Nowe autobusy dla centrum Rzeszowa [rozdanie 2018]

Informacje o nowych projektach drogowych i komunikacji.

Re: Elektryczne autobusy dla centrum Rzeszowa

Postautor: maks » 20 gru 2016, 14:57

Stolica postawiła na darmową komunikację, w Krakowie ograniczają wjazd do centrum miasta, a Rzeszów stawia właśnie na elektryczne autobusy.


http://www.rp.pl/Zycie-Rzeszowa-i-Podka ... .html#ap-1
maks
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 3542
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Re: Elektryczne autobusy dla centrum Rzeszowa

Postautor: icetruck » 20 gru 2016, 16:20

Zimą na dwóch kółkach podróżować raczej się nie da.


o cholera nie wiedziałem... od jutra przesiadam się do samochodu w takim razie ;)
icetruck
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 400
Na forum od: 29 maja 2015, 11:33

Re: Elektryczne autobusy dla centrum Rzeszowa

Postautor: grande1970 » 20 gru 2016, 21:41

maks pisze:
Stolica postawiła na darmową komunikację, w Krakowie ograniczają wjazd do centrum miasta, a Rzeszów stawia właśnie na elektryczne autobusy.


jako że często bywam w Krakowie jakoś nie zauważyłem ograniczenia w wjeździe do centrum, tak że coś im się poprzestawiało w maszynie drukarskiej

Owszem elektryki są ok, dużo przyjemniej stoi się w korku za takim nie kopcącym autobusem. :D
grande1970
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 136
Na forum od: 17 sie 2016, 17:19

Re: Elektryczne autobusy dla centrum Rzeszowa

Postautor: Frodo907 » 20 gru 2016, 22:02

icetruck pisze:
Zimą na dwóch kółkach podróżować raczej się nie da.


o cholera nie wiedziałem... od jutra przesiadam się do samochodu w takim razie ;)


A mi wczoraj 5000 km na rowerze pękło, a samochodem do 3000 mam problem dobić.
W całym roku jest około 20 dni gdy faktycznie warunki atmosferyczne bardzo mocno utrudniają jazdę.
Ja podziwiam tych wszystkich którzy rano przed 8ą stoją w korkach podczas gdy ja ich wyprzedzam na rowerze. Trzeba mieć samozaparcie by tak tracić czas i pieniądze. Na rozluźnienie takie hasełko.
Jeżdżąc samochodem tracimy pieniądze i odkładamy tłuszcz.
Jeżdżąc rowerem odkładamy pieniądze i spalamy tłuszcz
Obrazek
Awatar użytkownika
Frodo907
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 879
Na forum od: 08 lip 2015, 19:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Elektryczne autobusy dla centrum Rzeszowa

Postautor: riko » 27 gru 2016, 13:39

http://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/1,34 ... lizej.html




Autobusy elektryczne w Rzeszowie blisko, coraz bliżej.

Już w styczniu miasto ogłosi przetarg na zakup autobusów elektrycznych. - Na początek będzie ich dziesięć. Częścią przetargu będzie także dostarczenie i zamontowanie systemu zasilania autobusów - mówi Marek Ustrobiński, wiceprezydent Rzeszowa odpowiedzialny za inwestycje.
Wprowadzenie elektrycznych autobusów do rzeszowskiej komunikacji to jedno z marzeń włodarzy miasta. - Nie chcemy, aby mieszkańcy truli się spalinami.








Obrazek




Jestem ciekaw co wybrali.A tak przy okazji to we czwartek przed świętami widziałem elektrycznego autosana na linii koło.
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5356
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Re: Elektryczne autobusy dla centrum Rzeszowa

Postautor: Nikoś » 27 gru 2016, 16:48

Zamiast elektryków które są "kiepskie" to kupić hybryd zawsze dojadą jakoś do celu a tu co ? przedłużke zamontują :lol:
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2322
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: Elektryczne autobusy dla centrum Rzeszowa

Postautor: CRVV » 27 gru 2016, 21:03

riko pisze:http://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/1,34975,21165075,autobusy-elektryczne-w-rzeszowie-blisko-coraz-blizej.html
Autobusy elektryczne w Rzeszowie blisko, coraz bliżej.
Już w styczniu miasto ogłosi przetarg na zakup autobusów elektrycznych. - Na początek będzie ich dziesięć. Częścią przetargu będzie także dostarczenie i zamontowanie systemu zasilania autobusów - mówi Marek Ustrobiński, wiceprezydent Rzeszowa odpowiedzialny za inwestycje.
Wprowadzenie elektrycznych autobusów do rzeszowskiej komunikacji to jedno z marzeń włodarzy miasta. - Nie chcemy, aby mieszkańcy truli się spalinami.



Jestem ciekaw co wybrali.A tak przy okazji to we czwartek przed świętami widziałem elektrycznego autosana na linii koło.


to jest autosan z EURO 6 , czyzby tak cicho chodził, że pomysłałes że to elektryk ?
CRVV
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 42
Na forum od: 16 maja 2015, 9:52

Re: Elektryczne autobusy dla centrum Rzeszowa

Postautor: OloB » 29 gru 2016, 10:39

Nikoś pisze:Zamiast elektryków które są "kiepskie" to kupić hybryd zawsze dojadą jakoś do celu a tu co ? przedłużke zamontują :lol:


Ciekawi mnie owa "kiepskość". Możesz nieco rozwinąć tą myśl?
OloB
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 344
Na forum od: 01 wrz 2015, 11:12

Re: Elektryczne autobusy dla centrum Rzeszowa

Postautor: Nikoś » 29 gru 2016, 23:40

Tak hybryda zawsze może pojechac na paliwie, a elektryk już nie w razie wyczerpania akumulatora plus własnie koszty utrzymania i wymiany tegoż akumulatora
A na wszystko składa się spory koszt jednostkowy zakupu taboru elektrycznego który nie jest tak dopracowany jak hybryda
Ale miasto bogate to stac aby kupić pare autobusów które będa zawodne i ludzie będą czekać aż coś sprawnego podjedzie na przystanek o ile wczesniej nie pojedzie własnym autem :D
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2322
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: Elektryczne autobusy dla centrum Rzeszowa

Postautor: Pieczarkowy » 30 gru 2016, 0:57

Nikoś pisze:Tak hybryda zawsze może pojechac na paliwie, a elektryk już nie w razie wyczerpania akumulatora plus własnie koszty utrzymania i wymiany tegoż akumulatora
A na wszystko składa się spory koszt jednostkowy zakupu taboru elektrycznego który nie jest tak dopracowany jak hybryda
Ale miasto bogate to stac aby kupić pare autobusów które będa zawodne i ludzie będą czekać aż coś sprawnego podjedzie na przystanek o ile wczesniej nie pojedzie własnym autem :D


Pomyśl przyszłościowo.
Pieczarkowy
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 953
Na forum od: 27 lut 2015, 18:25

PoprzedniaNastępna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości