają więc mogą sobie tego żądać. Twój przykład jest doskonałym wytłumaczeniem dlaczego tak robią. Masz wątpliwości, ale i tak kupujesz :) Dlaczego więc nie wiele innych inwestycji? No własnie... :)
Santinel
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 90
Na forum od: 14 maja 2016, 19:45

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Postautor: madlen » 30 gru 2016, 21:49

ja najpierw załatwiałam kredyt a mieszkanie miałam zarezerwowane i po rozmowie z panią z banku i spółdzielnią bez 30% wkładu udało się bez problemu umowę podpisać. poprostu musi być kontakt spóldzielni i banku, wszystko sie da:)
madlen
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 64
Na forum od: 18 sie 2016, 18:41

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Postautor: bartek86 » 30 gru 2016, 23:31

BUDOWA ADMA:

Przygotowywanie B3 pod ostatni strop nad 7p, okna nie są montowane ani na B2 ani na B3.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I jedno pytanie do forumowiczów. Przeglądam zdjęcia z budowy i zauważyłem pewien przewód podłączony do budynku. Na zdjęciach z 20.12 nie było go, 23.12 już mam go na zdjęciach, ale dopiero dziś przez przypadek zauważyłem, że w ogóle się pojawił. Chodzi mi o zdjęcie nr 2 gdzie widać niebieski podwójny przewód, który idzie z ziemi przez beton (murek przed budynkiem nr 3) do budynku nr 3, czy to jest woda ???? Może ktoś wyjaśnić co to jest?
Pozdrawiam.
bartek86
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 539
Na forum od: 23 sie 2015, 10:53

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Postautor: Santinel » 02 sty 2017, 9:49

bartek86 pisze:
I jedno pytanie do forumowiczów. Przeglądam zdjęcia z budowy i zauważyłem pewien przewód podłączony do budynku. Na zdjęciach z 20.12 nie było go, 23.12 już mam go na zdjęciach, ale dopiero dziś przez przypadek zauważyłem, że w ogóle się pojawił. Chodzi mi o zdjęcie nr 2 gdzie widać niebieski podwójny przewód, który idzie z ziemi przez beton (murek przed budynkiem nr 3) do budynku nr 3, czy to jest woda ???? Może ktoś wyjaśnić co to jest?
Pozdrawiam.


Możliwe ze woda, ale nie znaczy że w nich już płynie bo może to tylko mały fragment. Ten niebieski wiszący to roboczy prąd.
Santinel
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 90
Na forum od: 14 maja 2016, 19:45

Re: [ul. Odrzykońska/Bł. Karoliny] Słoneczny Stok (Projektan

Postautor: scorpo33 » 03 sty 2017, 16:54

Witam ponownie
Pisał ktoś z Was prośbę do Spółdzielni o sporządzenie umowy sprzedaży mieszkania na podstawie promesy? NIe wiem jak się za to zabrać.
scorpo33
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 16
Na forum od: 29 gru 2016, 12:35

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości